Серед розмаїття будівельних матеріалів дрібноштучні стінові матеріали є основою індивідуального будівництва. З усіх альтернативних видів даного матеріалу найприйнятнішими за ціною є пінобетонні вироби, що дозволяють знизити вартість житлового та промислового будівництва в 2-3 рази. Вироби із пінобетону призначені для мурування перегородок зовнішніх та внутрішніх стін, теплоізоляції покрівель, горищ, підлоги, заповнення пустот, звукоізоляції залізобетонного перекриття. Вони легкі, недорогі, мають достатні тепло- та звукоізоляційні властивості, екологічно безпечні.

Дуже зручно те, що вироби з пінобетону можна пиляти, свердлити, фрезерувати.

Пінобетон, які і будь-який інший матеріал на цементі, з часом накопичує міцність. Він вважається негорючим будівельним матеріалом.

Технологія виготовлення пінобетону є досить простою: до приготованої цементної суміші додається піна зі спеціального агрегата – піногенератора. Пісок можна замінити на шлак, золу, дрібний вапняк. За екологічними властивостями пінобетон наближається до дерева, але є більш довговічним. Після перемішування компонентів суміш пористої структури готова для формування будь-яких будівельних виробів у камерах з атмосферним тиском. Завдяки простій технології, вартість пінобетонних виробів на 25% нижча за вартість аналогічних виробів з газобетону. Сучасна технологія дозволяє виготовляти конструктивно-теплоізоляційні вироби густиною не більше 500-800 кг/м2.

Піно- та газобетонні пролітні елементи з нетрадиційним армуванням.

Науковий керівник розробки: к. т. н., доцент Ю. Є. Фамуляк. Наукові дослідження щодо використання нетрадиційного армування в піно- та газобетон них елементах в різні роки виконували такі студенти: І. І. Левицька, О. П. Кубович, Н. І. Їжак, І. Є. Левенда, Л. І. Кварцан, А. І. Пашніна, Л. І. Василович, В. І. Гертман, С. М. Мельник, Т. С. Боберський, В. М. Пиль.

За результатами досліджень таких конструктивних елементів отримано 14 патентів на корисну модель, захищено 11 магістерських робіт з 2005 по 2014 рр. та опубліковано 4 останні в наукових виданнях.

На сьогоднішній день подано ще 5 заявок на отримання патенту на корисну модель.

Традиції архітектурної школи храмового будівництва ЛНАУ.

Вчені та студенти факультету будівництва та архітектури успішно продовжують традиції архітектурної школи храмового будівництва ЛНАУ, щоразу наповнюючи їх розмаїтістю регіональних особливостей. Чимало нових проектів відзначається неповторною своєрідністю архітектурно-просторової композиції, гармонійним поєднанням оригінальності зовнішнього вигляду та розміщенням внутрішніх інтер’єрів (церква у с. Корчин Сколівського р-ну Львівської обл., у с. Люблинець Ковельського р-ну Волинської обл. )

Про новий свіжий погляд щодо храмового будівництва у магістерських роботах засвідчили С. Герасимчук з темою дослідження «Вплив оточуючого середовища на об’ємно-просторові вирішення храмів», С. Касюта – «Тенденції об’ємно-просторового вирішення духовно-культурних центрів Тернопільської області в сучасних умовах »( керівник робіт – кандидат архітектури в. о. доцента А. В. Степанюк.