11 травня 2018 р. в рамках проведення дня відкритих дверей на економічному факультеті ЛНАУ кафедра економічної теорії зустрічала випускників 11 класів Бузького району Львівської області. Викладачі кафедри ознайомили учнів з матеріально-технічною базою економічного факультету, умовами навчання та дозвілля у Львівському національному аграрному університеті.




28-30 березня 2018 року в Одеському національному університеті імені І.І. Мечникова відбувся ІІ етап Всеукраїнської студентської олімпіади з дисципліни «Економічна теорія». У цьому році в Олімпіаді взяв участь 61 студент із 36 вищих навчальних закладів України. Львівський національний аграрний університет представили студентки економічного факультету Ірина Тимків (група Фін-21) і Світлана Черненко (група Ек-21). За результатами олімпіади Світлана Черненко отримала диплом за V місце та грамоту за оригінальність визначення категорій і критичний підхід до існуючих концепцій, а Тимків Ірина – грамоту за уміння застосовувати мікро- і макроекономічний аналіз до пояснень економічних реалій. Крім того, подяку за активну участь у роботі журі отримала к.е.н., доцент, завідувач кафедри економічної теорії Н.Б. Зеліско. Окремою  подякою за плідну співпрацю  в організації та проведенні ІІ етапу Всеукраїнської студентської олімпіади з «Економічної теорії» був  відзначений колектив кафедри економічної теорії ЛНАУ.


26 березня 2018 року к.е.н., доцент кафедри економічної теорії О.Р. Василина провела відкриту публічну лекцію з дисципліни  «Економічна теорія (політекономія)» на тему « Циклічні коливання і кризи в економіці». У лекції було розкрито проблему циклічності розвитку економіки, з’ясовано суть економічного циклу та особливості його фаз. Вагоме місце у лекції було відведено аналізу економічної кризи, зокрема причинам її появи та особливостям структурних криз в економіці. Лекція досягла своєї мети, її було проведено на високому науково-методичному рівні.



Щороку 22 січня в день проголошення Акту Злуки Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки, що відбулося в 1919 році, в нашій державі святкують День соборності України. Саме цій події був присвячений виховний захід кафедри економічної теорії, який відбувся у світлиці гуртожитку № 3. Викладачі кафедри доц. О.Р. Василина та С.М. Колач розповіли студентам про історію свята, наголосивши при цьому, що ідея єдності країни як ніколи актуальна в наші дні. Тільки об’єднана і єдина держава зможе вистояти в складних умовах, єдність держави є необхідною умовою її подальшого розвитку .






Ознайомлення з історією боротьби народу за незалежність та життєвим шляхом провідників цього руху є невід’ємною частиною процесу формування молодої людини як патріота своєї держави. Група Ек-21 разом зі своїм куратором С.М. Колач відвідали музей Степана Бандери у Львівському національному аграрному університеті. Бандера – незламний борець за волю України, чия творча спадщина і зараз має величезне значення для національно-визвольного руху, закріплення та розбудови Української Самостійної Соборної Держави. Відвідання музею Степана Бандери стало чудовою можливістю ознайомитися із життєвим шляхом Провідника, його ідеями та боротьбою.





План

виховної роботи кафедри економічної теорії

на 2017-18 навчальний рік ( І семестр)

Заходи

Термін виконання

Відповідальні за виконання

Відмітка про виконання

1.

Планування виховної роботи в групах

4.09. 2017р.

наставник

виконано

2.

Участь студентів у роботі та тематичних зустрічах 23-го форуму видавців у м. Львові

15.09.17 р.

наставник

виконано

3.

Організація студентів на проведення екскурсій, зустрічей

Протягом

року

Деканат, наставник

виконано

4.

Проведення підсумків здачі І модуля

23.10.2017 р. р.

Деканат, наставник

виконано

5.

День української вишиванки (свято з нагоди Покрови Пресвятої Богородиці)

13.10.14 р. р.

наставник

виконано

6.

Зустріч з батьками студентів

13.10.17 р.

наставник

виконано

7.

Відвідування театрів м. Львова

Протягом

року

наставник

виконано

8.

Зустріч студентів з діячами культури і мистецтва

Протягом

року

Наставник, студенти, деканат

 

9.

Проведення із студентами пізнавальних тематичних бесід

І семестр

наставник

виконано

10.

Участь студентів у мандрівках

рідним краєм

Протягом

року

наставник

 

11.

Організація і проведення конкурсу КВК

31.10.17 р.

Деканат, наставник

виконано

12

Організація і проведення благодійної акції «Зробимо дітям свято», присвячену дню Святого Миколая

15.12.17р.

Деканат, наставник

 

 Зав. кафедри економічної теорії                                                Н.Б.Зеліско


23 травня 2017 року на кафедрі економічної теорії відбулася науково-практична конференція  «Парадигмальні зрушення в економічній теорії ХХІ ст.», приурочена до 70-річчя кафедри економічної теорії.

