Науково-практичний семінар на філії кафедри фінансів, банківської справи та страхування

24 квітня 2018 року на базі Личаківського відділу обслуговування громадян «Сервісний центр» у м. Львові було проведено виїзний науково-практичний семінар. Участь у семінарі взяли професорсько-викладацький склад кафедри фінансів, банківської справи та страхування разом зі студентами спеціальності «Фінанси, банківська справа та страхування». Заняття на філіях є одним з методів навчання, що дозволяє закріпити теоретичні знання, сформувати професійні вміння, виховати потреби системного поновлення своїх знань для їх практичного застосування. Учасників семінару детально поінформували про діяльність та необхідність функціонування  відділу обслуговування громадян «Сервісний центр», провели екскурсію відділами управління Пенсійного фонду України в Личаківському районі міста Львова, під час семінару велися жваві дискусії щодо придбання страхового стажу згідно нових вимог законодавства. Також усіх зареєстрували в електронному порталі Пенсійного фонду, де кожен із зареєстрованих громадян може переглядати відомості про свій спеціальний (пільговий) стаж і про стаж, який зараховують без сплати страхових внесків за страхувальниками та за роками.

Кафедра фінансів, банківської справи та страхування завжди працює в напрямку створення належних умов для отримання ексклюзивної інформації студентами, для вдосконалення їх фінансової грамотності.


3 квітня 2018 року кафедра фінансів, банківської справи та страхування спільно з кафедрою права та підприємництва провели науковий захід на тему «Правові аспекти оподаткування доходів громадян» за участю професорсько-викладацького складу, студентів економічного факультету та представників «ОВБ Алфінанс Україна». З презентаційною доповіддю виступив фінансовий консультант ТОВ ОВБ «Алфінанс Україна»  Микола Андрійович Наливайко, який є представником найпотужнішої фінансово-консалтингової компанії на європейському просторі. OVB Allfinanz запропонувала студентам спеціальності «Фінанси, банківська справа та страхування» поповнити ряди 6000 професійних фінансових консультантів, що консультують понад 3 млн. клієнтів по всій Європі в повному спектрі фінансових послуг щодо можливості отримання власного житла, пенсійного забезпечення, відшкодування податків за навчання, питань податкових пільг, кредиту в банках, вдалого інвестування фінансів з мінімальним ризиком. «ОВБ Алфінанс Україна» навчала наших студентів детального аналізу фінансового ринку для вибору якісних та цікавих продуктів, які відповідають їхнім потребам та потребам кожного громадянина.

Тому, майбутня еліто нашої держави, пам’ятайте: «Фінансова свобода – це не коли ви працюєте заради грошей, а коли гроші працюють на Вас». Саме проведення таких організаційно-пізнавальних заходів слугує покращенню освітніх послуг, які надає Львівський національний аграрний університет.


22 березня на кафедрі фінансів, банківської справи та страхування відбулося засідання студентського наукового гуртка «Фінанси, банківська справа та страхування». Студенти-науковці виступили з доповідями на актуальні теми сьогодення. Бурхливе обговорення торкнулося теми щодо світових криптовалют, зокрема Bitcoin та технології Blockchain. Також досліджували інфляційні процеси економіки та розмір державного боргу, пропонували шляхи виходу України з фінансової кризи. Кращих доповідачів було нагороджено грамотами, а саме: Марію Ящук (Фін-31), Наталію Тістечок (Фін-2сп) та Володимира Рівняка (Фін-31).На кафедрі фінансів, банківської справи та страхування 20 березня 2018 року к.е.н. доцентом А.А. Верзуном проведено відкриту лекцію для студентів групи Фін-31 на тему «Основи організації взаємовідносин суб’єктів господарювання з податковими органами та органами соціального страхування». Під час лекції застосовувалися оновлені форми подачі матеріалу та використовувалося мультимедійне обладнання. Розглядалися актуальні питання соціального страхування та порядку оподаткування підприємств. Присутні ознайомилися із організацією взаємовідносин суб’єктів господарювання із органами соціального страхування на випадок безробіття, а також видами соціальних послуг, які надаються в сучасних умовах.


Проведена лекція отримала високу оцінку колег за глибоко виявлену педагогічну майстерність, науковий рівень володіння матеріалом, актуальність та сучасність змісту лекції, систематичність та логічну послідовність подачі матеріалу. Проведення таких лекцій є показовими для викладацького складу кафедри фінансів, банківської справи та страхування та пізнавальними для студентів, оскільки формують в них сучасний світогляд фінансових аспектів.Студенти групи Фін-12сп відвідали лекцію Тараса Плахтія «Як молодь може змінити країну?» та стали учасниками активної дискусії.


Спікер – Голова ГО «Центр розвитку української культури та самоорганізації», незалежний дослідник та громадський діяч – допоміг учасникам разом дослідити, яким чином вони можуть вплинути на політичну ситуацію в Україні, зосередитись на інструментах змін у державі та її управлінні.

Цікава лекція-дискусія з молодими та амбіційними людьми гарантовано розширила світогляд студентів та подарувала позитивні емоції.

 Протягом тижня чергувань викладачами кафедри фінансів, банківської справи та страхування було проведено відкритий виховний захід, приурочений Дню пам’яті героїв Крут. 100 років тому, 29 січня 1918 р. відбулася героїчна подія – бій під Крутами. Трохи більше як півсотні українських воїнів-добровольців на чолі з Аверкієм Гончаренком намагалися стримати приблизно п’ятитисячний загін російських червоногвардійців, які наступали на Київ. Саме бій під Крутами символічно став вважатися першим боєм незалежної України проти Росії у ХХ столітті.

Студенти І курсу спеціальності «Фінанси, банківська справа та страхування» мали змогу ознайомитися з біографією та патріотичною діяльністю провідника ОУН Степана Бандери та пам’ятними датами в історії нашого народу.

Відвідавши музей університету, студенти мали можливість ознайомитись з історією становлення та розвитку найбільшого навчального закладу в Дублянах, починаючи з 1856р. і до сьогодні: від Рільничої та Високої рільничої школи, Академії рільництва, рільничо-лісового факультету Львівської політехніки, Львівського сільськогосподарського інституту до сучасного аграрного університету.


Студенти спеціальності фінанси, банківська справа та страхування ЛНАУ долучились до святкування одного з нових, але знакових свят в історії України – Дня Гідності та Свободи.
 Як нема без зірок небозводу,

Як блакиті без сонця нема,

Так і мови нема без народу,

І народу без мови нема.

8 листопада 2017 року кафедрою фінансів, банківської справи та страхування напередодні Дня писемності та української мови було проведено відкритий виховний захід. Студенти третього курсу спеціальності «Фінанси, банківська справа та страхування»  під керівництвом куратора Руслани Содоми дали можливість усім присутнім викладачам та студентам поринути у царство мудрого й кра­сивого, правдивого й цінного, сильного й ласкавого, доброго й мужнього слова. Адже мова – це той інструмент, який єднає народ, це показник культури людини. Недаремно кажуть: «Заговори, щоб я тебе побачив». Українська мова – це серце нації, а нація має своє обличчя, свій характер, свою культуру, мораль, честь і гідність, свої святощі, своє минуле, теперішнє і майбутнє.

Під час проведення виховного заходу студенти розповідали про виникнення писемності, декламували вірші про мову, а особливо приємно було чути у виконанні Христини Зозулі та Юрія Пирога українські пісні, присвячені мові. Про актуальність проведення такого заходу доповідала заступник завідувача кафедри з виховної роботи Оксана Рубай, яка наголосила, що кураторові належить значна роль у формуванні і становленні особистості студента, розкритті його здібностей і потенційних можливостей.

Саме кафедра фінансів, банківської справи та страхування  вдосконалює систему виховання, впроваджує новітні виховні технології, аби забезпечити якісно новий високий культурний рівень в освіті та правильно виразити національно-громадянську позицію студента.


Шановні студенти!

Запрошуємо Вас взяти участь у заході, приуроченому Міжнародному дню української мови, на тему: «Міжнародний день української мови та писемності», який проходитиме на кафедрі фінансів, банківської справи та страхування 8 листопада 2017 року в 421 аудиторії о 12 год. 30 хв.


30 жовтня було проведено відкритий виховний захід, приурочений Міжнародному дню української мови та писемності на тему: «Переваги книги над Інтернетом». Учасники заходу: студенти групи Фін-11, працівники бібліотеки, викладачі. Більшість переваг читання друкованого тексту низка студентів пов’язує з увагою та розумом. Вони говорять, що при читанні книжки легше зосередитися, просторова пам’ять працює краще, легше засвоюється зміст. Деякі з них, а також викладачі, визнали, що цифрові екрани заохочують до прокрутки і прискорення, вони спонукають нас до переходу на наступний веб-сайт.
29 жовтня у Львові відбувся міжнародний біговий захід – GRAND PRIX LVIV HALF MARATHON 2017. Другий за ліком Львівський півмарафон зібрав 2 250 бігунів з 25 країн світу, що побороли негоду заради незабутніх фінішних емоцій.

До спортивного свята долучилися студенти спеціальності фінансів, банківської справи та страхування.

12 жовтня 2017 року студенти спеціальності «Фінанси, банківська справа та страхування» були учасниками віче «За Україну, за її волю», присвяченого Дню Покрови Пресвятої Богородиці, Дню українського козацтва, 75-тій річниці створення УПА, Дню захисника України.

10 жовтня пройшла спортивно-військова естафета серед збірних команд факультетів та коледжів ЛНАУ. Серед учасників естафети були студенти спеціальності «Фінанси, банківська справа та страхування».

14 вересня 2017 року в рамках проведення 24-го «Форуму видавців у Львові» читачі мали можливість ознайомитися із книжковими новинками. Метою відвідання студентами та викладачами кафедри фінансів, банківської справи та страхування Форуму видавців є підвищення їх культурного та освітнього рівня, налагодження міжкультурного обміну шляхом проведення різноманітних наукових, соціальних і культурних диспутів, спрямованих на розвиток української книги, рідної літератури та мови.


25 жовтня 2017 року для студентів груп Фін-3 та Фін-1сп викладач кафедри фінансів, банківської справи та страхування, кандидат економічних наук Руслана Іванівна Содома провела відкрите заняття з дисципліни «Страхування» на тему: «Особисте страхування».

Заняття проходило з застосуванням оновлених форм подачі матеріалу, з використанням відео-презентації, подачею аналітичної інформації з конкретних напрямів діяльності компаній. На заняття студенти підготували детальний аналіз страхових компаній в сучасних умовах, таких як: ПрАТ «МетЛайф», ПАТ «Страхова компанія «АХА Страхування», СК «PZU Україна Страхування життя». Зокрема ними проаналізовано діяльність та широкий асортимент продуктів, включаючи страхування життя, страхування від нещасного випадку та інше.

Проведення відкритих занять дає новий поштовх в підвищенні кваліфікації науково-педагогічних працівників, оскільки суспільними критеріями оцінювання є професійна компетентність викладача, його контакт з аудиторією, манера поведінки, ораторські здібності і, звичайно, педагогічна майстерність.

 


За результатами XIХ Зльоту іменних стипендіатів та відмінників навчання «Лідери АПК ХХІ століття», який проходив на базі Національного університету біоресурсів і природокористування України у м. Києві з 24 по 26 травня 2017 року, Михайла Лизака та Софію Миколаїв, які достойно представили кафедру та економічний факультет загалом, нагороджено грамотами та цінними подарунками.


25 травня 2017 року відбулося підсумкове засідання студентського наукового гуртка «Фінанси, банківська справа та страхування». Завідувач кафедри доцент О.В. Грицина підвела підсумки щодо студентської наукової роботи.

Кращих студентів-науковців нагороджено грамотами за високі результати науково-дослідної роботи впродовж 2016–2017 н.р. Студентка Фін-61 А. Маслій отримала цінний подарунок та була делегована на конкурс «Кращий студент-науковець».Розпочни свою кар’єру в ПАТ «Кредобанк»

26 квітня 2017 р. кафедра фінансів, банківської справи та страхування організувала зустріч з представниками ПАТ «Кредобанк», на якій студенти мали змогу зрозуміти важливість їхньої майбутньої професії – банкіра. Професія банкіра вимагає від фахівця таких якостей, як прагматизм, аналітичний склад мислення, компетентність у своїй справі, стратегічне бачення діяльності банку та економіки в цілому. Учасниками такої зустрічі були професорсько-викладацький склад кафедри фінансів, банківської справи та страхування та студенти-фінансисти.

Оскільки зараз ПАТ «Кредобанк» запроваджує нову стратегію розвитку, виникає потреба у молодих, професійних, висококваліфікованих працівниках. ПАТ «Кредобанк» має на меті формувати кадровий резерв, щоб мати можливість оперативно залучати людей до роботи в банку. Випускники спеціальності «Фінанси, банківська справа та страхування» – це особистості, які мають хороший рівень базових знань із банківської справи. Міцний фундамент для професійного становлення банкіра закладається висококваліфікованими викладачами. Цікаві лекції, обговорення та диспути на семінарах, аналіз різних проблемних ситуацій на практичних заняттях поступово формують комплексне стратегічне бачення економічних процесів.

Начальник відділу підбору та адаптації персоналу ПАТ «Кредобанк»  Наталія Козак у своєму виступі акцентувала увагу студентів на можливості працевлаштування в банку, на вимогах та кар’єрному рості. Олександра Шира – головний спеціаліст відділу підбору та адаптації персоналу ПАТ «Кредобанк» – наголосила на тому, що готова співпрацювати з студентами в напрямку стажування в декількох департаментах банку. Денис Ковалишин – головний спеціаліст департаменту малого та середнього бізнесу ПАТ «Кредобанк» – презентував банк в роботі з клієнтами агробізнесу, що дало можливість зрозуміти актуальні цілі банку ПАТ «Кредобанк» та його переваги при кредитуванні агробізнесу.

