Упродовж останніх чотирьох десятиліть факультет будівництва та архітектури Львівського національного аграрного університету є єдиним в Україні центром підготовки архітекторів та будівельників профілю аграрної сфери. Випусники факультету працюють в організаціях та підприємствах аграрного сектора нашої держави, вирішуючи проблеми становлення українського села. Практика комплексної забудови сіл та позитивні відгуки засвідчують про високий професійний рівень наших випусників, їх вміння враховувати специфіку сільського будівництва, планування та зовнішнього впорядкування сіл.

Фахову підготовку студентів здійснюють чотири кафедри: архітектури і планування сільських поселень, будівельних конструкцій, дизайну архітектурного середовища сільських поселень і кафедра технології та організації  будівництва. Свої знання  і досвід студентам передають сім докторів наук, професорів (у тому числі п’ять академіків галузевих академій) та 32 кандидати наук, доценти. Кафедри факультету налагодили зв’язки із провідними будівельними та архітектурними школами Австрії, Німеччини, Канади, Англії, Словаччини, Польщі, Латвії, Росії, а також Європейською асоціацією шкіл планування (AESOP), Міжнародною спілкою міських та регіональних планувальників (ISOCAEP), Інститутом досліджень Схід-Захід (IEWS). Факультет має добре налагоджені контакти з науково-дослідними, проектними і виробничими установами регіону.

Нові часи поставили перед архітекторами і будівельниками нові завдання. Значно зріс попит на наших фахівців у всіх регіонах країни. Архітектор і будівельник залишає по собі твори, в яких продовжує жити його душа і талант. Отже, крім того, що він повинен бути Інтелігентом з великої літери, він мусить бути ще й Громадянином з великої літери, щоб мріяти про майбутнє своєї країни і втілювати ці мрії у життя своєю конкретною працею.Здійснюємо підготовку фахівців за напрямами та спеціальностями:

ОКР «Бакалавр»
Архітектура
Будівництво

ОКР «Спеціаліст»
Архітектура будівель і споруд
Промислове і цивільне будівництво

ОКР «Магістр»
Архітектура будівель і споруд
Дизайн архітектурного середовища
Промислове і цивільне будівництво