З доповіддю про історію кафедри виступила завідувач кафедри економічної теорії к.е.н., доцент Зеліско Н.Б.  У своїй доповіді вона, зокрема, відзначила, що кафедру економічної теорії створено у 1947 році.

Завідувачами кафедри у різний час працювали: доцент Р.К. Кадюк (1947–1952 рр.), доцент О.Н. Савчук (1953–1958 рр.), доцент П.X. Тугай (1959 –1966 рр.), професор С.Д. Дзюбик (1966–1973 рр.), професор М.М. Павлишенко (1974–2004 рр.), професор Ф.В. Горбонос (2004–2009 рр.), в.о. професора к.е.н. І.О. Корчинський (2011–2013 рр.). З 2014 року кафедру очолює к.е.н., доцент Н.Б. Зеліско.

У становлення і розвиток кафедри значний внесок зробили професори В.А. Павчак, Ф.Т. Землянський, С.Д. Дзюбик, М.М. Павлишенко, Ф.В. Горбонос, доценти В.С. Медведєв, Д.Д. Бойко, Д.Ю. Бекало, В.К. Здоровик, Г.В. Стричак, Н.М. Кукурік, І.І. Топішко, Л.А. Грищук та ін.

Колектив кафедри завжди був і до сьогодні є в авангарді суспільного, педагогічного і наукового життя ВНЗ. Доцент В.К. Здоровик був деканом економічного факультету і тривалий час очолював громадські організації університету. Колишні співробітники кафедри М.А. Швайка і Б.Ф. Бойко стали народними депутатами Верховної Ради України, Я.С. Янишин – депутатом Львівської обласної ради.

З привітальним словом та доповідями на конференції виступили колишні завідувачі кафедри професор Ф.В. Горбонос та к.е.н., в.о. доцента І.О. Корчинський, завідувачі кафедр економічного факультету та кафедри філософії і політології. Усі вони наголошували на важливості вивчення дисциплін,які викладають на кафедрі у процесі підготовки спеціалістів економічного профілю.

З особливою увагою слухали учасники конференції виступи ветеранів кафедри В.К. Здоровика, Н.М.Кукурік, І. І.Топішка, колишніх працівників, котрі значну частину життя присвятили роботі на кафедрі.



На базі кафедри економічної теорії та історії економічної думки Одеського національного університету імені І. І. Мечникова з 5 по 7 квітня 2017 року було проведено II етап Всеукраїнської студентської олімпіади з навчальної дисципліни «Економічна теорія».

Другий етап Всеукраїнської студентської олімпіади передбачав:

* Виконання тестового завдання з дисципліни «Економічна теорія»;
* Виконання письмового завдання з дисципліни «Економічна теорія», яке включало теоретичні питання творчого характеру та практичні завдання розрахункового характеру.

В олімпіаді взяли участь 70 учасників з 37 ВНЗ  України. За результатами олімпіади студентка групи Мев-12сп Христина Вавринів здобула диплом за VI місце, а студент групи Мо-32 Степан Лесюк отримав грамоту за оригінальний підхід до виконання творчого завдання. Завідувачка кафедри економічної теорії Н.Б. Зеліско отримала подяку за активну участь у роботі журі.


5 квітня на кафедрі економічної теорії була проведена звітна студентська наукова конференція за результатами досліджень у 2016 році.

За результатами конференції були відзначені наступні студенти:

Диплом ІІІ ступеня – Віктор Кулявець, студент групи Мо-21;

Диплом ІІ ступеня – Юлія Дропа, Мо-21;

Диплом І ступеня – Наталя Герелюс, Мо-41.

Вітаємо переможців і бажаємо успіхів у подальших наукових пошуках!


Вітаємо з перемогою в ІІ етапі Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт

3 березня на базі Сумського державного університету відбувся ІІ етап Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт із галузі науки «Державне управління» (економічна секція), який проходив у формі підсумкової науково-практичної конференції.

Студентські наукові роботи відображали широкий спектр актуальних питань з державного управління, зокрема управління зайнятістю, електронного врядування, ефективного формування місцевих бюджетів, стратегії управління містом, управління територіальними громадами тощо.

Конкурсною комісією із 50 робіт за економічним напрямом попередньо були відібрані та запрошені автори 16 студентських наукових робіт, із яких 13 було відзначено дипломами І, ІІ та ІІІ ступенів. Студентка групи  Мо-41 Наталя Герелюс (науковий керівник к.е.н., доцент кафедри економічної теорії Н.Б. Зеліско ) була нагороджена дипломом ІІІ ступеня.


