Історія кафедри

Витоки кафедри сільськогосподарських машин сягають історії Вищої рільничої школи в Дублянах, а часом її заснуванням можна вважати 1903 рік, коли в Академії рільництва було відкрито кафедру сільської інженерії, що охоплювала вивчення машин для рільництва. Після створення сільськогосподарського інституту в Дублянах офіційно відкрито кафедру сільськогосподарських машин.

Першим завідувачем кафедри (1946-1964 рр.) був доцент Н.П. Левченко. Упродовж 1964 -1977 рр. нею завідував к.т.н., доцент Д.Д. Прокопенко. У 1977 - 2005 рр. очолював кафедру заслужений працівник народної освіти України, про­фесор В.Я.Рибарук. З 2005р. на посаді завідувача кафедри працює к.т.н., доцент О.М. Крупич.

У свій час на кафедрі працювали талановиті інженери та викладачі - Мартинов Є. Т., Миронюк С. К., Герасимчук В. В., Сусліков В. М., Козлов Ю. П., Любчик Л.І., Дідух В.Ф., Курносов В.Ф., Масальський А.Ф., Волинець С.Я., Ельгурт Я.Б., Шмонін В.М., Затхей Б.І., Шевчук Р. С, Боярчук В. М., Любчик В. Л., Шолудько В.П. та інші.

Склад кафедри

Левко С.І. - асистент

Грушкевич Ю.В. - ст. лаборант

Науково-дослідна робота

Науковий напрям кафедри - розробка механізованих технологій та засобів для збирання і транспортування плодів, започаткований у 1985 р. Починаючи з 2000 р. співробітники кафедри приймають участь у створенні машин та обладнання для біологічного захисту картоплі від колорадського жука, скарифікації та подрібнення зерна й зернобобових сумішей, стаціонарного обмотування рулонів сінажу, а з 2007 р. відкрився ще один перспективний напрямок наукових досліджень - розробка адаптивної механізованої технології збирання кукурудзи на зерно.

За останні десять років співробітниками кафедри опубліковано 164 статті, отримано 33 авторських свідоцтва і патенти на винаходи, 5 навчальних посібників, 4 монографії.

Колективом кафедри розроблено чимало зразків сільськогосподарських машин і механізмів, зокрема: віброплуг та віброборону; устаткування для знезаражування вантажів; пристрій для виявлення картопляної нематоди; агрегат для поліпшення лук і пасовищ; роторний ударний струшувач плодів потокової дії; комбінований збирально-транспортний агрегат, тросовий віброударний струшувач плодів з системою акумулювання енергії. Виробництву запропоновано нові технології смугового підсіву трав у дернину, механізованого збирання плодів.

Співпраця кафедри полягає у підтримці творчих науково-практичних  зв’язків з фізико-механічним інститутом ім. Карпенка (м. Львів), ВАТ „Львівагромашпроект”, Краківською сільськогосподарською академією (Польща), багатьма заводами сільськогосподарського машинобудування та ремонтними підприємствами. Для проведення наукових досліджень кафедра уклала договори із Всеросійським селекційним технологічним інститутом садівництва і розсадництва (м. Москва), Західним науково-дослідним центром інженерії агротехнологічних систем Національного наукового центру „Інститут  механізації та електрифікації сільського господарства УААН”, Львівською дослідною станцією садівництва УААН, Львівською філією НДІ прогнозування  та випробування техніки і технологій ім. Л. Погорілого.

Навчальний процес

Кафедра сільськогосподарських машин бере участь у підготовці фахівців інженерних, економічних та агрономічних спеціальностей.

На кафедрі вивчаються наступні дисципліни: “Сільськогосподарські та меліоративні машини”, “Механіко-технологічні властивості сільськогосподарських матеріалів”, “Система: машина-поле”; “Основи механізації і автоматизації сільськогосподарського виробництва”; “Механізація, електрифікація та автоматизація сільськогосподарського виробництва”; “Системи точного землеробства”, “Основи технічної творчості та патентознавство ”, “Дорожні та меліоративні машини ”, “Будівельні машини”.

В 2004 р. кафедра розпочала підготовку фахівців інженерного профілю за спеціалізацією “Професійне навчання” освітньо-кваліфікаційного рівня “спеціаліст”, яким викладаються дисципліни “Методика викладання інженерних дисциплін” та “Методика контролю знань”.

В розпорядженні кафедри є чотири аудиторії, а також парк навчальних машин в кількості 56 одиниць. Вся техніка зберігається в аудиторіях та ангарах.

Контакти:

80381, Львівська обл., Жовківський р-н.,м. Дубляни, вул. В.Великого 1,

кафедра сільськогосподарських машин

Тел. (032) 2-24-29-88.

Attachments:
FileОписFile size
 1576 Kb
 1543 Kb
 2792 Kb
 1145 Kb
 274 Kb
 148 Kb
 377 Kb