Сучасні інноваційні методики викладання облікових дисциплін

 Традиційні форми і методи навчання передбачають передачу знань, але не завжди формують професійні вміння і навички в майбутніх фахівців.

Застосування активних методів навчання веде до активізації пізнавальної діяльності студентів, підвищення мотивації до навчання, формування практичних умінь та навичок.

Відповідно до графіку відкритого процесу 24.04.2018 року на кафедрі  обліку та оподаткування відбулась бінарна лекція для студентів груп ОП-22сп та ОА-41 спеціальності «Облік і оподаткування» ОС «Бакалавр» на тему: «Висновки судово-бухгалтерської експертизи та їх оцінка» із дисципліни «Судово-бухгалтерська експертиза» (Розділ 2). Ініціатором проведення лекції у такій формі виступила доцент Р.П. Андрушко. На лекції були присутні викладачі кафедри та заступник декана економічного факультету доцент Г.В.Брик.

Теоретичний матеріал був представлений у живому спілкуванні двох осіб: викладача-теоретика та старшого наукового співробітника ЛНДІСЕ (сектор економічних досліджень лабораторії товарознавчих та економічних досліджень) О.М. Кудлатого.

Остап Мирославович поділивсь своїм практичним досвідом проведення економічних експертиз та узагальнення і оформлення  її матеріалів.

В ході обговорення даної теми студенти ставили запитання; проявили не тільки знання, а й навики ведення дискусії.

Експерт-бухгалтер завершив свій виступ побажанням студентам збагачувати свій фаховий рівень під час щоденного навчання, бути допитливими та вміти його застосовувати на практиці.

В цілому бінарну лекцію проведено на високому рівні з використанням презентаційних матеріалів.



День відкритих дверей: калейдоскоп подій

Будучи школярем, завжди переймаєшся питанням: «Яке воно, навчання в університеті? Та й який він сам, вищий навчальний заклад, що в ньому такого, чого немає в школі?» Як свідчить електронна пошта та офіційна сторінка кафедри у соціальних мережах, такими питаннями напередодні вступної кампанії переймається кожен майбутній абітурієнт. І багато з них прагнуть більше дізнатися саме про ЛНАУ, адже понад 160 років він знаходиться в авангарді освіти і науки.

З цією метою 11 травня 2018року на економічному факультеті ЛНАУ було  проведено День відкритих дверей. Під час заходу школярі, що завітати до університету, мали змогу ознайомитися з факультетом та спеціальностями, які функціонують на факультеті, пройнятися духом енергії та незгасимого запалу, що витає студмістечком, відвідати музеї університету тощо. Оригінальні доповіді студентів, концертна програма та екологічно чиста територія студмістечка, приязні і комунікабельні студенти та викладачі – все вражало юних відвідувачів і створювало позитивний настрій. А під час перебування на кафедрі обліку та оподаткування школярі детально познайомилися із особливостями навчання у ЛНАУ, перевагами професії бухгалтера та освоєнням цього фаху у стінах ЛНАУ.

Загалом за цей день з кафедрою обліку познайомилося понад 50 школярів з Жидачівського та Пустомитівського районів Львівщини. І в кожного залишилися приємні спогади, позитивні враження та ґрунтовна інформація про спеціальність  «Облік і оподаткування», яку можна опанувати в університеті. Тож, сподіваємося, до скорої зустрічі знову тут, у стінах Львівського національного аграрного університету!


Шановні колеги!


Вийшов з друку черговий збірник матеріалів за результатами наукових досліджень студентів економічних спеціальностей у 2016–2017 рр. за заг. ред. професора Ігоря Костирка.

У збірнику представлено наукові праці студентів економічних спеціальностей з широкого спектру питань, пов'язаних з дослідженнями та розробками в сфері бухгалтерського обліку, контролю, аудиту, звітності та оподаткування, висвітлено погляди щодо сучасного стану облікового, контрольного та аналітичного забезпечення управління підприємством, оглянуто актуальні питання розвитку облікової, контрольної і фінансової складових економічної науки та практики.

Видання розраховане на науковців, викладачів, аспірантів, студентів, усіх, хто прагне отримати ґрунтовні знання теоретичного і прикладного характеру.


Диплом ІІ ступеня у ІІ етапі Всеукраїнської студентської олімпіади з дисципліни «Організація і методика аудиту»

25-27 квітня 2018 р. у Миколаївському національному аграрному університеті проходив ІІ етап Олімпіади з дисципліни «Організація і методика аудиту». Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України МНАУ було визначено базовим вищим навчальним закладом освіти для організації і проведення цього заходу. Інформаційним спонсором олімпіади виступила Всеукраїнська Професійна Громадська Організація «Спілка аудиторів України».

Участь в Олімпіаді взяли 147 студентів з 52 закладів вищої освіти. Львівський національний аграрний університет представляли завідувач кафедри обліку та оподаткування Людмила Петришин (в якості заступника голови Апеляційної комісії) та студенти групи ОП-22 СП Ліля Михальчук та Дмитро Горбань.

Олімпіада була організована у три тури. І тур Олімпіади – представлення презентаційних матеріалів на одну обрану із запропонованих тем. Презентаційні матеріали надсилались учасниками заздалегідь – до 20 квітня 2018 р. ІІ тур Олімпіади складався із надання відповідей на тестові завдання (30 тестових запитань). Всі учасники отримали їх у програмному забезпеченні LMS/ Moodle. Завдання ІІІ туру мало практичний характер. Для формування завдання ІІІ туру використано метод кейсів. Кейс мав паперовий вигляд та неструктуровану форму (матеріал із значною кількістю даних та можливістю знаходження нестандартного рішення). Учасникам було запропоновано вирішити проблемну ситуаційну задачу. Вони повинні були дослідити запропоновану ситуацію, розібратися у сутності проблеми, запропонувати можливі рішення та обрати найоптимальніше з них. Кейси створено на реальному фактичному матеріалі діяльності підприємств.

Більшість студентів, які брали участь в Олімпіаді, показали високий рівень підготовки з даної дисципліни. Провівши детальний аналіз конкурсних робіт, журі визначило переможців. Крім того, інформаційний спонсор Олімпіади разом із провідними аудиторськими фірмами України сформували призовий фонд для переможців та найкращих учасників, зокрема: грамоти, сертифікати на проходження практики та стажування, професійна аудиторська література, цінні подарунки.

За підсумками трьох етапів олімпіади Лілія Михальчук здобула переможне друге місце та Диплом ІІ ступеня відповідно, грамоту від Всеукраїнської професійної громадської організації «Спілка аудиторів України» і сертифікат на проходження стажування за напрямом «Аудит» в аудиторській компанії Grant Thornton (м. Київ).

За підготовку студентів та активну участь у проведенні II етапу Всеукраїнської студентської Олімпіади подякою нагороджена також завідувач кафедри «Обліку та оподаткування» ЛНАУ  Л.П. Петришин.

Кращі за відбором членів журі презентаційні матеріали разом із результатами Олімпіади розміщено на офіційному сайті Миколаївського НАУ.

Бажаємо всім переможцям та учасникам ІІ етапу Всеукраїнської студентської Олімпіади нових професійних та особистісних здобутків та перемог!


18 квітня 2018 року в рамках профорієнтаційної роботи кафедри обліку та оподаткування ЛНАУ доценти Руслана Петрівна Андрушко та Ольга Володимирівна Лиса відвідали Стільський НВК, Липівську ЗОСШ, Демнівський НВК Миколаївського району.

Зустрічі із випускниками 9-11 класів відбувались у співпраці з працівниками Миколаївського районного центру зайнятості. Заступник директора Миколаївського районного центру зайнятості Н.В. Ваймак та начальник відділу активної підтримки безробітних С.в. Вірт розповіли про специфіку вибору майбутньої професії.

Викладачі розповіли випускникам про Львівський національний аграрний університет і пріоритетні вектори його розвитку. Охарактеризували спеціальності, які можна освоїти в ЛНАУ, а також проінформували про умови та особливості навчання на економічному факультеті, про міжнародні освітні програми та проекти, перспективи працевлаштування за спеціальністю «Облік і оподаткування», поділились з майбутніми абітурієнтами секретами кар’єрного росту після закінчення університету.

Позитивом доповідей учасників профорієнтаційного заходу стало представлення виступів із використанням мультимедійного та ілюстративного наочного матеріалу, що дозволило слухачам отримати корисну інформацію в інтерактивному вигляді та краще її засвоїти.

Все це вселяє надію, що випускники шкіл оберуть справді гідний навчальний заклад – Львівський національний аграрний університет.



Звітна студентська наукова конференція за результатами досліджень у 2017 році 

17 квітня 2018 року на кафедрі обліку та оподаткування звіт студентів про результати наукових досліджень у 2017 році відбувся у рамках засідання студентського наукового «Облік – мова бізнесу». Студенти виявили неабияку активність у підготовці до звітної конференції. Тематика доповідей була доволі розлогою: «Суть «зелених інвестицій» та їх обліково-аналітичне забезпечення», «Бухгалтерський облік розподілу загальновиробничих витрат: методичний аспект», «Інформаційні системи в обліковому забезпеченні та в управлінні бізнес-процесами підприємства», «Організаційно-методологічні передумови та облікове забезпечення запровадження екологічного обліку в АПК», «Bitcoin як альтернативне джерело інвестування», «Криптовалюта: проблеми визнання та оцінки», «Особливості оподаткування в офшорних зонах» та інші.

Слід відмітити, що студенти та присутні викладачі жваво обговорювали актуальні питання, які стоять перед сучасним обліком. було окреслено ряд дискусійних моментів щодо професійних інтересів сучасних бухгалтерів та особливостей бухгалтерського обліку як науки. сподіваємось, що такі заходи, які уже стали традицією у нашому університеті, забезпечать особистісне фахове та творче зростання студентів і викладачів.

За результатами засідання кафедрального наукового гуртка, кращими доповідями визнано:

1.  Проблеми оподаткування оплати праці та доходів фрилансерів в Україні – доповідач А. Клеха, група Оп-22сп, науковий керівник: к.е.н., доцент З.П. Мирончук.