23 березня у світлиці гуртожитку № 3 викладачі кафедри економічної теорії З.А. Дідич та Т.М Станько провели виховний захід на тему: «Чи можна прожити без конфліктів»? Захід відвідали студенти І та ІІ курсів економічного факультету.  Викладачі та  студенти говорили про те, наскільки важливо вміти аналізувати конфліктні ситуації та вирішувати конфлікти у процесі взаємодії з іншими людьми.





До Дня Гідності та Свободи, яке щороку відзначається 21 листопада, викладачі кафедри економічної теорії В.Р. Крупа, куратор групи Мев-11, та С.М. Колач, куратор групи Ек-13, провели лекцію, під час якої студентам нагадали події трирічної давності.
Саме 21 листопада 2013 року розпочались перші протестні акції як реакція на рішення тодішньої влади щодо припинення курсу на євроінтеграцію та скасування процесу підготовки до підписання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом. Ціна трьох місяців Євромайдану – 106 убитих та 2 тисячі поранених. І хоча шлях, обраний українським народом, є важким, однак він незворотній.





17-19 листопада у Виставковому центрі «Південний-ЕХРО» відбулася Міжнародна агропромислова виставка «EuroAGRO». Відвідувачі виставки мали можливість ознайомитись з європейським досвідом та встановити партнерські стосунки.
У рамках Днів Польського сільського господарства відбулася конференція на тему: «Польсько-українська співпраця в агропромисловому комплексі». Участь у роботі конференції взяла доцент кафедри економічної теорії С.М. Колач.





16 вересня у рамках святкування 160-річчя Львівського національного аграрного університету на кафедрі економічної теорії пройшла зустріч колективу кафедри з  його ветеранами. Атмосфера зустрічі була радісна і хвилююча, адже зустрілися люди, котрі не лише  протягом багатьох років працювали як один злагоджений колектив, а й котрі завдяки роботі у ЛНАУ реалізовували себе як науковці та педагоги. Саме вони були викладачами для більшості із теперішнього колективу кафедри і саме їм вони передали свій професійний  досвід.




13 вересня 2016 р. у світлиці гуртожитку №3 відбувся виховний захід кафедри економічної теорії на тему: «ЛНАУ: від витоків до сучасності», присвячений 160-річчю заснування Львівського національного аграрного університету. На заході були присутні студенти І-го курсу спеціальностей «Міжнародні економічні відносини» та «Економіка».  Доцент кафедри В.Р. Крупа ознайомив студентів із історією аграрних студій у Дублянах, славетними сторінками становлення ЛНАУ, видатними особистостями, які навчалися і працювали в університеті.




14-15 вересня 2016 р. кафедра економічної теорії братиме участь у святкуванні 160-річчя заснування Львівського національного аграрного університету.

Славні випускники, гості, ветерани кафедри матимуть змогу привітати та згадати роки праці в університеті, студенти – відвідати музеї, ознайомитися з історією університету, виступити з доповідями на науково-практичній конференції в рамках XVIII міжнародного форуму «Теорія і практика розвитку агропромислового комплексу та сільських територій»

● Історія Львівського національного аграрного університету розпочинається 9 січня 1856 року, коли в селі Дубляни під Львовом на кошти і під патронатом Галицького господарського товариства була відкрита рільнича школа.

● Школа розпочала підготовку господарів-практиків, які були здатними кваліфіковано і самостійно вести великі господарства. Саме в цей час були закладені надійні підвалини під майбутню будівлю сільськогосподарської науки та освіти в Галичині.

● У 1901 році Вищій рільничій школі у Дублянах було присвоєно статус Академії на підставі ухвали міністра землеробства Австро-Угорщини. У цей період відкрито перші кафедри: рільництва і рослинництва, сільської адміністрації, сільської інженерії, а також станцію випробування сільськогосподарської техніки при ній, збудовано хімічний корпус і павільйон механізації, розширено гуртожиток, закладено водогін.

● Приєднання західних областей України до Польської держави вплинуло на розвиток подій у Дублянах. Потреба вишколу щораз більшої кількості студентів, брак навчальних площ, неможливість нового капітального будівництва в післявоєнний час змусили дирекцію Академії та владні структури шукати виходу із скрути в об’єднанні з вищими навчальними закладами Львова. Таким чином Академія втратила автономію та увійшла до складу Львівської політехніки. На базі Академії у листопаді 1919 року було створено рільничо-лісовий факультет Львівської політехніки. Перші три семестри навчання відбувалися у Львові, а три наступні –в Дублянах.

● У 1929–1934 роках на факультеті навчався видатний політичний діяч України Степан Бандера.

● З приходом німецької окупаційної влади вищі навчальні заклади Львова фактично припинили свою діяльність. У серпні 1942 року навчальний заклад у Дублянах продовжив свою роботу як Державні фахові сільськогосподарські курси у Львові, підпорядковані відділу науки та навчання генерал-губернаторства. Мова викладання – німецька.