Під час зустрічі обговорювалися актуальні питання, а також студенти мали можливість переглянути ролик «Absolvent – програма працевлаштування студентів та випускників в банку».

Банкір – це і професія, і самодостатня позиція, а кафедра фінансів, банківської справи та страхування Львівського національного аграрного університету – це надійна теоретична основа і гарантована практична перспектива формування справжнього професіонала банківської сфери.


«Фінансова грамотність: шлях до особистої фінансової стабільності»

25 квітня 2017 р. кафедра фінансів, банківської справи та страхування організувала семінар на тему «Фінансова грамотність: шлях до особистої фінансової стабільності» за участі незалежного фінансового радника, фахівця з питань пенсійної та медичної реформи, керівника проекту «Розвиток фінансової грамотності населення», менеджера по Західному регіону СК «MetLife» Ольги Горпинченко. Учасниками семінару були професорсько-викладацький склад кафедри фінансів, банківської справи та страхування і студенти-фінансисти.

Більш детально Ольга Горпинченко зупинилася на особливостях надання страхових послуг СК «MetLife», розповідь побудувала на основі досвіду власної практичної діяльності. Між представником страхової компанії та студентами зав’язався тісний діалог, що дозволило якісно підняти рівень їх знань через об’єктивно змодельовані процеси за видами страхування.

Під час семінару велися жваві дискусії, обговорювалися актуальні питання та формувалися спільні висновки, щодо правильності заощадження, важливості функціонування недержавних пенсійних фондів та розвитку страхування життя в Україні з огляду на проблеми пенсійного забезпечення та соціального захисту в непередбачуваних умовах.

Особливістю сучасного семінарського заняття в університеті є раціональне співвідношення теорії і практики в навчальній діяльності. Така форма роботи дозволяє охопити оптимальний обсяг знань, навчитись творчо їх використовувати, здобути необхідні уміння та навички.

Семінар дав змогу створити умови для практичного засвоєння, використання та систематизації набутих знань, пошуку аргументів для активізації аналітичних здібностей.


7 квітня 2017 року на базі Харківського навчально-наукового інституту ДВНЗ «Університет банківської справи» відбувся Всеукраїнський конкурс студентських наукових робіт за напрямом «Банківська справа». Після рецензування 43 наукових робіт, що надійшли з 35 вищих навчальних закладів, для виступу на підсумковій науково-практичній конференції було запрошено студента Львівського національного аграрного університету спеціальності «Фінанси, банківська справа та страхування» Олега Андрійовича Покиньброду (науковий керівник: к.е.н., в.о. доцента Р.І. Содома). На підставі відкритого обговорення наукових робіт та наукових доповідей Олега Покиньброду нагороджено дипломом Університету банківської справи.


Підводячи підсумки Звітної студентської наукової конференції за результатами досліджень у 2016 році, декан економічного факультету к.е.н., професор Я.С. Янишин нагородив кращих студентів-науковців. Грамотами відзначено і студентів кафедри фінансів, банківської справи та страхування, які беруть активну участь у діяльності  студентського наукового гуртка «Фінанси, банківська справа та страхування».

За кращу доповідь та активну участь в роботі конференції грамотою ректора Львівського національного аграрного університету була нагороджена студентка групи Фін-2сп Софія Михайлик за доповідь «Проблеми та перспективи розвитку факторингу в Україні» (науковий керівник: к.е.н., доцент Г. В. Марків).

Рівняка Володимира, студента гр. Фін-2, за доповідь: «Золотовалютні і міжнародні резерви у сучасних умовах та їх значення на світовому рівні» (науковий керівник: к.е.н., доцент Л.В. Синявська) та Софію Миколаїв, студентку гр. Фін-12сп, за презентацію досліджень на тему: «Ефективність банківської діяльності протягом 2015–2016 рр.» (науковий керівник: к.е.н., доцент А.А. Верзун) нагороджено грамотами декана економічного факультету за участь у Звітній студентській науковій конференції за результатами досліджень у 2016 році.

Вітаємо!


4 квітня 2017 року в рамках Звітної студентської наукової конференції за результатами досліджень у 2016 році на кафедрі фінансів, банківської справи та страхування відбулося засідання студентського наукового гуртка. Студенти-науковці представили свої доповіді у вигляді презентацій, які в ході активних обговорень захищені на досить високому теоретичному та практичному рівнях.

Згідно результатів засідання кафедрального наукового гуртка пропонуємо на засіданні студентських наукових товариств факультету заслухати доповіді наступних студентів:

1. С.І. Михайлик, гр. Фін-2 сп – «Проблеми та перспективи розвитку факторингу в Україні» (науковий керівник: к.е.н., доцент Г.В. Марків);

2. В.П. Рівняк, гр. Фін-2 – «Золотовалютні і міжнародні резерви у сучасних умовах та їх значення на світовому рівні» (науковий керівник: к.е.н., доцент Л.В. Синявська);

3. С.Я. Миколаїв, гр. Фін-12сп – «Ефективність банківської діяльності протягом 2015–2016 рр.» (науковий керівник: к.е.н., доцент А.А. Верзун).

Бажаємо успіху та віримо у перемогу!


31 березня 2017 року викладачі кафедри фінансів, банківської справи та страхування доцент О.Б. Садура, доцент Г.В. Східницька, а також студентка 4-го курсу денної форми навчання спеціальності «Фінанси і кредит» в рамках профорієнтаційної роботи відвідали Львівський кооперативний коледж економіки і права.

Викладачі кафедри організували перегляд мультимедійних фільмів про університет та діяльність кафедри, роздали інформативні матеріали про кафедру та університет.

Учням коледжу було детально висвітлено загальну інформацію про університет, кафедру фінансів, банківської справи та страхування, навчальну базу, інфраструктуру студентського містечка, студентське життя. Основну увагу учнів було сконцентровано на особливостях вступної кампанії 2017 року, повідомлено про строки та умови вступу на різні напрями підготовки, зокрема на напрям підготовки «Фінанси, банківська справа та страхування».

В ході профорієнтаційної роботи було представлено детальну інформацію про напрямки підготовки фахівців в університеті, про можливості як фахового розвитку, так і участі в різних формах суспільно-виховних заходів.


28 березня 2017 р. у приміщенні світлиці гуртожитку № 3 в академічній групі Фін-11 відбулося відкрите виховне заняття на тему «Великодні традиції».

Виховний захід розпочався із вступного слова наставника академічної групи Фін-11 к.е.н., доцента кафедри фінансів, банківської справи та страхування А.В. Колодія, який зазначив: «Кожен народ – унікальний по-своєму. І хоча увесь світ святкує велике свято Пасхи, український народ святкує його по-особливому. По-різному проходять святкування Великодня і в межах Львівської області. Тому дослідження особливостей святкування Великодніх традицій в різних куточках області для студентів є вкрай важливим і дуже цікавим».

Обговорення великодніх традицій викликало жваву дискусію в студентському активі, так як кожному близькими є обряди та звичаї відзначення світлого свята Пасхи в різних регіонах України. Староста групи М. Янко ознайомила присутніх з історією виникнення свята Великодня, а студентка М. Турчак. розповіла цікаву легенду про писанку та особливості розпису писанок у Жидачівському районі. Студенти групи Р. Столяр, І. Тимків і Д. Снігур поділилися з присутніми враженнями щодо ведення гаївок, веселих забав у своїх містах і селах.

Підводячи підсумок виховного заходу, наставник академічної групи Фін-11 А.В. Колодій звернув увагу слухачів на збереженні релігійних традицій і відзначенні свята Пасхи, як одного з найбільш кульмінаційних в емоційному переживанні кожної людини свят.


14 березня 2017 року відбулося засідання студентського наукового гуртка «Фінанси, банківська справа та страхування» на тему: «Реалії та перспективи розвитку банківської системи України». Тематика обговорення досить актуальна на сьогодні, адже від розвитку банківської системи залежить рівень економіки країни.

З найкращими доповідями виступили наступні студенти: Софія Миколаїв (студентка групи Фін-12 сп) з роботою «Дослідження діяльності банків України за 2015–2016 рр.» (науковий керівник к.е.н., доцент А.А. Верзун) та Олег Покиньброда (студент групи Фін-61) з доповіддю «Проблематика кредитування підприємств АПК» (науковий керівник к.е.н., в.о.доцента Р.І. Содома). Доповіді викликали жваве обговорення серед учасників: як студентів так і викладачів.

Окрему увагу приділено нагородженню студентів за перемогу в І етапі Всеукраїнської студентської олімпіади 2016–2017 н.р., за активну участь у конкурсі стипендіальної програми «Завтра.ua» та участь у конкурсі наукових робіт.


Міжнародний день рідної мови

21 лютого 2017 року до Міжнародного дня рідної мови на кафедрі фінансів, банківської справи та страхування було проведено відкриту виховну годину для студентів-магістрів на тему: «Збережемо наш скарб – рідну мову». З доповіддю виступила куратор групи Фін-63  Мар’яна Мирославівна Богач, яка зазначила, що мова – це історія народу, його світогляд, інтелектуальний і духовний результат кількатисячолітньої еволюції кожного етносу. Відвідали виховну годину завідувач кафедри фінансів, банківської справи та страхування О.В. Грицина, заступник завідувача кафедри з виховної роботи О.В. Рубай та вільні від занять викладачі кафедри.

Мова є найбільш потужним інструментом збереження та розвитку нашої культурної спадщини в її матеріальних і нематеріальних формах. Будь-яке спрямування на поширення рідної мови допоможе більш повному сприйняттю студентами мовних і культурних традицій на основі розуміння, толерантності та діалогу.


Практичні навики в ПрАТ «СК «Арсенал Страхування»

1 березня 2017 року, студенти спеціальності «Фінанси, банківська справа та страхування» відвідали страхову компанію «Арсенал Страхування».

Мета практичного ознайомлення – дати можливість студентам консультуватися в провідних спеціалістів, фахівців в секторі страхування. Студенти отримали практичні навики в питаннях страхування за програмою «Здоров’я», дізналися про особливості страхування туристів, а також мали змогу ознайомитись з порядком укладання страхових угод, поглибити свої теоретичні знання з дисципліни «Страхові послуги». Студентам продемонстрували документацію, яка використовується при наданні різноманітних страхових послуг.

Такі партнерські стосунки кафедри фінансів, банківської справи та страхування з майбутніми працедавцями дають упевненість студентам та мотивують їх до ефективного навчання.


В рамках позапланового засідання студентського наукового гуртка кафедри фінансів, банківської справи та страхування було оголошено результати І етапу студентських олімпіад. Переможців-учасників нагороджено похвальними грамотами та рекомендовано до участі в ІІ етапі Всеукраїнських студентських олімпіад у 2016–2017 н.р.

Завідувач кафедри к.е.н., доцент О.В. Грицина рекомендувала і затвердила відрядити наступних студентів та викладачів, які рекомендовані в члени журі, до відповідних базових вищих навчальних закладів для участі у ІІ етапі Олімпіади:Назва спеціальності (предмету), з яких проводиться олімпіада

Базовий ВНЗ,

дата проведення

Відповідальні викладачі за підготовку студентів

Студент

1

Податкова система України

Тернопільський національний економічний університет

26-28 квітня

Тофан І.М.

 

Лизак М.П.

Приїхідько Б.М.

 

2

Фінанси і кредит

Харківський національний економічний університет імені Семена Кузнеця

4-7 квітня

Колодій А.В.

 

Токар М.

Маслій А.

3

Фінанси

Державний вищий навчальний заклад «Придніпровська державна академія будівництва та архітектури»

5-7 квітня

Верзун А.А.

 

Соловей Н.

Ревера І.

4

Страхова справа

Тернопільський національний економічний університет

19-20 квітня

Томашевський Ю.М.

 

Гринишин О.

Миколаїв С.

5

Фінансовий менеджмент

Луцький національний технічний університет

6-7 квітня

Рубай О.В.

 

Коцюбинський О.П.

Євтушик Я.

 

6

Банківська справа

Університет державної фіскальної служби України

12-14 квітня

Агрес О.Г.

Содома Р.І.

Фуртак І.

Паламар Х.


Сучасний стан страхування і кредитування на Львівщині: поєднання теорії з практикою

Впродовж останніх двох тижнів викладачі кафедри фінансів, банківської справи та страхування  відвідали ряд заходів теоретичного і практичного характеру.

Так, за сприяння  Львівської торгово-промислової палати  25 листопада 2016 р. відбувся семінар на тему «Медичне страхування як інструмент ефективного менеджменту». Представниками кафедри фінансів, банківської справи та страхування були к.е.н., доценти Г.В. Марків, Г.В. Східницька, Р.І Содома та асистент А.О.Вознюк.

Захід вирізнявся цікавістю поєднання основ стратегічного управління у страховій діяльності ПАТ СК «Країна. Пізнавальною була доповідь керівника і провідного бізнес-тренера «Академії проактивних керівників» Ю.В. Некрасова, основний акцент в якій було зроблено на перспективах мистецтва управління. Директор з розвитку особистих видів страхування ПАТ СК «Країна» Р.В. Атаманенко охарактеризував сучасний стан добровільного медичного страхування в Україні, а також проаналізував законодавчі ініціативи для добровільного та обов’язкового видів страхування. Про переваги страхових продуктів, джерела фінансування та особливості у оподаткуванні  ПАТ СК «Країна» розповів заступник директора з розвитку особистих видів страхування В.Ю. Дорогобед.

Участь у семінарі мала пізнавально-інформативний характер і вкотре відзначила, що забезпечення ефективного використання обмежених фінансових ресурсів і одночасне поліпшення якості та доступності медичної допомоги населенню вимагають створення відповідних мотивацій для страхувальників.

1 грудня 2016 року, в рамках презентації практичного впровадження нових фінансових інструментів на ринках сільськогосподарської продукції в Україні – аграрних розписок, у приміщенні Департаменту агропромислового розвитку Львівської обласної державної адміністрації відбувся семінар-навчання. Учасниками заходу були доценти кафедри фінансів, банківської справи та страхування Р.І. Содома і Г.В. Східницька, фахівці та керівники ДП «Аграрні реєстри» Міністерства аграрної політики України, представники страхової компанії ПрАТ СК «Альфа Страхування» та ПАТ «Аграрний фонд», керівники відділів кредитування ПАТ «Державний експортно-імпортний банк України», ПАТ «КредоБанк», ПАТ КБ «ПриватБанк», провідні агровиробники Львівщини, а також представники районних управлінь агропромислового розвитку.

В ході проведення семінару на тему «Перспективи використання аграрних розписок» із вступним словом виступила заступник директора, начальник управління департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Людмила Гончаренко.

У семінарі обговорилися наявні проблеми сільгоспвиробників та можливості їх вирішення за допомогою аграрних розписок, механізм їх роботи та вигоди для аграріїв.

Підводячи підсумок, відзначимо, що аграрні розписки – пілотний проект, започаткований у 2014 році, а з початку 2017 року проект втілюватимуть і у Львівській області.

Відвідуючи заходи, де виклад матеріалу подається в інтерактивній формі, процес засвоєння інформації стає ефективнішим, оскільки дискусійні моменти обговорюються, йде жвава полеміка, а це все сприяє кращому закріпленню отриманих знань та формує професійні навики викладача.


Практичне заняття в ПАТ «Страхова компанія «БРОКБІЗНЕС»

З метою практичного ознайомлення студентів з сучасними методами страхування 16 листопада 2016 року викладачі кафедри фінансів, банківської справи та страхування організовали виїзне практичне заняття для студентів спеціальності «Фінанси, банківська справа та страхування» економічного факультету в ПАТ «Страхова компанія «БРОКБІЗНЕС».

Перший заступник директора другої Львівської філії ПАТ «Страхова компанія «БРОКБІЗНЕС» Оксана Миколаїв розповіла студентам про організаційну структуру страхової компанії і окреслила результати діяльності на страховому ринку. В ході практичного заняття студенти мали змогу ознайомитись з основними видами страхування, котрі здійснює страховик та порядком укладання страхових угод, поглибити теоретичні знання та отримати практичні навички, необхідні для вивчення навчальних дисциплін «Страхування» та «Страхові послуги».

Забезпечуючи живе спілкування та наочне сприйняття отриманої інформації, практичні заняття на базі фінансових установ мають неоціненно важливе значення для підготовки студентів.


Практичні аспекти страхування життя

7 листопада 2016 року викладацький склад кафедри фінансів, банківської справи та страхування відвідав фінансові установи Львова. Враховуючи актуальність потреби страхування життя в сучасних умовах, перевагу було надано страховій компанії «MetLife», на базі якої відбувся семінар-практикум на тему «Реалії та перспективи страхування життя».

Під час проведення семінару керівник Львівського відділення СК «MetLife» Ольга Горпинченко окреслила особливості надання страхових послуг для широкого кола страхувальників. В ході обговорення страхових продуктів компанії велися жваві дискусії з приводу переваг пенсійного та особистого страхування,  представники компанії ділилися практичним досвідом з страхової справи.

Загалом семінар-практикум пройшов на високому рівні, було обговорено багато цікавих навчальних питань. Проведення такого заходу дало можливість учасникам семінару розширити та поглибити свої знання. Адже саме зв'язок науки з виробництвом сприяє забезпеченню  навчального процесу на кафедрі фінансів, банківської справи та страхування, робить його більш ефективним та максимально наближеним до практичного застосування


Засідання наукового гуртка «Фінанси, банківська справа та страхування»

26 жовтня 2016 року відбулося засідання студентського наукового гуртка «Фінанси, банківська справа та страхування», який функціонує на кафедрі фінансів, банківської справи та страхування. Тематика доповідей: «Державне регулювання розвитку аграрних підприємств». Студенти економічного факультету та викладачі кафедри взяли активну участь у роботі гуртка.

Робота розпочалася зі вступного слова керівника наукового гуртка к.е.н, доцента кафедри фінансів і кредиту А.А. Верзуна, який привітав учасників заходу та відзначив важливість досліджень в сучасних умовах економіки. Виступ продовжила к.е.н, в.о. доцента О.Г. Агрес, яка зорієнтувала студентів в актуальних питаннях в рамках тематики наукового гуртка.

Доповідачі представили свої роботи, відповідали на численні запитання, вели активну дискусію з присутніми щодо проблематики засідання.

Кращими доповідями визнано роботи таких студентів: О. Гринишин (Фін-2сп) «Напрями реформування справляння ПДВ в сільському господарстві» (науковий керівник к.е.н., доцент А.А. Верзун) та А. Гаврилюк (Фін-6) «Іпотечний ринок України: реалії та перспективи» (науковий керівник к.е.н., в.о. доцента Р.І. Содома). Доповіді супроводжувались цікавим презентаційним матеріалом.

Засідання пройшло на високому науковому рівні.


20 жовтня 2016 року у приміщенні Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві науковці та практики зібралися за круглим столом щодо питань реформування загальнообов’язкового соціального страхування.

Організатором заходу виступила кафедра фінансів, банківської справи та страхування Львівського НАУ.

Під час засідання учасники круглого столу порушували як теоретичні, так і практичні проблеми страхової практики, нерідко розглядаючи загальні наукові питання на конкретних прикладах, фактах, подіях.

Виступ начальника Жовківського відділення Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві Наталії Романівни Кузьо був присвячений доцільності існування фонду як самостійної структурної одиниці, а провідний спеціаліст Марія Йосипівна Бойко навела цікаві статистичні дані стосовно роботи відділення.

З метою ефективності роботи від учасників круглого столу пролунали пропозиції щодо покращення функціонування соціального страхування та доцільності проведення спільної роботи з досліджень даного напрямку із залученням представників з різних підприємств, установ, організацій.

Загалом впродовж усього заходу панувала дружня, доброзичлива атмосфера, розуміння та продуктивна, творча робота.


Участь у семінарі «Кооперація в органічному виробництві»

У приміщенні департаменту агропромислового розвитку ЛОДА 23 вересня 2016 року пройшов практичний семінар «Кооперація в органічному виробництві. Як це працює?». Захід організований у рамках виконання «Програми підтримки громадянського суспільства та середовища, пов’язаного з водними ресурсами у басейні Балтійського моря» Шведського Агентства Міжнародного Розвитку (SIDA).

Учасники семінару обговорили сучасний розвиток кооперації у Західній Україні, фінансові та правові аспекти діяльності кооперативу. Розглянули і проаналізували також кластери, як новітню форму кооперації в аграрному секторі, провели дегустацію натуральних сирів. До обговорення актуальних проблем фінансової діяльності кооперативів долучився і к.е.н, доцент кафедри фінансів, банківської справи та страхування ЛНАУ І.М. Тофан. Всього в роботі практичного семінару взяли участь 63 учасники з різних областей України.


Виховна робота на кафедрі фінансів, банківської справи та страхування в рамках тижня чергування в гуртожитках

Сучасний ринок освітніх послуг вимагає від ВНЗ нових орієнтирів і підходів у роботі зі студентами. Ця потреба передбачає відтворення системи виховної роботи, пошук адекватних вимогам часу форм і способів такої діяльності на основі вивчення ціннісних орієнтацій студентства.

Як відомо, виховання в навчальному закладі здійснюється як в рамках навчального процесу, так і поза ним. У кожного студента-першокурсника на початку навчання у вищому навчальному закладі виникає безліч запитань, складаються і незрозумілі ситуації. Найпершою ланкою в допомозі вирішення повсякденних питань є старші товариші-куратори. Основним напрямом їхньої навчально-виховної роботи зі студентами є надання потрібної допомоги. Маючи певний досвід та необхідні знання, вони з задоволенням надають інформацію, цікаву для студентів саме першого курсу — знайомлять з правилами внутрішнього розпорядку, розкладом занять, дзвінків, розташуванням корпусів та розміщенням аудиторій, бібліотекою, існуючими гуртками та інше.

Саме куратор повинен налагодити зі своїми студентами дружні відносини, які ґрунтуються на взаємній повазі. Наприклад, спільний похід в музей чи театр зміцнює взаєморозуміння та відносини між студентами та куратором.

Під час кураторської години з групою вирішуються та обговорюються поточні питання, загальна успішність та відвідування занять, правила поведінки в гуртожитку, а також проводяться розмови на патріотичні і політичні теми, бесіди, спрямовані на популяризацію здорового способу життя.

Професорсько-викладацький склад кафедри фінансів, банківської справи та страхування завжди використовує сучасні методи в виховному процесі студентів.


20 вересня 2016 року на кафедрі фінансів, банківської справи та страхування пройшло відкрите заняття з виховної роботи в академічній групі Фін-12 СП у приміщенні світлиці гуртожитку №3 на тему «Організація студентського дозвілля в позанавчальний час». На занятті були присутні викладачі кафедри, а саме: заступник завідувача кафедри з виховної роботи  к.е.н., доцент О.В. Рубай, заступник завідувача кафедри з методично-організаційної роботи к.е.н., доцент О.В. Шолудько, к.е.н., доцент А.В. Колодій, к.е.н., доцент М.М. Богач та інші.


Куратор академічної групи, к.е.н., доцент О.Б. Садура окреслила основні цілі і завдання виховної роботи в житті студентів, повідомила про заплановані поїздки у музеї, пам’ятки архітектури Львова та Львівської області, а особливу увагу закцентувала на забезпеченні успішної адаптації першокурсників до умов проживання в гуртожитку, формуванні потреби в здоровому способі життя, сприянні роботі студентського самоврядування, задоволенні потреб студентів, які проживають в гуртожитках, в інтелектуальному, культурному, фізичному і моральному розвитку.


Шановні гості, ветерани праці, викладачі, працівники та співробітники, студенти, друзі нашого університету!

Щиро вітаємо Вас із 160-літнім ювілеєм Львівського національного аграрного університету!

Історія нашого навчального закладу – це гордість України, справжня скарбниця мудрості та досвідченості десятків тисяч фахівців різних галузей сільського господарства.

Це серйозний вік, в якому підводять результати пройденого шляху і окреслюють нові перспективи. За довгі роки наш університет пройшов славний шлях, виховавши цілу плеяду досвідчених спеціалістів і вчених, які прославили свою Альма-матер не тільки в Україні, але й за кордоном. Це яскравий приклад самовідданої праці колективу, якому притаманна талановитість, висока професійність та вміння долати труднощі.

Щодня ми радіємо новим перемогам та маємо багато перспектив побудови університету європейського рівня.

Зичимо Вам міцного здоров’я, щастя, добра, миру та Божого благословення!

З повагою колектив кафедри фінансів, банківської справи та страхування


В основу концепції розвитку кафедри фінансів, банківської справи та страхування Львівського національного аграрного університету покладено забезпечення конкурентного позиціювання випускника на ринку освітніх послуг та ринку праці. Першим безпосереднім ознайомленням студентів з майбутньою професією є навчальна практика, яка покликана стати важливим етапом формування професійних умінь та навичок оволодіння майбутнім фахом. Навчальна практика «Вступ до фаху» проводиться для студентів напряму підготовки «Фінанси і кредит» освітнього ступеня «Бакалавр» денної форми першого року навчання.

Цьогорічна навчальна практика проводилася як на базі університету, так і на базі філій кафедри фінансів, банківської справи та страхування – фінансових установах. Для глибшого вивчення однієї з запропонованих тем, а саме «Підготовка фахівців для банківських установ», студенти відвідали банки, такі як ПАТ АКБ «Львів», ПАТ «UniCredit Bank» та ПАТ «Укрексімбанк». Проходження навчальної практики дало можливість студентам ознайомитися з банківськими установами, переліком послуг та операцій, які здійснює банк, та вимогами до майбутніх банківських працівників, якими планують стати потенційні студенти.

Цей вид навчальної роботи дає можливість усвідомлення характерної особливості, змісту, основних складових, принципів і методів підготовки майбутніх фахівців, характеризує комплекс дисциплін, які в сучасних умовах входять до системи підготовки фінансистів, сприяє системному оновленню та творчому застосуванню набутих знань при вирішенні практичних завдань, які постають при реалізації ключових функцій фахівців, які працюють в сфері фінансів, банківської справи та страхування.


23-24 червня 2016 року кафедра фінансів, банківської справи та страхування Львівського національного аграрного університету в рамках профорієнтаційної роботи приймала учнів навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І–ІІІ ст. - ліцей» с. Зимне Володимир-Волинського району Волинської області з метою реалізації закону України «Про освіту» та запровадження ступеневої системи підготовки фахівців  аграрного профілю.

Учням було детально висвітлено загальну інформацію про університет, кафедру фінансів, банківської справи та страхування, навчальну базу, інфраструктуру студентського містечка, студентське життя. Основну увагу учнів було сконцентровано на особливостях вступної кампанії 2016 року, повідомлено про строки та умови вступу на різні напрями підготовки, зокрема на напрям підготовки «Фінанси, банківська справа та страхування».

В ході профорієнтаційної роботи було представлено детальну інформацію про напрямки підготовки фахівців в університеті, про можливості як фахового розвитку, так і участі в різних формах суспільно-виховних заходів.

Лише у співпраці можливе досягнення найважливіших цілей навчального процесу. Поєднання середньої спеціалізованої школи та університету дасть в подальшому більш вагомі результати щодо залучення нових учнів як в стіни ліцею, так і університету, та кращі можливості для подальшого навчання та пошуку роботи в майбутньому.