2.  Облік та оподаткування суб’єктів малого підприємництва: можливості та перспективи – доповідач Д. Руленко, група Оп-12сп, науковий керівник: к.е.н., доцент Р.П. Андрушко.

Усі учасники звітної конференції були нагороджені дипломами та грамотами.

Колектив кафедри обліку та оподаткування вітає призерів і учасників звітної студентської конференції, бажає подальших наукових звершень та успіхів у навчанні.


IFRS Forum Ukraine Львів «На шляху до якісної звітності за МСФЗ»

12 квітня у Львові відбувся IFRS Forum Ukraine Львів «На шляху до якісної звітності за МСФЗ» за ініціативи Федерації професійних бухгалтерів та аудиторів України, за участі Національної комісії з цінних партнерів та фондового ринку та за підтримки BDO Ukraine, EBA Western Ukrainian Office, SAP Business One.
На форум завітали бухгалтери та фінансисти різних галузей, а також науковці. Кафедру обліку та оподаткування представляли завідувач кафедри Л.П. Петришин та в.о.доцента Т.І. Поверляк. Учасники та гості були поінформовані про зміни та доповнення до Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні», нові форми звітності та фінансову звітність за МСФЗ. Також було обговорено міжнародний досвід регулювання бухгалтерської професії та перспективи для України. Запрошеними спікерами були представники НКЦПФР, Міністерства фінансів України, ФПБАУ, Ліга:Закон, BDO Ukraine, СІМА.
Всі учасники форуму отримали сертифікати і залишились вдячні організаторам за професійність і креатив у проведенні заходу.


Публічна лекція на тему: «Облік формування доходів, витрат і фінансових результатів операційної діяльності підприємств»


11 квітня 2018 року доцент кафедри обліку та оподаткування, к.е.н. В.М. Хомка прочитав публічну лекцію: «Облік формування доходів, витрат і фінансових результатів операційної діяльності підприємств».

Лекцію було проведено для студентів групи Оа-31 і Оа-12СП. Також на лекції були присутні викладачі кафедри обліку та оподаткування і кафедри фінансів, банківської справи та страхування, зокрема доценти Н.М. Жидовська, Н.Є. Ціцька, Р.П. Андрушко, О.В. Лиса, О.С. Прокопишин, О.В. Шолудько, І. М.Тофан.

Лектор акцентував увагу на розкритті суті питань доходів за видами діяльності на підприємствах, а також на особливостях визнання доходів при реалізації продукції, робіт, послуг.

До активного обговорення представленої теми долучались студенти і викладачі.

Варто зазначити, що студенти виявили неабиякий інтерес до публічної лекції, проявили не тільки знання, а й навики ведення дискусії.

Загалом лекцію проведено на належному сучасному рівні з використанням презентаційних матеріалів.

Проведення публічних лекцій є невід’ємною складовою забезпечення розвитку студентів, тому з нетерпінням чекаємо на публічні обговорення інших не менш цікавих тем. Бажаємо усім натхнення до науки!



20 березня – Міжнародний день щастя!

День щастя — це гарна нагода нагадати всім, що варто радіти життю і бути вдячним за всі подарунки долі, навіть якщо іноді вона підкидає не надто приємні сюрпризи. Викладачі-куратори кафедри обліку та оподаткування разом зі студентами спеціальності креативно відсвяткували цей день, прослухавши один з неперевершених творів Йоганна Штрауса-молодшого – дивовижну оперету «Летюча миша» у Львівському національному академічному театрі опери та балету ім. Соломії Крушельницької. Твір виконується українською мовою. Диригент – Ірина Стасишин.

Саме куратору належить значна роль у формуванні і становленні особистості студента, розкритті його здібностей і потенційних можливостей. Тому відвідування подібних заходів забезпечить якісно новий висококультурний рівень у майбутніх фахівців та в системі освіти в цілому.

Свято вдалося і принесло багато тепла та посмішок.


14-15 березня 2018 року на кафедрі обліку та оподаткування Львівського національного аграрного університету відбулася Всеукраїнська науково-практична інтернет-конференція на тему: «Обліково-аналітичне забезпечення інноваційного розвитку економіки».


Організатори конференції:

• Міністерство освіти і науки України;

• Харківський національний аграрний університет ім. В.В. Докучаєва;

• Миколаївський національний аграрний університет;

• Львівський національний аграрний університет;

• Кафедра обліку та оподаткування.

Робота конференції проводилася за такими тематичними напрямами:

• Теоретичні та методичні засади інституційного забезпечення бухгалтерського обліку та інноваційної економіки.

• Обліково-аналітичне забезпечення в контексті інноваційного розвитку: організація, методика та практика.

• Практична реалізація вимог зовнішньоекономічної діяльності та оподаткування в обліково-аналітичному середовищі підприємств.

• Інформаційні системи в обліковому забезпеченні та в управлінні бізнес-процесами підприємства.

• Обґрунтування теорії та вдосконалення практики економічного контролю.

Мета конференції полягає у пошуку рішень з актуальних проблем методики та практики обліку, оподаткування та контролю в інноваційній економіці, встановлення контактів між вченими різних закладів вищої освіти України, обмін науковими результатами і дослідницьким досвідом.

Загалом, у роботі конференції взяли участь представники із 38 навчально-наукових закладів України. Найбільш активним були:

• Львівський національний аграрний університет;

• Харківський національний аграрний університет ім. В.В. Докучаєва;

• Полтавська державна аграрна академія;

• Миколаївський національний аграрний університет;

• Горохівський коледж ЛНАУ;

• ВП НУБіП України «Бережанський агротехнічний інститут»;

• ДВНЗ «Прикарпатський національний університет ім. В. Стефаника»;

• Львівський національний університет імені Івана Франка;

• Тернопільський національний економічний університет;

• Харківський національний технічний університет сільського господарства імені Петра Василенка.

За результатами конференції сформовано збірник матеріалів Всеукраїнської науково-практичної інтернет-конференції «Обліково-аналітичне забезпечення інноваційного розвитку економіки». Результати наукового пошуку можуть бути використані для подальших наукових досліджень та формування нових наукових ідей.


21 лютого 2018 року на ІV парі в аудиторії 424 відбулась відкрита виховна година у групі Оа-41. Захід під назвою «Мова єднає всіх» пройшов у рамках святкування Міжнародного дня рідної мови. Зі вступним словом виступила куратор групи доцент кафедри обліку та оподаткування О.С. Прокопишин.

Виховну годину відвідали: заступник зав. кафедри з виховної роботи доцент О.В Лиса і куратори академічних груп, доценти Л.Б. Гнатишин, Н.М. Жидовська, Н.Є. Ціцька, О.І. Малецька та Р.П.Андрушко.

Під час декламації поезії розгорнулася жвава дискусія про значущість та повагу до рідної мови.

21  лютого за рішенням ЮНЕСКО всі народи Землі відзначають Міжнародний день рідної мови. В Україні цей день відзначають з 2002 року. Рідна мова для кожного є оберегом, таїть у собі пам’ять народу, оберігає й передає із покоління в покоління духовні скарби. Мова – це наше минуле. Який тернистий шлях довелося пройти мові у своєму розвитку, скільки заборон витерпіти, яку мученицьку, але велику долю вистраждати. Українська ж є дуже давньою й самобутньою мовою. Основну увагу присутніх студентів та викладачів було сконцентровано на актуальності української мови на фоні сучасних державотворчих процесів.

У заключному слові куратор групи О.С. Прокопишин наголосила,  що людина має завжди пам’ятати, звідки вона родом, де її коріння, знати історію свого народу, його мову. Знання мови народу, серед якого ти живеш, – ознака культурної, освіченої людини, знання рідної мови – священний обов’язок кожного.


З прийдешнім Новим роком та Різдвом Христовим!

У Новому році бажаємо всім професійних успіхів, взаєморозуміння і поваги серед колег і друзів. Нехай відкриються перед Вами нові перспективи і втіляться в життя поставлені завдання! Нехай у Ваших родинах панує мир і спокій. Будьте здорові, щасливі та успішні!

Колектив кафедри обліку та оподаткування




Підвищити інтерес студентів до навчання, визначити рівень підготовки з дисципліни і якість знань, активізувати самостійну роботу студентів, популяризувати професію бухгалтера та підвищити зацікавленість студентів у досконалому оволодінні нею – такою була мета олімпіади з дисципліни «Бухгалтерський облік», яка відбулася 14 грудня 2017 року на бухгалтерському відділені Горохівського коледжу Львівського національного аграрного університету.

В олімпіаді взяли участь 25 студентів ІІ курсу спеціальностей «Облік і оподаткування» та «Фінанси, банківська справа та страхування».

Компетентне конкурсне журі у складі: голови журі О.С. Прокопишин к.е.н., доцента кафедри «Обліку і оподаткування» Львівського національного аграрного університету, завідувача бухгалтерським відділенням Г.Г. Наглюка, голови циклової комісії обліково-економічних дисциплін С.В. Шелін, викладача бухгалтерських дисциплін І.М. Янчук визначило переможців.

Переможцями стали: Галина Кравчук, Анастасія Мелюх (І місце), Аліна Кондратюк, Дарія Голотяк (ІІ місце), Максим Слюсар, Зінаїда Криворучко (ІІІ місце). За активну участь, наполегливість та професійну майстерність переможці нагороджені грамотами директора редакції всеукраїнської професійної бухгалтерської газети «Все про бухгалтерський облік».


Герої не вмирають

Три роки Україна у великій скорботі. матері, родини, дружини оплакують своїх синів, братів, чоловіків, батьків… бракує слів, щоб передати глибину відчаю, болю, жалю, тривоги, розпачу. Майдан… ато… була і є кров, було і є пекло, але за спиною у небесної сотні була Україна, а сьогодні вона є за спиною наших хлопців, які беруть участь в ато. Як слушно зауважив євген сверстюк: «небесна сотня назавжди залишиться в українській історії як своєрідний орден, створений у боях».