● У 60-х роках ХХ ст. в Дублянах будуються нові навчальні корпуси, їдальня, побутовий комбінат, багатоповерхові житлові будинки, зростає студентське містечко.

● Національно-визвольні змагання кінця 80-х і початку 90-х років ХХ століття в Україні не оминули і Дубляни, тут розпочалася активна декомунізація навчального процесу.

● 1 вересня 1990 року над головним корпусом інституту урочисто підняли національний прапор.

● Постановою Кабінету Міністрів України від 5 вересня 1996 р. на базі сільськогосподарського інституту створено Львівський державний аграрний університет.

●24 березня 2008 року згідно з Указом Президента України Львівському державному аграрному університету надано статус національного.

Нині Львівський національний аграрний університет – один із провідних вищих навчальних закладів України, який уже понад півтора століття відіграє важливу роль у розвитку аграрної освіти та науки. Це сучасний, динамічний, інноваційний університет, відкритий для міжнародної співпраці.

ЛНАУ – багатопрофільний навчальний заклад, на шести факультетах якого навчаються за 15 напрямами та 19 спеціальностями понад 10 тисяч студентів, ще понад 2 тисячі осіб щороку підвищують свою кваліфікацію в Інституті післядипломного навчання. Окрім того, у 8 коледжах університету навчається понад 8 тисяч студентів.

На хвилі святкування 160-річчя університету кафедра економічної теорії готується відзначати свій 70-річний ювілей.


У сучасній економічній науці поряд з економічною теорією, історією економіки та історією економічної науки чільне місце належить філософії економіки. Вона може трактуватися, з одного боку, як філософське осмислення економічної реальності, а з іншого – як складова частина цілісного філософського вчення, тобто як філософські підстави економічної науки. Тому сьогодні дослідження з економіки, зокрема з філософії економіки, яка покликана з філософсько-методологічних позицій усвідомлювати всі процеси, що відбуваються сьогодні у сучасному світі, є такими важливими на сучасному етапі.
Саме цій проблематиці і був присвячений науковий семінар, який відбувся 19 квітня 2016 року на кафедрі економічної теорії. Його тема:  «Філософсько-методологічні проблеми економічної теорії у вимірі історії та сучасності». У роботі наукового семінару у якості запрошеного гостя взяв участь завідувач кафедри філософії, к.ф.н., доцент Р. А. Наконечний. Крім того, із доповідями виступили викладачі кафедри економічної теорії, зокрема завідувач кафедри економічної теорії, к.е.н., доцент Н. Б. Зеліско, к.е.н., доцент В. Р. Крупа, к.е.н., доцент О.Р. Василина, старший викладач кафедри економічної теорії З.А. Дідич.


12 квітня на кафедрі економічної теорії була проведена звітна студентська наукова конференція за результатами досліджень у 2015 році. За результатами конференції були відзначені наступні студенти:
Дипломом ІІІ ступеня: Степан Лесюк, студент групи Мо-22, Володимир Рівняк, студент групи Фін -11, Марта Токар, студентка групи Фін- 12ск;
Дипломом ІІ ступеня: Ольга Гринишин, студентка групи Фін-12ск; Анастасія Гаврилюк, студентка групи Фін-43;
Дипломом І ступеня: Валентина Цепок, студентка групи Оа-41.



26 березня у рамках  Дня відкритих дверей  у Львівському національному аграрному університеті на кафедрі економічної теорії відбулася зустріч з учнями-випускниками шкіл Буського району Львівської області. Учні були ознайомлені з матеріально-технічною базою економічного факультету, умовами навчання та дозвілля у ЛНАУ.




1-2 жовтня 2015 р. у Центрі міської історії (м. Львів) була проведена конференція «Людвіґ фон Мізес і сучасні суспільства: Лібералізм, посткомунізм і реформи». Це вже третя конференція, тематично присвячена вченому зі світовим ім’ям, відомому австрійському економічному ліберальному мислителю, який народився у Львові. Людвіг фон Мізес вніс вагомий внесок у поширення ідей лібералізму в економічній сфері. Він є учнем одного із основних представників австрійської школи політичної економії Ейгена Бем-Баверка та вчителем лауреата Нобелівської премії з економіки Фрідріха фон Гаєка.
Учасники конференції обговорили питання, що охоплюються темою «Лібералізм, посткомунізм і реформи». Старший викладач кафедри економічної теорії Дідич Зоряна Андріївна також взяла участь у цій конференції.


Кожен розуміє, наскільки важливо правильно обрати свій шлях у житті. Вибір професії сьогодні все міцніше пов’язується з таким поняттям, як «профорієнтація». Метою профорієнтаційної роботи зі школярами є допомога учневі у виборі сфери діяльності, а в ній – професії, яка б відповідала його здібностям і можливостям, сприяла розвитку професійних нахилів та інтересів.
З 28 вересня  по 2 жовтня  2015 року викладачі кафедри економічної теорії проводили профорієнтаційну роботу у школах Бузького району Львівської області. Учні 11 класів були ознайомлені зі спеціальностями, які можна здобути у Львівському національному аграрному університеті. Також  особливу увагу було акцентовано на можливостях навчання на  економічному факультеті.




