1.07.2015р. під час проходження технологічно-заводської практики студенти факультету механіки та енергетики Львівського національного аграрного університету за напрямком підготовки «Машинобудування» та «Процеси, машини та обладнання АПВ» для закріплення і поглиблення теоретичних знань з дисципліни «Матеріалознавство і ТКМ» відвідали ДП «Львівський бронетанковий завод».

На підприємстві працюють висококваліфіковані кадри зварників, токарів, слюсарів, фрезерувальників, монтажників електроапаратури. В конструкторському бюро працюють досвідчені інженери-конструктори, котрі в своїй роботі користуються засобами системи автоматизованого проектування «Компас» та використовують 3D моделювання для верстатів з числовим програмним керуванням.

Студенти ознайомилися з технологічними процесами відновлення деталей машин, методами зварювання, литва, кування, штампування, різання та іншими способами механічної обробки на сучасному високопродуктивному обладнанні (вертикальний фрезерний обробний центр DMN 500, токарний станок CTX-510 ECOLINE, плазмова різка RUR 3000 GP ) з системами управління ЧПУ.

Керівники практики – к.т.н. в.о. доц. кафедри машинобудування Р.В. Гуменюк та к.т.н. доцент А. П. Пахолюк.


Студенти-механіки відвідали підприємство Ltd «Lemberg Industrial Park»

25.06.2015р. під час проходження технологічно-заводської практики студенти Львівського національного аграрного університету за напрямом підготовки «Машинобудування» і «Процеси, машини та обладнання АПВ» для закріплення і поглиблення теоретичних знань відвідали підприємство Ltd «Lemberg Industrial Park» – сучасне підприємство, що спеціалізуються на металообробці та виготовленні металовиробів на замовлення, випускає техніку та обладнання для обробки сільськогосподарських культур, фруктових садів, виноградників, ягідників і т.д.

Студенти ознайомилися з організацією виробництва, технологічними процесами ремонту і відновлення деталей, механічної обробки металовиробів, токарними та слюсарними роботами будь-якого рівня складності на високоточному та сучасному обладнанні з підтримкою ЧПУ, обладнанням і продукцією, що випускається (оприскувачі, картоплесаджалки, картоплекопалки, косарки, дроворуби, причепи, опалювальне обладнання та ін.).

Керівники практики – викладачі кафедри машинобудування к.т.н., в.о. доцента Р.В. Гуменюк та к.т.н. доцент А.П. Пахолюк


Вітаємо Олексія Володимировича Білоуса з присвоєнням йому вченого звання доцента кафедри машинобудування!

Бажаємо Вам успіхів, наснаги в науковій діяльності, здійснення усіх планів та задумів.





18-19 березня 2015 р. в Житомирському державному технологічному університеті відбувся ІІ тур Всеукраїнського  конкурсу студентських наукових робіт у галузі наук «Обробка матеріалів у машинобудуванні». Студентська наукова робота «Нанесення зносостійкого покриття методом електроіскрового легування із застосуванням евтектичного електродного матеріалу» студента Львівського національного аграрного університету, група Маш -31 Доманюка Д.Ю., під керівництвом доцента кафедри машинобудування,  к.т.н. Білоуса О.В., була гідно представлена на конкурсі і високо оцінена комісією, та посіла друге місце.




Вийшов з друку підручник «Взаємозамінність, стандартизація і технічні вимірювання». Автор: завідувач кафедри машинобудування ЛНАУ, доктор технічних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України Микола Степанович Когут. Підручник рекомендований Міністерством освіти і науки України, виданий за державного фінансування накладом 22000 примірників.


Зміст, анотація, передмова.doc




У вересні 2014 року в у Миколаївському національному аграрному університеті відбувся ІІ-ий етап Всеукраїнської олімпіади з дисципліни «Взаємозамінність, стандартизація та технічні вимірювання», в якій взяли участь студенти факультету механіки та енергетики ЛНАУ А. І. Паленичка та А. М. Клак.

За результатами проведеної олімпіади студента гр. М-42 А. І. Паленичку нагороджено дипломом ІІІ ступеня, а студента гр. М-41 А. М. Клака нагороджено грамотою за нестандартне розв’язання інженерних задач.

Підготовка студентів здійснювалася на засіданнях наукового гуртка з поглибленого вивчення дисципліни «Взаємозамінність, стандартизація та технічні вимірювання» під керівництвом завідувача кафедри машинобудування ЛНАУ, доктора технічних наук, професора, заслуженого діяча науки і техніки України М. С. Когута.


16.07.14р. студенти факультету механіки та енергетики Львівського національного аграрного університету відвідали Львівський державний авіаційно-ремонтний завод. Керівники технологічно-заводської практики –  викладачі кафедри машинобудування к.т.н., в.о. доцента О.В. Білоус та  к.т.н., ст. викл. Р.В.Гуменюк.

Львівський Державний авіаційно-ремонтний завод (ЛДАРЗ) – одне з найпотужніших підприємств, яке підпорядковане Державному концерну "Укроборонпром"

, яке спеціалізується в галузі ремонту авіаційної техніки військового призначення.

