Колективна праця  як запорука успіху

1 червня 2016 року на засіданні вченої ради економічного факультету кафедра обліку та оподаткування звітувала про результати своєї   діяльності у 2014–2016 рр. Завідувач кафедри  доцент Л.П. Петришин  доповіла про основні підсумки роботи науково-педагогічного колективу і  представила детальну презентацію.

Із анонсованого звіту присутні зрозуміли, що  колектив кафедри проводить та бере активну участь у проведенні  різнопланових  науково-практичних заходів, проводить конкурси студентських наукових робіт, 1 тур Всеукраїнської студентської олімпіади, навчально-методичні семінари, успішно працює над формуванням та підвищенням основних складових  комунікативної і фахової  компетенцій у студентів спеціальності «Облік і аудит», вдосконаленням начального процесу і особистісних характеристик.

В цілому вчена рада визнала, що кафедра організовує роботу на достатньо високому рівні. Приємно констатувати і той факт, що проведені заходи отримали схвальні відгуки керівництва факультету і стали традиційними. Це зобов’язує колектив кафедри щороку вносити в їх проведення елементи креативу та новизни.


День кафедри обліку та оподаткування в бібліотеці ЛНАУ

24 травня 2016 року у читальному залі Наукової бібліотеки ЛНАУ відбувся День кафедри обліку та оподаткування на тему «Інноваційні методи та ресурси у забезпеченні навчального процесу та практичної підготовки студентів». Учасниками заходу були студенти, викладачі кафедри, працівники бібліотеки, спеціально запрошені гості.

Зі вступним словом до слухачів звернулася доцент Руслана Андрушко, яка представила доповідачів заходу і наголосила, що для кафедри стало доброю традицією запрошувати випускників, які досягли значних успіхів та кар’єрного росту у своїй професійній діяльності і можуть поділитися особистим досвідом зі студентами.

Зокрема, Василь Тимчук – керівник підрозділу обліку розрахунків з постачальниками та кредиторською заборгованістю філії ТОВ «Нестле Україна» «Нестле Бізнес Сервіс в Європі» – розповів про особливості пошуку роботи та специфіки праці бухгалтера в компанії з іноземними інвестиціями. А також зазначив, що усі знання, здобуті під час навчання у ЛНАУ, знадобилися в подальшій професійній діяльності, та вказав, що знання іноземних мов, висока наполегливість, цілеспрямованість, дисциплінованість – це ті якості, які необхідні молодому фахівцю, щоб здобути авторитет серед колективу та отримати кращу посаду.

Аспірантка кафедри Катерина Сиротюк представила звіт про стажування за міжнародною програмою «Польський Еразмус для України» у вишах Польщі. Доповідачка наголосила, що ця програма призначена для молодих науковців, які бажають здійснити глибоке дослідження і написати поважну наукову працю під керівництвом польських колег. «Польський досвід – це насамперед доступ до інформації і джерел у бібліотеках університетів. Високий рівень комп’ютеризації та зручні умови праці в бібліотеці, – це та головна особливість, яка відрізняє польських аспірантів від українських», – йшлося у доповіді. Виступ супроводжувався мультимедійною презентацією світлин вишів Польщі, а також читальних залів бібліотек, в яких К. Сиротюк працювала під час стажування.

Співзвучним із попередньою темою став виступ студентки кафедри Ольги Семенюк, яка двічі стажувалася у Німеччині за навчальною програмою LOGO. Програма охоплювала семінари з екологічного господарства, бухгалтерського обліку, а також працю на полі, тож Ольга змогла отримати під час стажування корисні навички та знання, які використає в майбутньому. «Головна перевага в сільському господарстві Німеччини – високий рівень сільськогосподарської техніки та знань про сільськогосподарську економіку. Німцям незрозуміло: як Україна, яка багата на чорноземи, досі не розвиває сільське господарство на високому рівні», – сказала О. Семенюк.

Американським досвідом поділилася доцент  кафедри Людмила Гнатишин, яка 11 років тому стажувалася в Пенсильванському університеті. Вона зауважила, що з погляду організації навчального процесу та спілкування зі студентами, Україна не відстає від США, проте поступається щодо високого доступу інформації та комп’ютеризації, які мають американські студенти. Водночас у стосунках викладач – студент, безперечно, ми кращі, бо переживаємо за кожного нашого студента.

Директор Наукової бібліотеки ЛНАУ, доцент Любов Пинда ознайомила присутніх із забезпеченістю навчального процесу фаховою літературою, зазначивши, що протягом навчання студент повинен максимально збагачуватися знаннями як особистість і як фахівець. «Важлива складова навчального і наукового процесу – доступ не тільки до інформації, а до поважних наукометричних баз праць. Сьогодні ми маємо доступ до багатьох джерел завдяки інформаційному поступу», – відзначила директор НБ.

Виступ Л. Пинди доповнила завідувач відділу бібліотеки С. Шафранська мультимедійною презентацією на тему: «Робота з базами даних наукової літератури: наукометричні показники та портфоліо науковця» і розповіла про системи доступу до міжнародних наукометричних баз даних.

Завершився захід побажанням студентам успішно навчатися, а викладачам плідно працювати в інноваційному процесі сучасної освіти та науки.



«Гляньте, а над світом українська вишивка цвіте!» – під таким гаслом вшанували День вишиванки викладачі кафедри обліку і оподаткування ЛНАУ.


Щороку кожного третього четверга травня в Україні відзначають День вишиванки. Цьогоріч цей день припав на 19 травня. Таке свято вкрай важливе саме сьогодні, адже показує, що українці – єдині та непереможні.

Одягнувши вишиванки, викладачі продемонстрували свої любов та відданість споконвічним народним традиціям. Милували око розмаїті  вишиванки, створені здебільшого вручну.

Це свято має глибокий контекст, адже йдеться про вираження своєї національної та громадянської позиції, культурну освіченість і духовну свідомість.

Варто відзначити, що люди в День вишиванки завжди піднесені та усміхнені, адже у стародавньому одязі закодовано чимало символів сили, добробуту, краси.


засідання студентського наукового гуртка «Облік – мова бізнесу» на кафедрі обліку та оподаткування

вимоги сьогодення потребують суттєвого оновлення змісту і форми навчально-виховного процесу в університеті. тому 19 травня 2016 року засідання студентського наукового гуртка «Облік – мова бізнесу» на кафедрі обліку та оподаткування відбулось у дещо нетрадиційному форматі – у вигляді телемосту із відокремленим підрозділом НУБІБ України «Бережанський агротехнічний інститут». засідання було тематичне, студенти та викладачі з обох сторін обговорили проблему «сучасний облік – погляд студента».

телеміст здійснювався за допомогою мережі Інтернет. попередньо було винесено та узгоджено сторонами ряд питань для обговорення. студенти та викладачі облікових дисциплін жваво обговорювали актуальні питання, які стоять перед сучасним обліком. було окреслено ряд дискусійних моментів щодо професійних інтересів сучасних бухгалтерів та особливостей бухгалтерського обліку як науки. модераторами події були оксана степанівна прокопишин (львівський національний аграрний університет) та оксана василівна качмар (відокремлений підрозділ НУБІБ України «Бережанський агротехнічний інститут»).