Усіх активістів майдану та героїв ато недаремно називають «воїнами світла». Таким своєрідним світочем є наш земляк, мешканець м. Дублян, герой україни та герой небесної сотні – анатолій жаловага.

В пам'ять про героїв небесної сотні та з нагоди вшанування Дня Гідності та Свободи 21 листопада на кафедрі обліку та оподаткування відбувся спільний відкритий захід. У виховному заході взяли участь групи Оп-11 (куратор Л.Б. Гнатишин), Оп-12сп (куратор Н.Є. Ціцька), Оа-41 (куратор О.С. Прокопишин) Із презентацію «анатолій жаловага – вартовий небес» про життя та діяльність колишнього жителя нашого міста, героя небесної сотні перед студентами виступила доцент Л.Б. Гнатишин.

Студенти та викладачі пригадали, як три місяці стояв український майдан – під осінніми дощами і мокрими снігами, під дзвонами храмів на Різдво христове і морозами на Водохреща. Бог і Україна – таким був високий вимір людського духу. Відважні патріоти захищали Україну і загинули як герої, навічно ставши вартовими небес. Небесна сотня золотими літерами ввійде в новітню історію української держави.

Вічна пам'ять героям України!


Захист дипломних робіт спеціальності «Облік і оподаткування»

20 листопада 2017 року на кафедрі обліку та оподаткування відбувся захист дипломних робіт студентів 6 курсу заочної форми навчання спеціальності 071 «Облік і оподаткування» ОКР «Спеціаліст».

Захист відбувався у відповідності з вимогами щодо організації та порядку роботи екзаменаційних комісій. Головою екзаменаційної комісії був призначений к.е.н, заслужений економіст України М.І. Диба. В склад комісії були включені: заступники голови д.е.н, професор І.Б. Яців, к.е.н., в.о. професора Я.С. Янишин, к.е.н., професор С.М. Онисько, члени д.е.н., професор І.Г. Костирко, к.е.н., доцент Л.П. Петришин, к.е.н., доцент Г.В. Брик. Секретарем призначено ст. лаборанта О.М. Романець.

До захисту було допущено 11 студентів заочної форми навчання спеціальності 071 «Облік і оподаткування», які успішно виконали навчальний план. Дипломи з відзнакою отримали Іванна Михайлів та Юлія Грицик. Належну кваліфікацію випускників та набуті професійні компетентності відзначили заступник голови комісії проф. С.М. Онисько, завідувач кафедри доцент Л.П. Петришин та члени екзаменаційної комісії. Захист студентів-спеціалістів вирізнявся креативністю, повнотою викладу і супроводжувався наочністю презентацій.

Науково-педагогічний колектив кафедри щиро вітає випускників із успішним захистом та бажає подальших успіхів у житті та професійній діяльності!


3 листопада 2017 року доценти кафедри обліку та оподаткування Л.Б. Гнатишин та О.С.  Прокопишин взяли участь в обговоренні Концепції розвитку фермерських господарств та сільськогосподарської кооперації на 2018–2020 роки. Зустріч відбулася у департаменті агропромислового розвитку Львівської ОДА з ініціативи директора департаменту Наталії Хмиз. Метою такого заходу був розгляд конкретних пропозицій для запровадження ефективного механізму та напрямків надання державної підтримки фермерським господарствам і сільськогосподарським кооперативам. В розгляді означених питань взяли участь працівники департаменту, науковці, представники Асоціації фермерів та приватних землевласників Львівської області, фермери. Учасники обговорення схвалили Концепцію розвитку фермерських господарств та сільськогосподарської кооперації на 2018–2020 роки та висловили власні позиції щодо порядку розподілу державного фінансування розвитку фермерства. Напрацьовані пропозиції будуть передані Міністерству аграрної політики України для подальшої імплементації у правове поле, яке регулює взаємовідносини у секторі аграрної економіки.


31 жовтня 2017 року студенти групи Оп-11 в рамках виховної години разом із куратором доцентом кафедри обліку та оподаткування Л. Гнатишин відвідали музей С. Бандери Львівського національного аграрного університету.
Екскурсія була цікавою та одночасно повчальною, тому що наслідування патріотичного духу та приклад боротьби за волю України С. Бандери є невід’ємною складовою у формуванні національної гідності кожного українця. Студенти у книзі відгуків висловили вдячність за екскурсію та побажали успіхів у роботі засновникам і працівникам музею.




Яким буде бізнес майбутнього? Які навички потрібно формувати тим, хто хоче бути успішним? Як економічні кризи змінюють реальність? Чому важливо добре володіти навичками фінансової грамотності у  професіях бухгалтера чи аудитора? Про це викладачі кафедри і студенти спеціальності «Облік і оподаткування» ЛНАУ мали змогу почути у Будинку вчених (м. Львів) 1-3 листопада, де проходила серія заходів з фінансової обізнаності, спрямованих на виховання освічених майбутніх споживачів фінансових послуг: інтерактивні тренінги та семінари для молоді, лекції та презентації від провідних фінансистів країни, унікальна тематична історична експозиція українських грошей та сучасних пам’ятних монет. Захід  покликаний підготувати молодь до прийняття впевнених та зважених фінансових рішень.


День кафедри обліку та оподаткування

31 жовтня 2017 року в приміщенні гуртожитку №7 в рамках Дня кафедри обліку та оподаткування відбулась відкрита лекція на тему: «ЗУНР – важливий етап українського державотворення».

У вступному слові к.і.н., доцент кафедри українознавства І.В. Баран ознайомив присутніх з історією становлення ЗУНР та визначними діячами цієї епохи. Було представлено документальний фільм та презентацію.

Активну участь у заході взяли викладачі кафедри, а також студенти спеціальності «Облік і оподаткування».

Історія нашого народу багата на героїв, таких, які з власної волі віддали своє життя за українську соборну незалежну державу. На їхньому прикладі повинне виростати нове українське покоління, якому будувати майбутнє життя нашої держави.


17 жовтня 2017 року на міжкафедральному  науковому семінарі економічного факультету Львівського національного аграрного університету відбувся попередній захист дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата економічних наук за спеціальністю 08.00.04 – Економіка та управління підприємствами (за видами економічної діяльності) аспіранта  кафедри обліку та оподаткування ЛНАУ Катерини Сергіївни Янковської на тему: «Ефективність використання біомаси для енергозабезпечення сільськогосподарських підприємстві». Науковий керівник – доктор економічних наук, професор І.Г.Костирко. В цілому присутні на засіданні зауважили актуальність і повноту дисертаційного дослідження. Висловили думку, що більшість висновків і рекомендацій дисертанта аргументовані, критично оцінені і мають практичне застосування, та рекомендували дисертаційну роботу К.С. Янковської  до захисту на засіданні спеціалізованої Вченої ради.



Онлайн-семінар від «Баланс-Агро»

Сьогодні вебінари стають популярною формою дистанційного інтерактивного навчання і використовуються в системі додаткової професійної освіти. 18 жовтня 2017 р. колектив кафедри обліку та оподаткування взяв участь у вебінарі на тему «Оплата праці на сільгосппідприємствах: системи, режими, робочий час, виплати», який організувала редакція видання «Баланс-Агро» (лектор: Світлана Лістрова, консультант з оплати праці та оподаткування).

Питання вебінару включали наступну тематику:

  • Система оплати праці на сільгосппідприємствах;
  • Погодинна система оплати;
  • Відрядна оплата праці;
  • Робочий час: режими роботи;
  • Зарплатна звітність.

Викладачі мали змогу дізнатися:

  • як специфіка праці у сільгосппідприємствах впливає на вибір системи оплати праці та режиму робочого часу;
  • переваги та особливості різних систем та режимів роботи, порядок їх встановлення, порядок проведення оплати праці;
  • додержання мінімальної зарплати, оплати в разі виконання та невиконання норми праці під час застосування різних систем, відображення виплат у формі №1 ДФ та Звіту з ЄСВ;
  • яким чином забезпечити дотримання норм чинного законодавства та не наразитися на фінансові санкції.

Вебінар характеризувався високою інформаційною насиченістю і активністю його учасників.


Науково-освітній захід EU career day

Чи є місце української молоді в Європі та на інші запитання щодо євроінтеграції молодого українського суспільства намагалися знайти відповіді учасники науково-освітнього заходу EU career day, що відбувся 5 жовтня 2017 року у Львівському національному університеті імені Івана Франка, в тому числі – студенти-магістри ЛНАУ спеціальності «Облік і оподаткування» Марія Грисьо та Наталія Хромей.

Програма заходу передбачала дискусійний клуб і проведення цікавих, пізнавальних та головне – надзвичайно інформативних тренінгів. Один із таких тренінгів, темою якого була «Стипендіальна програма німецької економіки для України», провів Андрій Гончарук (представник Торгово-промислової палати України, GIZ, координатор програми). Учасники дискусійного клубу висловили цікаві думки з приводу євроінтеграційних процесів в Україні та дійшли висновку, що європейський простір однозначно потребує молодих талановитих українців. Але разом з тим батьківщина їх теж потребує не менше і чекає своїх реформаторів із надбаним європейським досвідом, який допоможуть зреалізувати  представники українського бізнесу.

Ярмарок кар’єри надав можливість студентам безпосередньо поспілкуватися з працедавцями, провайдерами освітніх, міжнародних, кар’єрних можливостей. Вони дуже вдячні організаторам та учасникам програми за цікаво проведений час, за актуальну інформацію, можливості спілкування.


03 жовтня 2017 року у аудиторії 428 відбувся вебінар у прямому ефірі за участю Бухгалтерської компанії «Збережені активи», студентів спеціальності 071 «Облік і оподаткування» і викладачів кафедри обліку та оподаткування на тему «Як правильно обирати оподаткування і планувати податки для компанії».

Зі вступним словом до слухачів звернулась доцент Руслана Андрушко, яка вказала на основні питання теми, які будуть розглянуті:

  • Системи оподаткування – спрощена і загальна;
  • Як обрати оптимальну систему оподаткування для малого бізнесу;
  • Перехід з однієї систем на іншу;
  • Критерії і ризики обмежень перебування на спрощеній системі;
  • Податкове структурування і планування для бізнес-груп;
  • Податкове планування з використанням фізичних осіб підприємців і ЦПД.

