УкраїнськаEnglish

Реєстрація



Годинник

Вісники ЛНАУ

Корисні посилання



Нове на форумі

Хто на сайті

На даний момент 12 гостей на сайті
Кафедра статистики та аналізу

Історія кафедри

У передових, економічно розвинутих країнах такі предмети, як статистика і аналіз, поряд з математикою, економікою, завжди займали престижне місце в навчальному процесі. І тому, щоб підняти престиж перших двох дисциплін у Львівському сільськогосподарському інституті в 1971 році внаслідок поділу кафедри бухгалтерського обліку, фінансів і статистики утворилася кафедра статистики та аналізу. Спочатку вона була відносно невеликою за чисельністю: всього шість викладачів, з них п'ять кандидатів наук, доцентів (П.М. Радченко, Ю.М. Завалієнко, 3.І. Соломіна, Р.І. Тринько, В. А. Шкіль) та один кандидат наук, старший викладач М.І.Яцків.

В історії кафедри статистики та аналізу можна виділити три етапи розвитку.

●  1971 - 1977 рр. Кафедра формувалася як окрема адміністративна одиниця під керівництвом кандидата економічних наук, доцента П.М.Радченка. За цей час оновлювались лекційні курси зі статистики (загальної теорії і сільськогосподарської), методичні розробки для проведення практичних та семінарських занять. Практично вперше розроблявся курс з аналізу господарської діяльності сільськогосподарських підприємств. Інтенсивно проводилась на кафедрі науково-дослідна робота викладачів, аспірантів, студентів. Було зібрано ґрунтовну інформаційно-статистичну базу у вигляді річних звітів усіх сільськогосподарських підприємств Львівщини (колгоспів та радгоспів) та зведених річних звітів колгоспів Волинської, Рівненської, Закарпатської, Тернопільської та Чернівецької областей, що широко використовувалися при написанні студентами курсових та дипломних робіт, проведенні практичних занять, в науково-дослідній роботі викладачів як самої кафедри, так і інших кафедр економічного факультету. До викладацького складу кафедри приєднались Д.Ф. Яровий та І.П. Завацький.

●    1977 - 1987 рр. Продовжувалась робота з удосконалення навчальної та науково-дослідної роботи. Кафедра інтенсивно займалася проведенням науково-дослідної роботи на замовлення виробництва для Закарпатської, Львівської, Волинської областей. У виконанні цих робіт активну участь брали Р.І. Тринько, М.І. Яцків, В.В. Липчук.

У 1977 р. кафедру очолив доктор економічних наук, професор Р.І.Тринько, який керував нею до 2005 року. На другому етапі розвитку на кафедру прийшли П.М. Гарасим, В.В. Липчук, О.А. Біттер, які тут пройшли шлях від аспірантів і асистентів до професорів.

● 3 1988 р. і до сьогодні – колектив підтримує добрі традиції відповідального ставлення до навчальної, науково-дослідної та виховної роботи. Доцент В.В. Липчук підготував і в 1998 році захистив докторську дисертацію на тему "Становлення і розвиток фермерських господарств в Карпатському регіоні". На цьому етапі розвитку через стажування прийшли на кафедру відмінники навчання, випускники економічного факультету І.Б. Яців, І.В. Вороний, М.Є. Стадник.

З 2005 р. кафедру статистики та аналізу очолює доктор економічних наук, професор Липчук В. В.

Належним чином поставлена організація навчального процесу та науково-дослідної роботи, сприятливий психологічний клімат постійно  забезпечували зростання кваліфікаційного рівня працівників кафедри. На кафедру прийшли працювати такі молоді спеціалісти: Н. І. Біляк, О. В. Лисюк, О. М. Крупа, А. М. Андрушко, О. М. Березівська, Г. М. Гринишин, Р. М. Кузьо, Б. І. Шувар, О. В. Фтома, Д. В. Малаховський.

Склад кафедри:


Липчук В.В. – д.е.н., професор, завідувач кафедри

Яців І. Б. – к.е.н., доцент

Вороний І. В. – к.е.н., доцент

Біляк Н. І. – к.е.н., в.о. доц.