проведений захід ще раз підтвердив, що використання комунікацій у навчально-виховному процесі університету є важливою складовою сучасної освіти, адже за допомогою доступних технічних засобів забезпечується унікальна можливість живого спілкування на відстані. сподіваємось, що започаткована практика стане доброю традицією організації наукової роботи, забезпечить особистісне фахове та творче зростання студентів та викладачів.


І етап Всеукраїнської студентської олімпіади із спеціальності «Облік і аудит»

На виконання наказу Міністерства освіти і науки України № 1247 від 27.11.2015 р. «Про проведення Всеукраїнської студентської олімпіади у 2015–2016 навчальному році» з метою підвищення якості підготовки кваліфікованих фахівців, пошуку та підтримки обдарованої студентської молоді, створення умов для її творчого зростання  у Львівському національному аграрному університеті   на кафедрі  бухгалтерського обліку і аудиту відбувся І етап Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності «Облік і аудит». В олімпіаді взяли участь студенти четвертого, п’ятого та шостого курсів спеціальності «Облік і аудит». Під час олімпіади учасники розв’язували практичні та тестові завдання, показали високий рівень підготовки та творчий підхід до опрацювання запропонованих завдань.                         
Переможцями І етапу Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності «Облік і аудит» стали:

 І місце –   Тарас Савчин, група ОА-41;

ІІ місце –  Наталія Романів, група ОА-41;

ІІІ місце – Олег Рубаха, група Оа -61.

За рішенням оргкомітету до участі у ІІ етапі Всеукраїнської студентської олімпіади, який відбудеться  13-15 травня 2016 року у Тернопільському національному економічному університеті, рекомендовано Тараса Савчина  та Наталію Романів.

Вітаємо переможців та бажаємо успіхів у фіналі!


Закріплюємо теоретичну підготовку практичними навиками

Актуальним аспектом якісної підготовки фахівця-обліковця, потреба в якому існує у різних сферах практичної діяльності, зростає відповідно до запитів сучасних роботодавців. Важливе значення має поєднання теоретичної підготовки та практичних навиків, що найкращим чином можна реалізувати через участь у реальних заходах, зокрема через участь в навчальній інновації, що запропонована КБ «ПриватБанк», а саме – проведенні навчальних занять практиками.  

Вкотре в рамках співпраці кафедри бухгалтерського обліку  і аудиту з відділенням банку у м. Дубляни керуючий Василь Іванець 29.03.2016 р. зустрівся зі студентами груп Оа-31 та Оа-61 спеціальності «Облік і аудит» Львівського НАУ і провів з ними заняття. Василь Стахович продемонстрував операції, які можна виконувати у «Приват24»: як саме подивитися баланс і виписки за картками та рахунками, як можна купити квиток на транспорт, надсилати гроші на картку іншого банку та відкрити депозит.

Студенти власноруч спробували здійснити вищезгадані операції та дізналися багато цікавої інформації про мобільні додатки. Адже практично усі, хто має смартфон, завдяки Приват24 може здійснювати  ті ж операції, що й за допомогою персонального комп’ютера без відвідування відділення банку, при цьому зекономити час і гроші, оскільки комісія за більшістю операцій через Приват24 нижча, ніж у відділеннях банку.

Студенти проявили  зацікавленість у проведеному заході, оскільки саме завдяки йому змогли отримати навики роботи у сфері банківських послуг та збагатити свої знання у користуванні системою інтернет-банкінгу «Приват24».


День відкритих дверей на кафедрі бухгалтерського обліку і аудиту

26 березня 2016 року, у рамках загального університетського Дня відкритих дверей, кафедра бухгалтерського обліку і аудиту провела для своїх майбутніх вихованців захід, щоб ознайомити абітурієнтів зі спеціальністю 071 «Облік і оподаткування». До заходу кафедра готувалася заздалегідь: кожен викладач був відповідальним за вихованців шкіл, гімназій, коледжів. У заході взяли участь викладачі кафедри та майбутні абітурієнти в загальній кількості 124 особи, з яких: 60 – учні загальноосвітніх шкіл Львівської області, вихованці коледжів, які входять в структуру ЛНАУ – 60 осіб та студенти Шацького лісотехнічного коледжу (4 особи).
Викладачі кафедри зосередили увагу слухачів на профільній спеціальності: вказали плюси обраної спеціальності, попит професії на ринку праці в Україні, успішні приклади своїх студентів, які навчалися на кафедрі і досягли значних успіхів в кар’єрному рості.
Учні відвідали музей історії університету та музей Степана Бандери. Майбутні абітурієнти з цікавістю слухали лекцію директора Музею історії університету Юрія Токарського, який ознайомив присутніх із головними виставковими експозиціями, які формуватимуть уявлення майбутніх студентів про університет. Учні з цікавістю слухали відомості із життя національного героя України С. Бандери. Після історичного екскурсу в минуле учні мали змогу відвідати Наукову бібліотеку ЛНАУ та ознайомитися з головними відділами її діяльності. Майбутні абітурієнти також завітали до студентської їдальні, де оцінили якість харчування, та ознайомилися із умовами проживання в студентських гуртожитках.
Зустріч завершилася  побажаннями викладачів кафедри вдалого вибору майбутньої професії кожному випускнику, а також творчих злетів і нових зустрічей у стінах ЛНАУ.


Відкрита виховна година на тему «Легенди Львова» 

23 березня 2016 р.  на  кафедрі бухгалтерського обліку і аудиту відбулася відкрита виховна година, присвячена історії м. Львів «Легенди Львова». Виховна година була організована спільними зусиллями групи ОА-51 та їх куратора Зоряни Петрівни Мирончук.

На заході були присутні викладачі кафедри: Н.М. Жидовська,  Р.П. Андрушко, О.В. Лиса, Г.В. Брик, Н.Є. Ціцька, І.Я.Салука.
Захід розпочався зі вступного слова З.П.Мирончук, яка розповіла одну із легенд про створення міста Лева: «Давним-давно на місці майбутнього Львова біля високих гір тулилися маленькі села. Гори були вкриті великими лісами, і селяни успішно ховалися там від набігів ворогів. Але одного разу відвернулася від них удача, стали пропадати люди. З'ясувалося, що краде їх цар звірів – лев. Він підстерігає тих, хто насмілюється поодинці ходити по лісі, ударом могутньої лапи глушить і з'їдає в своїй печері. Паніка охопила всі села в окрузі. Одного разу в корчмі з'явився хоробрий лицар, який пообіцяв убити хижака. Він попросив скувати йому лати і меч такої міцності, щоб жодна сила не змогла зламати або зігнути їх. День і ніч працювали сільські ковалі, але безуспішно. Здавалося, що доля нещасливої ​​місцевості вирішена. Про цю біду дізнався якийсь мандрівник, який заблукав підкріпитися в корчму біля кузні. Він сказав, що знає як перемогти звіра. Нехай всі юні дівчата вколють голками мізинець і крапнуть по дві-три краплі крові в загальний чан, куди потрібно буде занурити зброю та лати. Так і зробили селяни. І нічого не змогли зробити левові ікла й пазурі з зачаклованими обладунками. І відрубав чарівним мечем лицар голову найлютішому і кровожерному левові, а потім посадив її на меч і показав людям. З тих пір і прозвали гору, де сталася ця історія, горою Лева, а місто, що виріс під горою, назвали Львів».      

