Історія кафедри

Історія кафедри своїм корінням сягає ще періоду діяльності Дублянської рільничої школи 1856–1878 років. Хоч кафедри як такої ще тоді не існувало, проте навчальний план вишколу фахівців включав такі дисципліни: зоологія, анатомія і фізіологія тварин, спеціальне тваринництво, ветеринарія, зоотехнія.

У період діяльності Вищої рільничої школи та Рільничої академії в Дублянах (1878–1919 рр.) студентам, крім вказаних дисциплін, викладали такі предмети: селекція свійських тварин, шкідники свійських тварин, вирощування свійських тварин, годівля свійських тварин і птиці, технологія молочних продуктів, рибництво, бджільництво.

Унаслідок заснування в 1919 році рільничо-лісового факультету при Львівській політехніці на базі рільничої академії в Дублянах відкрито перші кафедри тваринницького профілю. У 1919 році на вказаному факультеті відкрито кафедру зоології і анатомії тварин. У 1920 році на цьому ж факультеті засновано кафедру загальної годівлі тварин, яку у 1930 році перейменовано у кафедру годівлі с.-г. тварин.

У 1920 році на рільничо-лісовому факультеті Львівської політехніки відкрито кафедру спеціальної годівлі тварин, яку в 1930 році перейменовано спочатку в кафедру живлення і фізіології тварин, а пізніше – у кафедру фізіології та розведення с.-г. тварин.

У 1939 році кафедри зоології та анатомії тварин, годівлі с.-г. тварин і фізіології та розведення с.-г. тварин було об’єднано у кафедру тваринництва.

У 1947 році на базі рільничо-лісового факультету Львівської політехніки засновано Львівський сільськогосподарський інститут. Кафедра тваринництва увійшла до складу новоствореного агрономічного факультету.

У 2007 р. після отримання Львівським ДАУ статусу Львівського національного аграрного університету, кафедру тваринництва перейменовано в кафедру тваринництва та біотехнологій.

На підставі рішення вченої ради Львівського національного агарного університету наказом ректора академіка НААН України В.В. Снітинського від 31.08.2015 р., наказ № 141, на факультеті агротехнологій і екології створено кафедру тваринництва і кормовиробництва.

Склад кафедри

Огородник Наталія Зіновіївна - д.вет.н., в.о. професор

Іванків М.Я. - ст. викладач

Науково-дослідна робота

Колектив кафедри виконує дослідження за комплексною науковою темою: «Розробити вітчизняні високоефективні екологічно чисті кормові добавки з підвищеним вмістом протеїну й енергії на основі насіння олійно-бобових культур і жирів та фізіолого-біохімічно обґрунтувати їх використання у раціонах годівлі тварин і птиці».

Колектив кафедри розробив і апробував в умовах виробництва для різних вікових і продуктивних груп великої рогатої худоби рецептуру комбікормів із використанням у їх складі добавок високотермічно оброблених макух і шротів, отриманих із вітчизняних сортів насіння сої, соняшника і ріпаку та захищених рослинних і тваринних жирів, згодовування яких підвищує молочну продуктивність корів, збільшує вміст білку і жиру в молоці, стимулює м’ясну продуктивність відгодівельної худоби, покращує якість яловичини.

На кафедрі також функціонує лабораторія фізіолого-біохімічних і зоотехнічних досліджень. Постійно працює студентський науковий гурток «Сучасні технології у тваринництві і кормовиробництві», в якому щорічно захищають дипломні роботи 15-20 випускників факультету агротехнологій і екології. Частину робіт державна екзаменаційна комісія рекомендує для впровадження у виробництво.

Навчальний процес

У даний час кафедра забезпечує теоретичну і практичну підготовку студентів з таких дисциплін:

– факультет агротехнологій і екології: тваринництво, корми і годівля тварин, зоологія, рослинництво, кормовиробництво і луківництво, рослинництво з основами програмування врожаю, технології виробництва продукції тваринництва, технології виробництва продукції дрібного тваринництва, екологічні основи тваринництва, біотехнологія в екології, екологічна паспортизація території підприємств;

– економічний факультет: тваринництво, біотехнології в тваринництві;

– факультет механіки та енергетики: технології виробництва с.-г. продукції, транспортування тварин і продукції, технології в тваринництві, технологія виробництва продукції тваринництва, біотехнології в тваринництві;

– землевпорядний факультет: тваринництво, технології виробництва продукції дрібного тваринництва, кормовиробництво;

– факультет будівництва та архітектури: тваринництво і основи зберігання с.г. продукції, технології виробництва продукції дрібного тваринництва, технологія виробництва продукції тваринництва, основи зоогігієни.

Навчальний процес та науково-дослідна робота здійснюється на базі кафедри та її філіалах (Навчально-науково-дослідний центр ЛНАУ, Державний науково-дослідний контрольний інститут ветеринарних препаратів і кормових добавок, державне підприємство «Дослідне господарство «Радехівське» Інституту сільського господарства Карпатського регіону національної академії аграрних наук України»).

Навчально-методична робота кафедри

Найбільш вагомі видання співробітників кафедри:

Контакти:

80381, Львівський НАУ,

вул. В. Великого, 1, м. Дубляни,

Жовківський р-н, Львівська обл.,

тел. (032)2242-941,

E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду