2016 рік – напружений, динамічний, інтенсивний, адже цей рік оголошено для України роком економічного зростання. Символічним він став для студентських лідерів аграрної освіти, відмінників навчання, іменних стипендіатів, яких об’єднав  XVIII зліт студентських лідерів аграрної освіти «Лідери АПК ХХІ століття». Понад 400 учасників – представників усіх аграрних вищих навчальних закладів із 23 областей України скликав цього року XVIII зліт студентських лідерів аграрної освіти, що проходив 14-17 червня 2016 року на базі Подільського державного аграрно-технічного університету.

Даний захід проходив з ініціативи НМЦ «Агроосвіта» під патронатом Міністерства освіти і науки України з метою підтримки талановитої та обдарованої молоді аграрної сфери.

Гостинно приймав студентських лідерів один із провідних вищих аграрних навчальних закладів України – Подільський державний аграрно-технічний університет, що знаходиться у старовинному місті Кам'янець-Подільський. Учасники зльоту мали можливість не тільки спілкуватися, обмінюватися досвідом, обговорювати важливі проблеми агропромислового розвитку країни під час роботи дискусійних клубів, але і помилуватися красою архітектурних пам’яток  Кам'янця-Подільського, природою цього краю, заглибитися у славну історію Хмельниччини.

Команду Львівського НАУ представили студентські лідери у складі: голови ССО «Основа», студента IV курсу факультету механіки та енергетики, іменного стипендіата Сергія Хамця; заступника голови ППО студентів та аспірантів, відмінника навчання, студента ІІІ курсу факультету агротехнології та екології Олексія Качмара; відмінниці навчання, студентського лідера, студентки ІІІ курсу економічного факультету Марії Грисьо; студента-відмінника навчання Стрийського коледжу ЛНАУ Юрія Смірнова; голови студентського самоврядування, відмінниці навчання Вишнянського коледжу ЛНАУ Ангеліни  Квасниці; студентки Екологічного коледжу, відмінниці навчання Ілони Хорус; відмінника навчання, студента IV курсу Золочівського коледжу ЛНАУ Михайла Тижа.

Усі представники Львівського НАУ були учасниками засідань круглих столів під час роботи дискусійних клубів і гідно продемонстрували свої проекти та наукові досягнення, а також були відзначені грамотами та подяками організаторів зльоту. Під час засідання об’єднаної ради студентського самоврядування було прийнято ухвалу та звернення до студентської молоді аграрних ВНЗ України як майбутньої еліти аграрної сфери. У рамках засідання керівники студентських самоврядних організацій стали учасниками акції «Подаруй дитині радість».

За активну участь у молодіжному русі майбутніх фахівців-аграріїв та досягнуті результати у навчанні було нагороджено Грамотою Міністерства освіти та науки студента Львівського НАУ Олексія Качмара та студента Стрийського коледжу ЛНАУ Юрія Смірнова. Подяку Міністерства освіти та науки за активну участь у молодіжному русі майбутніх фахівців-аграріїв та досягнуті результати в навчанні отримав студент факультету механіки та енергетики ЛНАУ Сергій Хамець. Дипломом за ІІ місце в дискусійному клубі «Стратегічні напрями та перспективи розвитку аграрного сектора економіки» була нагороджена студентка економічного факультету ЛНАУ Марія Грисьо.

Незабутні враження про проведений ХVІІІ зліт назавжди залишиться у пам’яті студентів нашого університету. Щирі слова подяки організаторам цього заходу та колегам-господарям із Подільського державного аргарно-технічного університету, що так щиро і організовано приймали гостей – талановиту молодь з усієї України. Проведений  ХVІІІ зліт ще раз підтвердив істину, що відродження України – справа молодих, які беруть відповідальність за землю, як найдорожчий скарб, і трансформують свої зусилля і знання у розвиток соціально-економічної сфери нашої держави та сільськогосподарського виробництва, піднесення авторитету галузі, а з ним – в економічне зростання України, покращення добробуту її народу, побудову  і розвиток демократичного суспільства.