1 червня 2016 року у Львівському національному аграрному університеті на кафедрі фінансів, банківської справи та страхування за ініціативи директора наукової бібліотеки Л.А. Пинди проводилось відкрите розширене засідання на тему: «Робота з базами даних наукової літератури, наукометричні показники та портфоліо науковця».
В заході взяли участь весь професорсько-викладацький склад кафедри, працівники наукової бібліотеки ЛНАУ та студенти освітнього ступеня «Магістр» спеціальності «Фінанси і кредит». Розпочався захід зі виступу завідувача відділу забезпечення функціонування бібліотеки Львівського національного аграрного університету С.В. Шафранської. Завдяки проведеній презентації кожен зрозумів, як правильно працювати з наукометричними базами даних наукової літератури, такими як Scopus, Web of Science, elibrary, DOAJ, Google Scholar, Orcid, ResearcherID, ResearchGate, Індекс Гірша, Impact Factor, doi, CrossMark, FundRef, EndNote, Mendeley, ознайомився з книгами, періодичними виданнями, статистичними довідниками та сучасними монографіями. Хочеться наголосити, що наука щодня оновлюється, тож зараз дуже важливим є використання у науковій діяльності викладачів та студентів електронних носіїв інформації.
Завершився семінар доповіддю завідувача кафедри фінансів, банківської справи та страхування О. В. Шолудько, яка у своєму виступі виокремила важливі пріоритети, що повинні домінувати в освіті, а саме науковість викладача і вміння донести результат своїх наукових здобутків до молодого покоління, та побажала колегам нових вагомих досягнень, які б примножувати пошану і визнання в науковому колі.


Кафедра фінансів, банківської справи та страхування Львівського національного аграрного університету 19 травня долучилася до відзначення Всесвітнього дня вишиванки   міжнародного свята, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу. У цей день кожен українець одягає вишиванку й виходить у ній на роботу.
Збережемо українські цінності та популяризуємо їх серед молоді!


Світле свято Великодня

Майбутнє нашого народу залежить від змісту цінностей, що закладаються у світоглядні орієнтири молодих людей, та від того, якою мірою духовність стане основою їх життя.

26 квітня 2016 року на кафедрі фінансів і кредиту було проведено виховний захід на тему «Світле свято Великодня». Метою заходу було розважання над важливістю підготовки фізичної, духовної і моральної складових людського життя до одного з найбільших християнських свят, висвітлення обрядів і традицій святкування Великодня, ознайомлення студентів з особливостями святкування Пасхи у різних регіонах України, узагальнені знання про особливості відзначення кожного дня Страсного тижня напередодні Воскресіння Господнього, а також  відродження звичаїв, традицій і національної духовності нашого народу.

Учасниками виховного заходу був професорсько-викладацький склад кафедри фінансів і кредиту, директор інституту заочної та післядипломної освіти С. М. Онисько, керівник підрозділу з організації виховної роботи студентів О. В. Качмар, заступник декана з виховної роботи на економічному факультеті О. Б. Булик, студентський капелан університету о. Іван Венгрин та студенти спеціальності «Фінанси і кредит».

Розпочався виховний захід із вступного слова наставника академічної групи Фін-33, к. е. н., доцента кафедри фінансів і кредиту Г. В. Східницької, яка зазначила: «У всіх народів світу є свої звичаї і традиції. І український народ – не виняток. Тому сьогодні ми ознайомимося з особливостями національних традицій, пов’язаних зі святкуванням Великодня в Україні». Також було зроблено акцент на особливостях підготовки кожного християнина до Пасхи в часі Великого посту.

Про важливість посту в житті молодих людей розповів отець Іван Венгрин. Він відзначив, що піст є справжньою школою покаяння, в якій кожна людина з року в рік повинна вчитись поглиблювати свою віру, переглядати своє життя і, якщо це потрібно – змінювати його.

Про важливість Великого посту та приготування до Великодня з пошануванням традицій та звичаїв детально розповіла наставник академічної групи Фін-11, к.е.н., старший викладач кафедри фінансів і кредиту Р. І. Содома. У своїй доповіді вона висвітлила багату культуру українського народу, величезний скарб якого складається з цінностей, надбаних багатьма поколіннями.

До обговорення тематики заходу долучалися студенти та викладачі. Це чудова нагода подивитися один на одного по-новому: викладачам на сімейні традиції своїх студентів, студентам пізнати щось нове в своєму житті, або навіть започаткувати в своїй сім’ї нові традиції, колегам поспілкуватися у неформальному виховному просторі.

Цікавою виявилася розповідь керівника підрозділу з організації виховної роботи студентів О. В. Качмар про приготування та святкування Пасхи у її сім’ї.  Про світле свято Великодня і ведення гаївок розповіла к. е. н., доцент кафедри фінансів і кредиту Г. В. Марків. Наставник академічної групи Фін-23 відзначила, що кожна місцевість має свої традиційні слова гаївок, веселих забав.

Підводячи підсумок проведеного заходу, виступила наставник академічної групи Фін-61, к.е.н., в.о. доцента кафедри фінансів і кредиту О. Г. Агрес, яка привітала усіх присутніх з прийдешнім святом Великодня.

Сучасна молодь повинна культивувати в собі вічні цінності: любов, правду, чесність, доброту, справедливість, гідність, сумління, милосердя, великодушність, нетерпимість до зла, благородство, мудрість. Саме вони мотивують діяльність людини і становлять сенс її життя. Саме для розвитку таких якостей і для духовного зростання свідомої молоді проводяться такі заходи на кафедрі фінансів і кредиту Львівського національного аграрного університету.

На сьогодні важливим питанням є вдосконалення системи виховання, впровадження новітніх виховних технологій у зміст освіти, аби забезпечити її якісно новий високий рівень.


13–15 квітня 2016 року відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 27.11.2015 р. № 1247 у Хмельницькому національному університеті на базі кафедри фінансів, банківської справи та страхування було проведено ІІ етап Всеукраїнської студентської олімпіади з навчальної дисципліни «Державні фінанси». Завдання ІІ етапу Олімпіади були сформовані відповідно до програм навчальних дисциплін: «Фінанси», «Бюджетна система», «Місцеві фінанси», «Соціальне страхування», «Казначейська справа», «Бюджетний менеджмент».

До участі в Олімпіаді зареєструвалися 64 учасники з 35 вищих навчальних закладів України. Студенти прибули з Києва, Львова, Тернополя, Сум, Харкова, Херсона, Луцька, Чернівців, Хмельницького, Одеси та інших міст. У даному заході взяла участь студентка Львівського національного аграрного університету.

Знання, одержані в процесі вивчення фінансових дисциплін, сприяли тому, що студентка-магістр напряму підготовки «Фінанси і кредит» Ірина Михайлівна Білоган зуміла в повній мірі продемонструвати свою ерудицію та творче мислення, взявши участь у бліц-турнірі, який був першою частиною олімпіади. Тур передбачав усну відповідь на запитання, що стосувалися термінології, основних положень нормативно-правових актів та актуальних проблем у сфері державних фінансів. ІІ тур олімпіади передбачав проходження тестування, яке включало 25 теоретичних тестових питань та 5 задач.

В ході проведення олімпіади І.М. Білоган була нагороджена грамотою за ґрунтовні знання у сфері бюджетного законодавства. Також організаційний комітет олімпіади відзначив подякою к.е.н., доцента кафедри фінансів і кредиту А.В. Колодія за підготовку студентів до участі в олімпіаді.

Кафедра фінансів і кредиту бажає своїм студентам наукових звершень та перемог.

 


5-7 квітня 2016 року  на базі Тернопільського національного економічного університету проведено ІІ етап Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності «Фінанси і кредит».  Завдання ІІ етапу Олімпіади були сформовані відповідно до програм навчальних дисциплін: «Фінанси», «Бюджетна система», «Місцеві фінанси», «Соціальне страхування», «Гроші та кредит».

До участі в Олімпіаді зареєструвалися 82 учасники  з 48 вищих навчальних закладів України. Студенти прибули з Києва, Харкова, Львова, Сум, Херсона, Луцька, Чернівців,  Хмельницького та інших міст. У цьому заході взяла участь і студентка Львівського національного аграрного університету.

Під керівництвом завідувача кафедри фінансів і кредиту к.е.н., доцента Ольги В’ячеславівни Шолудько студентка напряму підготовки «Фінанси і кредит» Марія Михайлівна  Косар продемонструвала високий рівень фахових знань, свою ерудицію, уміння послідовно викладати свої думки, аналітично мислити, і отримала  грамоту за творчий підхід до вирішення завдань.

Участь в олімпіаді – це не лише цінний досвід, а й незабутні враження.


Засідання наукового гуртка «Фінанси, банківська справа та страхування»

12 квітня 2016 року відбулося засідання студентського наукового гуртка «Фінанси, банківська справа та страхування», який функціонує на кафедрі фінансів і кредиту. Активну участь у роботі гуртка взяли 25 студентів економічного факультету та  викладачі кафедри.

Робота розпочалася зі вступного слова керівника наукового гуртка к.е.н, доцента кафедри фінансів і кредиту А. А. Верзуна, який привітав учасників заходу та відзначив важливість досліджень в сучасних умовах економіки.

Доповідачі представили свої роботи, відповідали на численні запитання, вели активну дискусію з присутніми щодо проблематики засідання.

За результатом голосування були обрані кращі доповіді, які рекомендувалися для участі у звітній студентській науковій конференції економічного факультету, що проводилася 13 квітня 2016 року. Студентку групи Фін-12сп  Ольгу Гринишин, (науковий керівник – к.е.н., доцент А. А. Верзун)  нагородили дипломом ІІІ ступеня, а студентку групи Фін-43 Анастасію Гаврилюк, яка висвітлює тематику «Іпотечний ринок України: реалії та перспективи» (науковий керівник – к. е. н., старший викладач Р.І. Содома) відзначили грамотою.

Підводячи підсумки діяльності гуртка, відзначимо високий рівень підготовленості учасників на актуальну тематику. Знання – це сила, і студенти вкотре це продемонстрували.


День відкритих дверей на кафедрі фінансів і кредиту ЛНАУ

26 березня 2016 року проводився день відкритих дверей в Львівському національному аграрному університеті. Важливим і найгострішим питанням сьогодення для всіх вишів і країни загалом є проблема збереження вищої освіти як основи розумної та освіченої України. З урахуванням сучасних потреб у вищій освіті та інтеграції до європейської спільноти з’явилася нагальна потреба реального моніторингу організації роботи з учнями шкіл, яку завжди ефективно проводить колектив кафедри фінансів і кредиту, як одну зі складових своєї організаційної роботи. Залучення талановитої молоді можливе лише через донесення інформації до абітурієнтів про діяльність Львівського національного аграрного університету як одного з потужних навчальних закладів Західного регіону.
З нагоди дня відкритих дверей і з метою формування в молоді готовності до професійної самовизначеності на кафедрі фінансів та кредиту відбулася зустріч із учнями. Зустріч було проведено за сприяння керівництва університету та шкіл і бажання майбутніх абітурієнтів. Студентська аудиторія вмістила учнів з шкіл Жовківського району Львівської області, Стрийського коледжу ЛНАУ та Івано-Франківського коледжу ЛНАУ, які виявили бажання навчатися за напрямом підготовки «Фінанси, банківська справа та страхування». Завідувач кафедри фінансів і кредиту, к.е.н., доцент   О. В. Шолудько доступно подала учням інформацію про історію розвитку кафедри фінансів і кредиту, зробивши наголос на наукових досягненнях, активному студентському житті і організаційних заходах, які проводить навчальний заклад та кафедра фінансів і кредиту зокрема. Відбулося ознайомлення з навчальними планами дисциплін, які формують структуру професійного спрямування майбутнього фінансиста, банкіра та спеціаліста в сфері страхової справи. Доцент кафедри фінансів і кредиту, к. е. н. Ю. М. Томашевський провів змістовну екскурсію у світ виникнення та процес еволюції грошей. Учні мали можливість розглянути весь презентаційний набір матеріалів, який міститься у музеї історії грошей кафедри фінансів і кредиту. Акцентовано увагу на навчально-виховній роботі, на потужній матеріальній базі, на забезпеченні навчальними та комп’ютерними аудиторіями, на отриманні практичного досвіду на створених кафедрою фінансів і кредиту філіях у багатьох фінансових установах Львівської області.
Приємно, коли учні відзначають, що кафедра фінансів і кредиту вміє збалансовано і гармонійно поєднати якість освітніх послуг і достатню матеріально-технічну базу. Тобто зовнішня привабливість – це і привабливість внутрішня. І така оцінка дуже важлива.
Вибір професії — один з головних життєвих виборів, який здійснює людина в юному віці. Він має значення як для самої людини, так і для суспільства. Вибір професії – це, по суті, вибір життєвого шляху, вибір долі, від якого залежить задоволення людини собою. Тому вибрати спеціальність «Фінанси, банківська справа та страхування» – це бути сучасним, перспективним, заможним, адже це вміння правильно управляти своїми фінансами.Адміністрація ринку Шувар (І.М. Стефанишин) спільно з Департаментом агропромислового розвитку Львівської ОДА (Л.В. Гончаренко) за участі представників ВНЗ м. Львова 12 лютого 2016 року в рамках навчально-практичного заходу в конференц-залі ТзОВ «Шувар» провела конференцію на тему: «Що очікує сільськогосподарських виробників у 2016 році?».

Учасниками конференції були керівники сільськогосподарських підприємств, фермери, представники влади та комерційних банків. В ході роботи конференції обговорювалися проблемні питання функціонування і сучасного стану підприємств агропромислового комплексу Львівської області, заходи щодо успішного проведення комплексу весняно-польових робіт. Дискусійні питання щодо кредитування сільгоспвиробників були представлені представниками ПАТ «Укрексімбанк». Проблемні аспекти оподаткування сільськогосподарських товаровиробників були висвітлені  у доповіді кандидата економічних наук, доцента кафедри фінансів і кредиту ЛНАУ І. М. Тофана. Особлива увагу була звернута на проблемні аспекти майнового оподаткування та особливості декларування доходів громадян у 2016 році. За результатами проведеної конференції доповідачі та слухачі конференції висловили свої побажання та виокремили найбільш болючі питання, які потребують нагального вирішення, у пропозиціях, переданих організаторам проведеного заходу.


