УкраїнськаEnglish
Агрохолдинг «Мрія» розпочинає новий навчальний рік новими проектами та програмами стажувань для студентів сільськогосподарської сфери. Детальніше в розділі Студенту

Реєстрація



Годинник

Вісники ЛНАУ

Корисні посилання



Нове на форумі

Хто на сайті

На даний момент 76 гостей на сайті
Кафедра права та підприємництва

Amemus patriam,

pareamus legibus…

Історія кафедри

Історія вивчення правових дисциплін у нашому університеті має глибоке коріння. Про це свідчить навчальний план кінця ХІХ ст. Вищої рільничої школи, згідно з яким 2 години в тиждень відводилось на вивчення основних понять права .

Першими викладачами юридичних дисциплін були професори Владислав Острожинський та Ернест Тілль. Вагомий слід у вивченні права в залишили викладачі Ю. Р. Колєсніков, В. Д. Олійник, І. А. Гірник, І. Б. Борсоєв.

Тривалий час правові дисципліни викладалися на різних кафедрах нашого університету. У 2001 році було створено кафедру правознавства, яку з 2007 року було перейменовано на кафедру права і підприємництва.

Першим завідувачем кафедри був доцент Салдан А. Й., з 2005 р. кафедру очолює професор Губені Ю. Е.

Склад кафедри

Зараз на кафедрі працюють: доценти Іванов А. О., Возняк Р. П., Андріїв В. І.; старші викладачі Шустерук З. С., Баран Л. М., Тушницька В. М., Оліщук П. О.; асистенти Скрипнік Г. В., Коверко Ю. А., Гавриш М. Я., Липчук Т. В.; ст. лаборант Дякович О. І.

Гордість кафедри – її аспіранти та здобувачі: Оліщук П., Колодій М.,  Гилка М., Костецька І., Оліховська М., Пинда О., Білозір О., Виговський П., Коверко Ю. та Липчук Т.

Навчальний процес

На кафедрі вивчається 2 цикли дисциплін:

  • - правового спрямування - земельне право, фінансове право, аграрне право, господарське право, міжнародне економічне право тощо;
  • - підприємницького спрямування - основи підприємництва, організація агробізнесу, підприємництво в агроформуваннях.

Загалом, навчальний процес охоплює понад 20 галузей права та три напрямки підприємництва.

Науково-дослідна робота

Колектив кафедри велику увагу приділяє науковій роботі студентів. На кафедрі діє студентський гурток «Правознавець», активними учасниками якого є понад 30 студентів. Результати студентських досліджень публікуються в збірниках наукових праць університету, використовуються при виконанні курсових та дипломних робіт.

Кафедра права і підприємництва співпрацює з Міністерством аграрної політики та продовольства України, Національною академією аграрних наук України, Науково-методичним центром «Аграрна освіта», Генеральним консульством Чеської Республіки. Також колектив кафедри підтримує тісні зв’язки з багатьма навчальними закладами України та Європи. Результати наукових досліджень викладачів доповідаються на міжнародних конференціях в Польщі, Швеції, Росії, Чехії, Австрії та публікуються в наукових виданнях.

Як партнер екологічної мережі Львівщини кафедра бере активну участь у виконанні міжнародних природоохоронних грантів і проектів.

Бюджетна тематика дослідження кафедри на 2011-2015 рр.: «Організаційно-правове забезпечення розвитку сільського господарства і села».

Основні видання кафедри:

Також колективом кафедри розроблено 5 типових навчальних порогам та  понад 70 методичних рекомендацій до вивчення дисциплін та написання курсових і наукових робіт. Кафедра є ініціатором використання кейс-методу (ситуаційних вправ) в начальному процесі.

З життя кафедри

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Шановний Юрій Едвардович та  колектив кафедри права та підприємництва Львівського національного аграрного університету!
Прийміть щиросердечні вітання з 10-річчям від дня заснування!

Ваш професіоналізм, багаторічна послідовна та наполеглива праця зробили вагомий внесок у розвиток вашої кафедри, та університету, забезпечили повагу серед колег. Ми пишаємося тим, що нам випала честь працювати з Вами і досягати разом професійних висот особливо у розвитку міжнародного співробітництва. Нехай доля шле Вам добро і щастя, міцне здоров’я та достаток, а віра, надія та любов будуть вірними супутниками у Вашій науково-педагогічній діяльності. Живіть довго, в щасті, благополуччі та працюйте на благо нашого університету та держави.

