Звітна студентської наукова конференція за результатами наукових досліджень у 2017 році на кафедрі туризму

17 квітня 2018 року на кафедрі туризму відбулася Звітна студентська наукова конференція за результатами наукових досліджень у 2017 році.

З вступним словом виступила в.о. завідувача кафедри туризму к.е.н., доцент, Н.Є. Стойко, яка привітала учасників конференції та відзначила актуальність досліджень у сфері рекреації і туризму.

Тематика наукових доповідей студентів стосувалась розвитку туризму і рекреаційної діяльності як пріоритетних напрямів економічної та інвестиційної діяльності в Україні. Розглянуто основні  проблеми та розкрито можливі шляхи підвищення ефективності використання туристично-рекреаційного потенціалу територій Західного регіону України. Проаналізовано основні тенденції розвитку ресторанного бізнесу в Україні та у м. Львові зокрема.

Кожен із учасників представив своє бачення існуючих проблем в галузі туризму. Усі теми доповідей були актуальними і заслуговують на дослідження у подальшому.

За результатами проведення студентської наукової конференції було відзначено грамотами: студентку гр. Тур-12сп Х. Польнюк (науковий керівник к.е.н., доцент Р.П. Дудяк, тема доповіді «Становлення та розвиток ресторанного бізнесу в Україні»); студентку гр. Тур-11 В. Рябець, (науковий керівник к.е.н., в.о. доцента О.Й. Березовська, тема доповіді «Сучасний стан та перспективи розвитку туристично-рекреаційної галузі Львівської галузі»); студентку гр. Тур-11 Я. Шкварку, (науковий керівник к.е.н., в.о. доцента О.Й. Березовська,  тема доповіді «Провідні напрями використання туристично-рекреаційних ресурсів Карпат»).

У загальному, студентська наукова конференція була продуктивною, цікавою та поєднала різносторонні наукові погляди на подальший розвиток туристично-рекреаційної діяльності в Україні.


Студенти кафедри туризму землевпорядного факультету (група Тур-11) разом із куратором Наталією Петрівною Хомич на виховній годині здійснили екскурсію на найвищу точку Львова – Високий замок. Парк «Високий Замок» – старий тінистий парк на горі, що височіє над містом, руїни старовинного замку, оглядовий майданчик і краєвиди, від яких захоплює дух.

Парк «Високий Замок» – пам'ятка садово-паркового мистецтва місцевого значення, яка входить до складу природно-заповідного фонду України як національне надбання.

Студенти дізналися, що парк «Високий Замок» був заснований 1835 року та розпланований головним міським садівником Бауером. Загальна площа парку – 36,2 га. У насадженнях переважають листяні породи: каштан, клен, явір, ясен, липа, береза, тополя, акація, а також сосна.

Складається з двох терас. На нижній терасі розташовані будиночок садівника, пам'ятний знак на честь Максима Кривоноса, ресторан, нижній оглядовий майданчик. 15 серпня 1841  було збудовано штучну печеру – грот – на Високому Замку, для якої використали левів зі старої ратуші, яка впала 14 липня 1826 року.

На верхній терасі розташований штучний курган (Копець Люблінської унії) з оглядовим майданчиком (висота 413 над рівнем моря), насипаний в 1869–1900 роках польською громадою міста на честь 300-ліття Люблінської унії. При підніжжі кургану є залишки оборонного муру Високого Замку, побудованого князями Романовичами, з якого пізніше був узятий матеріал для будівництва кургану. У верхній частині парку з 1957 року розташований Львівський телецентр і Львівська телевежа (заввишки 192 метри). Біля підніжжя кургану 1874 року був встановлений Лев Лоренцовича. У 2008 році він був переданий Львівському історичному музею і встановлений в Італійському дворику.

Парк Високий Замок особливий тим, що він розташований на високій лісистій горі у самому центрі великого міста, і практично за 10-15 хвилин пішої ходи з будь-якого напрямку з гамірних вулиць можна потрапити у прохолоду і затишок віковічних дерев, де ніщо не нагадує про суєтність урбаністичного життя.

Студентів вразили краєвиди Львова: Ратуша, збудована на початку XIX століття, історичні церкви, які своїми шпилями піднімаються до неба, дахи будинків, яких не побачите в жодній країні Європи, бо вони всі різні. А з іншого боку – зовсім інше місто: з широкими магістралями, сучасними спальними районами та чудовими парками, де прогулюються львів’яни.

Високий замок неодмінно повинен відвідати кожен мешканець нашої рідної України.