Вийшла з друку монографія кандидата економічних наук професора кафедри фінансів і кредиту Стефанії Михайлівни Онисько, кандидата економічних наук асистента кафедри фінансів і кредиту Ігоря Івановича  Грубінки, кандидата економічних наук доцента, завідувача кафедри менеджменту організацій ім. проф. Є. Храпливого Володимира Мирославовича Коваліва на тему: «Вдосконалення кредитного забезпечення аграрних підприємств».

В монографії обґрунтовано науково-теоретичні положення та розкрито практичні рекомендації щодо вдосконалення кредитного забезпечення аграрних підприємств. Проведено аналіз ефективності використання кредитних ресурсів аграрними підприємствами.

Запропоновано модель оптимального кредитного забезпечення аграрних підприємств.

Для наукових працівників, спеціалістів органів державного управління, викладачів і студентів.


Вийшла з друку монографія кандидата економічних наук, професора С. М. Онисько, кандидата економічних наук, старшого викладача кафедри фінансів і кредиту Р. І. Содоми на тему: «Кредитні відносини аграрних підприємств з банками».

У монографії узагальнено науково-теоретичні і методичні основи кредитних відносин аграрних підприємств з банками та визначено місце кредиту в системі фінансового забезпечення підприємств даної галузі. Проведено комплексний аналіз сучасного стану кредитування аграрних підприємств та здійснено моделювання платоспроможності і визначення оптимального обсягу позикових коштів для аграрних товаровиробників. Обґрунтовано методичний підхід до визначення кредитних ризиків банків з використанням інтегрального показника, розроблено пропозиції щодо розвитку кредитних відносин вітчизняних аграрних підприємств з банками на основі зарубіжного досвіду кредитування.

Для широкого кола науковців, фахівців, які займаються проблемами кредитування аграрних підприємств, спеціалістів у галузі сільського господарств, викладачів та студентів вищих навчальних закладів.


26 листопада 2015 року на кафедрі фінансів і кредиту була проведена відкрита виховна година за участю кураторів, викладачів і студентів, присвячена Дню пам’яті жертв голодомору.

Україна в 1932-1933 роках пережила страшну трагедію – Голодомор, який забрав мільйони людських життів. Це справжній геноцид проти українського народу, про який говорить ввесь світ. Цей голод був штучно створений, в той час як з України вивозили, приховували тисячі тон збіжжя, забираючи останню крихту у малої дитини, не маючи ні сумління, ні жалю. За приблизними підрахунками, голодомор забрав 14 мільйонів людей.

Так знищували твій народ.

Не забувай!

Не пробачай!

Не відступай!


Публічна лекція на тему: «Недержавне пенсійне страхування: фінансові аспекти»

17 листопада 2015 року на кафедрі фінансів і кредиту проводилася публічна лекція на тему: «Недержавне пенсійне страхування: фінансові аспекти», яку проводив директор компанії «EURO LIFE Ukraine» Микола Іванович Припутень для близько сотні студентів економічного факультету.

EURO LIFE Ukraine – міжнародна страхова компанія, яка надає послуги страхування життя, страхування життя позичальників, додаткове медичне страхування, страхування від нещасного випадку, страхування здоров’я, недержавне пенсійне страхування в 50 країнах світу. Компанія надає не тільки фінансову стабільність своїм клієнтам, але й можливість кар’єрного росту для працівників, котрі водночас є клієнтами компанії.

Проведена лекція є пізнавальною для студентів, оскільки формує в них сучасний світогляд фінансових аспектів недержавного пенсійного страхування, надає можливість першого працевлаштування та забезпечення собі стабільного фінансового майбутнього.


Міжкафедральний практичний семінар з освоєння програми «1С:Бухгалтерія 8 для України»
9 листопада 2015 року на кафедрі фінансів і кредиту проведено міжкафедральний практичний семінар з освоєння програми «1С:Бухгалтерія 8 для України» студентами спеціальності «Фінанси».
Практичний захід організували викладачі кафедри фінансів і кредиту за участю завідувача кафедри інформаційних технологій к. е. н., доцента А. М. Железняк з метою надати практичні рекомендації для освоєння механізму керованих форм, реалізованого в технологічній платформі «1С: Бухгалтерія 8». Впродовж семінару було охарактеризовано переваги даної програми та зроблено акцент на вирішенні таких завдань, як вивчення концепції клієнт-серверної взаємодії, освоєння засобів розробки керованих форм та типових прийомів їх використання.
Подібні заходи формують кваліфікаційні навики у фахівців фінансової сфери для їх практичного застосування в перспективі.


20 жовтня 2015 року в конференц-залі Національного університету «Львівська політехніка» Асоціація роботодавців Львівської області презентувала перед представниками органів влади, наукових установ та науковцями вищих навчальних закладів Львівщини проект альтернативної концепції податкової реформи в Україні. Представниками круглого столу від кафедри фінансів і кредиту Львівського національного аграрного університету були кандидат економічних наук, доцент Іван Миколайович Тофан та студентка спеціальності «Фінанси» Христина Проць, яка разом зі своїм науковим керівником проводить дослідження в напрямку вирішення проблемних аспектів оподаткування. Іван Миколайович входить в робочу групу, яка здійснює напрацювання моделей перетворень та прогнозування їх результатів для проведення податкової реформи в Україні.

Саме через фіскальну систему держава управляє бізнесом, як диригент оркестром. Вже багато років органи влади говорять про податкову реформу, маніпулюючи окремими податками, але від того економічна ситуація лише погіршується. З метою покращення економічної ситуації учасники круглого столу розглядали низку важливих питань, які стосуються податків, дискутували, задавали один одному питання і таким чином сформували спільну концепцію податкової реформи.

Завершальним етапом проведеного круглого столу було винесення пропозиції для реформи на основі мотивації до детінізації економіки, пожвавлення споживання в Україні шляхом встановлення нульової ставки ПДВ на продукти харчування, скасування єдиного соціального внеску та заміни його новим компенсатором у вигляді податку з продажів, стимулювання зростання виробництва в державі та росту оплати праці. Дані пропоновані зміни не суперечать вимогам договору про Асоціацію між Україною та Європейським Союзом.

Тому усі присутні на круглому столі фахівці, а саме представники фіскальної служби, підприємці, науковці дійшли висновку, що справжня податкова реформа ще попереду і варто сподіватися, що вона буде в інтересах платників податків.
Професорсько-викладацький склад кафедри фінансів і кредиту

Львівського національного аграрного університету

щиро вітає професора кафедри фінансів та кредиту,

заслуженого працівника освіти і науки України

Стефанію Михайлівну Онисько

Вельмишановна Стефанія Михайлівна!

Ваш талант досвідченого педагога, науковця, організатора, фахівця і мудрого порадника викликають глибоку повагу у колег, однодумців, усього професорсько-викладацького складу, аспірантів і студентів університету!

Бажаємо Вам якомога довше залишатися такими якими ми Вас знаємо і цінуємо: мудрим керівником, який випереджає час, успішним науковцем, спроможним радіти досягненням інших, різносторонньою особистістю.

Щиро зичимо Вам, щоб кожен день був осяяний високим злетом душі, втіленням творчих задумів, сімейним затишком та гармонією з навколишнім світом, бажаємо Вам міцного здоров’я, радісних подій і звершень, бадьорості духу й краси, невичерпної енергії. Нехай зерна знань, добра, яке Ви даруєте молоді, проростають і віддячують щедрим урожаєм. Хай буйним цвітом плідна праця професора колоситься на ниві наукового потенціалу країни. Хай супроводжують Вас повага і щира любов, здоров’я, життєві щедроти, а Господь благословляє довгими роками життя!

З повагою,

колектив кафедри фінансів і кредиту!


Круглий стіл «Регуляторна політика в агропромисловому комплексі України»

Проект USAID АгроІнвест у співпраці з Оптовим ринком сільськогосподарської продукції «Шувар» провів круглий стіл на тему «Регуляторна політика в агропромисловому комплексі України», в якому взяв участь представник кафедри фінансів і кредиту Львівського національного аграрного університету – Іван Миколайович  Тофан, напрям дослідження якого спрямований на вирішення проблемних аспектів оподаткування.
Учасниками заходу були представники органів влади, фермери та їх обласна асоціація, науковці та підприємці аграрної сфери.
Людмила Гончаренко з департаменту агропромислового розвитку Львівської обласної державної адміністрації розкрила тему єдиної комплексної стратегії розвитку сільського господарства і сільських територій на 2015–2020 роки. В обговоренні Земельної реформи брали участь Кирило Левтеров, Річард Розвадовскі та Ендрю Б'янко.
Також на порядку денному розглядалися питання зміни системи оподаткування в сільському господарстві. Доповідали Іван Тофан – кандидат економічних наук, доцент кафедри фінансів і кредиту Львівського національного аграрного університету та Ігор Захарко – представник державної фіскальної служби у Львівській області.
Під час проведення круглого столу обговорили проекти Законів України «Про локальні агропродовольчі ринки», «Про оптові ринки сільськогосподарської продукції», «Про сімейні фермерські господарства», які підготовлені за технічної підтримки проекту АгроІнвест.


 Вийшла з друку монографія к.е.н., професора С. М. Онисько, к.е.н., в.о. доцента кафедри фінансів і кредиту О. Г. Агрес на тему: «Економічна ефективність використання основних засобів сільськогосподарських підприємств».

У монографії досліджено теоретичні та методологічні засади економічної ефективності використання основних засобів сільськогосподарських підприємств. Розкрито суть економічної ефективності використання основних засобів, визначено чинники, які формують її рівень. Проведено оцінку складу, структури, стану основних засобів, визначено рівень і динаміку показників ефективності їх використання. Виявлено резерви підвищення ефективності використання основних засобів. Обґрунтовано пропозиції з оптимізації капітальних витрат на оновлення основних засобів сільськогосподарських підприємств. Визначено напрями екологізації процесу використання основних засобів.

Для широкого кола науковців, викладачів, студентів вищих навчальних закладів аграрного профілю, спеціалістів органів державного управління й усіх, кого цікавить економічна ефективність використання основних засобів сільськогосподарських підприємств.


Вітаємо

Кафедра фінансів та кредиту вітає Ольгу Мельник, студентку групи Фін-53 та її наукового керівника к.е.н., доцента О. Б. Садуру з отриманням диплома ІІ ступеня за доповідь на Звітній студентській науковій конференції за результатами досліджень у 2014 році.

Студентська конференція проходила 19 травня 2015 року у Львівському національному аграрному університеті на економічному факультеті. Передувало студентській конференції засідання наукового гуртка, який функціонує на кафедрі фінансів і кредиту, де Мельник Ольга була нагороджена грамотою-подякою та визнана одним з кращих науковців кафедри.

Бажаємо їй і надалі займатися науковою діяльністю й досліджувати актуальні теми фінансових наук.Опубліковано результати наукових досліджень професорсько-викладацького складу кафедри фінансів і кредиту «Фінансово-кредитний механізм розвитку сільського господарства та напрями його вдосконалення» за загальною редакцією професора С.М.Онисько.

Досліджено розвиток та запропоновано удосконалення фінансово-кредитного механізму, що спрямовано на гарантування продовольчої безпеки країни і регіону, створення умов стійкого нарощування конкурентоспроможної сільськогосподарської продукції та забезпечення державної підтримки товаровиробників агропромислової сфери, підвищення відповідальності та самостійності суб’єктів господарювання у підготовці та прийнятті управлінських рішень.

Розраховано на широке коло науковців, викладачів, студентів вищих навчальних закладів аграрного профілю, спеціалістів органів державного управління й усіх, кого цікавить стан і тенденції розвитку аграрної економіки.


День кафедри фінансів та кредиту

14 травня 2015 року у Львівському національному аграрному університеті на кафедрі фінансів та кредиту проводився захід, присвячений дню кафедри, у якому взяли участь професорсько-викладацький склад кафедри фінансів і кредиту, студенти 2–6 курсів та представники наукової бібліотеки ЛНАУ. Розпочалося усе зі вступного слова завідувача кафедри фінансів і кредиту, к.е.н., доцента О.В. Шолудько, яка у своєму виступі наголосила на домінуванні наукової діяльності у європейській освіті. Саме тому й вирішили день кафедри об’єднати з відкритим засіданням двох наукових гуртків, що функціонують на кафедрі фінансів і кредиту.

Керівник наукового гуртка «Фінанси і фінансова діяльність» к.е.н., доцент А.А. Верзун закцентував увагу молодих науковців на важливості проведення досліджень та використання отриманих результатів у навчальному процесі. Продовжив доповідь та привітальне слово керівник наукового гуртка «Податкова та банківська справа» к.е.н. І.М. Тофан, який виокремив важливість участі науковців у всеукраїнських олімпіадах та конкурсах наукових робіт, що дає структуровану базу для збагачення своїх знань.

Результати своїх досліджень учасникам заходу представили студенти, які здобувають кваліфікацію спеціаліста та магістра з фінансів і є потенційними учасниками наукових гуртків. Першою представила свою наукову діяльність Наталія Канюк, яка визнана за результатами своїх досягнень претендентом на кращого науковця ЛНАУ. Немалі здобутки мають також Ольга Мельник та Роман Кожушко, які гідно виступили з презентаційними доповідями згідно тематики своїх досліджень і отримали пам’ятні відзнаки та подарунки.

Розгляд наукових доповідей супроводжувався активними дискусіями, що свідчить про неабияке зацікавлення студентів науковою діяльністю на кафедрі фінансів та кредиту.