Львів – місто, яке шукаєш і до якого повертаєшся. Це жива історія. Місто легенд, мрій та кохання. У його серці є «те, що не вмирає». У Львові відбулися вагомі події для історії, траплялося безліч цікавих речей, його відвідали багато всесвітньо відомих людей. Про все це писали і пишуть. І саме тому студенти групи  ОА-51 розкрили та розповіли цікаві історії Львова, а саме: «Тур, син золотого тура»; «Кожному своє»; «Файна рада»; «Дяку Богові»; «Нікому не минеться» та ін. Також Михайло Іващенко розповів «Історію львівських Ромео і Джульєтти», а Людмила Гонтарук – легенду «Медова печера, або легенда про скарб короля Данила». Оскільки ми всі в якійсь мірі пов’язані зі Львовом, тому що ми проживаємо і навчаємося тут, студентам та викладачам було цікаво довідались про цікаві історичні факти та дізнались багато корисної та повчальної інформації про Львів для себе. Крім того, гості мали  змогу переглянути відеопрезентацію за тематикою заходу.

На завершення заходу викладачі висловили подяку організаторам та висловили побажання частіше збиратися з метою вивчення та пізнання культури м. Львова.



Практична підготовка студентів

Фахова підготовка майбутніх обліковців є багатогранним процесом, який передбачає проходження студентами тривалого навчального шляху – від ознайомлення з основами бухгалтерського обліку та вивчення загальної методології здійснення бухгалтерських операцій до поглибленого виникнення в облікову теорію та формування практичних навиків опрацювання бухгалтерської інформації. Процес застосування отриманих під час навчання знань, умінь і навичок у реальній роботі облікового апарату підприємства чи організації належить до найважливіших елементів забезпечення високоефективної професійної підготовки. Саме на цьому етапі весь вивчений студентами матеріал остаточно систематизується, і відбувається формування справжнього обліковця-професіонала.
Враховуючи це, кафедра бухгалтерського обліку і аудиту Львівського національного аграрного університету значну увагу приділяє забезпеченню проходження студентами-обліковцями практики у бухгалтеріях діючих підприємств, установ та організацій. Для досягнення поставленого завдання кафедра відкриває і підтримує функціонування власних філій, поступово збільшуючи їх кількість. Так, станом на сьогодні укладені двосторонні договори, згідно з якими студенти кафедри проходять виробничу практику у Товариствах з обмеженою відповідальністю «Нива» Золочівського району і «Апогей-Агро» Буського району, у АК Банк «Південний» (м. Львів), Фінансовому управлінні Буської райдержадміністрації, Навчально-науково-дослідному центрі Львівського національного аграрного університету. Філії кафедри забезпечують ефективне закріплення студентами одержаних знань у галузі управлінського обліку, фінансового обліку, фінансової звітності, обліку в бюджетних установах, обліку в банках, а також вдосконалення сформованих навичок у процесі їх практичного застосування.
Для прикладу, філія кафедри бухгалтерського обліку і аудиту на ТзОВ «Нива» Золочівського району функціонує з 2013 р., і, починаючи з вказаного часу, на підприємстві підвищувало свої професійні вміння понад 10 студентів. У рамках співпраці проводиться організаційна, науково-дослідна, навчальна робота, а також надається допомога виробництву зі сторони працівників кафедри. Зокрема, організаційна робота передбачає проведення спільних засідань кафедри і філіалу, під час яких розробляються плани та координується робота щодо організації проходження практики студентами. У межах науково-дослідної роботи забезпечується адаптація та випробування наукових розробок кафедри, у тому числі студентських пропозицій, безпосередньо в умовах виробництва, здійснюються заходи щодо вдосконалення облікової системи суб'єкта господарювання відповідно до спеціально розроблених рекомендацій. У ході навчальної роботи студенти кафедри безпосередньо залучаються до процесу ведення фінансового та управлінського обліку ТзОВ «Нива» за окремими сегментами роботи облікового апарату, вчаться налагоджувати документообіг, вникають в особливості формування та застосування облікової політики, беруть участь у складанні річної та квартальної фінансової звітності.
Нещодавно у рамках навчального процесу студентки групи ОА-22СП Марія Вислободська та Уляна Берків відвідали ТзОВ «Нива». За час перебування головний бухгалтер підприємства Володимир Ярославович Берків ознайомив їх зі структурою та особливостями роботи облікового апарату, розподілом обов'язків між відповідальними особами, а також забезпечив участь молодих фахівців у складанні квартальної фінансової звітності.
Отже, практика займає важливе місце у підготовці молодого покоління спеціалістів на кафедрі бухгалтерського обліку і аудиту Львівського НАУ. Збільшення кількості філіалів кафедри та укладення договорів щодо сприяння першому працевлаштуванню студентів на даному етапі належить до ключових завдань кафедри.


Від теорії – до практики

19 листопада 2015 р. спільними зусиллями викладачів кафедри бухгалтерського обліку і аудиту та працівників відділення «Дубляни» Західного ГРУ ПАТ КБ «ПриватБанк» було проведено навчально-практичне заняття для студентів-обліковців Львівського національного аграрного університету на базі банківської установи. На занятті були присутні студенти груп ОА-22СП, ОА-41 та ОА-31 у рамках вивчення навчальних дисциплін «Звітність підприємств» та «Облік в банках». Організаторами заходу виступили завідувач кафедри обліку і аудиту Л. П. Петришин, керівник відділення КБ «ПриватБанк» у м. Дубляни В. С. Іванець, а також викладачі кафедри С. В. Тимофіїв, Н. М. Жидовська та спеціаліст з обслуговування клієнтів, заступник керівника відділення М. Кравець.
У ході заняття Василь Стахович ознайомив студентів із ключовими особливостями складання та подання річної фінансової звітності банківських установ, пояснив відмінності банківської звітності від звітності суб’єктів господарювання – підприємств. Крім того, студентам було цікаво дізнатися про корисні функції системи інтернет-банкінгу «Приват24», які на сучасному етапі суттєво підвищують ефективність роботи облікового апарату шляхом забезпечення миттєвого доступу працівників бухгалтерії до банківської документації підприємства за вибраний період. Значну увагу також було приділено проблемам безпеки банківських операцій та ознайомленню зі сучасними способами уникнення шахрайства.
Представники банку зазначили, що з великим задоволенням беруть участь у подібних заходах щодо підвищення кваліфікації майбутніх фахівців з обліку та звітності, а викладачі кафедри, у свою чергу, зазначили про перспективність подальшої співпраці. Студенти, збагачені новими знаннями, висловили побажання ще не одноразово взяти участь у подібних навчально-практичних заняттях.


