УкраїнськаEnglish
Агрохолдинг «Мрія» розпочинає новий навчальний рік новими проектами та програмами стажувань для студентів сільськогосподарської сфери. Детальніше в розділі Студенту

Registration



Clock

News

Практика в Македонії
З 16 по 28 червня 2012... next...
Спогади про Леонтія Антоновича Дунця
Презентація книги "Поспішайте робити добро" Зал вченої... next...

University newspapers

Web links



New at forum

Who's online

We have 14 guests online
Музеї

Музей Степана Бандери

Музей Степана Бандери у Львівському аграрному університеті (ЛДАУ) в Дублянах відкрито 4 січня 1999 року з ініціативи академіка УААН Володимира Снітинського. Експозиція розміщена у двох просторих залах головного корпусу Університету, на другому поверсі, поряд із приймальнею ректора, через яку здійснюється телефонний зв'язок з музеєм. Профіль — меморіальний. Площа — 60 кв. м.

З часу заснування музею в його фондах зібрано 1600 одиниць збереження. Музейна експозиція висвітлює тему навчання Степана Бандери у 1928 — 1933 рр. на рільничо-лісовому факультеті Львівської політехніки в Дубляиах, його участь в українському національному житті краю і високу політичну активність.

Із 1928 року С. Бандера був членом УВО, з 1929-го — членом ОУН. Вчилися тут і його брати Олександр та Василь, а також сестра Марта. Серед музейних предметів: скульптурні і живописні роботи, зразки обмундирування вояків УПА, окремі елементи озброєння; колекція відзнак і нагород періоду національно-визвольної боротьби 1914 - 1952 роки, яку зібрав і подарував Музеєві колекціонер-фалерист Степан Пахолко; макети будівель у Дубляиах, пов'язаних з ім'ям Степана Бандери; спогади про нього книжки, газетно-журнальні матеріали, ксерокопії документів і фотографій; відеоматеріали, поштові марки, путівники по музеях С. Бандери та інші документи. 1993 р. на фасаді старого академічного корпусу Університету в Дублянах встановлено меморіальну таблицю з написом і рельєфним портретом С. Бандери різця львівських скульпторів Василя і Володимира Одрехівських. Фонди Музею постійно поповнюються. Лише портретів Степана Бандери в Музеї налічується п'ять. Серед них найцікавіші роботи П. Зайченка (1945 р.), Степана Піся (1988 р.), Миколи Горди (2002 р.). Великий інтерес відвідувачів викликають живописне полотно „Освя­чення каменя під пам'ятник С. Баядері в Дублянах" Миколи Горди; віде­окасета „Атентат. Осіннє убивство в Мюнхені"; аудіокасета з голосом С. Бандери (Мюнхен, 1959 р.); скульптура „Степан Бандера _ студент", подарована львівським мистцем Ярославом Лозою; альбом на 200 світлин „Відкриття пам'ятника С. Бандері в Дублянах 5. 10. 2002 р.": марка Підпільної Пошти України з портретом молодого С. Бандери, передана з Мюнхена; унікальне фото „С. Бандера серед учасників драматичного і співочого гуртків у Дублянах (1930 — 1931 рр.)"; фото з сестрами С.Бандери — Володимирою і Оксаною; червоно-чорна стрічка з написом „Провідникові ОУН — Провід ОУН" від вінка з могили С. Бандери привезена з Мюнхена Ярославом Лемиком в 1994 р., кольорові світлини з особистих речей С. Бандери, передані з Музею української визвольної боротьби  ім. С. Бандери в Лондоні. Зібрані у збірнику „Перспективи української революції", автобіографія „Мої життєписні дані", окремі роботи з невичерпного джерела,„Більшовизм і визвольна боротьба" та інші. Унікальним дарунком з Нью-Йорка є 10-томне видання доктора, професора Петра Гоя „Збірка газетних і журнальних матеріалів про вбивство С. Бандери" (1959 — 1999), яке передала до Музею дружина автора Олена-Леся Гой. Меморіальним експонатом у Музеї є земля, привезена З під рідного дому С. Бандери в Угринові Старому. Звідти ж походять вишиті закладки з портретом С. Бандери та Тризубом. З часу відкриття Музей відвідало понад 40 тис. осіб звід СІЛА до Китаю та українська молодь і ветерани ОУН і УПА. Музею постійно використовуються. Відомий польський кінорежисер Єжи Гофман зафільмував численні пам'ятки Музею для стрічки "Україна. Шлях до волі".


Щоб відвідати музей,  звертатись до Юрія  Токарського - куратора музею (тел.:+38 0975218521)


Attachments:
FileDescriptionFile size
Download this file (MuseeBandera.doc)MuseeBandera 454 Kb