«Від книги – до світла, до знань, до життя»  – саме так можна назвати презентацію, яку провела бібліотекар І категорії інформаційно-бібліографічного відділу наукової бібліотеки ЛНАУ Марія Василівна Павлюк. Бібліотекар наголосила, що найважливіше призначення книги – зберігати знання, накопичені віками, і передати їх наступним поколінням. Завдяки цьому став можливий стрімкий прогрес людства в галузі науки. Більшість наукових відкриттів робиться на основі раніше накопиченої й систематизованої інформації, результатах дослідів з усіх куточків світу. Знання, що ми отримуємо із книг, дозволяють нам рухатися вперед, не витрачаючи час на відкриття того, що вже комусь відомо. Слід зазначити, що у ході виступу кожен зміг ознайомитись з книгами, періодичними виданнями, статистичними довідниками, монографіями. Сьогодні традиційна книга активно витісняється електронними пристроями, Інтернетом, аудіовізуальною продукцією. Проте саме книга є першочерговим путівником для будь-якого науковця в тому числі й початківця студента.

Підсумовуючи проведений захід, доцільно виокремити те, що основним завданням кафедри фінансів і кредиту є підготовка кваліфікованих фахівців, професійною рисою яких буде уміння отримувати та генерувати нові знання. Тому потрібно й надалі залучати студентів до науково-дослідної діяльності шляхом участі в науково-практичних студентських семінарах і конференціях, а також створювати механізми реалізації студентських дослідних проектів за результатами проведення відповідних наукових дискусій.


3 квітня 2015 року в Національному університеті державної податкової служби України проходив ІІ етап Всеукраїнської студентської олімпіади з навчальної дисципліни «Податкова система України», за  результатами якої  Роман Кожушко нагороджений грамотою за творчий підхід до розкриття конкурсних завдань.


 3 квітня 2015 року в Тернопільському національному економічному університеті проходив ІІ етап Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності «Фінанси і кредит», за результатами якої  Ольга Мельник нагороджена грамотою за оригінальний розв’язок завдань.

 
20 березня 2015 року Ольга Мельник нагороджена подякою за активну участь у Х ювілейній Всеукраїнській науковій студентській конференції «Фінансова політика України в умовах інтеграційних процесів: домінанти, ризики та виклики сучасності», яка проводилася на базі Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана.


Онлайн-практика на філії кафедри фінансів і кредиту Львівського національного аграрного університету в ПАТ  «Приватбанк»

У грудні для студентів спеціальності «Фінанси та кредит»  ОКР «Бакалавр», ОКР «Спеціаліст» та ОКР «Магістр» працівники філії кафедри фінансів і кредиту ЛНАУ

в ПАТ  «Приватбанк» провели презентаційне заняття. Це дозволяє набути практичних навичок, закріпити теоретичні знання студентів, сформувати професійні вміння.

Такі заходи є традиційними для кафедри фінансів та кредиту, проте щороку вони мають інші відтінки та акценти – змінюється час, вдосконалюються технології, створюються нові підходи до підготовки фахівців.

Основним ініціатором запровадження системи навчання студентів на кафедрі фінансів та кредиту за допомогою співпраці з різними фінансово-кредитними установами Львівщини є  професор, завідувач кафедри фінансів та кредиту Стефанія Михайлівна Онисько. Саме такі підходи допомагають студентам у майбутньому працевлаштуванні і вдосконалюють навчальний процес згідно з сучасними вимогами до вищої освіти.

За ініціативи Приватбанку, як одного з  найбільш високотехнологічних світових банків, Національний банк України запроваджує цифровий банкінг. Сьогодні банківська система України переживає етап якісної трансформації і готова до переходу банків в еру цифрових технологій. Майбутнє – за новими технологіями, без використання яких нашій країни буде складно в цей непростий час.

Саме на базі кафедри фінансів і кредиту згідно діючого договору співпраці Приватбанк запропонував студентам набути новий досвід, підкріпити свої теоретичні знання за допомогою онлайн-практики. Студенти матимуть можливість ознайомитися з інноваційними технологіями, дізнаються, як працюють банківські послуги, отримають навички якісного обслуговування клієнтів. Кожен студент-практикант зможе заробити гроші від продажу продуктів ПриватБанку, а найкращі будуть прийняті на роботу. Варто відмітити те, що дана практика буде проходити з паралельним вивченням дисципліни «Банківські операції», що надасть можливість отримати максимальні знання, поєднуючи лекційний курс, практичні заняття та онлайн-практику на базі тренувального банку.

Наближення студентів до реальних ринкових умов формує в них ділову компетентність, розуміння законів діяльності фінансової установи – як внутрішніх, так і зовнішніх, розвиває комунікативні та ділові якості, а також вирішує проблему отримання практичних навиків роботи паралельно з процесом вивчення теоретичного матеріалу.


22 вересня 2014 року у гуртожитку №7 Львівського національного аграрного університету проводилася зустріч зі студентами, присвячена дню кафедри під назвою: «Революційні зміни у вищій освіті». В заході взяли участь представники професорсько-викладацького складу кафедри, заступник декана економічного факультету з виховної роботи Оксана Богданівна Булик та студенти 1–6 курсів. Розпочався захід із вступного слова заступника завідувача кафедри фінансів і кредиту к.е.н., доцента Оксани Володимирівни Рубай, яка у своєму виступі виокремила важливі пункти прийнятого Закону України «Про вищу освіту», розповіла про академічну, фінансову та господарську автономію, сильне студентське самоврядування, прозорість та освітньо-кваліфікаційні рівні, які можна отримати згідно з новим законом. До обговорення долучалися усі присутні, відбувалися дискусії та роз’яснення окремих статей Закону України «Про вищу освіту».

Усі без винятку учасники зустрічі висловили вдячність усьому професорсько-викладацькому складу кафедри за можливість отримати цінну та пізнавальну інформацію щодо новацій у законодавстві.


Графік

чергування викладачів кафедри фінансів і кредиту

з 22.09. 2014р. по 29.09.2014р.

дата

Прізвище та ініціали

викладача

Назва заходу

22.09. 14

Тофан І.М.

Рубай О.В.

Обговорення питання «Вступ до ЄС: перспективи та недоліки»

23. 09. 14

Марків Г.В.

Синявська Л.В.

 

Надання консультацій з написання курсових робіт з фінансових дисциплін

24. 09. 14

Колодій А.В.

Грубінка І.І.

Бесіда на тему: «Фінансова автономія регіонів України»

25. 09. 14

Садура О.Б.

Кіц М.В.

 

Бесіда на тему: «Вишивка – окраса української культури»

26. 09. 14

Содома Р.І.

Східницька Г.В.

 

Бесіда на тему: «Роль писемності та мови в житті молодої людини»

27. 09. 14

Богач М.М.

Вознюк А.О.

Бесіда на тему «Організація студентського дозвілля»

29. 09. 14

Верзун А.А.

Агрес А.А.

Бесіда на тему: «Акції протесту та їх значення в житті студентів»

Відповідальний за виховну роботу                                            О.В.Рубай


Засідання наукових гуртків «Фінанси і фінансова діяльність» та «Податкова та банківська справа»

17 вересня 2014 року на кафедрі фінансів і кредиту відбулось чергове засідання наукових гуртків «Фінанси і фінансова діяльність» та «Податкова і банківська справа».

Під час заходу було запропоновано тематику наукових досліджень, над якими можуть працювати студенти-науковці, вивчаючи проблеми дослідження фінансового стану та оподаткування у фінансовому секторі України. У науковому гуртку взяли участь студенти 2–6-го курсів економічного факультету та викладачі кафедри. Засідання гуртка відкрили керівник наукового гуртка «Податкова та банківська справа» к.е.н., доцент І.М. Тофан та керівник наукового гуртка «Фінанси і фінансова діяльність» к.е.н., доцент А.А. Верзун, закцентувавши увагу молодих науковців на важливості проведення досліджень та використання отриманих результатів у навчальному процесі.

Результати своїх досліджень учасникам наукового гуртка представили студенти, які навчаються за програмами бакалаврської та магістерської підготовки і продовжують й надалі свою наукову діяльність в гуртках: Косар Марія, група Фін-2сп, спеціальність «Фінанси і кредит» (тема доповіді: «Біткоіни – віртуальна валюта»); Голіян Олена, група Мо-43, напрям підготовки «Фінанси і кредит» (тема доповіді: «Спрощена система оподаткування та особливості її застосування у 2014 році»).

Представлені наукові доповіді відзначались актуальністю та важливістю досліджуваних тем, розгляд яких супроводжувався дискусіями науковців, що свідчить про активне зацікавлення студентів науковою діяльністю на кафедрі фінансів та кредиту.


Кредитування аграрних підприємств: погляд науковців

9 липня 2014 року у Львівському національному аграрному університеті на кафедрі фінансів та кредиту проведено семінар на тему „Кредитні відносини аграрних підприємств з банкамиˮ.

Розпочався семінар із вступного слова завідувача кафедри, професора, проректора з науково-педагогічної роботи, заслуженого працівника освіти України – Онисько Стефанії Михайлівни, яка у своєму виступі виокремила новаторський підхід до вирішення проблеми кредитування аграрного сектору,  відзначила високий професіоналізм працівників кафедри фінансів та кредиту в дослідженні теми кредитних відносин аграрних підприємств з банками.

У ході проведення даного заходу велика увага приділялася обговоренню теоретичних та практичних аспектів удосконалення кредитних відносин аграрних підприємств і банків, визначенню перспектив розвитку національного фінансового ринку та банківської системи України, що й було взято за основу семінару із досягненням основної  мети.

З доповіддю виступила Содома Руслана Іванівна, зазначивши про можливі підходи щодо розрахунку оптимальної величини позикових коштів для аграрних підприємств на основі стохастичного програмування, що створює умови залучати оптимальну суму грошей, яка б дозволяла, з одної сторони, виконувати платіжні зобов’язання, розвивати бізнес, та, з іншої сторони, нести мінімальні витрати на відсотки з фінансової заборгованості аграрних підприємств.

В результаті більш ґрунтовного й детального обговорення виступу науковцями було сформовано відповідні висновки та пропозиції щодо розвитку кредитних відносин агарних підприємств з банками. Зокрема, наголошено на необхідності запровадження пропозицій розвитку кредитних відносин вітчизняних аграрних підприємств і банків на основі зарубіжного досвіду кредитування аграрних підприємств, а також запропоновано механізм передачі земельних ділянок землевласниками у заставу.

Учасники семінару не тільки висловлювали свою думку, а й фахово відстоювали її. Неабиякий результат – дебати щодо поєднання представлених наукових досягнень із застосуванням. В обговоренні брали участь усі викладачі кафедри фінансів і кредиту, завідувач кафедри фінансів і кредиту Онисько С. М., завідувач кафедри менеджменту організації ім.. проф. Є. Храпливого Ковалів В. М., а також представники банку ПАТ АКБ „Львівˮ, та ПАТ „ВТБ банкˮ на основі попередньо наданих супровідних документів, які були зачитані в процесі обговорення.

Для забезпечення лідерства, професорсько-викладацький склад кафедри постійно моніторить і прогнозує ситуацію на фінансовому ринку з метою проведення подібних заходів для обговорення конкретних питань з висвітлення наскрізних проблем в сучасних умовах української економіки та економіки світу загалом.

Тож підсумовуючи результати семінару, вирішено й надалі проводити формат таких зустрічей, які є вкрай необхідними сьогодні.


Ліцеїсти с. Зимне – майбутні студенти 

Львівського національного аграрного університету

В рамках співпраці між кафедрою фінансів і кредиту Львівського національного аграрного університету та Навчально-виховним комплексом «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів-ліцей» с. Зимне Володимир-Волинського району Волинської області 18 червня 2014 року була проведена зустріч із учнями і вчителями ліцею та викладачами кафедри. Їхній увазі було запропоновано ознайомчу екскурсію для подальшої професійної орієнтації економічним факультетом, зокрема кафедрою фінансів і кредиту. Учнів ознайомили з історією створення кафедри, з переліком дисциплін, які викладають на спеціальності «Фінанси і кредит» ОКР «Бакалавр», «Магістр», «Спеціаліст», і окреслили основні наукові здобутки кафедри.
В контексті наукової роботи, згідно із планом організаційної роботи та співпраці  кафедри фінансів і кредиту з  ліцейними класами обговорювалась тематика наукових робіт ліцеїстів на наступний навчальний рік.
Слід відзначити, що поєднання середньої спеціалізованої школи та університету дає вагомі результати в залученні нових учнів як у стіни ліцею, так і університету, кращі можливості для подальшого навчання і пошуку роботи в майбутньому.


День кафедри фінансів та кредиту!

7 травня 2014 року у Львівському національному аграрному університеті на кафедрі фінансів та кредиту проводився круглий стіл, присвячений дню кафедри під назвою: «Перше робоче місце випускника напряму підготовки «Фінанси і кредит» :досвід і перспективи».

Одним із завдань кафедри фінансів та кредиту є налагодження контактів із потенційними роботодавцями для формування вакансій, робочих місць, проведенням тренінгів, презентацій, семінарів та консультацій з питань кар'єри. Саме кафедра фінансів і кредиту повинна дати змогу студентам, як майбутнім працівникам фінансової сфери, отримати відповідний рівень фахових знань, обмінятися досвідом ділового спілкування з уже працюючими фінансистами, банкірами, економістами. А ще – розширити коло друзів, пізнати краще різні сфери економіки.

До щорічного святкування Дня кафедри залучаються цікаві особистості, науковці та практики. В заході взяли участь весь професорсько-викладацький склад кафедри, працівники наукової бібліотеки ЛНАУ, студенти, фінансисти-практики банківської, пенсійної та страхової сфери Львівської, Рівненської, Волинської та закарпатської області.

Розпочався круглий стіл із вступного слова завідувача кафедри, професора, заслуженого працівника освіти України Онисько Стефанії Михайлівни, яка у своєму виступі виокремила новаторський підхід молодого покоління фінансистів, студентів-науковців, відзначила високий професіоналізм, працездатність та компетентність працівників кафедри фінансів та кредиту і заохотила усіх присутніх гостей до творчої співпраці з кафедрою фінансів та кредиту, яка стане для усіх вікном у широкий світ знань з напрямку фінансів, джерелом ексклюзивної інформації та незмінним порадником на ниві науково-професійного життя.