 А над світом українська вишивка цвіте

19 жовтня 2015 р. на кафедрі бухгалтерського обліку і аудиту відбулася відкрита виховна година, присвячена українській вишивці. Виховна година була організована спільними зусиллями групи ОА-21 та їх куратора – Оксани Степанівни Прокопишин. На заході були присутні викладачі кафедри – Л. П. Петришин, Н. Є. Ціцька, С. В. Тимофіїв, Н. М. Жидовська, а також керівник підрозділу з організації виховної роботи студентів ЛНАУ О. В. Качмар.
Захід розпочався зі вступного слова О. С. Прокопишин про цінність української вишивки як мистецького та духовного надбання українського народу. З метою кращого передання духу заходу учасники були вдягнуті у вишиванки, що дозволило присутнім повною мірою відчути неповторність національної атмосфери. Крім того, зразки традиційної української вишивки були продемонстровані у вигляді міні-виставки.
Студенти групи ОА-21 розповіли історію виникнення мистецтва вишивки як такого, а також коротко окреслили історичний розвиток вишивки в Україні. Цікаві історичні факти із зацікавленням були сприйняті запрошеними гостями заходу. Старовинні легенди, пов’язані з вишивкою, додали вражень. Присутні довідалися про цікаві національні традиції, пов’язані із вишитими сорочками та рушниками, та про їх місце у сучасному українському побуті. Також упродовж заходу гості мали змогу переглянути відеопрезентацію за тематикою заходу та послухати українські пісні, присвячені вишиванці.
На завершення заходу гості висловили подяку організаторам та висловили побажання частіше збиратися з метою підтримання духу української самобутності.


Студенти-обліковці звітують про результати виробничої практики

8 жовтня 2015 р. на кафедрі обліку і аудиту відбулась звітна конференція за результатами проходження виробничої практики студентами спеціальності «Облік і аудит». На заході були присутні студенти четвертого курсу спеціальності «Облік і аудит», зокрема групи ОА-41 та ОА-22сп, та викладачі кафедри – Л.П. Петришин, В.М. Хомка, Н.М. Жидовська, С.В. Тимофіїв та Г.В. Сиротюк.
Завідувач кафедри обліку і аудиту Людмила Петрівна Петришин виголосила вступне слово, під час якого підкреслила важливу роль виробничої практики у підготовці кваліфікованих фахівців-обліковців та закликала студентів поділитися власним досвідом застосування отриманих під час навчання теоретичних і практичних навиків в реальному процесі господарської діяльності підприємств.
У рамках конференції кращі звіти про практику були представлені аудиторії у вигляді доповідей з презентаціями. Своїми враженнями та отриманими знаннями і навичками поділилися Ольга Шийка, Ольга Голод, Тетяна Боратинська, Олена Романюк, Ольга Семенюк, Христина Лесик, Іванна Жуковська та Максим Дубінський, які проходили виробничу практику на вітчизняних аграрних підприємствах та за кордоном. Зокрема, Ольга Семенюк розповіла про особливості ведення обліку сільського господарства у Німеччині та специфіку організації сімейного агробізнесу в цій країні. Христина Лесик та Іванна Жуковська проходили виробничу практику в Польщі, де, окрім виконання сільськогосподарських робіт, вони мали змогу ознайомитися з правилами складання фінансової звітності, чим охоче поділилися з присутніми. Доповіді інших студентів, які проходили практику у вітчизняних підприємствах, були не менш цікавими і змістовними, у зв’язку з чим викликали жваве обговорення аудиторії.
Спільними зусиллями студентів та викладачів кафедри бухгалтерського обліку і аудиту захід був проведений на високому рівні. За підсумками звітної конференції ухвалено сприяти проходженню студентами практики на підприємствах, що є лідерами в аграрному секторі, шляхом укладання з ними довгострокових договорів, а також залучати більшу кількість студентів до проходження практики за кордоном, оскільки це дає важливий досвід і сприяє ефективнішій підготовці кадрів.


Перший професійний форум аудиторів «Європейське майбутнє ринку аудиторських послуг»

15 жовтня 2015 року з ініціативи к.е.н., доцента Г. В. Сиротюк викладачі кафедри бухгалтерського обліку і аудиту та студенти спеціальності «Облік і аудит» взяли участь в перегляді онлайн-трансляції Першого професійного форуму аудиторів «Європейське майбутнє ринку аудиторських послуг», організованого МГО «Рада незалежних бухгалтерів та аудиторів», що проходив у м. Київ.
Метою форуму було створення комунікаційної платформи для конструктивного діалогу, обміну інформацією та побудови максимально ефективної взаємодії між регуляторами і суб'єктами ринку аудиторських послуг в умовах запровадження європейських стандартів аудиту в Україні.
Захід відбувався за участю представників Світового банку, Міністерства фінансів України, Національного банку, Міністерства економічного розвитку і торгівлі, Державної фіскальної служби, Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, а також за участю представників аудиторських компаній Великої четвірки.
Для виконання Угоди про Асоціацію з Європейським Союзом Уряд зобов’язався реформувати інститут аудиту, оскільки існуюча система регулювання аудиторської діяльності в Україні суперечить європейському законодавству. Окрім того, підвищення якості надання аудиторських послуг до європейського рівня сприятиме зміцненню фінансової стабільності національної економіки, покращенню інвестиційного клімату, спрощенню виходу вітчизняних виробників на світові ринки капіталу, а також відкриє українським аудиторам доступ на європейські ринки.
Вимоги оновленого європейського законодавства у галузі аудиту передбачають:
- запровадження системи суспільного нагляду за аудиторською діяльністю;
- незалежність системи суспільного нагляду від практикуючих аудиторів;
- створення системи контролю якості аудиторських послуг з відповідною системою санкцій;
- безпосереднє застосування міжнародних стандартів аудиту;
- формування єдиного реєстру аудиторів та аудиторських фірм;
- визначення категорії підприємств, що становлять суспільний інтерес, які підлягають обов’язковому аудиту.
Викладачі та студенти мали можливість отримати актуальну інформацію про майбутні законодавчі зміни на ринку аудиту, дізнатися про нові можливості, передбачені новим законопроектом, розробленим Міністерством фінансів України.


Митрополит Андрей Шептицький - людина тисячоліття

В Україні відбувається ціла низка заходів, присвячена 150-й річниці від дня народження Митрополита Андрея Шептицького. Кафедра бухгалтерського обліку і аудиту також скористалася нагодою, щоб ознайомити студентів із життям і діяльністю цієї непересічної особистості. 5 жовтня 2015 року на кафедрі бухгалтерського обліку і аудиту відбулася відкрита виховна година з першокурсниками на тему: «Митрополит Андрей Шептицький – людина тисячоліття», яку організувала керівник-наставник групи Оа-11, к.е.н, в.о. доцента кафедри бухгалтерського обліку і аудиту, член асоціації викладачів-католиків Тетяна Гром’як.
Митрополит Андрей, без сумніву, визначний діяч. Не було такої сфери діяльності, якою б не займався Шептицький: власним коштом дарував і купував цілі статки українському народові, зокрема церкві, організував лічницю для убогих, умів вести бізнес, фінансував господарства, закуповував нову техніку кооперативам, реформував банківську систему, турбувався про освіту свого народу та був щедрим меценатом. Як політик, дбав про українську державність, реформував УГКЦ. Також митрополит знався на мистецтві та був завзятим книголюбом. Шептицький заснував Національний музей у Львові і придбав для нього велику кількість експонатів. А ще Митрополит дуже любив дітей, і після II Світової війни, коли в Україні залишилося понад 20 тис. повоєнних сиріт, заснував фактично при кожному монастирі захорони – сиротинці для дітей.
Цікаву презентацію про віхи життя Митрополита підготувала та провела староста групи ОА-11 Наталія Синицька. Маловідомі факти з життя Андрея Шептицького і наукові дослідження запропонувала член асоціації викладачів-католиків, літературознавець Ірина Кожушко-Лозинська, яка закінчила свою промову пророчими словами Митрополита: «Україна увільниться від упадку і стане державою могутньою, об’єднаною, величавою, яка буде дорівнювати іншим високо розвинутим державам».