Лисюк О.В. – к.е.н., ст. викладач

Крупа О. М. – к.е.н., ст. викладач

Андрушко А. М. – к.е.н., ст. викладач

Березівська О. Й. – к.е.н., ст. викладач

Гринишин Г. М. – ст. викладач

Кузьо Р. М. – асистент

Шувар Б. І. – асистент

Фтома О. В. – асистент

Малаховський Д. В. – асистент

Маркович Н. В. – к.е.н., асистент

Коробкова М. П. – ст. лаборант

Бойко Г. Я. – лаборант

Навчальний процес

Предмети, які студенти вивчають на кафедрі, є фундаментальними для підготовки всіх спеціалістів економічного профілю. Викладачі читають лекції та проводять практичні заняття з таких дисциплін: "Статистика", "Економічний аналіз", "Аналіз господарської діяльності", "Фінансовий аналіз", "Проектний аналіз", "Методика економічних досліджень", "Теорія економічного аналізу", "Економічний аналіз виробничих систем", "Стратегічний аналіз".

Кафедра самостійно вирішує проблему забезпечення навчальною літературою. За останні 5 років викладачами кафедри були опубліковані близько 170 статей, 2 навчальних посібники, 10 монографій.

Колектив кафедри підтримує тісні зв'язки з науковцями вищих навчальних закладів Львова, Києва, Харкова, Одеси, Кам'янця-Подільського, Угорщини, Польщі, Чехії.  Професор В.В. Липчук гідно представляє кафедру як лектор в навчальних закладах Польщі.

При кафедрі створено і працює два студентські гуртки: "Соціологія" та "Бюро економічного аналізу", в яких щорічно бере участь 25-30 студентів.

12.03.2012 року на кафедрі статистики та аналізу відбувся семінар за участю представників бібліотеки на тему „ День кафедри статистики ".Проведено зустріч зі студентами, представлено нові надходження літератури з економічної тематики та предметів, що викладаються на кафедрі.Продемонстровано презентаційні матеріали  з бібліотечної справи, ознайомлено присутніх з особливостями пошуку інформації в сучасних умовах комп'ютеризації.Виступали зав. каф. статистики та аналізу, д.е.н., проф. Липчук В.В. та зав. бібліотекою к.іст.н. Пинда Л.А.

17 квітня 2012 року відбувся захист дисертаційної роботи Шувара Б.І. на тему "Організаційно-економічне забезпечення ведення органічного сільськогосподарського виробництва" (науковий керівник д.е.н., професор Липчук В.В.).

23 травня 2012 року відбувся попередній захист Гринишин Г.М. на тему "Організація та ефективність зовнішньоекономічної діяльності підприємств АПК" (науковий керівник д.е.н, професор Галанець В.Г.).

10-11 березня відбулася   ІУ   Міжнародна   наукова   конференція   «Східний   вимір глобалізації. Політичні, економічні і культурні виклики євроазіатської зони» у м. Кельце (Польща) за участю послів України, Росії, Казахстану і Молдови в Польщі. Серед доповідачів від Львівського національного аграрного університету побував д.е.н., професор Липчук В.В. з доповіддю на тему «Трансформаційні процеси в сільському господарстві України».

5-6 червня у м. Кам’янець-Подільський Хмельницьким кооперативним торговельно-економічним інститутом була проведена ІІІ Міжнародна науково-практична конференція «Сучасні економічні системи, стан та перспективи». У заході взяли участь провідні вчені з Києва, Львова, Сум, Донецька, Тернополя та інших міст України. Серед провідних науковців участь взяв д.е.н., проф. Липчук В.В.

Нові надходження кафедри:

 

Липчук В. В. Маркетинг: навч. пос. / В. В. Липчук, Р. П. Дудяк, С. Я. Бугіль, Я. С. Янишин. - Львів: „Магнолія 2006”, 2012. - 456с.

Детальніше...
 

Липчук В. В. Стан, проблеми та шляхи покращення технічної забезпеченості фермерських господарств : монографія / В. В. Липчук, О.С., Прокопишин, Л. Б. Гнатишин. - Львів : Сполом, 2012. - 224 с.

Детальніше...
 

Липчук В. В. Маркетингові дослідження / В. В. Липчук, Л. В. Погребняк. - Львів: „Магнолія 2006”, 2012. - 352с.

Детальніше...