Спеціалізація заводу – легкі фронтові винищувачі та винищувачі-бомбардувальники типу «МіГ».

Про історію підприємства, основний вид діяльності, заслужених працівників, інженерів-конструкторів і льотчиків-випробувальників студенти мали можливість дізнатися в музеї заводу з розповіді завідувача музею Ярослава Ярославовича Янчака.

Наступний етап знайомства з технологічним процесом ремонту авіатехніки відбувся в спеціалізованих цехах підприємства, де на сучасному високотехнологічному обладнанні працюють близько тисячі працівників.

На сьогодні завод опановував ремонт літаків МіГ - 21, МіГ - 23 , МіГ - 24 та МіГ - 29 всіх модифікацій

Екскурсію заводом провів начальник бюро управління якістю, стандартизації і сертифікації виробництва А. П. Мурський


Вітаємо

Руслана Васильовича Гуменюка, викладача кафедри  машинобудування, з успішним захистом дисертації і присвоєнням йому наукового ступеня кандидата технічних наук зі спеціальності «Механіка деформівного твердого тіла».




9.07.2014р. під час проходження технологічної заводської практики студенти Львівського національного аграрного університету за напрямом підготовки «Машинобудування» і «Процеси, машини та обладнання АПВ» відвідали підприємство Ltd «Lemberg Industrial Park», де ознайомилися з організацією виробництва, технологічним процесом, обладнанням і продукцією, що випускається (оприскувачі, картоплесаджалки, картоплекопалки, косарки та ін.).



Керівники практики – викладачі кафедри машинобудування к.т.н., в.о. доцента О.В. Білоус та к.т.н., ст. викл. Р.В. Гуменюк.


25.06.2014 р. студенти факультету механіки та енергетики Львівського національного аграрного університету за напрямком підготовки «Машинобудування» відвідали для закріплення і поглиблення теоретичних знань з дисципліни «Матеріалознавство і ТКМ» Львівський бронетанковий ремонтний завод. Вони ознайомилися з технологічними процесами відновлення деталей машин методами зварювання, литва, кування, різання та іншими способами. Керівники практики – доценти кафедри машинобудування А. П. Пахолюк та О. В. Білоус.


19.06.2014 у рамках технологічно-заводської практики студенти факультету механіки та енергетики Львівського національного аграрного університету відвідали СП «Електронтранс».
Студенти ознайомились із виробничим процесом і технологічним циклом виробництва, технічними характеристиками і можливостями сучасного верстатного парку з числово-програмним керуванням, організацією роботи спеціалізованих дільниць – лазерної різки металу, листо- та трубозгинання, токарно-фрезерної, зварювальної, фарбування та ін. Весь виробничо-технологічний процес – від механо-заготівельного виробництва до складання готової продукції –  майбутнім інженерам-механікам детально розповів заступник головного технолога підприємства Ігор Божейко.
Як пояснив доцент кафедри машинобудування аграрного університету Олексій Білоус, СП «Електронтранс» було обрано кафедрою як найсучасніший завод європейського рівня і найкращий для безпосереднього ознайомлення, практичного поглиблення та закріплення знань, отриманих студентами у процесі вивчення теоретичних дисциплін.





Вийшло у світ енциклопедичне видання «Державні нагороди та нагороджені в Україні». На його сторінках можна прочитати, зокрема, про досягнення громадян у різних сферах життя та їх заслуги перед державою. До книги увійшло й ім’я видатного вченого у галузі механіки – Миколи Степановича Когута, завідувача кафедри машинобудування Львівського національного аграрного університету. Указом Президента України від 21 вересня 2012 року №556 Когуту М. С. було присвоєно почесне звання «Заслужений діяч науки і техніки України» за вагомий внесок у розвиток машинобудівної галузі, багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм.


Вже другий рік поспіль студенти факультету механіки та енергетики поглиблено вивчають процеси відновлення та підвищення зносостійкості деталей машин під керівництвом доцента кафедри машинобудування Пахолюка Андрія Пантелейовича та беруть участь в олімпіадах.


Цього року студенти гр. М-61 Барчишин В.Р. і Лесюк І.В., переможці першого етапу олімпіади у ЛНАУ, взяли участь у другому етапі Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності «Відновлення та підвищення зносостійкості деталей і конструкцій», яка відбулася  13-22 березня 2013 року у Запорізькому національному технічному університеті, і зайняли високі місця серед учасників з восьми вузів України, а також вибороли друге загальнокомандне місце.



Колектив кафедри машинобудування щиро вітає свого завідувача,

професора, доктора технічних наук Миколу Степановича Когута

з присвоєнням почесного звання «Заслужений діяч науки і техніки України»

(Указ Президента України В.Ф.Януковича №556/2012 від 21 вересня 2012р. Про відзначення державними нагородами України з нагоди Дня машинобудівника).

Бажаємо подальших наукових звершень та успіхів на педагогічній ниві на благо України!