Підсумки ХХІІ книжкового форуму видавців

1 жовтня 2015 року у приміщенні гуртожитку №3 відбулася виховна година для студентів економічного факультету за участі викладачів кафедри бухгалтерського обліку і аудиту та працівниці Наукової бібліотеки ЛНАУ Марії Павлюх. Під час виховного заходу були підведені підсумки ХХІІ книжкового Форуму видавців. Виступ працівника інформаційно-бібліографічного відділу Наукової бібліотеки Марії Павлюх супроводжувався мультимедійного презентацією. 
Свій виступ М. Павлюх поділила на частини: події Форуму, акції і блоки Форуму, дитячий Форум, а також книжкові презентації. Слухачам були продемонстровані новинки на книжковому ринку. Авторка зазначила, що Форум видавців відбувався у форматі благодійної акції «Третій вік: задоволення від читання», яка була спрямована на людей похилого віку, щоб популяризувати сучасну художню літературу серед цієї верстви населення. М.В.Павлюх відзначила головну подію книжкового Форуму – «Книга року – 2015», головне гран-прі на якій завоювала книга професора Варшавського університету Ольги Гнатюк «Відвага і страх».
Слухачі зацікавлено слухали про поезію, есеїстику, українські детективи. Доповідачка відзначила важливі події Форуму: дискусійний клуб «Жінка і війна»; дискусію «Чи потрібна державі розумна нація?», на якій був присутній Міністр освіти та науки України Сергій Квіт; показ українського фільму «Полон»; презентацію публіцистичного триптиху газети «День», який відвідала дружина Президента Марина Порошенко. Доповідачка також зазначила, що актуальною темою цього Форуму залишилася тема Майдану і російсько-української війни. У виступі були згадані творчі проекти українських письменників під назвою «Волонтери. Мобілізація добра».
М. Павлюх відзначила, що українська література добре розвинена, попри матеріальні труднощі, російсько-українську війну і нічим не поступається європейській за жанрами та сюжетами. «Нам є чим пишатися. Тож читаймо, пізнаваймо і утверджуймося як патріоти своєї землі»! – закликала студентів доповідачка.


Лідерство. Розвиток. Успіх

19 вересня 2015 р. викладачі кафедри бухгалтерського обліку і аудиту, кандидати економічних наук, доценти Л.П. Петришин та Г.В. Сиротюк разом із делегацією викладачів економічного факультету взяли участь у Великому Саміті «Лідерство. Розвиток. Успіх». Захід відбувався в медіа-центрі стадіону «Арена Львів».
Організаторами Великого Саміту виступили «Співдружність соціальних підприємців», громадянський рух «Всі разом!» та депутатська група у Верховній Раді України «За духовність, моральність та здоров’я України».
Під час саміту доповідали відомі бізнесмени, політики та громадські діячі, зокрема Ярослав Грицак, Сергій Розвадовський, Павло Шеремета, Ганна Гопко, Юрій Логуш, Олександр Пасхавер, Гліб Співаков.
Гасло Саміту – «Лідерство, засноване на цінностях, змінить нашу країну». Головними напрямками Великого Саміту були: «Ефективне лідерство – попри війну та конфлікт»; «Державний успіх – попри кризу та занепад»; «Успішний бізнес – попри стагнацію та безгрошів’я.
Загальна увага була сфокусована на наступних темах: цінності, які ведуть до розвитку; лідерство у суспільних процесах; управління в бізнесі та політиці; життєве покликання та цілі; економіка, яка перетворює місто; гроші під час кризи: знайти та втримати.
Організатори та учасники Великого Саміту поставили собі за мету стати об’єднанням людей, які у кризовий час разом працюють, забезпечують свої сім’ї, творять міста та країну. Покликання Саміту – стати місцем збору нових лідерів для нової України, разом формувати нове покоління відповідальних першопрохідців, запропонувати та втілити в життя інші моделі розвитку країни та дієві формули успіху.
Протягом заходу відбувалися робочі дискусії учасників зі спікерами Саміту.


День кафедри бухгалтерського обліку і аудиту

Уже доброю традицією стало проведення у стінах ЛНАУ Дня кафедри бухгалтерського обліку та аудиту, де головною метою є показати майбутнім фахівцям особливості практичного застосування навичок, здобутих під час навчання в університеті. Саме тому під час організації таких заходів на зустріч зі студентами запрошують випускників кафедри, які б змогли поділитися з молодшими колегами своїм особистим професійним досвідом.

Ось і цьогоріч 27 травня 2015 року в читальному залі наукової бібліотеки ЛНАУ було проведено День кафедри бухгалтерського обліку і аудиту, на якому були присутні студенти другого, третього і шостого курсів спеціальності «Облік і аудит», викладачі кафедри та спеціально запрошені гості – випускники кафедри бухгалтерського обліку і аудиту.

У рамках заходу директор бібліотеки, доц. Любов Пинда представила доповідь на тему «Інформаційні ресурси у забезпеченні навчального процесу і практичної підготовки студентів», під час якої ознайомила присутніх з особливостями інформаційного супроводу наукової роботи, забезпечення навчального процесу друкованою та електронною інформацією, а також надала рекомендації щодо пошуку вторинної інформації. Особливе зацікавлення викликала інформація щодо реферативних видань, які містяться у розпорядженні бібліотеки та які можна отримати кожному охочому в електронній формі.

Далі запрошені гості поділилися своїм досвідом використання теоретичних і практичних навичок, отриманих під час навчання у ЛНАУ в їхній професійній діяльності. Зокрема Андрій Мерцало, економіст ТзОВ «Транс-Сервіс-1», розповів про складнощі переходу від навчальної до практичної діяльності після закінчення ВНЗ та про необхідність продовжувати власну професійну підготовку впродовж усього періоду роботи.

Марта Сущик, колишній помічник аудитора, а на теперішній час бухгалтер ПП «Ера-Консалтинг», розповіла про свій професійний життєвий шлях, а також зазначила, що студентам потрібно розуміти необхідність виконання рутинних, інколи навіть нудних обов’язків на початкових етапах власної професійної діяльності.

Андрій Сущик, головний державний інспектор праці у м. Львові, Галина Гавчак, старший державний фінансовий інспектор Держфінінспекції у Львівській області, Василь Скупейко, начальник відділу адміністрування єдиного внеску управління доходів і зборів з фізичних осіб Головного управління ДФС у Львівській області, та Олена Свірська, провідний казначей відділу видатків, надходження коштів та обслуговування розпорядників коштів та інших клієнтів Управління державної казначейської служби України у Личаківському районі м. Львова, пояснили присутнім особливості роботи державних структур, які вони представляють. Студентам було цікаво дізнатися про відповідальність за недотримання законодавства про працю, цікаві аспекти проведення перевірок Державною фіскальною службою та Державною фінансовою інспекцією, функції Державної казначейської служби України.

