Із 17 травня по 26 серпня 2012 року у Національному музеї ім. А.Шептицького у Львові експонуватиметься виставка «Нормандія у живописі».

Відвідувачі мають унікальну змогу побачити вживу картини відомих художників із Нормандського регіону Франції – такий подарунок Україні зробила Франція на честь 20-річчя дипломатичних відносин.

Близько 60 полотен Моне, Ренуара, Будена, Курбе, Війона, Жеріко, Коро та інших авторів виставлені у залах музею. Це своєрідна подорож Нормандськими землями XIX – початку ХХ століття – морською гладдю, узбережжями, сільськими закутками, зеленими пасовищами, маленькими готелями та затишними кафе. Кожна картина, як і кожен художник, тісно пов’язані із Нормандією.

Ця колекція є мистецькою туристичною візиткою Нормандії у світі і вже експонувалася в музеях Австрії, США, Італії, Естонії, Латвії та Білорусі. Її найбільша цінність полягає у тому, що представлені митці демонструють багате різноманіття художніх напрямків: реалізм, романтизм, імпресіонізм, постімпресіонізм – всі ті течії, які вилилися і модернізм ХХ століття.

Варто зазначити, що останній раз картини французьких художників виставлялися у Львові ще 1930-х років.