Студентська молодь уважно сприймала інформацію, яку презентувала ведуча Людмила Сахно, долучилась до дискусії в чаті, а також до обговорень у інтерактивних підсумках.

Завершився захід побажанням студентам успішно навчатися, а викладачам плідно працювати в інноваційному процесі сучасної освіти та науки.


14 вересня 2017 р. на кафедрі обліку та оподаткування відбувся захист звітів з виробничої практики студентів групи ОП-71 ОС «Магістр». Комісія працювала у складі завідувача кафедри Л.П. Петришин та доцентів Л.Б. Гнатишин і Н.М. Жидовської.

Завідувач зауважила, що виробнича практика дає можливість студентам закріпити на виробництві теоретичні знання, одержані під час навчання в університеті, здобути певні навики та компетенції практичної роботи в сфері бухгалтерського обліку, оподаткування, аналізу і аудиту, розширити власні комунікативні здібності та досвід ділових взаємовідносин і практичної підготовки до комплексного державного екзамену за фахом та захисту дипломної роботи.

Результати проходження практики студенти представили у формі звіту, доповіді та презентації. Під час захисту магістранти показали високий рівень теоретичних знань, які були підтверджені практичною підготовкою, ділились враженнями та своїми думками щодо необхідності проходження виробничої практики, розповідали про труднощі, з якими довелось зустрітися та способами їх подолання.

Особливою науковістю та креативністю вирізнявся захист звіту студентки Валентини Цепок, яка зауважила наступний аспект:

  • з метою одержання матеріалів, які стосуються подальших досліджень та написання дипломної роботи практиканта у бланку супровідного листа зазначати тему дипломної роботи, погоджену з науковим керівником перед початком проходження виробничої практики.

Студентка Ольга Шийка під час захисту запропонувала університету налагоджувати співпрацю:

  • з об’єктами практики для подальшого працевлаштування студентів,
  • із провідними іноземними підприємствами Львова, що дозволить студентам отримати корисний досвід роботи у міжнародній компанії та використовувати набуті знання на практиці в процесі європейської інтеграції українських підприємств.

Студентка Тетяна Боратинська порекомендувала Управлінням економіки та агропромислового розвитку:

  • постійно оновлювати презентаційні матеріали щодо інвестиційного потенціалу та привабливості району і відображати їх в засобах масової інформації (Інтернет-видання, спеціалізовані періодичні видання, радіо, телебачення тощо).

Ярина Овсяник порадила:

  • організовувати власні виставкові заходи з метою розширення і виявлення нових баз проходження виробничої практики і сприяти активізації участі державних і приватних підприємців у цих заходах з метою розширення економічних зв’язків, пропаганди здобутків власних товаровиробників і науково-технічних досягнень.

Під час захисту студенти-магістри проявили належний рівень практичної підготовки. Результати виробничої практики показали високу ефективність її проведення в плані усвідомлення студентами виконаної роботи та її узагальнення.


Весняна академічна школа Буковель 2017

20-25 травня 2017 року в рамках творчо-педагогічної майстерні «Майстерня постіндустріального навчання» пройшла ІІІ міжнародна навчально-тренінгова програма «Весняна академічна школа Буковель 2017 BASS-2017».
Головна мета заходу – інтегрувати професіоналів у галузі вищої освіти та створити спільну платформу, що буде об’єднувати викладачів, провідних науковців, міжнародних експертів та інших зацікавлених осіб для сприяння позитивним якісним змінам в українській вищій освіті.
Організаторами освітньої програми виступили Громадська організація «Україно-Американська асоціація працівників вищої школи» та Тернопільський національний економічний університет. Партнерами програми були Міжнародна освітня консалтингова компанія Vistas Canada Edu, EILAB, University of Ontario Institute of Technology, Міжнародна культурно-освітня асоціація, Інститут соціального і економічного розвитку.
В навчально-тренінговій програмі від Львівського національного аграрного університету брали участь доценти кафедри обліку та оподаткування: Людмила Петришин, Наталія Жидовська, Ольга Малецька.
Під час роботи школи піднімалось ряд проблемних питань, зокрема: особливості навчання у постіндустріальному світі, бізнес-наставництво, основні навчальні моделі та освітнє лідерство, культурні цінності, що визначають траєкторію розвитку особистості тощо.
Всі учасники ІІІ міжнародної навчально-тренінгової програми отримали сертифікати міжнародного зразка.


Дистанційне проходження онлайн-практики

Актуальним аспектом якісної підготовки фахівця-обліковця, потреба в якому існує у різних сферах практичної діяльності, зростає відповідно до запитів сучасних роботодавців. Важливе значення  має поєднання теоретичної підготовки та практичних навиків, що найкращим чином можна реалізувати через участь у реальних заходах, зокрема через участь в онлайн-практиці, що пропонується  «Приват Банком».

Умови  її проходження студентам Львівського НАУ спеціальності «Облік і оподаткування» довів до відома 11.05.2017 р. керуючий відділенням банку у м. Дубляни В.С. Іванець.

Онлайн-практику в банку можуть проходити студенти не тільки фінансових і економічних, але й будь-яких інших спеціальностей – достатньо зареєструватися на спеціальному сайті  та вибрати один із запропонованих видів практики.

У програмі практики потрібно:

  •   Виконати основну програму, яка складається з теоретичного блоку та практичних завдань у Приват-24;
  •   Долучитися до агентської програми та просувати банківські продукти;
  •   Брати активну участь до залучення друзів в онлайн-практику;
  •   Раніше за всіх завершити навчання з результатом у 500 балів.

За підсумками конкурсу буде обрано 4 перемоців, які будуть названі 20.05.2017 р.

Досвід вивчення банківських послуг і навички обліково-фінансової культури стануть у пригоді не тільки у майбутній професійній діяльності, але й у повсякденному житті. Найкращих практикантів буде зараховано до кадрового резерву Приват Банку, що дає гарантію працевлаштування в банку після закінчення вишу.

Подібні заходи варто проводити регулярно, задля всебічного розвитку особистості та для підвищення фахового рівня студентів, підбиваючи підсумки зустрічі, зауважила завідувач кафедри обліку та оподаткування Л.П. Петришин.


Візит до UNS і Лодзького університету в рамках закордонного стажування для викладачів з українських ВНЗ

23-26 квітня 2017 р. завідувач кафедри обліку та оподаткування Л.П. Петришин та доцент кафедри О.І. Малецька побували в Польщі в рамках закордонного наукового стажування «Сучасний університет: міжнародна співпраця та мобільність задля інновацій через проектний підхід», яке відбувалося в Університеті суспільних наук (UNS, Лодзь) та Лодзькому Університеті. Організатором стажування виступила Фундація Central European Academy Studies and Certification.

Головна ціль стажування – підвищення рівня компетентності та кваліфікацій шляхом перейняття кращого європейського досвіду роботи ВНЗ в проектному підході. Крім того, учасники мали змогу ознайомитися з можливостями фінансування індивідуальної мобільності науковців та докторантів за допомогою фінансових інструментів ЄС Horyzon2020 і Erazmus+; отримати знання щодо створення та функціонування проектного офісу як структурної одиниці ВНЗ, факультету, кафедри, що сприятиме поліпшенню міжнародних зв'язків та освоєнню роботи з проектами, що фінансуються фондами ЄС; отримати навички, необхідні для побудови консорціумів і пошуку партнерів як один з компонентів реалізації проектного підходу в організації роботи ВНЗ.

Спілкування з польськими викладачами та командою проектного офісу у відбувалися у форматі нетворкінгу.

Всіх учасників стажування привітав канцлер Університету суспільних наук Пьотр Домжал. Проректор університету Агнешка Шпак проінформувала учасників стажування про систему вищої освіти в Польщі на прикладі свого закладу. Про можливості фінансування наукової кар’єри та міжнародні проекти розповідали працівники Лодзького університету Мартін Гуньда, Яна Корчинська, Міхал Кочмарек. Ліліана Лято розповіла про роботу міжнародного відділу та маркетингу і зауважила, що велика кількість рішень в університеті приймається на рівні деканатів.

В рамках стажування підписано Угоду про партнерство із Університетом суспільних наук (UNS, Лодзь) для реалізації спільних міжнародних проектів та меморандум з фундацією CEASC.

Після завершення стажування учасники отримали Dyplom ukonczenia stazu miedzynarodowego від Університету суспільних наук та масу вражень від закордонної поїздки.


04 квітня 2017 р. на кафедрі обліку та оподаткування було проведено круглий стіл: «Формування професійної компетентності фахівців з обліку і оподаткування». Участь взяли науково-педагогічні працівники кафедри обліку та оподаткування ЛНАУ та коледжів, що входять в структуру ЛНАУ: Горохівського, Стрийського, Золочівського, Тлумацького, Вишнянського.

З привітальним словом звернулася завідувач кафедри обліку та оподаткування к.е.н., доцент Людмила Петрівна Петришин, яка зазначила актуальність проблеми підготовки фахівців бухгалтерського обліку нової генерації, здатних ефективно працювати в швидкозмінних умовах.

Багатогранність теми круглого столу була підкреслена та проілюстрована у виступі к.е.н., доц. Ганни Володимирівни Сиротюк. Вона висвітлила особливості організації освіти на засадах компетентнісного підходу, вказала на компетенції, що висуваються провідними компаніями агробізнесу до випускників облікових кафедр.

Своїми поглядами щодо формування позиційних компетентностей з обліку і оподаткування поділилася викладач-методист Горохівського коледжу ЛНАУ Станіслава Володимирівна Шелін. Зокрема, було зауважено, що виховання професійної компетентності є одним із визначальних орієнтирів у підготовці молодшого спеціаліста з бухгалтерського  обліку та фінансів.