Сергій Тимофіїв, асистент кафедри бухгалтерського обліку і аудиту ЛНАУ, розповів про важливість інформації як ресурсу в умовах переходу суспільства до постіндустріального типу та актуальність раціонального використання часу і зусиль під час навчання.

Випускники кафедри висловили думку, що знання і навички, здобуті під час навчання в університеті, виступають цінним багажем, який забезпечує передумови професійного зростання та сучасної практичної підготовки.


з ініціативи к.е.н., старшого викладача а. бурака 22 квітня 2015 року на іі парі в аудиторії 428 викладачі кафедри бухгалтерського обліку і аудиту та студенти групи оа-51 взяли участь в онлайн-семінарі (вебінарі) на тему «міжнародні стандарти фінансової звітності: грошові потоки (прямий і непрямий метод)», організованому бізнес-школою економіки еу.

колектив кафедри надалі планує активніше впроваджувати новітні технології комунікативного зв’язку у навчально-науковий процес. зокрема типові функції конференц-зв'язку у вигляді слайдових презентацій та відео в реальному часі будуть застосовані в проведенні методичних семінарів та круглих столів.



«Теорія без практики – мертва, а практика без теорії – сліпа»

О. В.Суворов 

Виробнича практика зорієнтована на виконання загальних функцій управління та формування передбачених освітньо-кваліфікаційною характеристикою умінь, практичне використання знань, набутих відповідно до освітньо-професійних програм і є частиною освітньої програми та заключним етапом підготовки студентів для роботи на підприємствах в аграрній сфері.

Термін проходження практики для студентів спеціальності «Облік і аудит» ОКР «Спеціаліст» – чотири тижні. Вона проводиться з метою оволодіння і одержання випускником первинного професійного досвіду, перевірки готовності майбутнього фахівця до самостійної трудової діяльності, а також збору матеріалів для написання дипломної роботи.

5 лютого 2015 року на кафедрі бухгалтерського обліку і аудиту відбулись захисти звітів за результатами проходження виробничої практики студентів». Всі  звіти зберігаються на кафедрі і в подальшому можуть бути використані як студентами, так і представниками професорсько-викладацького складу для науково-дослідної роботи.

Традиційно, за підсумками захисту звітів 10 лютого було проведено звітну студентську конференцію, на якій були заслухані кращі доповіді і підведені підсумки. Студенти надали власні пропозиції стосовно внесення змін у Програму і зміст практики щодо обсягу додатків та терміну її проходження.


Студенти Львівського національного аграрного університету гр. Мо-32 взяли активну участь у роботі ІІІ Міжнародної науково-практичної інтернет-конференції «Теорія і практика забезпечення ефективного розвитку суб’єктів ринку», що проходила у Вищому навчальному закладі Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі».

Студенти представили доповіді на наступні теми:

«Проблеми впровадження інновацій на аграрних підприємствах» (доповідач – Оксана Гіжецька, науковий керівник – к.е.н., ст.викладач М.В. Колодій);

«Основні напрямки підвищення використання кадрового потенціалу» (доповідач – Зоряна Гула, науковий керівник – к.е.н., ст.викладач М.В. Колодій)

«Антикризове управління як напрям підвищення ефективності діяльності підприємства» (доповідач – Михайло Муха, науковий керівник – к.е.н., ст.викладач М.В. Колодій)

«Інвестиційно-інноваційний тип розвитку аграрних підприємств» (доповідач – Михайло Дорош, науковий керівник –  к.е.н., ст.викладач М.В. Колодій).


1-2-го грудня на кафедрі бухгалтерського обліку і аудиту відбувся перший тур Всеукраїнської студентської олімпіади з бухгалтерського обліку, аналізу і аудиту. За результатами олімпіади переможцями було визнано:

·        Перше місце – Іванна Жуковська, гр. Оа-61;

·        Друге місце – Оксана Козак, гр. Оа-22 (СП);

·        Третє місце – Наталя Велінець, гр.ОА-41.

Колектив кафедри щиро вітає переможців і бажає їм подальших успіхів у науковій діяльності та перемоги у другому турі Всеукраїнської студентської олімпіади.


11 листопада 2014 року відбувся День кафедри бухгалтерського обліку і аудиту в світлиці гуртожитку № 3. З цього приводу була проведена тематична бесіда на тему «Незалежність України: історія, сьогодення і перспективи».


У заході взяли участь студенти спеціальності «Облік і аудит» та викладачі кафедри бухгалтерського обліку і аудиту. Із вступним словом до присутніх виступив заступник завідувача кафедри із виховної роботи к.е.н., доц. В.М.Хомка.

Присутнім студентам та викладачам була показана мультимедійна презентація, яку представила доцент кафедри українознавства Оксана Федорівна Юрчук.  Присутні студенти із великою цікавістю слухали доповідь та обговорювали важливі питання щодо теми, яку навів доповідач.


8 листопада 2014 р. у Львівському національному аграрному університетібуло проведено День відкритих дверей. Університет, зокрема кафедру бухгалтерського обліку і аудиту, відвідали учні Прикарпатського лісогосподарського коледжу та учні загальноосвітніх шкіл Жидачівського району.

Протягом дня гості дізналися про правила прийому та вимоги до вступу, оглянули навчальні аудиторії, у неформальній обстановці поспілкувалися зі студентами та випускниками факультету. Також учні з батьками зустрілися з завідувачем кафедри Ігорем Григоровичем Костирком та викладачами кафедри, які розповіли про переваги навчання за спеціальністю «Облік і аудит», особливості студентського життя. Викладачі кафедри ознайомили майбутніх студентів з історією університету та кафедри, навчальною та науковими базами, напрямками підготовки.


5-7 листопада 2014 року відбувся захист курсових робіт з дисциплін «Управлінський облік», «Звітність підприємств», «Державний фінансовий контроль» студентами спеціальності «Облік і аудит».

Захист курсових робіт проходив перед комісією ту складі:

Управлінський облік (група Оа-41):

1.  Брик Г.В. – к.е.н., в.о.доц., голова комісії

2.  Мирончук З.П. – к.е.н., доц., член комісії

3.  Поверляк Т.І. – к.е.н., в.о. доц., член комісії

         Державний фінансовий контроль (група Оа-51):

1.  Громяк Т.Д. – к.е.н., ст. викл., голова комісії

2.  Жидовська Н.М. – к.е.н., доц., член комісії

3.  Мирончук – к.е.н., ст. доц., член комісії

         Звітність підприємств (група Оа-41, Оа-22СП):

1.  Петришин Л.П. – к.е.н., доц., голова комісії

2.  Лиса О.В. – к.е.н., доц., член комісії

3.  Гром’як Т.Д.– к.е.н., ст. доц., член комісії

 Захист курсових робіт проводився із застосуванням мультимедійних засобів. Доповіді вирізнялися достатньо високим рівнем знань та власними науковими доробками.


Вітаємо студентів та їх наукових керівників з успішним захистом дипломних робіт!

