Дублянський. Заявник – Львівський НАУ, підтримувач – дослідна станція «Маяк» ІОБ УААН. Сорт пройшов державну кваліфікаційну науково-технічну експертизу сортів рослин з метою державної реєстрації сорту та прав на нього. Відповідно до статей 31 і 33 Закону України «Про охорону прав на сорти рослин» Державною ветеринарною та фітосанітарною службою України прийнято рішення про виникнення майнового права інтелектуальної власності на поширення сорту Дублянський (Наказ Держветфітослужби від 08.09.2015 № 2173 і № 2174).

Салат посівний листкової різновидності (Lactuca sativa var. secalina L.) із групи ранньостиглих. Технічна стиглість наступає через 26-30 діб після сходів. Компактна розетка формує 14-15 листків світло-зеленого забарвлення. Листкові пластини глибоко розсічені, з чітко вираженою центральною жилкою і віялоподібним жилкуванням, дуболисткової форми, хрустке, солодке листя, лежкість висока, насіння біле. Легко вирощувати, швидко готувати, висока якість при механізованому збиранні, висока стійкість до стрілкування. Розетка з вільними листками, яка не формує головок, діаметром 26-27 см. Середня маса листків 350 г, товарна врожайність 25-28 т/га. Стійкий до стеблування, септоріозу, несправжньої борошнистої роси, борошнистої роси та білої гнилі. Смакові якості добрі, дегустаційна оцінка 9 балів.


11-13 березня 2015 року на базі Уманського національного університету садівництва відбувся ІІ тур XVI Всеукраїнської студентської олімпіади з дисципліни «Плодоовочівництво і виноградарство».

Команда Львівського національного аграрного університету у складі студенток 4-го курсу Наталії Орестівни Голич, Наталії Миколаївни Чорної та магістрантки 6-курсу Ольги Іванівни Кльось виборола ІІ місце в загальному заліку.

В особистому заліку Ольга Кльось посіла ІІ місце в загальному заліку, ІІІ місце в теоретичному турі з плодівництва, ІІІ місце в теоретичному турі з овочівництва, І місце в практичному турі з овочівництва.

В особистому заліку Наталія Голич посіла ІІ місце в практичному турі з плодівництва.

Наталія Чорна посіла ІІ місце в практичному турі з плодівництва (поза конкурсом).

Вітаємо наших студенток з результативною участю в олімпіаді та бажаємо подальших професійних здобутків. Доцент кафедри плодоовочівництва, технології зберігання і переробки продукції рослинництва взяв участь у другій міжнародній конференції «Нові підходи – реальний прибуток» в рамках виставки «Фрукти. Овочі. Логістика 2014» (м. Київ 11-14 лютого 2014 р.).

Тема конференції: «Ранні овочі. Ефективний вихід з економічної неефективності». Доцент Дидів І.В. на конференції виступав з доповіддю на тему: «Ультрарання капуста у плівкових теплицях» і був нагороджений дипломом.