Викладач Тлумацького коледжу ЛНАУ Юлія Василівна Неміш поділилась досвідом організації та проведенням майстер-класів при викладанні облікових дисциплін. Особливості використання ігрових методів в процесі викладання висвітлила викладач Вишнянського коледжу ЛНАУ Оксана Дмитрівна Клебан. Особливостями використання на заняттях «ділових ігор» поділились викладач Золочівського коледжу ЛНАУ Наталія Олексіївна Зозулюк та викладач Стрийського коледжу ЛНАУ Наталія Василівна Виваль.

Доцент Петришин Людмила Петрівна донесла до учасників одну з важливих компетенцій у підготовці фахівців з обліку та оподаткування – лідерство, і провела майстер-клас серед учасників круглого столу, тим самим показала, як на практиці освоювали тренінгові освітні технології.

До обговорення долучилися: к.е.н., доцент Наталія Михайлівна Жидовська, к.е.н., доцент Ольга Іванівна Малецька, к.е.н., доцент Руслана Петрівна Андрушко, к.т.н., доцент Ольга Володимирівна Лиса.

Круглий стіл відбувся на високому науковому та організаційному рівні, він став ареною жвавих дискусій, обміну думками з проблем, що піднімалися під час його роботи. Проведення таких наукових заходів є надзвичайно корисним для поглиблення знань, отриманих в процесі навчання, формування та розвитку здібностей студентів до наукових досліджень.


Професійні якості, які необхідні для ефективної діяльності майбутніх бухгалтерів, не можуть бути сформовані без удосконалення якості навчального процесу. Розуміючи це, керівництво і викладачі кафедри стараються для активізації роботи студентів використовувати різні форми і методи  проведення занять.

20.03.2017 р. на кафедрі обліку та оподаткування відбулась бінарна лекція із дисципліни «Облік і оподаткування експортно-імпортних операцій». На занятті була присутня завідувач кафедри обліку та оподаткування к.е.н., доцент Л.П. Петришин.

Ініціатором проведення лекції у такій формі виступила к.е.н., доцент О.С. Прокопишин, яка звернула увагу на проблемні моменти при веденні обліку на підприємствах, що займаються зовнішньоекономічною діяльністю.

Зміст матеріалу було подано у живому діалогічному спілкуванні двох осіб: викладача-теоретика та бухгалтера-практика Іванни Григорівни Жуковської, котра працює бухгалтером у ПП «БАВАРІЯ ТРАНС» м Львів.

Іванна Григорівна поділилась своїм практичним досвідом з організації ведення обліку міжнародних операцій, а саме – специфікою ведення обліку міжнародних автотранспортних перевезень, навела приклади документального оформлення та відображення в обліку експортно-імпортних операцій.

Гостя завершила свій виступ побажанням студентам спеціальності «Облік і оподаткування» збагачувати під час навчання свій фаховий арсенал безцінними навичками, які допоможуть вже з перших днів впоратися з такою складною, відповідальною та одночасно цікавою роботою бухгалтера.

Завідувач кафедри підвела підсумки заняття і зауважила, що бінарні лекції спонукають студентів до активного творчого пошуку.


День кафедри обліку та оподаткування

20 березня 2017 року в світлиці гуртожитку №3 відбувся виховний захід «Нескорені: Україна понад усе!», організований кафедрою обліку та оподаткування у співпраці з кафедрою українознавства для студентів спеціальності «Облік і оподаткування». Тематика заходу обумовлена актуальністю проблеми формування та репрезентації пантеону українських героїв на сучасному етапі державотворення.

Історичну складову виховного заходу представила доц. кафедри українознавства О.Ф. Юрчук, зупинившись на найбільш важливих складових життєвої філософії, суспільно-політичної та військової діяльності головнокомандувача Української Повстанської Армії  Романа Шухевича та провівши історичні паралелі із сьогоденням. Виступ вдало доповнено візуальним супроводом у формі документального фільму «Роман Шухевич».

В обговоренні окремих суперечливих питань української історії, які прямо чи опосередковано стосувалися ОУН-УПА та особисто Р.Шухевича взяли участь викладачі: Н.М. Жидовська, Н.М. Ціцька, О.В. Лиса, О.І. Малецька.

З післясловом виступила доц. кафедри обліку та оподаткування Р.П. Андрушко, привернувши увагу присутніх до проблеми відлуння національно-визвольних подій практично у кожній родині на західноукраїнських землях. Насамкінець наголосила на важливості та актуальності засвоєння уроків історії сучасною студентською молоддю з метою розбудови української держави сьогодні.


Шевченко понад часом

9 березня 2017 р. виповнилося 203 роки від дня народження славного сина українського народу, видатного українського поета та художника Тараса Григоровича Шевченка. Справедливо Великого Тараса, мислителя та творця, вважають народним пророком, оскільки на його творах не одне покоління українців формувало свій світогляд.

Національно-патріотичному вихованню у Львівському національному аграрному університеті приділяють велику увагу, адже в сучасних реаліях важливим завданням науково-педагогічного колективу є не тільки формування майбутньої еліти України, а й всебічно та гармонійно розвинених особистостей, патріотів своєї країни.

У цей день у фойє ЛНАУ проходив флешмоб, де відбулося спільне виконання Шевченкового «Заповіту» студентами, науково-педагогічними працівниками та учасниками художніх колективів університету. Участь у проведеній акції взяли, зокрема, викладачі кафедри обліку та оподаткування.

Флешмоб завершився читанням віршів Великого Кобзаря, які стали патріотичним єднанням зі всією Україною.

Тарас Шевченко виходить за межі  нашої епохи. Він понад часом…


Зустріч зі студентами Стрийського коледжу ЛНАУ

07 березня 2017 року доцент кафедри обліку та оподаткування Г.В. Сиротюк провела зустріч і профорієнтаційну роботу зі студентами Стрийського коледжу ЛНАУ спеціальності «Облік і оподаткування».

Зустріч розпочалася з вручення заступнику директора з навчальної роботи В.Ю. Петринець наукових збірників, підготовлених і виданих кафедрою обліку та оподаткування за результатами заходів, у яких взяли участь студенти та викладачі Стрийського коледжу ЛНАУ:

1. Збірник матеріалів за результатами наукових досліджень студентів спеціальності 071 «Облік і оподаткування» до 160-річчя ЛНАУ;

2. Матеріали навчально-методичного семінару «Облік та оподаткування: методика викладання та підготовка фахівців до 160-річчя ЛНАУ.

Студентам було наголошено на пріоритетності вибору ЛНАУ для продовження навчання, основною перевагою якого є вступ відразу на 3-й курс навчання без складання ЗНО. Ознайомлено з особливостями навчання в університеті, проведенням виховних заходів, проживанням студентів. Особлива увага акцентувалася на міжнародній співпраці університету та факультету, яка включає в себе проходження виробничої практики, участь у міжнародних наукових конференціях, участь у стипендіальних програмах країн Європейського Союзу, а також на можливості участі у програмі подвійного диплому для студентів, що навчаються в магістратурі.

У профорієнтаційній роботі також взяла участь студентка економічного факультету, випускниця Стрийського коледжу ЛНАУ 2016 р. Христина Хомин, яка поділилися власними враженнями про студентське життя в університеті.

Студентам було роздано інформаційні буклети, в яких міститься детальна інформація про Львівський НАУ, економічний факультет, а також презентаційні матеріали кафедри обліку та оподаткування, в яких наголошено на можливих напрямках працевлаштування після здобуття спеціальності «Облік і оподаткування».


Участь у семінарі «1С: Форум. Агро»

2 березня 2017 року викладачі економічного факультету доц. Л.Б. Гнатишин, доц. О.С. Прокопишин та доц. Г.В. Брик взяли участь у семінарі з актуальних питань обліку та оподаткування «1С: Форум. Агро».

Лекторами семінару були: заступник директора департаменту агропромислового розвитку ЛОДА Л.В. Гончаренко, податковий консультант С.М. Дробоття, консультант з роботи програмних продуктів «1С: Підприємство» та «Ін-Агро» О.П. Ходаковська, експерт з податкового планування І.А. Губіна, головний редактор журналу «Баланс-Агро» С.М.Наумов та консультант-аналітик центру «ABBYY Україна» А.Л. Байда.

Учасники семінару отримали інформацію про програми державної підтримки аграрного сектору у 2017 році, зміни в адмініструванні ПДВ, а також особливості застосування програмних продуктів «1С: Підприємство» та «Ін-Агро» для агровиробників в контексті законодавчих змін.


27.02.2017 р. відбулась відкрита виховна година в групі Оп-12 сп на тему: «Наша мова солов’їна», на якій виступили куратор Зоряна Петрівна Мирончук і студенти групи: Христина Хомин, Аня Шільберг, Ліля Михальчук, Діма Горбань і Настя Столярчук.

Говорячи сьогодні про рідну українську мову, не можна не згадати про полум'яних синів українського народу, які зберегли її і донесли до нас. Серед цих людей відомі вам Григорій Сковорода, Григорій Квітка-Основ'яненко, Леонід Глібов, Іван Франко. Та найбільшого розквіту наша мова досягла у творчості українського поета Тараса Шевченка, великого Кобзаря.

21 лютого наша країна разом з усім світом відзначає День рідної мови. Ми з вами одержали у спадок багату, розвинену, мелодійну мову. Наша мова – одна з найдревніших і найбагатших серед тисяч мов світу. За милозвучністю вона посідає третє місце у світі після французької та іранської. Нею можна висловити все: і найглибші думки, і найпотаємніші почуття.

Наші предки «стріляли» словами, наче з лука, і точно влучали в ціль. Протягом багатовікової історії вони склали безліч прислів'їв. Пригадайте прислів'я про мову, слово:

Слухай тисячу разів, а говори один раз;

Хто багато говорить, той мало творить;

Один скаже, другий прикаже;

Рідна мова-не полова: її за вітром не розвієш;

Хто своєї мови цурається, хай сам себе встидається;

Слово до слова - зложиться мова.

У світі про українську мову кажуть, що вона співуча, солов'їна, багата. І від кожного з нас залежить, щоб жила наша мова, одна з найкрасивіших мов світу.