Протягом 3-10 листопада 2014 р. проходив захист дипломних робіт спеціальності «Облік і аудит» ОКР «Спеціаліст» та протягом 11-12 листопада 2014 року – захист магістерських робіт студентів заочної форми навчання (ОКР «Магістр») перед комісією у складі:

голови Державної екзаменаційної комісії, д.е.н., професора, завідувача кафедри обліку та аудиту Прикарпатського національного університету ім. Василя Стефаника І.Ф. Баланюка;

заступника голови Державної екзаменаційної комісії, к.е.н., професора, завідувача кафедри фінансів і кредиту, проректора з науково-педагогічної роботи С.М. Онисько;

заступника голови Державної екзаменаційної комісії, к.е.н., професора, завідувача кафедри міжнародної економіки та менеджменту ЗЕД, декана економічного факультету Я.С. Янишина;

д.е.н., професора, завідувача кафедри бухгалтерського обліку і аудиту І.Г. Костирка;

к.е.н., ст. викладача кафедри бухгалтерського обліку і аудиту Н.Є. Ціцької;

к.е.н, доцента кафедри бухгалтерського обліку і аудиту Г.В. Сиротюк;

к.е.н, доцента кафедри бухгалтерського обліку і аудиту Л.П. Петришин;

к.е.н, доцента кафедри бухгалтерського обліку і аудиту Р.П. Андрушко;

к.е.н, доцента кафедри фінансів і кредиту, заступника декана заочної освіти Ю.М. Томашевського;

к.е.н, доцента, завідувача кафедри управління проектами та безпеки виробництва В.О. Тимочко;

лаборанта кафедри бухгалтерського обліку і аудиту Г.В. Батюк.

Кафедра бухгалтерського обліку і аудиту вітає студентів з успішним захистом дипломних робіт та бажає подальших успіхів!


4 листопада 2014 р. відбувся захист курсових робіт з дисциплін «Управлінський облік» та «Організація бухгалтерського обліку» на кафедрі бухгалтерського обліку і аудиту.

Захист відбувався перед комісією у складі:

ОА-22СП

(Захист відбувся на IV парі в 428 ауд.)

к.е.н., в.о.доц. Ціцька Н.Є. – голова комісії

к.е.н., в.о.доц. Брик Г.В. – член комісії

к.е.н., асистент Колодій М.В. – член комісії

ОА-61

(Захист відбувся на I парі в 424 ауд.)

к.е.н., доц. Гнатишин Л.Б. – голова комісії

к.е.н., в.о.доц. Прокопишин О.С. – член комісії

ст. викладач Салука І.Я. – член комісії

ОА-51

(Захист відбувся на IІІ парі в 420 ауд.)

к.е.н., доц. Гнатишин Л.Б. – голова комісії

к.е.н., в.о.доц. Прокопишин О.С. – член комісії

ст. викладач Салука І.Я. – член комісії


Газета «Все про бухгалтерський облік» відкриває можливість стажування для здобуття професійний навиків не лише в бухгалтерській справі, а й журналістиці.

У вівторок 28.10.2014 р. відбулася зустріч студентів-магістрів економічного факультету спеціальності «Облік і аудит»  з помічником головного редактора газети «Все про бухгалтерський облік» Микитою Євгенійовичем Волковим.

Головною метою зустрічі є пошук молодих спеціалістів – майбутніх працівників газети. Під час даного заходу було проведено анкетування, яке дало можливість визначити потенційних претендентів на роботу.

Ми щиро вдячні газеті «Все про бухгалтерський облік» за надану можливість самореалізації наших студентів в сфері професійної діяльності та сподіваємося на подальшу співпрацю.


28 жовтня відбувся захист дисертаційної роботи старшого викладача кафедри бухгалтерського обліку та аудиту Ірини Ярославівни Салуки на здобуття наукового ступеня кандидата економічних наук за спеціальністю 08.00.04 «Економіка та управління підприємствами» на тему: «Функціонування сільськогосподарських підприємств на засадах маркетингової орієнтації» (науковий керівник - к.е.н., доцент Манолій Іванович Андрушко).

Колектив кафедри щиро вітає колегу з успішним захистом і бажає подальших наукових звершень.



23 жовтня 2014 року на ІІІ парі (304 ауд.) к.е.н., ст. викладач А.І. Бурак провів відкриту лекцію з дисципліни «Облік у фермерських господарствах» в студентів Оа-ІV на тему: «Облік власного капіталу у фермерських господарствах». На лекції були присутні викладачі кафедри бухгалтерського обліку і аудиту.





14.10.2014 р. на кафедрі бухгалтерського обліку і аудиту у 424 аудиторії відбувся міжкафедральний семінар щодо обговорення результатів підготовки дисертаційної роботи аспіранта Сергія Валентиновича Тимофіїва на тему: «Трансакційні витрати та управління ними в діяльності аграрних підприємств», науковий керівник – д.е.н. професор Ігор Григорович Костирко.

На міжкафедральному семінарі були присутні д.е.н. професор І. Г Костирко., д.е.н. професор Ю. Е. Губені, д.е.н., професор К.В. Васьківська, к.е.н., в.о. професора Я. С. Янишин та викладачі кафедри бухгалтерського обліку і аудиту – к.е.н., доцент Л. П. Петришин, к.е.н., доцент Р. П. Андрушко, к.е.н., в.о. доцента Г. В. Брик, к.е.н., ст. викл. А.І. Бурак, к.е.н., ст. викладач Т. І. Поверляк.

Виступаючи, аспірант С. В. Тимофіїв наголосив на особливостях формування трансакційних витрат у діяльності аграрних підприємств, провів оцінку трансакційного сектору аграрної галузі у впливі на ефективність функціонування суб’єктів господарювання та запропонував конкретні механізми реалізації управління трансакційними витратами в діяльності аграрних підприємств.

За результатами виступу аспіранта відбулось обговорення результатів наукового дослідження, на якому виступили: д.е.н. професор Ю. Е. Губені, д.е.н. професор К. В. Васьківська, к.е.н, в.о. професор Я.С. Янишин, к.е.н. доцент Л. П. Петришин та к.е.н., доцент Р. П. Андрушко, які відзначили позитивні результати дисертаційного дослідження, відмітили деякі недоліки, надали рекомендації щодо вдосконалення і рекомендували дану наукову роботу до подальшого захисту.


3 жовтня 2014 року к.е.н., в.о. доц. Г.В. Брик провела відкриту лекцію з дисципліни «Управлінський облік» в студентів Оа-ІV на тему: «Облік витрат на організацію виробництва і управління та витрат майбутніх періодів». На занятті були присутні викладачі кафедри бухгалтерського обліку і аудиту к.е.н., доц. Л.П.  Петришин, к.е.н., доц. З.П. Мирончук,  к.е.н., ст.викл. Т.Д. Гром’як, к.е.н., ст.викл. А.І. Буряк, асистент М.В. Колодій.

 


23 вересня 2014 року к.е.н., доц. В.М. Хомка провів відкриту лекцію з дисципліни «Облік в бюджетних установах» в студентів Оа-ІІІ на тему: «Склад і класифікація видатків бюджетних установ». На занятті були присутні викладачі кафедри бухгалтерського обліку і аудиту к.е.н., доц. Л.П. Петришин, к.е.н., доц. Н.М. Жидовська, к.е.н., в.о.доц. Г.В. Брик, асистент М.В. Колодій.