Викладачі кафедри економічної теорії взяли участь у Міжнародній науково-практичній конференції «Організаційно-практичний механізм розвитку агропромислового комплексу та сільських територій», яка пройшла у рамках XVI Міжнародного науково-практичного форуму «Теорія і практика розвитку агропромислового комплексу».
Із доповіддю «Проблеми залучення іноземних інвестицій в економіку України» на конференції виступила завідувач кафедри економічної теорії, доцент, к.е.н. Наталя Богданівна Зеліско. Також доповідь «Підприємництво у сфері сільського зеленого туризму: фактори розвитку і напрямки впливу» презентувала старший викладач кафедри економічної теорії Олександра Остапівна Корчинська.
Крім того, у рамках науково-практичного форуму відбувся  Міжнародний студентський науковий форум «Студентська молодь і науковий прогрес в АПК» на якому представила свою доповідь « Державне регулювання зайнятості населення» член студентського наукового гуртка кафедри економічної теорії, студентка групи Фін–43 Анастасія Гаврилюк.


Доцент кафедри економічної теорії Орися Романівна Василина взяла участь у  Великому Саміті «Лідерство. Розвиток. Успіх», який відбувся у медіа-центрі стадіону «Арена Львів» 19 вересня. На  форумі виступили громадські діячі, політики та бізнесмени, серед яких народний депутат Ганна Гопко, економіст Олександр Пасхвавер, історик Ярослав Грицак, бізнесмени Гліб Співаков, журналіст Руслан Кухарчук, бізнес-тренери Олександр Марчук і Сергій Розвадовський, мер Вуглегірська Михайло Мартинов.
Спікери були об’єднані одними цілями – допомогти учасникам усвідомити свою відповідальність за регіон і дати знання і навички для конкретної роботи. Саміт був насичений не лише виступами, але й змістовними відеороликами про шлях Нельсона Мандели, принципи процвітання Південної Кореї та сміливі рішення компанії Hewlett Packard. В кожному відео були виділені основні принципи, які допомагають розвиватися та досягати успіху як великій корпорації, так і державі з її громадянам.
На Саміті чимало говорили про важливість цінностей. «Лідерство, базоване на цінностях, змінить нашу країну», — це гасло заходу. Спікери виділяли головні цінності, які необхідні нашій державі. Йшлося про довіру і чесність, про віру в Бога і єдність, про працьовитість та взаємне служіння.
«Я дуже рада, що мала можливість взяти участь у форумі. Він допоміг мені зрозуміти велике значення цінностей та побачити, що саме люди, для яких свобода, відповідальність і співпраця мають особливе значення, змінюють світ. Саме про це я і говоритиму своїм студентам, адже вони є тією частина суспільства, яка  не лише відкрита до змін, а й, як свідчить Революція Гідності,самі є тими, хто найбільш активно ці зміни впроваджує в життя,» – відзначила Орися Василина.


Якщо вам здається, що ви вже повністю оглянули Львів і місто більше немає шансів вас здивувати, ви помиляєтесь. Адже є ще підземне місто. Тихе, спокійне, безлюдне і сповнене таємниць. За найскромнішими підрахунками довжина підземель Львова сягає близько 100 км.
Саме екскурсію підземним Львовом вирішили здійснити 15 вересня на виховній годині викладач кафедри економічної теорії Зоряна Андріївна Дідич та студенти групи Мо -61.
Вони відвідали підземелля аптеки-музею. По дорозі відвідали лабораторію алхіміка, яка хоч і не належить до підземних об'єктів, але знаходиться по дорозі і так само, як і львівські підземелля, пронизана духом містики.
Наступним об'єктом екскурсії стали найстаріші підземелля Львова, що знаходяться у підвалах колишнього домініканського монастиря і відносяться до ХІІІ ст. Саме тут і знаходяться  підземеллях княжих палат.
Останнім пунктом екскурсії  стала Преображенська церква, де  знаходяться найбільші за розміром підземелля у Львові: у колишньому храмі Св. Трійці (підземелля поч. XVIII століття) і під вівтарем Преображенської церкви (підземелля ХІХ століття).
Цікава екскурсія та захоплююча розповідь екскурсовода забезпечила гарний настрій та бажання продовжити ознайомлення з невідомими сторінками історії нашого чудового міста.


