Культурні фортеці: переосмислення, збереження й меморіальна архітектура

У квітні та травні викладачі Львівського національного аграрного університету студіювали семінарський курс магістрантки Єльського університету.

Західна Україна, а особливо Львівщина, дуже багаті на пам’ятки архітектури та містобудування. Проте найчастіше вони потребують нагального оновлення. У реставрації, консервації та збереженні архітектурних цінностей у світі постійно застосовують нові підходи. Двоє викладачів з кафедри архітектури і планування сільських поселень, а саме Боднарчук Наталія Манолівна та Черевко Надія Василівна у Центрі міської історії Центрально-Східної Європи пройшли курс дослідниці фулбрайтівської програми Ешлі Біґгем, магістрантки Єльського університету.

Основною темою семінарів було ознайомитись із зарубіжним довсідом проведення реставрації та консервації історичних об’єктів. Згідно програми на підсумковому занятті всі учасники презентували свої дослідження, пов’язані з архітектурним середовищем історичної архітектури. Боднарчук Наталія Манолівна презентувала підходи до створення меморіальної архітектури, а саме «Пам’ятки писанкарства у світі та в Україні», а Черевко Надія Василівна презентувала ісоричне середовище м. Дубляни у доповіді «Пам’ятки архітектури Львівського національного аграрного університету».

Здобуті знання викладачі використовуватимуть у навчальному процесі.