Викладачі кафедри іноземних мов вже кілька років поспіль досліджують науково-методологічні аспекти терміносистеми сільськогосподарського виробництва. Ця наукова тема була започаткована кандидатом філологічних наук, доцентом кафедри іноземних мов Надією Семко. Вона уклала 2 найбільші за обсягом лексикографічні україномовні джерела:

1.Семко Н.М. Англо-українсько-російський словник з механізації сільського господарства.–Львів:ЛДАУ, 2001.–321с.

2.Семко Н.М. Англо-український словник з бізнесу/ За редакцією канд. філол. наук Н.М.Семко.–Львів: Оріяна-Нова, 2006.–318с.

Результатом багаторічної праці викладачів у цьому науковому напрямі є дво-, три мовні, а також тематичні фахові словники. Колектив кафедри уклав галузеві україномовні словники з усіх напрямів підготовки фахівців у Львівському національному аграрному університеті:

1. Добровольська С.Р. Англо-український словник базових термінів з геодезії, картографії та землеустрою/С.Р. Добровольська, О.Я. Іщенко, Н.Б. Гавришків – Львів: ЛНАУ, 2012.–123с.

2.Шувар І.А. Гербологія: англо-український та українсько-англійський словник/ І.А. Шувар, С.Р. Добровольська, М.Б. Опир. – Львів: ЛНАУ, 2011.–109 с.

3.Зубаль Н.Г., Квітко І.І., Гошко Л.Я., Якобенчук Т.Г. Англійсько-німецько-французько-український та українсько-англійсько-німецько-французький словник з картографії.–Львів, Львівський ДАУ. 2001. 100 с.

4.Городецька Н.Г., Вовк С.О. Українсько-німецький та німецько-український короткий словник з тваринництва. – Львів: Львівський державний аграрний університет, 2007. – 81с.

5.Городецька Н. Г. Німецька мова. Німецько-український та українсько-німецький словник з гербології. – ЛНАУ, 2010.–100с.

6.Городецька Н.Г. Агрономія: німецько-український та українсько-німецький словник/Н.Г. Городецька, Н.Б. Гавришків. – Львів: ЛНАУ, 2011.–132 с.

7.Городецька Н.Г. Німецько-український та українсько-німецький базовий словник для студентів факультету землевпорядкування/ Н.Г. Городецька. – Львів: ЛНАУ, 2012. – 120 с.

8.Лихочвор Л.Я. Українсько-німецько-англійський та англо-німецько-український тематичний словник з агрономії/ Лихочвор Л.Я., Городецька Н.Г., Гавришків Н.Б. – Львів: ЛНАУ, 2012. – 110 с.

9.Семко Н.М., Гошко Л.Я., Іщенко О.Я. Англо-український економічний словник.–Львів, ЛДАУ 2006р.

10.Бондарчук Л.Й., Українсько-англійський базовий словник для студентів економічних спеціальностей.–Львів, Українські технології 2000–104с.

11.Бондарчук В.В. Короткий англо-український тлумачний словник з фінансового менеджменту.–Львів:Українські технології», 2003р.– 86с.


Доценти кафедри іноземних мов Н.Семко та Н.Городецька розробили та навчальний посібник з англійської мови для студентів ОКР «Магістр» економічних спеціальностей. Обсяг розробки – 15,6 друкованих аркушів. Посібник складається з 19 розділів і охоплює необхідну для студентів ОКР «Магістр» економічну тематику, передбачену типовою програмою з дисципліни «Ділова іноземна мова»: Телефонні розмови, Ділова кореспонденція, Проведення зборів, засідань, Переговори, Ділові презентації, Особливості міжкультурного спілкування, Міжнародна торгівля, ЄС, Глобалізація, Заснування бізнесу, Типи комерційних структур, Структура компанії, Адаптація до змін у бізнес середовищі, Набір працівників, Гроші, Етика у бізнесі. Структура посібника наступна:

а) два тематичних тексти, які містять нові слова, в тому числі ділову термінологію, і моделі базової граматики англійської мови;

б)граматичні моделі, які характерні для текстів ділового стилю;

в) лексико-граматичні моделі, які забезпечують повторення і повторюваність, що вкрай необхідне під час вивчення чужої мови;

г) вправа на переклад англійською мовою з української, яка є своєрідним підсумком до теми, оскільки закріплює лексику та граматику кожного з уроків.

Мета навчального видання – навчити самостійно вести розмову на вказану ділову тематику, користуючись засвоєними лексичними та граматичними моделями, засвоїти та активізувати ділову термінологію, підготувати студентів до подальшого вивчення дисципліни «Наукова англійська мова».


День народження Шекспіра

23 квітня – день народження і водночас день пам’яті Вільяма Шекспіра, свято культурної громади всього світу. Ім’я цього Генія визначило цілу епоху, а його твори, написані кілька століть тому, актуальні, як ніби вийшли з-під  пера сьогодні.

На кафедрі іноземних мов Шекспіра вшановано святом із залученням

студентів  економічного факультету.

Із вступним словом звернулися до учасників дійства його організатори – викладачі кафедри Дешко С.Д та Турчин І.М. На екрані виникають знайомі й маловідомі портрети Шекспіра, фото  Меморіального музею в Стретфорді-на-Ейвоні, рисунки з життя Шекспірівського театру «Глобус», зображення близьких йому людей. Звучать уривки із найвідоміших комедій і трагедій Майстра в оригіналі і перекладах, аналізуються найвідоміші його вислови.