У рамках Всеукраїнського фестивалю науки 12 травня 2015 року на кафедрі економічної теорії пройшов науковий семінар на тему: «Економічна політика держави в умовах соціальної нестабільності»

З доповідями виступили наступні викладачі кафедри:

«Соціальний розвиток сільських територій як складової сільського економічного простору» – к.е.н., доц. І. О. Корчинський;

«Соціальний захист зайнятого населення України в умовах економічної нестабільності» –

к.е.н.,  доц. Н. Б. Зеліско;

«Соціальна політика України на сучасному етапі: зовнішні виклики та внутрішні загрози» – к.е.н., доц. В.Р. Крупа;

«Бюджетний дефіцит як чинник фінансової нестабільності» – к.е. н., доц. О.Р. Василина;

«Розвиток малих сільськогосподарських підприємств в Україні в умовах соціальної нестабільності»  – к.е.н., доц. С.М. Колач;

«Валютно-курсова політика України в умовах економічної нестабільності»  – ст. викладач З.А.Дідич;

«Державні програми розвитку сільського зеленого туризму як чинник диверсифікації зайнятості сільського населення» – ст. викладач О. О. Корчинська.


21-24 квітня на економічному факультеті Київського національного університету ім. Тараса Шевченка відбулася важлива академічна подія – урочисте нагородження переможців II етапу Всеукраїнської студентської олімпіади з дисципліни «Економічна теорія».

Цього року в Олімпіаді взяв участь 71 представник з  49 вищих навчальних закладів України з 18 областей та міста Києва.

Олімпіада проводилася в два етапи, перший з яких передбачав виконання тестового та письмового завдання розрахункового характеру, другий – вирішення комплексного творчого ситуаційного завдання.

За підсумками ІІ етапу Всеукраїнської студентської олімпіади з дисципліни «Економічна теорія» студентка групи Оа-61 Оксана Степанівна Сподарик отримала спеціальну грамоту Оргкомітету «За оригінальний підхід до виконання творчого завдання».


Студентка групи Мо-32 Марія Тракало нагороджена грамотою за ІІ місце у студентській науково-практичній конференції «Сучасний менеджмент в АПК та перспективи розвитку», присвяченій 64-ій річниці від дня народження  д.е.н., проф. П.С. Березівського.

Тема доповіді: «Гармонізований менеджмент як актуальний напрям розвитку теорії і практики управління». Науковий керівник: к.е.н., доцент Н.Б.Зеліско.





Більшість молоді ставиться легковажно до свого здоров’я. Хоча власна і соціальна цінність здоров’я усвідомлюється, але сприймається абстрактно і не поєднується з нормами повсякденної поведінки. Зокрема, наявність «окремих шкідливих звичок» не вважається запереченням здорового способу життя. Крім того, спробам вживати нікотин, алкоголь та наркотики сприяють соціокультурні умови.

З метою пропагування здорового способу життя серед студентської молоді у понеділок 6 квітня 2015 року у світлиці гуртожитку №3 відбувся день кафедри економічної теорії, присвячений Міжнародному дню спорту на благо миру та розвитку, який відзначається 6 квітня за ініціативою Генеральної Асамблеї ООН з 2014 року та Всесвітньому дню здоров’я, який відзначається 7 квітня з 1950 р.

Бесіду зі студентами проводили доценти кафедри Н.Б. Зеліско,  Р.І. Магійович, С.М. Колач, О.Р. Василина та В.Р.Крупа.

Теми бесіди:

«Здоровий спосіб життя та фізична активність людини» та «Шкідливий вплив алкоголю та куріння».

Мета бесіди: пропагування здорового способу життя шляхом підвищення рівня обізнаності молоді та посилення інформаційно-просвітницької та освітньо-профілактичної роботи зі студентською молоддю.


Конкурс наукових робіт з державного управління

17-18 березня 2015 р. на базі відбувся ІІ етап Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт із галузі науки «Державне управління», який затверджений наказом МОН №1193 від 21.10.2014 року «Про проведення Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з природничих, технічних та гуманітарних наук у 2014–2015 навчальному році».

До Галузевої конкурсної комісії, до якої були залучені провідні фахівці з державного управління з , , , , , , , надійшло 70 робіт з 31 вищого навчального закладу.

Студентські наукові роботи були розподілені за двома напрямами: юридичний (30 робіт) та економічний (40 робіт), яким відповідала робота двох секцій – «Теорія та історія державного управління. Місцеве самоврядування. Державне управління у сфері безпеки та охорони громадського порядку» та «Механізми державного управління. Державна служба».

Організація роботи економічного напряму була покладена на , зокрема кафедру управління.

За результатами рецензування до ІІ туру, який проходив у формі підсумкової науково-практичної конференції, було запрошено авторів 18 студентських наукових робіт за економічним напрямом.

Студентка групи Фін-33 Анастасія Гаврилюк (науковий керівник к.е.н., доцент кафедри економічної теорії Н.Б. Зеліско) нагороджена грамотою за вагомі наукові досягнення в галузі державного управління.


