Спільно із життєписом університету пише свою історію і факультет агротехнологій і екології, який з 1856 року розпочав аграрні студії  у Дублянах, що біля Львова. Нині факультет залишається єдиним на теренах західного регіону України осередком вищої агрономічної освіти. Його випускниками є близько 14  тис. висококваліфікованих фахівців, які стали відомими вченими і науково-педагогічними працівниками, знаними академіками, докторами наук, професорами, кваліфікованими доцентами,  вмілими керівниками, організаторами і фахівцями-професіоналами сільськогосподарського виробництва,  відомими політиками і державними діячами, поетами і письменниками, релігійними достойниками, потужними керівниками районів і областей та різних державних і приватних структур. Але де б і на якій посаді не працювали наші випускники, вони продовжують писати славну історію нашого університету і свого факультету, яка (історія) завше була національною і державницькою як за своїм духом, так і змістом.

А нам є чого пишатися своєю історією, є на кого рівнятися, і є з кого брати приклад. Тому так прискіпливо і так ретельно ми кожного року придивляємося до тих новобранців, які поповнюють лави студентської сім’ї. Бо хочемо зберегти і славні традиції, і наступність поколінь, і досягнути нових успіхів. А ще – побачити отой благодатний матеріал, який у руках вмілого Майстра перетвориться чи у фахівця високої кваліфікації, чи вмілого організатора,  чи здібного  науковця, але обов’язково  –  в особистість.

Саме такими майстрами-педагогами є науково-педагогічні працівники факультету. Нині на кафедрах факультету працює 90 викладачів вищої кваліфікації, серед яких 14 докторів наук і професорів, 68 – кандидатів наук, доцентів. Безцінним «золотим фондом» факультету є такі відомі особистості у наукових і педагогічних колах як академік НААН, академік Академії Наук вищої освіти України,  доктор біологічних наук, професор В.В.Снітинський; академік АН ВО України,  доктор сільськогосподарських наук, професор З.М.Томашівський; академік АН ВО України,  доктор сільськогосподарських наук, професор В.Г.Влох; доктор сільськогосподарських наук, професор В.В.Лихочвор;  доктор сільськогосподарських наук, професор І.І.Тимошенко; доктор біологічних наук, професор С.О.Вовк; академік АН ВО України, доктор сільськогосподарських наук, професор І.А.Шувар; провідні досвідчені доценти  Л.П.Ліщак, І.С.Грицик, В.І.Гулько, Г.О.Косилович,  Г.С.Стефанюк, М.М.Вислободська,  М.І.Бомба, О.М.Коханець, Н.Є.Панас, Є.В.Федевич,  С.В.Дубковецький, Р.С.Добровольський, Г.Т.Періг, В.С.Борисюк, Б.І.Бінерт, В.І.Лопушняк, І.М.Пархуць, В.Б.Данилюк, П.Р.Хірівський, Б.Б.Кружель, Р.А.Наконечний, М.В.Адамчук, Б.П.Крачковський та ін.

Для якісного навчання студентів в урочний і позаурочний час на факультеті створені належні умови. Заняття із студентами проводяться у спеціалізованих навчальних аудиторіях і лабораторіях. Для послуг студентів функціонують читальні зали, в тому числі  і читальний зал за місцем проживання основної частини студентів - у гурт. №6. Працюють також два навчально-методичні кабінети і комп’ютерний клас з доступом до Інтернету. Мережа Інтернету проведена  і в студентський гуртожиток факультету №6. Крім цього,   студенти мають можливість активно займатися  науково-дослідною роботою на дослідному полі спеціальних кафедр і в численних науково-дослідних лабораторіях.

До позитивів навчання студентів на нашому факультеті, зрештою як в цілому і в університеті, є можливість отримати другу вищу економічну або інженерну освіту,  пройти виробничі та навчальні практики у кращих фермерських господарствах України і  за кордоном, поглиблено вивчати  іноземні мови і пройти мовну практику за кордоном, отримати права водія вантажного і легкового автотранспорту, закінчити поглиблені курси користувача комп’ютерної техніки з основами програмування. Це далеко не повний перелік тих послуг і перспективних пропозицій, якими сповна може скористатися кожен із студентів факультету. Гордістю нашого університету є високопрофесійна художня самодіяльність та численні секції з різних видів спорту, у функціонуванні яких приймають участь і студенти факультету агротехнологій і екології.

Біля третини навчального часу виділено студентам для практичного навчання. Навчальну практику студенти проходять на дослідних полях кафедр, у наукових уста­новах і виробничих підрозділах, а виробни­чу - в умовах виробництва у кращих господарствах як державного, так і приват­ного сектора, в навчально-науково-дослідному центрі Львівського НАУ. Кращі студенти проходять ста­жування за кордоном – в США, Німеччині, Фран­ції, Англії, Чехії, Польщі, Бельгії, Данії та ін.

Після закінчення навчання та отримання фахової підготовки технологи з агрономії, агрономи, професіонали з плодоовочівництва і виноградарства, інженери-екологи можуть працювати на відповідних посадах у господарствах різних форм власності, які займаються виробництвом продукції рослинництва, плодівництва, овочівництва, виноградарства її зберіганням, переробкою і реалізацією; садах і плодорозсадниках з вирощування і реалізації саджанців плодових, ягідних культур і винограду; науково-дослідних установах, сортодільницях і станціях, карантинних і насіннєвих інспекціях, лабораторіях, станціях і опорних пунктах захисту рослин; управліннях охорони природи, земельних ресурсів,  державних екологічних інспекціях, санітарно-епідеміологічних станціях, лабораторіях екологічної експертизи, екологічних постах митниць і митних переходів, в органах державного екологічного управління і т. п.

Усі випускники  можуть працювати викладачами в навчальних закладах – школах, ліцеях, технікумах, коледжах, інститутах, університетах; системі управління АПК, агробізнесу, в органах місцевого самоуправління, депутатських комісіях Рад різних рівнів і т.п.

У 2009-2010 н.р. факультетом підготовлено і випущено 204 фахівців вищої кваліфікації. З них - 116 освітньо-кваліфікаційного рівня «бакалавр» (25,8% випускників отримали диплом з відзнакою), 38 – ОКР «спеціаліст» (21,0% дипломів з відзнакою) і 50 – ОКР «магістр», 62,0% яких закінчили навчання в університеті з відзнакою.

Віримо, що всі наші випускники займуть достойне місце у суспільстві і своїми досягненнями та добрими справами прославлятимуть свою  Alma mater.

А погляд наш уже спрямований на новобранців 2010 року. Хочемо, щоб і вони, як і їхні попередники,  вписали свою сторінку у славну історію університету і факультету, а їхнє перебування в університеті європейського зразка – стало найщасливішими роками життя. А ми, науково-педагогічні працівники, студентські громадські та самоврядні організації факультету зробимо усе, щоб нинішні вступники стали повноправними членами нашої факультетської сім’ї.