Новації податкового законодавства у 2017 році.

25 січня 2017 р. викладачі кафедри обліку та оподаткування к.е.н., доцент Л.П. Петришин та к.е.н., доцент Г.В. Сиротюк взяли участь у семінарі «Новації податкового законодавства 2017 р.», який проходив у Департаменті агропромислового розвитку Львівської ОДА. Організатором виступила Громадська спілка «Аграрії Львівщини», яку очолює Андрій Васильович Чопик.

Учасниками заходу були головні бухгалтери підприємств агропромислового комплексу, фермери, представники громадських організацій, банків м. Львова та представники департаменту.

Андрій Васильович звернув увагу платників податків на важливі зміни у законодавстві та запросив лектора – головного редактора видання «АГРО PRO» Ельвіру Ткачову – детально ознайомити присутніх з усіма новаціями. Редактор розповідала про документи, які з 1 січня 2017 року набрали чинності. Це Закони України: від 06 грудня 2016 року № 1774-VIIІ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України», від 20 грудня 2016 р. № 1791-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2017 році», від 21 грудня 2016 року № 1797-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні».

Ельвіра Ткачова також докладно роз’яснила зміни щодо оподаткування сільськогосподарських підприємств та оплати праці працівників у 2017 р., а також запевнила, що журнал «АГРО PRO» зможе забезпечити агропідприємства корисною інформацією, яка допоможе у непростих економічних умовах не тільки зберегти бізнес, але й забезпечити його успішний розвиток.

До участі в обговоренні також долучилися заступник директора департаменту агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації Людмила Гончаренко, яка ознайомила присутніх з програмами підтримки аграрного сектору. та керівник проекту «Агро-фабрика» OTP Bank Group Уляна Гук, котра роз’яснила особливості новітніх банківських продуктів для сільськогосподарських товаровиробників.

Учасники семінару озвучити велику кількість запитань до спікерів та отримали вичерпні відповіді на них в атмосфері жвавого діалогу.


Вітаємо магістрів з успішним захистом дипломних робіт!

24 січня 2017 року на кафедрі обліку та оподаткування відбувся захист дипломних робіт здобувачів вищої освіти ступеня магістра спеціальності 8.03050901 «Облік і аудит». Захист відбувався у відповідності з вимогами щодо організації та порядку роботи екзаменаційних комісій. Екзаменаційну комісію очолював к.е.н, заслужений економіст України, начальник ДФІ у Львівській області М.І. Диба. В склад комісії були включені: заступник голови к.е.н., в.о.професора Я.С. Янишин, д.е.н, професор І.Б. Яців, к.е.н., професор  С.М. Онисько, д.е.н., професор І.Г. Костирко, к.е.н., доцент Л.П. Петришин, к.е.н., доцент Г.В. Брик. Секретарем призначено ст. лаборанта І.П. Шолудько. За рішенням екзаменаційної комісії кваліфікацію магістра з обліку і аудиту присвоєно 13 студентам-випускникам.  Дипломи з відзнакою отримали семеро студентів: Н. Велінець, О. Козак, М. Пелих, Н. Підцерковна, О. Рубаха, Н. Турчиняк, І. Шигінська. Захист студенців магістрів вирізнявся елементами наукової новизни, креативністю та повнотою викладу, і супроводжувався наочністю презентацій. Це дає підставу зробити висновки про те, що професорсько-викладацький склад кафедри обліку та оподаткування Львівського національного аграрного університету готує висококваліфікованих фахівців з обліку і аудиту, які володіють глибокими теоретичними знаннями і практичними навичками з присвоєної їм кваліфікації.

Бажаємо успіхів випускникам у їх кар’єрному зростанні!


З 15 по 22 грудня на бухгалтерському відділенні Горохівського коледжу ЛНАУ тривала олімпіада з дисципліни «Бухгалтерський облік».

Метою олімпіади було передбачено: підвищити інтерес студентів до навчання; визначити рівень підготовки з дисципліни і підвищити якість знань; активізувати самостійну роботу студентів; популяризувати професію та підвищити зацікавленість студентів у досконалому оволодінні нею.

Олімпіада проходила у два етапи. На 1 етапі взяли участь студенти ІІ курсу бухгалтерського відділення у кількості 30 чоловік. Відповідальні за проведення олімпіади: завідувач бухгалтерського відділення Г.Г. Наглюк, голова циклової комісії обліково-економічних дисциплін С.В. Шелін та викладач бухгалтерських дисциплін І.М. Янчук.

Основну увагу під час підведення підсумків першого етапу конкурсне журі у складі М.В. Бродзяк – голови журі, головного бухгалтера коледжу, О.М. Генсецької – заступника директора з навчальної роботи, Л.Г. Войтович – методиста коледжу та М.О. Долінської – завідувача з навчально-виробничої практики, звертало на показники навчання з дисципліни, участь у роботі гуртків, написання рефератів, участь у конкурсах, вечорах, КВК з дисципліни тощо.

У другий етап олімпіади з дисципліни увійшло шість найкращих студентів, що зайняли призові місця на першому етапі і продовжили виборювати звання «Найкращий студент з дисципліни». Конкурсне журі очолила О.С. Прокопишин – к.е.н., доцент кафедри обліку і оподаткування Львівського національного аграрного університету, яка привітала переможців олімпіади з їх першим професійним успіхом.

Студенти, що зайняли перші три місця (І місце – Мар’яна Василишин, ІІ місце – Ольга Гойдало, ІІІ місце – Софія Вакулюк) відзначені грамотами редакції всеукраїнської професійної бухгалтерської газети «Все про бухгалтерський облік». Аліні Рогожиній, Катерині Синиці та Назарію Трачевському оголошено подяки за активну участь, наполегливість та професійну майстерність.


Глобальний Лідерський Саміт–2016

25-26 листопада 2016 р. викладачі кафедри обліку та оподаткування к.е.н., доцент Л.П. Петришин та к.е.н., доцент Г.В. Сиротюк взяли участь у Глобальному Лідерському Саміті, який проходив у залі «Медіацентр» стадіону «Арена Львів».

Глобальний Лідерський Саміт – це подія, яка сьогодні охоплює близько 100 країн. Це саміт для підвищення навичок лідерства всіх людей, щоб створити «світ таким, яким ми бажаємо бачити». ГЛС був створений, щоб допомогти лідерам бути більш ефективними у сфері їх діяльності.

Програма саміту була наповнена цікавими лекціями та зустрічами зі спікерами, в тому числі й іноземними, виступи яких відбувалися в режимі онлайн-конференцій. Надзвичайно цікавими і повчальними були виступи спікерів, які досягли успіху в різних галузях. Вони презентували учасникам не лише нові ідеї, але й допомогли сформувати правильний підхід до лідерства. Спілкування зі спікерами та обмін ідеями допомогли отримати цінну інформацію, яка зможе стати в пригоді при реалізації майбутніх проектів.


Профорієнтаційна робота у школах Жидачівщини

З 30 листопада по 1 грудня 2016 року в рамках профорієнтаційної роботи представники кафедри обліку та оподаткування відвідали школи Жидачівського (в т.ч. м. Жидачів) та Городоцького районів Львівської області. Кафедру презентували к.е.н., доценти Л.П. Петришин, Г.В. Сиротюк, Н.М. Жидовська, Л.Б. Гнатишин та студенти-магістри.

Делегація відвідала 9 навчальних закладів. В кожній школі адміністрація всіляко надавала допомогу в організації та проведенні профорієнтаційних бесід.

Бесіду зі студентами викладачі розпочали з власних спогадів про пріоритетність вибору ЛНАУ для продовження навчання, розповіли про спеціальність «Облік і оподаткування», можливі напрямки працевлаштування після здобуття даної спеціальності, переваги навчання в університеті, можливість навчання в єврогрупах та закордонні стажування. Учні з цікавістю прослухали інформацію та задавали питання, що їх турбують.

За результатами бесіди можна відзначити, що більшість прагне отримати вищу освіту за напрямками, які вже ними обрані, та при цьому, за їх словами, головними критеріями вибору ВНЗ  є:

•  репутація вищого навчального закладу;

•  бюджетна форма навчання;

•  можливість вступити відразу на 3-й курс навчання без складання ЗНО (для випускників коледжів);

• можливість стажування та практики в університетах Європи та   отримання диплому подвійного зразка;

•   доступна вартість отримання освіти.

Наприкінці кожної зустрічі майбутнім  абітурієнтам були роздані інформаційні буклети, в яких міститься детальна інформація про наш славетний ВНЗ, подробиці вступу та кафедральні контактні дані.


Всеукраїнський конкурс дипломних робіт студентів вищих навчальних закладів зі спеціальності 071 «Облік і оподаткування»

На базі Житомирського державного технологічного університету у жовтні-листопаді 2016 року було проведено конкурс дипломних робіт студентів вищих навчальних закладів зі спеціальності «Облік і оподаткування», у якому взяли участь магістри-випускники ЛНАУ Андріана Телюк та Оксана Сподарик.

Метою конкурсу є реалізація наукового потенціалу студентської молоді та виявлення рівня набуття нею професійних компетенцій.

До Житомирського державного технологічного університету для участі у Другому етапі Всеукраїнського конкурсу дипломних робіт студентів вищих навчальних закладів освіти зі спеціальності «Облік і оподаткування» були надіслані 153 дипломні роботи із 52 вищих навчальних закладів України.

29 листопада 2016 року відбулося засідання Галузевої конкурсної комісії. На підставі відкритого обговорення та оцінювання дипломних робіт конкурсна комісія визнала переможців, відзначила досить високий теоретичний і практичний рівень представлених робіт та висловила рекомендації щодо вдосконалення їх структури.

За результатами ІІ туру Всеукраїнського конкурсу дипломних робіт Андріана Телюк (керівник: к.е.н., доцент Л.П. Петришин ) нагороджена Дипломом ІІ ступеня.

Вітаємо переможницю і бажаємо їй подальших академічних здобутків!