Куратор групи Екп-16 к.е.н., доцент кафедри економічної теорії Зеліско Н.Б. провела  виховну годину в музеях ЛНАУ( історії університету та Степана Бандери).






У рамках проведення виховної роботи доцент кафедри економічної теорії  Р. І Магійович організувала екскурсію замками Львівщини для студентів 4-го курсу економічного факультету напряму підготовки «Менеджмент» та студентів 1-го курсу факультету механіки та енергетики.






13 травня 2014 р. на кафедрі економічної теорії відбулось святкування дня матері в світлиці гуртожитку №3. На зустріч в рамках виховного заходу були запрошені студенти економічного факультету І-ІІІ курсів. Темою виховної роботи обрано «День матері в Україні».

У багатьох країнах світу відзначають День матері 13 травня. В Україні  цей день відзначається в другу неділю травня згідно з Указом Президента України від 10 травня 1999 року № 489/99.




Згідно з наказом Міністерства освіти і науки України від 23.12.2013 р. № 1820 на базі економічного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка з 01 по 04 квітня 2014 р. проведено ІІ етап Всеукраїнської студентської олімпіади з навчальної дисципліни «Економічна теорія».

В олімпіаді взяли участь студенти ІІ курсу економічного факультету Марія Тракало і Анжела Маслій.

На олімпіаді були запропоновані конкурсні завдання, що охоплюють програму дисципліни «Економічна теорія».

Другий етап Всеукраїнської студентської олімпіади передбачав виконання з дисципліни «Економічна теорія» тестових завдань, а також завдань розрахункового та творчого характеру.

Студентка гр. МО-22 Марія Тракало показала високий рівень теоретичної та практичної підготовки, і за рішенням журі була нагороджена спеціальною грамотою оргкомітету олімпіади.


В рамках підготовки до Звітної студентської наукової конференції за результатами досліджень у 2013 році 13 березня 2014р. кафедра провела засідання наукового гуртка «Економічна думка і сучасність».

Теми доповідей на конференції стосувались наступних питань: проблема монополізму в Україні, валютний ринок та його регулювання в сучасних умовах, вплив безробіття на функціонування національної економіки, проблеми продовольчої безпеки України, організація економічної розвідки та моніторинг загроз і небезпек національної економіки України. Також значну увагу студенти приділили дослідженню проблем стану та розвитку сільських територій Західного регіону, розвитку сільського господарства Львівської області, бідності в Україні.

Згідно результатів засідання кафедрального наукового гуртка нагороджено грамотами наступних студентів:

І місце: Юрій Іваніцький, Мо-21, «Проблема монополізму в Україні» (керівник – к.е.н., доцент І. О.Корчинський);

ІІ місце: Валентина Цепок, Оа-21, «Тінізація виробництва в Україні: причини і шляхи подолання» (керівник – асистент О. О.Фарйон);

ІІІ місце: Оксана Гіжецька, Мо-22, «Регулювання валютного ринку в сучасних умовах» (керівник – к е.н., доцент В. Р.Крупа).


14 жовтня 2013 р. кафедра економічної теорії традиційно відсвяткувала День вишиванки.


19 вересня 2013р. відбулася відкрита лекція на потоці МО - І к.е.н., доц. Василини  О.Р. на тему: «Світова економіка у міжвоєнний період. Господарство України в міжвоєнний період»;

На відкритій лекції к.е.н., доц. Василини О.Р., яка читалася для студентів потоку Мо-І з дисципліни «Історія економіки та економічної думки» були присутні к.е.н., доц. Липчук Н.В., к.е.н., доц. Зеліско Н.Б., асистент Фарйон О.О.

Виклад лекційного матеріалу проводився  логічно, в доступній формі з акцентом на важливі моменти, що давало можливість студентам  записувати  зміст економічних термінів, категорій, понять. Підтримувався необхідний вербальний  зв'язок з аудиторією. Лекція мала пізнавальний, освітній характер. Важливою перевагою було використання технічних засобів навчання, зокрема мультимедійного проектора. В підсумку, присутні викладачі висловились, що лектор  прочитала лекцію на  належному науково – методичному рівні.


В рамках традиційного міжнародного науково-практичного форму Львівського національного аграрного університету на тему “Теоретичні основи і практичні аспекти використання ресурсоощадних технологій для підвищення ефективності агропромислового виробництва і розвитку сільських територій” викладачі кафедри економічної теорії ЛНАУ 19-20 вересня 2013 року прийняли участь у міжнароднїй науково-практичній конференції «Організаційно-економічні трансформації у розвитку сільського господарства і сільських територій».

Наукові дослідження викладачів кафедри опубліковані в матеріалах форуму і запропоновані до впровадження у практику сільськогосподарського виробництва.

