Amemus patriam,

pareamus legibus…

Історія кафедри

Історія вивчення правових дисциплін у нашому університеті має глибоке коріння. Про це свідчить навчальний план кінця ХІХ ст. Вищої рільничої школи, згідно з яким 2 години в тиждень відводилось на вивчення основних понять права .

Першими викладачами юридичних дисциплін були професори Владислав Острожинський та Ернест Тілль. Вагомий слід у вивченні права в залишили викладачі Ю. Р. Колєсніков, В. Д. Олійник, І. А. Гірник, І. Б. Борсоєв.

Тривалий час правові дисципліни викладалися на різних кафедрах нашого університету. У 2001 році було створено кафедру правознавства, яку з 2007 року було перейменовано на кафедру права і підприємництва.

Першим завідувачем кафедри був доцент Салдан А. Й., з 2005 р. кафедру очолює професор Губені Ю. Е.

Склад кафедри

Губені Юрій Едвардович - зав.каф., проф., д.е.н.

Іванов Анатолій Олександрович - к.е.н., доц.

Андріїв Василь Іванович - к.ю.н., в.о.доц.

Возняк Роман Петрович - к.е.н., доц.

Костецька Ірина Іванівна. - к.е.н., в.о доц.

Оліщук Петро Олегович - в.о. доцента

Шустерук Захар Сергійович - ст.викл.

Баран Леся Миколаївна - ст.викл.

Коверко Юлія Андріївна - асист.

Солук Марта Володимирівна - асист.

Кіра Оксана Іллівна - ст. лаборант

Тушницька Вікторія Михайлівна - ст. лаборант

Навчальний процес

На кафедрі вивчається 2 цикли дисциплін:

  • правового спрямування - земельне право, фінансове право, аграрне право, господарське право, міжнародне економічне право тощо;
  • підприємницького спрямування - основи підприємництва, організація агробізнесу, підприємництво в агроформуваннях.

Загалом, навчальний процес охоплює понад 20 галузей права та три напрямки підприємництва.

Науково-дослідна робота

Колектив кафедри велику увагу приділяє науковій роботі студентів. На кафедрі діє студентський гурток «Правознавець», активними учасниками якого є понад 30 студентів. Результати студентських досліджень публікуються в збірниках наукових праць університету, використовуються при виконанні курсових та дипломних робіт.

Кафедра права і підприємництва співпрацює з Міністерством аграрної політики та продовольства України, Національною академією аграрних наук України, Науково-методичним центром «Аграрна освіта», Генеральним консульством Чеської Республіки. Також колектив кафедри підтримує тісні зв’язки з багатьма навчальними закладами України та Європи. Результати наукових досліджень викладачів доповідаються на міжнародних конференціях в Польщі, Швеції, Росії, Чехії, Австрії та публікуються в наукових виданнях.

Як партнер екологічної мережі Львівщини кафедра бере активну участь у виконанні міжнародних природоохоронних грантів і проектів.

Бюджетна тематика дослідження кафедри на 2011-2015 рр.: «Організаційно-правове забезпечення розвитку сільського господарства і села».

Основні видання кафедри:

Також колективом кафедри розроблено 5 типових навчальних порогам та  понад 70 методичних рекомендацій до вивчення дисциплін та написання курсових і наукових робіт. Кафедра є ініціатором використання кейс-методу (ситуаційних вправ) в начальному процесі.

З життя кафедри

Шановний Юрій Едвардович та  колектив кафедри права та підприємництва Львівського національного аграрного університету!

Прийміть щиросердечні вітання з 10-річчям від дня заснування!

Ваш професіоналізм, багаторічна послідовна та наполеглива праця зробили вагомий внесок у розвиток вашої кафедри, та університету, забезпечили повагу серед колег. Ми пишаємося тим, що нам випала честь працювати з Вами і досягати разом професійних висот особливо у розвитку міжнародного співробітництва. Нехай доля шле Вам добро і щастя, міцне здоров’я та достаток, а віра, надія та любов будуть вірними супутниками у Вашій науково-педагогічній діяльності. Живіть довго, в щасті, благополуччі та працюйте на благо нашого університету та держави.

За дорученням колективу. Завідувач кафедри міжнародної економіки та менеджменту ЗЕД, Заслужений працівник сільського господарства України, Відмінник освіти України  Я.С. Янишин.