Для проведення дня кафедри були запрошені представники філій кафедри фінансів та кредиту, які забезпечують проведення переддипломної практики і підвищення професійної підготовки студентів. Під час зустрічі кожен мав можливість виступити і розповісти про діяльність своєї фінансової установи та можливість очолити у них вакантні посади для студентів-фінансистів. Самох Лілія – керівник відділу продажів ПАТ «ВТБ банк», розповідала про вакантну посаду менеджера по роботі з клієнтами,  основні вимоги до працівників та перспективи кар’єрного росту у банку. Котула Надія, керівник відділення страхової компанії «Універсальна», ознайомила з діяльністю компанії її послугами, розповіла про свій кар’єрний ріст, вимоги до неї як працівника та ефективність і результативність навчання за спеціальністю «Фінанси» у Львівському національному аграрному університеті. Також про перші базові та висококваліфіковані знання, отримані в ЛНАУ на кафедрі фінансів і кредиту, розповів випускник-фінансист Мавдрик Олег – начальник відділення ПАТ «Всеукраїнський акціонерний банк». Представники німецької колсантингової компанії «ОVB» наголосили на перспективі отримання вищої освіти-фінансиста. Виступали перед аудиторією також працівники пенсійного фонду Жовківського району, співвласник ТзОВ «Сліптур» (туристична галузь) та інші провідні спеціалісти.

«Якісні підручники – якісні знання – якісна економіка» – саме так можна назвати презентацію, яку провела директор наукової бібліотеки Пинда Любов Арсентівна. Слід зазначити, що у ході виступу директора бібліотеки кожен зміг ознайомитись з книгами, періодичними виданнями, статистичними довідниками, монографіями. Хочеться наголосити, що наука щодня оновлюється, тож зараз дуже важливим є створення саме електронних підручників, які й були презентовані як додатки до проведення навчальних дисциплін, і які використовують у своїй науковій діяльності викладачі та студенти, бо майбутнє – за електронними носіями інформації.

Усі без винятку учасники круглого столу висловили вдячність усьому професорсько-викладацькому складу кафедри за визначені пріоритети, що повинні домінувати в освіті, за створення сприятливих умов для навчання студентів, формування творчих здібностей і навичок, за дотримання традицій, таких як академічність, толерантність, науковість і вміння донести результат своїх наукових здобутків до молодого покоління, і побажали нових вагомих результатів.


Участь кафедри фінансів і кредиту ЛНАУ у тематичних круглих столах «Працюй у Львові!»

Пошук першого місця праці стає для кожного студента першим серйозним завданням у житті. Не викликає сумніву, що в першу чергу будь-який роботодавець найбільше цінує знання й особисті якості випускника. Сьогодні, коли ринок праці переповнений фахівцями-економістами, важливу роль відіграє бажання студента знайти себе як професіонала та отримати те місце праці, яке б приносило йому як матеріальне, так і моральне задоволення.

25-26 квітня 2014р. викладачі кафедри фінансів і кредиту та кращі студенти-фінансисти взяли участь у тематичному круглому столі «Працюй у Львові!», який відбувся у приміщенні Львівської міської ради за сприяння мерії та програми стажування «Перший кар’єрний крок». Інформаційну підтримку забезпечували: «Асоціація фахівців з управління людськими ресурсами, Європейська бізнес асоціація та Львівський Туристичний Альянс».

В рамках круглого столу присутнім було презентовано ряд компаній, які здійснюють пошук висококваліфікованих працівників. Серед них :

– «Західна консалтингова група» – юридична фірма, що має на меті сформувати в бізнес-середовищі еталони, цінність і культуру професійних послуг із збереження і захисту активів. Надає юридичні, бухгалтерські, консалтингові послуги, навчальні курси та тренінги;

– Adecco – компанія, що найбільш успішно розвивається, постачальник рішень в галузі управління людськими ресурсами. Adecco Group – один з найбільших роботодавців на 9 з 13 головних світових економічних ринках. Даним ринкам належить 95% обороту світового ринку індустрії підбору персоналу;

– Nexia DK. Аудитори і консультанти – група компаній «Нексія ДК», заснована у 2001 році. Сьогодні займає провідні місця на українському ринку аудиту, оцінки, податкового та управлінського консалтингу. Великий галузевий досвід та комплексний підхід до обслуговування клієнтів дає нам змогу повно і ефективно реалізовувати свій потенціал і вирішувати найскладніші завдання;

– «Кредобанк»  – надійний фінансовий партнер для клієнтів і привабливий роботодавець для  працівників. Завдяки спеціалізації і концентрації ресурсів хоче досягти і підтримати довгострокову стабільність бізнесу, забезпечуючи тим самим рентабельність інвестицій акціонерів;

– Страховий брокер «Експерт» – професійний учасник страхового та кредитного ринку, який представляє інтереси клієнтів у страховій компанії чи банку. З 2001 року реалізує продукти страхових компаній та банків і допомагає обрати найбільш привабливий для клієнтів варіант за співвідношенням ціна-якість.

– PZU – страхова компанія, що входить до десятки кращих страхових компаній України та активно виплачує компенсації клієнтам. У «Рейтингу страхових компаній» від РА «Експерт-рейтинг» PZU входить до групи А в категорії «Найвищий рівень стійкості страхових компаній».

Провідні фахівці цих компаній розповіли про роботу, основну місію та мету діяльності своїх фірм, окреслили основні вимоги до майбутніх працівників. Досвід спілкування з професіоналами-практиками справив належне враження на студентів, більшість з яких зацікавилися перспективою роботи у тій галузі, що їх зацікавила найбільше.

Основним здобутком, який кожен виніс для себе стало те, що сьогодні без належних знань у галузі фінансів важко знайти свою нішу у складному конкурентному середовищі. Тому головним завданням студента-фінансиста повинно стати бажання отримувати якісні знання, мати власну систему цінностей, формувати здатність приймати самостійні рішення, нести за них відповідальність та постійно самовдосконалюватися.


10-11 квітня 2014 року на базі Національного університету державної податкової служби України відбувся ІІ етап Всеукраїнської студентської олімпіади з навчальної дисципліни «Податкова система України»

Вітаємо активних учасників студентського наукового гуртка кафедри фінансів та кредиту групи Фін-44 Романа Кожушка та Наталію Канюк із отриманими нагородами. В Олімпіаді взяли участь 65 студентів із 40 вишів з різних міст України: Києва, Тернополя, Харкова, Львова, Сум, Чернігова, Полтави, Луцька, Черкас, Севастополя, Херсону, Дніпропетровська, Донецьку, Хмельницького, Івано-Франківська та ін. Учасниками Олімпіади були переможці І етапу Олімпіади, проведеного у вищих навчальних закладах України, в яких навчаються студенти. ІІ заключний етап Олімпіади пройшов у два тури. Перший тур передбачав рішення практичних завдань відповідно до навчального курсу «Податкова система України»: заповнення податкової звітності (декларація про річний майновий стан та доходи), визначення сум податків і зборів тощо. Другий тур передбачав перевірку теоретичних знань: особисте бачення студентом податкових аспектів інтеграційного вектору України та творче оригінальне завдання щодо оцінки фіскальних заходів, які застосовували правителі Франції в минулому.

Журі Олімпіади виокремили конкурсні роботи з які вказують про неформальний підхід до проблем оподаткування та розвивають нові нестандартні думки, просуваючи молодих науковців до професійного росту. Переможці ІІ-го етапу Всеукраїнської студентської олімпіади з навчальної дисципліни «Податкова система України» нагороджені грамотами та дипломами. Грамоту за масштабність думок отримав Роман Кожушко, а диплом учасника отримала Наталія Канюк.

Колектив кафедри фінансів і кредиту вітає студентів з успішним виступом та щиро бажає навчально-наукових звершень, високих досягнень, наснаги, впевненості, доброти та радісних моментів у житті.
2-4 квітня 2014 року на базі Тернопільського національного економічного університету було проведено ІІ етап Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності «Фінанси та кредит»

Вітаємо активних учасників студентського наукового гуртка кафедри Фінансів та кредиту групи Фін-63 Івана Кухара та Василину Павлюк із отриманими нагородами. У конкурсі взяли участь 73 студенти з 43 вищих навчальних закладів. Завдання ІІ етапу були сформовані згідно з  програмами нормативних навчальних дисциплін та складалися з 3 теоретичних завдань, 2 задач, ситуаційного завдання, кросворду і тестів. До складу журі входили 24 висококваліфіковані науковці у галузі фінансів з провідних економічних ВНЗ України.


За підсумками олімпіади дев’ятьох студентів було нагороджено дипломами I–III ступенів, дев’ятьох інших –грамотами. Грамоту за творчий підхід до розкриття конкурсних завдань отримала Василина Василівна Павлюк (Львівський національний аграрний університет). Відзнаку за оригінальність викладення власної думки отримав Іван Зіновійович Кухар (Львівський національний аграрний університет).

Відкритий виховний захід присвячений писанкарству!

8 березня 2014 року на кафедрі фінансів і кредиту було проведено відкрите заняття для студентів-фінансистів на тему: «Українська писанка».  Важливість Великого посту та приготування до Великодня, детально з пошануванням традицій та звичаїв в презентаційній формі доповідала к.е.н., доцент Богач Мар’яна Мирославівна. Яка у своїй доповіді детально висвітлила багату культуру українського народу, величезний скарб якого складається з цінностей, надбаних багатьма поколіннями.

Готуючись в часі Великого посту до гідної зустрічі Пасхи, протягом цілої чотиридесятниці (навіть і у святкові дні) українці пишуть писанки.  Для ефективності та цікавості відкритого заняття, майстер-клас провела народна майстриня, одна з талановитих писанкарок Львівського національного аграрного університету – Наталія Маноліївна, роботи якої можна побачити на багато чисельних виставках та народних ярмарках. Майстер-кераміст познайомила студентів з оригінальними орнаментами писанок, які не тільки чарують своєю вишуканістю, мініатюрністю, гармонією колориту, але й несуть прадавні символи світорозуміння і природи, єднають з традицією минулого. Студенти дізнались усі тонкощі виготовлення народних витворів мистецтва. Було надзвичайно цікаво долучитись до діяльності, що пов’язує з нашими предками та глибинами української традиції. Особливо важливо, що студенти мали змогу познайомитися з цією технікою напередодні Великодня, і це морально налаштувало на очікування свят. Насправді ж, писанкарство – дуже кропітка робота, що вимагає максимальної уваги, зосередженості, знання символіки та прояву власних творчих здібностей. Мистецтво писанкарства дуже давнє, а сама писанка є символом сонця, життя, любові, краси, добра та весняного відродження.

Учасники майстер-класу з писанкарства мали змогу дізнатися про зміст закодованих символів, пізнати регіональні особливості писанкового розпису та навчаться розписувати писанки, використовуючи традиційні орнаменти.

Такі заняття дають реальну можливість доторкнутися до народної культури, побуту українців. Це чудова нагода подивитися один на одного по-новому: викладачам на творчі здібності своїх студентів, студентам пізнати щось нове в своєму житті, або, навіть, започаткувати в собі нові творчі завдатки, колегам поспілкуватися у неформальному творчому просторі.


Відкрите заняття, присвячене спогадам про Володимира Івасюка

Цього року виповнилося б 65 років з дня народження Володимира Михайловича Івасюка – українського композитора і поета, Героя України. Тому 10 березня 2014 року на кафедрі фінансів і кредиту було проведено відкрите заняття з виховної години в академічній групі Фін-33 (куратор доц. О.Б. Садура) на тему: «Володимир Івасюк – сонце української музики».

Зі вступним словом виступила завідувач кафедри фінансів і кредиту, професор С. М. Онисько, яка назвала Володимира Івасюка «детонатором, творчість якого започаткувала в нашій українській естраді вибух нового мислення і бачення, нову музичну генерацію».

Той, хто хоч раз у житті співав «Червону руту», назавжди запам’ятав відчуття радості, яке охоплює душу від правдивих і щирих слів. Завдяки цій пісні світ дізнався, яка чудова країна є в Європі, якою прекрасною мовою там співають про кохання. Для українців, розкиданих по всьому світу, «Рута» стала джерелом наснаги і віри в світле майбутнє рідної землі. Автор, буковинець Володимир Івасюк, написав цю диво-пісню, коли йому було всього 21 рік. Він плідно працював, створював нові шедеври, які виводили нашу пісенну творчість на простори світу. Творчий доробок поета складає 107 пісень, 53 інструментальних творів та значної кількості музичних творів для спектаклів. А на 30-му році його позбавили життя, і довгі роки замовчували правду. Пісні його також були заборонені, але вони жили і житимуть в народі вічно.

Проведене заняття ознайомило студентів із творчістю В. Івасюка, пробудивши в палких молодих серцях інтерес до культурного надбання, виховало у них патріотизм та розширило їх світогляд, адже від спілкування з творами Івасюка людина стає добрішою, милосерднішою, а в її серці прокидається любов до своєї родини і Батьківщини.


Співпраця кафедри фінансів та кредиту з потенційними абітурієнтами ЛНАУ

19 березня 2014 року на кафедрі фінансів і кредиту Львівського національного аграрного університету пройшла зустріч з учнями-ліцеїстами Львівського економічного ліцею, з яким ведеться співпраця уже багато років поспіль. В рамках  зустрічі було проведено розширене засідання наукових гуртків «Фінанси і фінансова діяльність» та «Податкова і банківська система», які функціонують на кафедрі фінансів і кредиту. Ліцеїсти мали змогу відчути себе науково обізнаними у вирі актуальних фінансових подій, які донесли до них студенти-науковці спеціальності «Фінанси і кредит» під час своїх доповідей. Проведений захід заохотив учнів до самостійного та активного розвитку в собі навиків майбутнього науковця.