За дорученням колективу. Завідувач кафедри міжнародної економіки та менеджменту ЗЕД, Заслужений працівник сільського господарства України, Відмінник освіти України  Я.С. Янишин.

ЮВІЛЕЙ КАФЕДРИ ПРАВА І ПІДПРИЄМНИЦТВА

Кафедра права і підприємництва  є базовим навчально-науковим підрозділом кожного університету. Напевно яскравою зіркою Львівс­­ького національного університету є кафедра права і підприємництва, яка нещодавно відзначала своє перше десятиліття.

З ініціативи завідувача кафедри, відомого науковця академіка УАЕН, професора Юрія Губені було вирішено зробити свято корисним для науки і яскравим для колективу. Основа святкувань – ювілейна науково-практична конференція. До участі у ній зголосилось більше  шести десятків науковців з України, Польщі, Молдови, Російської Федерації, Чехії, Литви та навіть далекої Швеції. Саме такою, та навіть ще ширшою, є гамма наукових і академічних контактів кафедри. А які яскраві та сповнені ідей статі змогли побачити гості конференції у добротно підготовленому збірнику наукових статей і доповідей.  З виданням збірника значну допомогу надала Львівська спілка економістів України (проф.. С. Матковський, доц. В. Козяк).

Сам збірник – особлива тема. Фахова і захоплююча передмова не лише вводить у тему збірника, але й відсилає до попередньої конференції двохрічної давності – тоді її матеріали захопили світ аграрної економіки. Передмова завідувача кафедри проф. Губені Ю. Е. є немовби відображенням духу вільної думки, фахової дискусії та раціоналізму. У ній японські вірші танки, древнє-китайська філософія, майже забуті вірші близнюки «Хлібороб» Івана Франка та Миколи Устияновича, цитати із статей Вацлава Гавела, Йозефа Шумпетера і Карла Поппера, латина і вдалі наукові посилання. Яким захоплюючим і багатогранним є перелік публікацій. Серед них статті академіків Сергія Кваші, Миколи Маліка, Тараса Дудара, відомих в науковому світі львівських професорів Павла Музики, Віктора Борщевського, Георгія Черевка чи Василя Липчука. А поряд матеріали польського професора Анджея Ковальського, чеських колег – Йозефа Мезери та Михайла Лоштяка. Про кооперацію веде розмову професор Йоган Стриян із Стокгольма та Юліус Раманаускас із Каунаса. Зрештою, хіба усіх перелічиш. Набагато простіше просто взяти в руки книгу та просто почитати. Несподіваним для усіх стало оригінальне завершення збірника, де замість висновків вміщено глибоку за змістом промову Стіва Джобса у Стенфордському університеті.

25 квітня зал вченої ради аграрного університету заповнили члени кафедри та її численні гості. У президії ректор академік Володимир Снітинський, Голова державної інспекції праці України Андрій Черкасов, начальник відділу кадрів обласної прокуратури Григорій Ніколайчук, декан економічного факультету професор Петро Березівський і завідувач кафедри професор Юрій Губені. Але не довгим був час офіційних привітань. Основна увага науковій дискусії та полеміці. Завдяки продуманому формату все відбувалось динамічно, фахово і результативно. І навіть коли на прохання завідувача гості із Молдови сказали декілька фраз молдавською мовою – все видалось зрозумілим і семантично близьким. Паралельно для віддалених учасників відбувалась віртуальна Інтернет-конференція. Теплим весняним вечором, у мальовничих і затишних Дублянах ще довго дискутували про аграрну реформу, напрямки розвитку сільського господарства, проблеми села та агробізнесу. Таким чином ювілей кафедри виявився не лише цікавим, але й корисним. Тепер попереду нові завдання, зокрема випуск чотирьох навчальних посібників та типової програми із правознавства. Ось такі «робочі» святкування відбуваються на кафедрі права і підприємництва Львівського національного аграрного університету.