23 листопада 2016 р. кафедра обліку та оподаткування Львівського НАУ взяла участь в онлайн-семінарі у рамках Міжнародної науково-практичної конференції «Обліково-аналітичне і фінансове забезпечення діяльності суб’єктів господарювання: національні, глобалізаційні та євроінтеграційні аспекти», проведеного обліково-фінансовим факультетом Миколаївського національного аграрного університету. Участь в семінарі взяли участь також колеги з Білоруського торгово-економічного університету споживчої кооперації (м. Гомель, Республіка Білорусь).

З доповідями через відеозв'язок відповідно до програми семінару виступили: Олена Георгіївна Толкачьова, завідувач кафедри банківської справи, аналізу і аудиту Білоруського торгово-економічного університету споживчої кооперації, кандидат економічних наук, доцент (м. Гомель, Республіка Білорусь); Людмила Богданівна Гнатишин, кандидат економічних наук, доцент кафедри обліку і оподаткування Львівського національного аграрного університету (м. Львів, Україна); Ірина Володимирівна Ксьонжик, доктор економічних наук, доцент, професор кафедри обліку і оподаткування Миколаївського національного аграрного університету (м. Миколаїв, Україна); Ольга Іванівна Лугова, асистент кафедри обліку і оподаткування Миколаївського національного аграрного університету (м. Миколаїв, Україна).

В обговорення активно включалися всі учасники семінару, висловлюючи власне бачення актуальних проблем обліково-фінансового забезпечення діяльності суб’єктів підприємницької діяльності.

Сподіваємося на подальшу плідну співпрацю!


Участь у науково-практичному семінарі

17 листопада у приміщенні Українського Католицького Університету за сприяння Школи управління УКУ спільно з USAID Україна було проведено науково-практичний семінар на тему: «Поширення світового досвіду застосування цифрових фінансових послуг. Стан та стратегія розвитку України» у межах проекту «Міжнародні партнерства заради стабільності фінансового сектору».

У семінарі взяли участь завідувач кафедри обліку та оподаткування Людмила Петришин та завідувач кафедри інформаційних технологій Алла Желєзняк. Мета заходу – продемонструвати можливості і кращі світові та вітчизняні практики впровадження цифрових фінансових інновацій. Спікерами заходу були: Наталія Бережна, проект-менеджер USAID Ukraine; Маліт Гунесекара, радник з міжнародних цифрових фінансових послуг, Lead DFS Component, USAID IP-FSS Project; Іван Істомін, засновник та головний виконавчий директор Pay Forc; Любов Сергєєва, радник з локальних цифрових фінансових послуг USAID IP-FSS Project; Максим Войцеховський, менеджер KPMG Ukraine.

Учасники семінару мали змогу розширити свої знання в галузі цифрових фінансових послуг і вдосконалили навички їх використання в повсякденному житті для реалізації власного соціального та економічного потенціалу, а також потенціалу своєї сім'ї. Отримані знання відкривають нові суспільні й економічні можливості та сприяють впевненості щодо користування цифровими фінансовими інноваціями.


«облік і оподаткування» - запорука росту та успіху (ретроспектива Тижня спеціальності)

впродовж тижня спеціальності «облік і оподаткування» серед студентів 2-6 курсів – майбутніх бухгалтерів, було проведено конкурс «кращий студент-обліковець – 2016». студентам було запропоновано комплексну конкурсну роботу, яка поєднувала два творчі завдання, професійну задачу та тести. на вирішення варіантів відводилось 45 хвилин. слід відмітити, що студенти із цікавістю та відповідальність поставились до розв’язку завдань, адже результат роботи мав засвідчити рівень їх фаховості та готовності до професійної роботи.

результати розв’язку завдань вразили викладачів креативним підходом студентів до вирішення поставлених перед ними задач. так, чітко можна було визначити дві категорії майбутніх фахівців – бухгалтер-практик і бухгалтер-управлінець. перші з них бездоганно виконали практичну роботу та частину тестів прикладного характеру. інші – на підставі творчих завдань та психологічних тестів зарекомендували себе як такі, що володіють лідерськими якостями та в майбутньому із впевненістю можуть обіймати посади керівників у сфері обліку та оподаткування.

переможцями конкурсу визначено:

і місце – наталя хромей, студентка групи оа-22 сп.

іі місце – лілія михальчук, студентка групи оп-12 сп;

вікторія бушмич, студентка групи оа-22 сп.

ііі місце – валентина цепок, студентка групи оп-61;

анастасія столярчук, студентка групи оп-12 сп;

дмитро горбань, студент групи оп-12 сп.

шановні студенти, колектив кафедри обліку та оподаткування вітає вас із перемогою у конкурсі. хай перемога надихає вас на нові звершення, додає впевненості у своїх силах, а набуті вами знання та вміння стануть запорукою професійного росту й успіху.

дерзайте, творіть та впевнено крокуйте до своєї мети!


Звітна конференція за результатами проходження виробничої практики студентами спеціальності «Облік і оподаткування» ОС «Бакалавр» та ОС «Магістр»

На кафедрі обліку та оподаткування щорічно організовується звітна конференція за результатами виробничої практики, яку проходять студенти спеціальності «Облік і оподаткування» ОС «Бакалавр» та ОС «Магістр».

Цього року даний захід проходив в рамках Тижня спеціальності «Облік і оподаткування» і відбувся 10 листопада 2016 року.

На конференції були присутні завідувач та викладачі кафедри обліку та оподаткування, заступник декана економічного факультету з наукової роботи, керівник центру міжнародного співробітництва економічного факультету та студенти спеціальності «Облік і оподаткування».

 Виробнича практика є складовою частиною навчально-виховного та науково-дослідного процесу підготовки фахівців з обліку і оподаткування, завершальним етапом їх практичної підготовки і має на меті формування у них практичних навичок самостійної роботи у сфері бухгалтерського обліку, контролю, аналізу і аудиту та умінь працювати за обраною спеціальністю у системі ринкового господарювання.

Метою виробничої практики є подальше поглиблення та закріплення теоретичних знань, отриманих студентами в процесі навчання в університеті; набуття необхідних практичних та організаційних навичок самостійної роботи у сфері організації та технології ведення бухгалтерського обліку, використання засобів обчислювальної техніки, методів та засобів контролю, аналізу та аудиту діяльності суб’єктів господарювання; підбір практичного матеріалу для написання дипломної роботи.

Присутні на конференції студенти зі спеціальності облік і оподаткування проявили інтерес до цього зібрання через його нетиповість. Усі були зацікавлені можливістю поспілкуватися із запрошеними на цей захід, обмінятися думками щодо об’єктів, термінів, програми та змісту виробничої практики.

Зі вступним словом до студентів і присутніх звернулася заступник завідувач кафедри з навчально-методичної роботи, к.е.н., доцент Г.В. Сиротюк, яка зазначила, що проходження виробничої практики для студентів є продовженням навчального процесу безпосередньо в умовах виробництва.

Далі доцент Г.В. Сиротюк зауважила, що під час захисту студенти проявили високий рівень практичної підготовки. Захист звітів відбувся згідно із затвердженим графіком у присутності комісії з використанням засобів мультимедіа. В кінці доповіді викладач запросила до виступів студентів, щоб вони поділились враженнями та висловили свої міркування щодо проходження практики.

Конференція проходила у форматі науково-практичної дискусії з використанням технічних засобів.

Студент ОА-71 Олег Рубаха докладно розповів про проходження виробничої практики в Управлінні АПР Городоцького району, звернув увагу на неординарні ситуації, які виникають у господарській діяльності і обліковій роботі.

Студентка ОА-71 Наталя Підцерковна зауважила, що не всі структурні підрозділи району охоче надають необхідну інформацію. Тому добре було б укладати договори не лише з Управлінням АПР району, а й з іншими об’єктами практики. Як позитивний момент Наталя Підцерковна відзначила наявність програм практики і можливість їх отримання кожним студентом, а також висунула побажання стосовно налагодження співпраці університету з об’єктами стажування і подала пропозицію щодо подальшого працевлаштування там студентів.

У процесі обговорення проблемних аспектів точилась жвава дискусія. Студентка ОА-41 Ольга Харина поділилася досвідом проходження практики у банку і  запропонувала конкретизувати та деталізувати обсяг виконаних студентом завдань в індивідуальному календарному графіку.

Цікавою була розповідь студентки ОА-41 Наталії Хромей, яка з травня по жовтень 2016 р. проходила виробничу практику у Німеччині за програмою LOGO. Студентка розповіла про особливості виробничої практики, а також про можливість поєднання роботи з відпочинком, подорожуючи по містах Німеччини та інших країн Європи. Наталя зацікавила слухачів відеосюжетами, які супроводжували доповідь.

Не менше зацікавив студентів виступ студентки групи ОА-41 Тетяни Боратинської, яка проходила практику у Польщі в Компанії «Plantacja nad Tanwią», котра займається вирощуванням чорниці високорослої.

На завершення конференції виступила керівник центру міжнародного співробітництва економічного факультету доцент А.М. Желєзняк, яка ознайомила студентів з міжнародними програмами і докладно зупинилась на програмі Еразмус+. Це програма Європейського Союзу на період 2014–2020 рр., що підтримує проекти, партнерства, заходи і мобільність у сфері освіти, молоді і спорту.

За результатами роботи конференції подано пропозиції до ухвали, які стосуються вдосконалення програми і змісту виробничої практики, поліпшення організації обліку і вирішення виробничих проблем на підприємствах.

Досвід звітної конференції за результатами виробничої практики показує високу ефективність її проведення в плані усвідомлення студентами виконаної роботи та її узагальнення.


Секрети успіху від Олександра Степового

У середу 9 листопада 2016 року напередодні Міжнародного дня бухгалтерії та в рамках проведення тижня спеціальності «Облік і оподаткування» відбулася зустріч студентів та викладачів кафедри обліку та оподаткування із шеф-редактором всеукраїнської професійної газети «Все про бухгалтерський облік» Олександром Георгійовичем Степовим.

