Згідно графіку навчального процесу для студентів-третьокурсників факультету агротехнологій і екології спеціальності «Агрономія» передбачені весняні навчальні практики з селекції, насінництва, методики дослідної справи, землеробства, а спеціальності «Плодоовочівництво та виноградарство» – з розсадництва, плодівництва, виноградарства. Проведення їх саме у цей ранньовесняний час дає можливість на практиці закріпити набуті теоретичні знання з обраної професії і формуватися технологом з агрономії. Тим більше, що цьому у повній мірі сприяє належна матеріальна база Навчально-науково-дослідного центру університету, сади, ягідники і колекційний розсадник винограду кафедри плодоовочівництва, технологій зберігання і переробки продукції рослинництва.

Цьогоріч до весняної навчальної практики задіяні академічні групи факультету Аг-31, Агп-32, Аг-13ск і Аг-14ск. Дві останні повністю сформовані з випускників коледжів, які навчаються за скороченим терміном. Позитивно, що студенти-агрономи приймали безпосередню участь у підготовці посівного матеріалу ярих зернових культур і насіннєвого матеріалу картоплі (навчальна практика з насінництва), детально ознайомилися з розсадниками і сортовипробуваннями картоплі, селекційним матеріалом, проводили його підготовку до закладання польових дослідів (селекція, методика дослідної справи), проводили візуальні спостереження та біометричні виміри рослин на ділянках колекційного генофонду екологічних форм озимого часнику Львівського НАУ, який, як відомо, розпорядженням Кабінету Міністрів визнаний національним надбанням України (навчальні практики з селекції, насінництва для груп Аг-31, Аг-13ск і Аг-14ск).

Цікаво, змістовно та з урахуванням специфіки майбутньої спеціальності проходять навчальні практики студентів-плодоовочівників (група Агп-32). Основна увага акцентується на специфіці і особливості проведення весняних робіт у плодоносному саду, винограднику, ягідниках. Тут і секрети якісної і науково обґрунтованої обрізки плодових і винограду, і агротехнічні заходи формування високого врожаю, і захист від ймовірних хвороб та шкідників. Під керівництвом досвідчених викладачів – доцентів Б. І. Гулька, І. М. Гель, Г. С. Стефанюк – студенти осягають усі премудрості садівничої науки, самостійно проводять обрізку, на практиці вчаться правильно формувати крони різних типів у плодових культур. А у рамках проведення акції «Україна – наш дім. Збережемо його!» студенти привели до належного естетичного вигляду університетський сад, виноградник, ягідники, дослідне поле кафедри плодоовочівництва, зробили посадки декоративних культур, кущів, провели прибирання території. Особливо старанно працювали на Великодній толоці студенти Вікторія Гук, Марина Фаєр, Віта Шевчук, Юрій Батьковець, Дмитро Нечипорук, Сергій Мирончук, Василь Савчук (усі – з групи Аг-13ск), Божена Гель, Оксана Лака, Ганна Процай, Наталя Чорна, Сергій Борецький, Олександр Дикий (гр. Агп-32). Належну організацію господарських робіт забезпечила старший лаборант кафедри плодоовочівництва Н. Р. Тарнавська. Усім – щира вдячність за дбайливе ставлення до природи і матінки-Землі!