Найвражаючими були кадри з відомого фільму «Ромео і Джульєтта»  з чарівною музикою Ф. Лея.

Учасників свята чекала також вікторина з питаннями про життя, творчість і текстологію В.Шекспіра. Переможці: Бойко Р (Екп-23), Михацевич І (Мо-22) та Флюнт С (Фін-24) – отримали  призи



Слогани із закликами розмовляти англійською мовою, виставки фото, книг та сувенірів, пов’язаних із британськими реаліями сповістили 8-го квітня  студентів та викладачів ЛНАУ про початок днів англійської мови на кафедрі іноземних мов.

В програмі заходів чимало цікавого й пізнавального. Першим заходом стала вікторина “Чи знаєте ви Англію?”, яку викладачі кафедри  іноземних мов Дешко С.Д., Карп М.А. та Турчин І.М. підготували для студентів університету.

– З чим асоціюється у вас Британія? – таким було перше питання вікторини. Студенти відповідали по-різному: “Біг Бен”, “Лондон”, “Шекспір”, “Королева”, “Бітлз” тощо. Різною була й активність учасників, що ілюструвала не лише комунікабельність студентів, а й їхню ерудицію та обізнаність у британському країнознавстві.

Вікторина не обмежувалася режимом “питання-відповідь”,а нерідко розширювала свої рамки до дискусій з питань, що викликали особливу зацікавленість: “Англійці вживають старомодні слова”, “Англійці не цікавляться іноземними мовами”, “Англійці –закриті в собі люди”. На тлі офіційних питань про герб, прапор, географію Об’єднаного Королівства найжвавішу реакцію викликали питання про побут і традиції британців.

Учасники вікторини мали нагоду отримати деяку інформацію з фільмів, продемонстрованих  в 34-ій аудиторії землевпорядного факультету. Найактивніших нагородили подарунками.

Вікторина про життя Британії проводилась щодня з 8-го по 12-те квітня з представниками різних академічних груп.


Практика в Німеччині


Студенти ЛНАУ побували на шестимісячній практиці на різних екологічних сільськогосподарських підприємствах Німеччини. Кожен з них здобув багато досвіду, вдосконалив навики з німецької мови. Студенти жили у німецьких сім’ях, вивчали культуру та побут, відвідували семінари пов’язані з екологічним сільським господарством, зустрічалися з іншими студентами аграрних вузів Східної Європи.

Кафедра іноземних мов брала активну участь у підготовці студентів до фахової практики за кордоном, зокрема викладач німецької мови Наталя Григорівна Рудецька допомагала у підготовці документів для виїзду та надавала всі необхідні консультації з німецької мови.


Попри те, що жіноче свято дісталось нам у спадок від соціалістичних часів та часто асоціюється з іменами соціалісток К. Цеткіною і Р. Люксембург, 8 березня, свято весни, залишається одним із найулюбленіших свят в нашій країні, особливо для жіночої її половини.


З нагоди 8 березня в суто жіночому підрозділі ЛНАУ – на кафедрі іноземних мов – відбулася презентація англійською мовою на тему «Найвідоміші жінки світу». Студенти гр. ЗВ-11 Худняк Олена та Рутар Андрій розповіли присутнім на святі викладачам кафедри та студентам своєї академічної групи про життя, злети й драми  Клеопатри, Жанни Д 'арк, мати Терези, Опри Вінфрі та ін. Вдало підібраний матеріал та проілюстрований матеріал зворушив всіх присутніх, вкотре доводячи, що прекрасна половина людства славиться не лише вродою, а й колосальним розумом, талантом та волею. 



20 лютого на кафедрі іноземних мов була проведена зустріч з представником компанії «Лінгвіст».Викладачі ознайомились з літературою видавництв Cambridge University Press, National Geographic Learning, MM Publications.


 ДЕНЬ ВАЛЕНТИНА НА КАФЕДРІ ІНОЗЕМНИХ МОВ


До свята всіх закоханих у групі Буд-11 готувалися заздалегідь. Напередодні студенти виготовляли валентинки власноруч. Хтось прикрашав паперові сердечка різнокольоровим бісером, хтось виготовляв аплікації, хтось навіть ліпив із глини – натхнення і фантазії вистачало всім.

Із привітань та обміном валентинками розпочалося заняття з англійської мови наступного дня. Не дивно, що саме на кафедрі іноземних мов це свято відчутне найбільше. Відомо, що святого Валентина українські закохані шанують не так давно, а зворушлива традиція обміну валентинками надійшла до нас із англомовного світу.

Студенти розповідали романтичну й печальну історію Св. Валентина і декламували англомовну лірику. На екрані виникали образи найвідоміших закоханих: Ромео і Джульєтти, Антонія і Клеопатри, Наполеона і Жозефіни. Плануючи святкове заняття, викладач кафедри іноземних мов І.М. Турчин гармонійно поєднала ліричні елементи із методичними, пропонуючи лексико-граматичні тестові завдання на тлі чудових романтичних тем. Завершилося заняття колективним виконанням популярних англомовних пісень про найчудовіше, віками оспіване, близьке й дороге кожному почуття кохання. 


29.01.2013р. на кафедрі іноземних мов пройшов 1 етап олімпіади з англійської мови, в якій взяли участь 15 студентів з усіх факультетів університету.


За результатами олімпіади 1 місце посів Кудриль Олексій, Зв-14 (викл.Карп М.А); 2 місце – Яремко Ігор, Мо-12  (викл.Пилипець О.В); 3 місце – Сушко Павло, Ен-12(ст.викладач Барилюк Л.І).