Колектив кафедри вже давно та плідно співпрацює із редакцією газети «Все про бухгалтерський облік», тому Олександр Георгійович люб’язно погодився відвідати наш університет та прочитати лекцію на тему «Пошуки роботи: поради потенційного роботодавця». У ході лекції студенти не лише отримали відповіді на питання «як шукати і де знайти роботу», а й одержали рекомендації про кваліфікаційні характеристики, якими повинен володіти фахівець з обліку та оподаткування на сучасному ринку праці. Олександр Георгійович окреслив основні проблемні моменти працевлаштування молодих фахівців-бухгалтерів в Україні та виокремив ряд практичних рекомендацій щодо підвищення професійного рівня та перспектив отримати цікаву і високооплачувану роботу за фахом, в тому числі і за кордоном. З цього приводу лектор виділив основні критерії роботодавця щодо підбору кадрів та дав кілька практичних рекомендацій для шукачів роботи: як правильно скласти резюме, яким чином можна підготуватись до співбесіди із роботодавцем, який рівень іноземної мови повинен бути у претендента тощо. Окремо було підкреслено про знання інформаційних технологій та вміння використовувати сучасні бухгалтерські програмні продукти.

Наприкінці зустрічі Олександр Степовий наголосив на тому, що фахівець із обліку та оподаткування повинен постійно підвищувати свій професійний рівень та вміти адаптуватись у сучасному мінливому світі. Шеф-редактор побажав студентам професійного зростання, не боятися труднощів, сміливо та впевнено крокувати до своєї мети.

Із сподіванням на подальшу співпрацю колектив кафедри обліку та оподаткування висловлює Олександру Георгійовичу Степовому щиру подяку.


Засідання гуртка «Облік — мова бізнесу»

В рамках проведення Тижня спеціальності «Облік і оподаткування» 08.11.2016р. відбулося планове засідання студентського наукового гуртка «Облік — мова бізнесу» на тему: «Облік як наука та професійна діяльність».

На початку засідання зі вступним словом до присутніх звернулась керівник гуртка доцент О.С. Прокопишин, яка підкреслила, що організація науково-дослідної роботи студентів є важливим чинником підвищення ефективності професійної підготовки майбутнього фахівця у вищому навчальному закладі. Такий підхід передбачає індивідуалізацію навчання, дає змогу реалізовувати особистісно орієнтоване навчання.

На засіданні гуртка були присутні студенти 2-6 курсів спеціальності «Облік і оподаткування», викладачі кафедри та завідувач кафедри доцент Л.П. Петришин, яка виступила з науковою доповіддю на тему «Методика проведення наукових досліджень студентами-обліковцями». Основна мета доповіді – надання організаційної та методичної допомоги при виконанні наукових досліджень студентами-обліковцями у межах кафедральної наукової тематики.

У своєму виступі Людмила Петрівна також акцентувала увагу на залученні студентів до наукової роботи, оскільки їх професійні знання при цьому вдосконалюються і набувають творчого характеру. Завідувач зауважила ряд кафедральних та університетських заходів щодо заохочення студентів до наукової діяльності.

Засідання гуртка проводилось у форматі обговорення особливостей організації та залучення студентів до науково-дослідної роботи.

З доповідями виступили студенти-гуртківці, які кілька років поспіль займаються науковою роботою, а саме:

студентка групи Оп-61 Ольга Шийка – переможець конкурсу «Кращий студент-науковець ЛНАУ» (2016р.);

студентка групи Оп-61 Валентина Цепок – переможець Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт (2016 р.);

студентка групи Оп-61 Наталія Дудка – учасник Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт та потенційний учасник стипендіальної програми «Завтра UA» (2016 р.);

студентка групи Оа-71 Наталія Велінець – староста гуртка і переможець Всеукраїнської студентської олімпіади з бухгалтерського обліку, аналізу та аудиту (2015 р.)

Узагальнюючим на засіданні став виступ випускниці кафедри, а сьогодні – бухгалтера ТзОВ «Марс» Христини Лесик, котра розповіла, яким чином вона використовує у своїй професійній практиці результати власної наукової діяльності.

Розмаїття форм науково-дослідної роботи дає можливість кожному студентові вишу знайти заняття до душі і участь у ній необхідна для більш гармонійної і глибокої освіти.

Бажаємо всім студентам подальших наукових здобутків та формування власної думки.


Захист дипломної роботи – хвилюючий і відповідальний момент

На кафедрі обліку та оподаткування в дружній, але вимогливій атмосфері 7-8 листопада відбувся захист дипломних робіт студентів Навчально-наукового інституту заочної і післядипломної освіти ОКР «Спеціаліст».

Захист кваліфікаційної роботи є відкритим та регламентується «Положенням про організацію навчального процесу у ЛНАУ». Процедура захисту включає: доповідь студента про зміст роботи; запитання до автора; оголошення відгуків наукового керівника і рецензента; відповіді студента на запитання членів ЕК; рішення комісії про оцінку роботи.

На захисті розглядалися роботи з актуальних питань обліку, контролю та аудиту. Тематика робіт вражала своєю різноманітністю. Студенти підготували стислу доповідь, в якій коротко виклали основні результати дослідження. Всі доповіді супроводжувались презентаціями Power Point. Студенти-дипломники підтвердили високий теоретичний та практичний рівень підготовки. На захисті були присутні також дипломні керівники.

Після закінчення захисту ЕК на закритому засіданні обговорила результати захисту дипломних робіт, всіх оцінила позитивно (середній бал – 4,2) і прийняла рішення про присвоєння студентам кваліфікації спеціаліста з обліку і аудиту та видання диплома відповідного зразка.

Бажаємо всім дипломованим спеціалістам подальших життєвих та фахових звершень і запрошуємо на навчання у магістратуру.


Програма Тижня спеціальності «Облік і оподаткування»

Дата

Заходи

Місце і час проведення

7.11.2016 понеділок


Проведення конкурсу

 «Кращий студент-обліковець»

(впродовж тижня)

Публічний захист кваліфікаційних робіт студентами ННІЗПО ОКР «Спеціаліст»

ауд 428,

10.00 год

8.11.2016 вівторок

Засідання студентського наукового гуртка

«Облік – мова бізнесу»

Тематика для обговорення

«Облік як наука та професійна діяльність»

1.Вступне слово – керівник гуртка, доцент О.С. Прокопишин

2.Наукова доповідь на тему «Методика проведення наукових досліджень студентами-обліковцями» – завідувач кафедри обліку та оподаткування доцент Л.П. Петришин

3. доповіді студентів-гуртківців.

ауд 424,

13.20 год

9.11.2016 середа

Лекція шеф-редактора газети

«Все про бухгалтерський облік»

Олександра Степового на тему:

«Відкриваємо власний бізнес: поради початківцям»

ауд 304,

11.00 год

10.11.2016 четвер

Звітна конференція за результатами проходження виробничої практики студентами спеціальності «облік і оподаткування»

ОС «Бакалавр» та «Магістр»

ауд 305,

13.20 год

11.11.2016 п’ятниця

Підведення підсумків Тижня спеціальності

«Облік і оподаткування». Нагородження переможців та відзначення учасників конкурсу «Кращий студент-обліковець»

ауд 428,

10.00 год


27 жовтня в рамках стипендіальної програми «Завтра.UA» Фонду Віктора Пінчука на базі Львівського національного університету імені І. Франка відбулася зустріч з Оленою Виноградовою – переможцем і тренером стипендіальної програми. Олена Виноградова розповіла студентам про переваги та перспективи участі в стипендіальній програмі, можливі корисні зв’язки та контакти, які стануть у нагоді в майбутньому.

Учасниками цього заходу були представники вищих навчальних закладів Львівщини. Львівський національний аграрний університет представляли викладачі кафедри обліку та оподаткування к.т.н., доцент О.В. Лиса, к.е.н., доцент Г.В. Брик разом зі студентами, які є потенційними учасниками Програми – Ольгою Шийкою та Наталією Дудкою.


Вітаємо із славним ювілеєм

Доцент кафедри обліку та оподаткування Оксана Степанівна Прокопишин у рамках святкування 200-річчя Харківського національного аграрного Університету ім. В.В. Докучаєва взяла участь у роботі круглого столу «Традиції вищої освіти в Україні». Захід був проведений з ініціативи керівництва факультету обліку і фінансів, зокрема професора, завідувача кафедри бухгалтерського обліку і аудиту Миколи Феодосійовича Огійчука.

Участь у роботі круглого столу взяли науковці та практики  з багатьох вищих навчальних закладів України. Під час заходу обговорювались актуальні питання теорії, методології та практики бухгалтерського обліку, а також проблеми викладання цієї дисципліни у вишах. Учасники круглого столу окреслили перспективи співпраці у напрямку навчально-методичного забезпечення викладання облікових дисциплін, спільних наукових проектів, організації студентських заходів.


студентський науковий гурток «Облік – мова бізнесу» – переможець! 13 жовтня 2016 року ректор львівського національного аграрного університету академік в.в. снітинський нагородив дипломом І-го ступеня студентський науковий гурток кафедри обліку та оподаткування «Облік – мова бізнесу» за перемогу у конкурсі «Кращий науковий студентський гурток – 2016». ректор привітав колектив кафедри обліку та оподаткування, відмітив високі результати підготовки студентів, побажав нових творчих злетів та висловив подяку керівнику гуртка доценту о.с. прокопишин.


Вітаємо наших вступників з Днем знань!

Дорогі першокурсники! Сердечно вітаємо всіх із Днем знань та початком нового навчального року. Наш університет цьогоріч  відзначає 160-річчя від дня свого заснування. Вступивши до лав університету, Ви зробили правильний вибір, бо у всі часи найпочеснішою вважалась праця людей, що працюють на землі, адже саме вони забезпечують добробут і мирне життя свого народу.

Ми сподіваємось, що Ви станете висококваліфікованими спеціалістами обраного фаху і поповните списки найславетніших випускників  ЛНАУ  з його 160-річною історією.

Колектив кафедри обліку та оподаткування

Колективна праця  як запорука успіху