26 травня на кафедрі українознавства відбулась студентська наукова конференція «Українська історія, мова та культура в контексті сучасної доби», яку цьогоріч присвячено славетній ювілейній даті нашої Альма-матер – 160-річчю Львівського національного аграрного університету.

Із вітальним словом виступив декан факультету будівництва та архітектури А. В. Мазурак, а також гість наукового заходу – декан факультету будівництва та інженерії довкілля НУ «Львівська політехніка» П. Ф. Холод.

Пленарне засідання було присвячене висвітленню питань дослідження історії нашого університету в наукових, науково-популярних і довідкових виданнях, історії становлення студентських організацій ЛНАУ, сучасному життю студентської молоді, актуальним проблемам суспільно-громадського життя України. Далі учасники конференції продовжили роботу за кількома напрямами в таких секціях: «Історія та сучасність Львівського національного аграрного університету», «Українські національно-визвольні змагання ХХ – початку ХХІ століття», «Державо- та культуротворча функція мови в контексті сучасної інформаційної доби», «Сучасна і традиційна українська культура як чинник самоідентифікації нації», «Україна в контексті європейського вибору: політичні і соціокультурні аспекти».

Свої роботи представили понад 60 молодих науковців з усіх факультетів нашого університету та зі Стрийського, Екологічного, Вишнянського, Тлумацького, Золочівського, Івано-Франківського коледжів ЛНАУ, а також Львівського державного університету безпеки життєдіяльності, Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного та Української академії друкарства.

Актуальність тематики, наукова новизна, вдалий виклад матеріалу, ораторська майстерність доповідачів, на належному рівні підготовлені електронні презентації – це ті риси, які вирізняли виступи більшості учасників цьогорічної конференції. Сподіваємося, що молоді науковці і надалі продовжуватимуть дослідження історії своєї Альма-матер та питань, пов’язаних з історією, мовою та культурою у тісному взаємозв’язку із сучасним життям українського суспільства.