22 вересня 2014 року к.е.н., доц. Л.П. Петришин провела відкриту лекцію з дисципліни «Звітність підприємств» в студентів Оа-ІV на тему: «Організація та методика складання Звіту про фінансові результати». На занятті були присутні викладачі кафедри бухгалтерського обліку і аудиту к.е.н., доц. Г.В. Сиротюк, к.е.н., доц. В.М. Хомка, к.е.н., доц. Л.Б. Гнатишин, к.т.н., доц. О.В. Лиса.


22 вересня 2014 року к.е.н., в.о.доц. Н.Є. Ціцька  провела відкриту лекцію з дисципліни «Бухгалтерський облік» в студентів Оа-ІІ на тему: «Бухгалтерські рахунки і подвійний запис». На занятті були присутні викладачі кафедри бухгалтерського обліку і аудиту к.е.н., в.о. доц. Г.В. Брик, к.е.н., доц. З.П. Мирончук, к.е.н., доц. Л.Б. Гнатишин, к.т.н., доц. О.В. Лиса.



вересня 2014 року к.е.н., ст. викл. Т.І. Поверляк провела відкрите заняття з дисципліни «Консолідована фінансова звітність» в студентів Оа-51 на тему: «Консолідована фінансова звітність за НПСБО-2». На занятті були присутні викладачі кафедри бухгалтерського обліку і аудиту к.е.н., в.о.доц. Г.В. Брик, к.е.н., ст. викладач А.І. Бурак, к.е.н., ст. викл. Т.Д. Гром’як, к.е.н., доц. Н.М. Жидовська.



18 вересня 2014 року к.т.н., доцент О.В. Лиса провела відкриту лекцію з дисципліни «Фінансовий облік» в студентів Оа-ІІІ на тему: «Облік фінансових інвестицій». На лекції були присутні викладачі кафедри бухгалтерського обліку і аудиту: к.е.н., доцент З.П. Мирончук, к.е.н., в.о. доцента О.С. Прокопишин, к.е.н., доцент Р.П. Андрушко, к.е.н., доцент Л.Б. Гнатишин, асистент М.В. Колодій.





18 вересня 2014 року к.е.н., ст. викл. Т.Д. Гром’як провела відкриту лекцію з дисципліни «Державний фінансовий контроль» в студентів Оа-51 на тему: «Державна контрольно-ревізійна служба та її функції». На занятті були присутні викладачі кафедри бухгалтерського обліку і аудиту к.е.н., доцент Л.Б. Гнатишин, к.т.н., доцент О.В. Лиса, к.е.н., в.о. доц. О.С.Прокопишин.





16 вересня 2014 року к.е.н., доц. Л.Б. Гнатишин провела відкриту лекцію з дисципліни «Організація бухгалтерського обліку» в студентів Оа-VI на тему: «Формування і функціонування облікових підрозділів». На занятті були присутні викладачі кафедри бухгалтерського обліку і аудиту: к.е.н., доцент Л.П. Петришин, к.т.н., доцент О.В. Лиса, к.е.н., в.о.доц. Г.В. Брик, к.е.н., в.о. доц. О.С. Прокопишин, к.е.н., доцент Н.М. Жидовська, асистент М.В. Колодій.




16 вересня 2014 року к.е.н., в.о. доц. О.С. Прокопишин провела відкрите заняття з дисципліни «Облік ЗЕД» в студентів Оа-51 на тему: «Облік імпортних операцій». На занятті були присутні викладачі кафедри бухгалтерського обліку і аудиту к.е.н., доцент Л.Б. Гнатишин, к.т.н., доцент О.В. Лиса, к.е.н., в.о.доц. Г.В. Брик, к.е.н., ст. викладач Т.Д. Гром’як.





11-12 вересня 2014 р. відбувся захист звітів про проходження виробничої практики студентів Оа-41 та Оа-22сп.

Захист відбувався перед комісією у такому складі:

Оа-41

(Захист відбувся 12.09.2014р. на V парі, ауд. 428)

1.     В.М. Хомка– к.е.н., доцент, голова комісії

2.     О.В. Лиса– к.т.н., доцент, член комісії

3.     М.В. Колодій– асистент, член комісії

Оа-22 СП

(Захист відбувся 11.09.2014р. на V парі, ауд. 428)

1.       В.М. Хомка– к.е.н., доцент, голова комісії

2.       О.В. Лиса– к.т.н., доцент, член комісії

3.       Р.П. Андрушко– к.е.н., доцент, член комісії



 11 вересня 2014 року ст. викл. І.Я. Салука провела відкрите практичне заняття з дисципліни «Облік і аудит» в студентів Мо-31 на тему: «Метод бухгалтерського обліку». На занятті були присутні викладачі кафедри бухгалтерського обліку і аудиту: к.т.н., доцент О.В. Лиса, к.е.н., в.о. доц. Г.В. Брик, к.е.н., асистент М.В. Колодій.


 



10 вересня 2014 року к.е.н., доцент Мирончук З.П. провела відкриту лекцію з дисципліни «Фінансовий облік» в студентів Фін-ІІІ на тему: «Облік грошових коштів». На лекції були присутні викладачі кафедри бухгалтерського обліку і аудиту: к.е.н., доцент Р.П. Андрушко, к.е.н., в.о. доцента Н.Є. Ціцька, к.е.н., доц. Л.Б. Гнатишин, к.е.н., ст. викладач Т.І. Поверляк.


10 вересня 2014 року асистент М.В. Колодій провела відкрите практичне заняття з дисципліни «Облік і аудит» в студентів Мо-32 на тему: «Метод бухгалтерського обліку». На занятті були присутні викладачі кафедри бухгалтерського обліку і аудиту: к.т.н., доцент О.В. Лиса,  к.е.н., в.о. доц. Г.В. Брик, к.е.н., ст. викладач І.Я. Салука, к.е.н., ст. викладач А.І. Бурак.

 




4 вересня 2014 року була проведена відкрита лекція к.е.н., доцента Р.П. Андрушко з дисципліни «Контроль і ревізія» в студентів Оа-ІV на тему: «Теоретичні основи і принципи організації контролю в Україні». На лекції були присутні викладачі кафедри бухгалтерського обліку і аудиту: к.е.н., доцент В.М. Хомка, к.е.н., в.о. доцента Н.Є. Ціцька, к.е.н., в.о. доц. Г.В. Брик, к.е.н., ст. викладач Т.І. Поверляк, к.е.н., ст. викладач А.І. Буряк.


З 26 травня по 6 червня ст. викладач Ірина Ярославівна Салука (тема випускної роботи: «Навчання впродовж всього життя») та асистент Маряна Володимирівна Колодій (тема випускної роботи: «Роль навчальної дисципліни «Управлінський облік» у формуванні професійних комплектацій майбутнього фахівця аграрної сфери») проходили підвищення кваліфікації  у Національному університеті біоресурсів і природокористування України ННУ післядипломної освіти. Викладачі отримали свідоцтва про підвищення кваліфікації.