Студентська наукова робота

Члени студентського наукового гуртка «Економічна думка та сучасність», який функціонує при кафедрі виступили з доповідями на Міжнародному форумі та опублікували наукові статті у збірнику матеріалів. Студенти беруть активну участь у роботі «круглих столів» з актуальних проблем економічної теорії та господарської практики, залучені до реалізації наукових проектів кафедри. Впродовж останніх п’яти років члени гуртка незмінно є призерами щорічної звітної студентської наукової конференції Львівського національного аграрного університету, а також Міжнародних форумів. Так, за результатами Міжнородного студентського форуму 19-20 вересня 2013 року, студентка ІІ курсу економічного факультету Цепок Валентина (науковий керівник асистент Фарйон О.О.) нагороджена ректорською грамотою за активну участь у роботі форуму.


Багато уваги викладачі кафедри економічної теорії приділяють вихованню студентської молоді. Їх робота спрямована на виховання у студентів почуття патріотизму, духовності, моралі, гуманістичних принципів, культури поведінки та на формування у майбутніх фахівців відповідного наукового світогляду і широкого економічного мислення.

Виховний процес на кафедрі здійснюється через наставників академічних груп, які не лише проводять відповідну культурно-просвітницьку роботу, але надають всебічну допомогу студентам в організації їхнього дозвілля. Завдяки цьому  студенти регулярно відвідують театри, музеї, історико-архітектурні пам’ятки м. Львова та України, пізнаючи тим самим історію та культуру рідного краю.

Важлива увага у виховному процесі звертається на підтримання високої громадської та політичної активності студентів.

Викладачі кафедри беруть участь у культурних та громадських заходах, що проводяться в університеті та залучають до них студентів. Також проводяться зустрічі та бесіди із студентами у гуртожитках.


Вектор сучасних наукових досліджень кафедри спрямовується на вирішення проблем подальшого реформування ринкових відносин в аграрному секторі економіки, розвитку підприємництва і сільських територій, розвитку інфраструктури аграрного ринку, підвищення рівня зайнятості, оплати праці та соціального захисту сільського населення, розвитку агротуризму, вдосконалення механізму валютних відносин тощо.





День кафедри економічної теорії

Викладачі кафедри спільно з працівниками бібліотеки ЛНАУ провели день кафедри економічної теорії. До цього процесу були залучені студенти, які вивчають дисципліни «Економічна теорія», «Макроекономіка», «Мікроекономіка» та «Історія економіки і економічної думки». Присутнім надавалась можливість познайомитись з фондом наукової та навчальної літератури, а також з новітніми досягненнями в галузі отримання знань з основних дисциплін кафедри та доступності інформаційних ресурсів.



19.03. 2013р. кафедра економічної теорії провела звітну студентську наукову конференцію за результатами досліджень у 2012 році.

Згідно результатів засідання кафедрального наукового гуртка «Економічна думка і сучасність», нагороджено кращих доповідачів:

Цепок Валентина (Оа-11)

Брезицький Микола (Мо-21)

Семенюк Ольга (Оа-11)

Перелік доповідей на конференції:

1. Назва доповіді «Розвиток соціальної кооперації в Україні.»

Доповідач: Жінчин Н.В. Мо-33

Науковий керівник : к.е.н., доц. Липчук Н.В.

2. Назва доповіді «Фондові біржі в Україні».

Доповідач: Семенюк О. Оа-11

Науковий керівник: к.е.н., доц. Корчинський І.О.

3. Назва доповіді «Товарні біржі в Україні».

Доповідач: Цепок В. Оа-11

Науковий керівник: асистент Фарйон О.О.

Доповідач: Гончарук Я. Буд-13ск4. Назва доповіді « Проблеми розвитку підприємництва в Україні на сучасному етапі»

Науковий керівник к.е.н., в.о. доц. Колач С.М.

5. Назва доповіді «Людський розвиток в Україні: тенденції, проблеми, перспективи.

Доповідач: Крисюк М. Мо-21

Науковий керівник к.е.н., в.о. доц. Крупа В.Р.

6. Назва доповіді «Доходи населення та проблема споживчого вибору в сучасних економічних умовах».

Доповідач: Галань М. Мо-21

Науковий керівник к.е.н., в.о.доц. Крупа В.Р.

7. Назва доповіді «Заощадження, як складова соціально-економічного розвитку».

Доповідач: Брезицький М. Мо-21

Науковий керівник к.е.н., в.о.доц. Крупа В.Р.

8. Назва доповіді «Роль фінансово-кредитного забезпечення підприємств аграрного сектора» .

Доповідач: Баран О.Р. Зв-31

Науковий керівник к.е.н., в.о.доц. Зеліско Н.Б.

9. Назва доповіді «Проблеми продовольчої та енергетичної безпеки у вченні українських фізіократів».

Доповідач: Барабаш Ю. Мо-32

Науковий керівник к.е.н., доц. Василина О.Р.