Під час перебування в університеті вони були захоплені знаннями, які подає вищий навчальний заклад своїм студентам, методичним забезпеченням, широким спектром цікавих дисциплін, що викладаються на кафедрі фінансів та кредиту, тісною співпрацею кафедри з різноманітними філіями та можливістю майбутнього працевлаштування. Учні ліцею відвідали музеї, пізнали національний дух університету та послухали захоплюючу історію розвитку аграрного вишу.

Одне з актуальних завдань кафедри фінансів та кредиту — пошук оптимальних шляхів зацікавлення майбутніх студентів навчанням, підвищення їх розумової активності, спонукання до творчості, виховання у них життєво й соціально компетентної особисості, здатної здійснювати самостійний вибір і приймати відповідальні рішення в різноманітних життєвих ситуаціях, вироблення вмінь практичного і творчого застосування здобутих знань.


І мене в сім'ї великій,

В сім'ї вольній, новій,

Не забудьте пом'янути

Не злим тихим словом.

Сьогодні, в рік ювілею, Україна символічно підсумовує наші спроби осягнути Шевченка, велич його слова й масштаб особистості. В березневі дні вшанування пам’яті великого сина українського народу – Тараса Григоровича Шевченка стали тематичним підґрунтям для проведення традиційних заходів у Львівському національному аграрному університеті.

18 березня 2014 року в рамках програми заходів, приурочених до 200-річниці від дня народження Кобзаря було проведено відкрите виховне заняття у академічній групі Фін-13 на тему «Тарас Григорович Шевченко – великий син українського народу»

Виховний захід було розпочали із вшанування пам’яті «Небесної сотні», надію і віру у нову Україну якої ми можемо виправдати власним прикладом гідного життя.

Із вступним словом виступила наставник академічної групи к.е.н., в.о. доцента кафедри фінансів і кредиту Г. В. Східницька, яка наголосила на тому, що у культурному іконостасі України беззаперечним моральним авторитетом є Тарас Шевченко: поет, прозаїк, драматург, письменник, художник, живописець, мистецтвознавець, фольклорист, етнограф, політичний і громадський діяч; людина, доля якої була й залишається взірцевим прикладом «служіння народу». Присутні мали можливість також переглянути презентаційний матеріал «Дітям про Т. Г. Шевченка».

Продовжила тематичне заняття Катерина Дудік короткою доповіддю та тему «Штрихи із автобіографії геніального сина України – Тараса Григоровича Шевченка».

Постать Т. Г. Шевченка є багатогранною і різносторонньою, на чому наголосили Марчук Любов і Савчин Наталія у доповідях «Шевченко-художник» та Ольга Головчак і Тараса Вітюк – «Поезія Кобзаря єднає серця українців». Впродовж заняття було прочитано чимало поезій: «Думка» (Марія Оброцька), «Гоголю» (Наталія Савчин), «Мені однаково чи буду я жить в Україні чи ні…» (Оксана Мельник), «Заповіт» (Назарій Вовчек) та інші. Своїми роздумами про Кобзаря поділилася Любов Марчук. За її словами «..кожен по-своєму звіряється з Шевченком і міряє себе ним, кожен любить свого Шевченка і себе в ньому, наділяючи власними рисами, до кожного він приходить в особливий спосіб, щоб вести по життю».

Підводячи підсумок тематичного заняття, Г. В Східницька. відзначила, що і дорослі, і діти шанують геніального українського поета, художника, борця за волю народу, і завжди пам'ятатимуть його заповіти. Шевченко завжди є сучасним. Він у наших думах, серцях, нашій боротьбі за краще майбуття уже незалежної України.

Він дитя з-під стріхи,

Він в подертій свиті.

Він здобув нам славу,

Як ніхто на світі.

А та наша слава

Не вмре не загине

Наш Тарас Шевченко –

Сонце України


Відкрита виховна година на тему:

«Відроджувач української держави (до 140-річчя від дня народження Августина Волошина)».

17 березня 2014 р, згідно плану виховної роботи серед студентів в рамках їх патріотичного, політичного та морального виховання, у групі Фін-44 було проведено відкриту виховну годину. Заняття було присвячене великій постаті українського народу – духовній особі, просвітителю і педагогу – Августину Волошину. Доля дарувала йому насамперед яскраву політичну кар’єру. В сенсі націонал-патріотичних устремлінь він проникся об’єднавчими ідеями Закарпаття з усією Україною. В результаті зустрів мученицьку смерть у катівнях Лефортовської тюрми. Ще один злочин «братньої» Москви проти України. Незалежна Україна удостоїла Волошина найвищої державної нагороди – звання Героя.

Заняття розпочав наставник групи к.е.н., доцент А. В. Колодій, який зазначив, що у світлі останніх подій в сучасній Україні актуальним видається вивчення видатної історичної постаті – президента Карпатської України Августина Волошина. Студенти групи Ірина Маланій та Олеся Турянська виступили з доповідями, в яких всебічно розкрили окремі сторінки нелегкої біографії видатного просвітителя і політика. Крім того, студенти та викладачі кафедри переглянули короткометражний документально-історичний фільм «Собор на крові», присвячений боротьбі карпатських українців за незалежність.
Засідання наукового гуртка «Податки і банківська справа»

5 березня 2014 року відбулося засідання студентського наукового гуртка «Податки і банківська справа» кафедри фінансів і кредиту,  у роботі якого активну участь взяли 30 студентів економічного факультету та всі викладачі кафедри.

Робота розпочалася із вступного слова керівника наукового гуртка к.е.н, старшого викладача кафедри фінансів і кредиту Ю. М Томашевського, який привітав усіх учасників заходу та відзначив важливу роль даних проблем в умовах глобалізації світової економіки.

Студентка групи Фін-44 Ольга Мельник у своїй доповіді «Роль державної програми фінансового лізингу в аграрній сфері України» акцентувала увагу на перевагах фінансового лізингу в аграрному секторі України, особливості, перспективі та можливості отримання сільськогосподарської техніки в лізинг.

Після цього присутні мали можливість прослухати доповідь  студентки групи Фін-33 Оксани Лемешко на тему: «Золотовалютні резерви України в системі державного регулювання», в якій вона наголосила на важливості виконання завдань золотовалютного резерву, таких як забезпечення внутрішньої та зовнішньої стабільності національної грошової одиниці України – гривні, регулювання платіжного балансу України, проведення валютних інтервенцій у межах монетарної політики Національного банку України.

Також значно актуальною була доповідь Ірини Животягіної (Фін-63) на тему: «Передумови й наслідки зміни валютного курсу гривні і вплив на них проблем банківського сектору» (презентація виступу якої додається).

Представивши свої роботи, доповідачі відповідали на численні запитання, вели активну дискусію з присутніми щодо проблематики засідання.

Підводячи підсумки цього заходу, викладач кафедри фінансів і кредиту Ю. М. Томашевський відзначив високий рівень підготовленості учасників та висловив слова вдячності всім присутнім за цікаву та плідну дискусію.

Животяніна Ірина наукова.pptx скачати


Засідання наукового гуртка «Фінанси і фінансова діяльність»

18 лютого 2014 року на кафедрі фінансів і кредиту відбулось чергове засідання наукового гуртка «Фінанси і фінансова діяльність».

Під час заходу було представлено результати досліджень, присвячених проблемам дослідження фінансового стану та оподаткування у фінансовому секторі України. У науковому гуртку взяли участь студенти 2-6-го курсів економічного факультету та викладачі кафедри. Вступним словом засідання гуртка відкрив к.е.н., доцент А. В. Колодій, закцентувавши увагу науковців на важливості проведення наукових досліджень та використання отриманих результатів у навчальному процесі.

Результати своїх досліджень учасникам наукового гуртка представили студенти, які навчаються за програмами бакалаврської та магістерської підготовки:

Кухар Іван, група Фін-63, спеціальність «Фінанси і кредит»,

тема доповіді: «Брудні гроші у фінансовій системі держави»;

Солтис Ірина, група Мо-32, напрям підготовки «Менеджмент організації»,

тема доповіді: «Фінансова підтримка фермерських господарств»;

Євтушик Яна, група Фін-25, спеціальність «Фінанси і кредит»,

тема доповіді: «Пенсійний фонд України як фінансовий інститут».

Представлені наукові доповіді відзначались актуальністю та важливістю досліджуваних тем, розгляд яких супроводжувався дискусіями науковців, що свідчить про активне зацікавлення студентів науковою діяльністю на кафедрі фінансів та кредиту.


Результати обласного етапу Всеукраїнського конкурсу бізнес-планів підприємницької діяльності серед молоді Львівщини

Експертна рада обласного етапу конкурсу, на який було надіслано 23 бізнес-плани, нагородила дипломом І ступеня в номінації «Молодий підприємець» к.е.н., доцента кафедри фінансів і кредиту Марків Галину Василівну, яка розробила власний проект – «Створення ферми з вирощування страусів».

З метою залучення молоді до підприємницької діяльності, на виконання Указу Президента України «Про заходи щодо забезпечення працевлаштування молоді», управління молоді та спорту Львівської обласної державної адміністрації спільно з Львівським обласним молодіжним центром праці проводить обласний етап Всеукраїнського конкурсу бізнес-планів підприємницької діяльності серед молоді у Львівській області.

Найкращі роботи учасників надіслані на розгляд експертної ради Всеукраїнського конкурсу бізнес-планів підприємницької діяльності до Міністерства молоді та спорту України.

Надіємося на позитивні результати та взаємну співпрацю в майбутньому!


19-20 листопада 2013 року

Всеукраїнський конкурс дипломних робіт зі спеціальності «Фінанси і кредит» у 2013/2014 н.р.

За результатами проведення Всеукраїнського конкурсу дипломних робіт, який проходив у Донецькому національному університеті економіки і торгівлі імені Михайла Туган-Барановського, дипломна робота студента спеціальності «Фінанси і кредит» Волошина Богдана Вікторовича отримала ІІІ місце (268 балів). Робота виконана під керівництвом к.е.н. доцента кафедри фінансів і кредиту Рубай Оксани Володимирівни. Тема диплому: «Управління фінансовими ресурсами ФГ «Надія» Старосамбірського району, Львівської області та шляхи його покращення».

Учасниками конкурсу були 66 студентів ОКР «Магістр», та 34 ОКР «Спеціаліст» із 32 навчальних закладів України. Конкурсна комісія на своєму засіданні, обговоривши наукові результати кожної роботи та беручи до уваги висновки рецензентів, шляхом голосування відібрала із 100 конкурсних робіт 30 кращих дипломних робіт і нагородила їх І, ІІ, та ІІІ місцем. Інших учасників та їх керівників було нагороджено грамотами за участь, а також були визначені ті, які не отримали призових місць.


Публічна лекція на кафедрі фінансів і кредиту

31 жовтня 2013 року на кафедрі фінансів і кредиту відбулась публічна лекція для студентів групи Фін-44 з дисципліни «Соціальне страхування». Лекцію було проведено к.е.н., доцентом Верзуном Андрієм Андрійовичем за участю керівника відділу активної підтримки безробітних Жовківського районного центру зайнятості Марків Тетяни Семенівни. Слухачами були студенти-фінансисти та професорсько-викладацький склад кафедр фінансів і кредиту, менеджменту організації ім. Є.Храпливого, міжнародної економіки та менеджменту ЗЕД, економіки підприємства, бухгалтерського обліку і аудиту, економічної теорії. Присутні ознайомилися із організацією взаємовідносин суб’єктів господарювання із органами соціального страхування на випадок безробіття, специфікою роботи центру зайнятості, видами соціальних послуг, які надає дана служба.

На основі проведеної лекції започатковано співпрацю кафедри фінансів і кредиту із Жовківським районним центром зайнятості. Метою цієї співпраці є ознайомлення студентів, що здобувають вищу освіту за напрямом підготовки «Фінанси і кредит» з умовами працевлаштування, шляхом проведення семінарів на актуальну тематику: «Стажування студентів, як перший крок у формуванні страхового стажу», «Підтримка Державною службою зайнятості підприємницьких ініціатив», проведення на його базі професіографічних екскурсій.

Викладачі кафедри фінансів і кредиту використовують інноваційні методи навчання, оскільки сучасний студент – вимогливий до рівня отриманих знань, його слід постійно зацікавлювати новими методами викладання навчальних дисциплін. З цією метою на кафедрі проводяться лекції із залученням практиків з виробництва, фінансово-кредитних установ, державних соціальних фондів. За таких умов навчання формується світогляд студентів, уміння креативно мислити, приймати правильні рішення у складних фінансових ситуаціях; розвивається здатність до самопізнання та самореалізації з різних видів навчальної та наукової діяльності.
Практична підготовка студентів на філіях кафедри фінансів та кредиту

У жовтні 2013 року на філіях кафедри фінансів та кредиту, були проведені виїзні практичні заняття для студентів четвертого курсу спеціальності «Фінанси та кредит». Заняття на філіях, один з методів навчання, що дозволяє закріпити теоретичні знання, сформувати професійні вміння, виховати потреби системного поновлення своїх знань для їх практичного застосування.

Хоча такі заходи є традиційні для кафедри фінансів та кредиту, усе ж щороку вони мають інакші відтінки та акценти – змінюється час, змінюються студенти і створюються нові філії кафедри, так само відбуваються зміни і в підходах до підготовки фахівців та вимоги до них з боку працедавців. Нам важливо, щоб наші випускники зробили перші кроки в майбутнє упевнено.

Наближення студентів до реальних ринкових умов формує в них ділову компетентність, розуміння законів діяльності фінансової установи – як внутрішніх, так і зовнішніх, розвиває комунікативні та ділові якості. Вирішує проблему отримання практичних навиків роботи паралельно з процесом вивчення теоретичного матеріалу.

Основним ініціатором запровадження такої системи навчання студентів на кафедрі фінансів та кредиту за допомогою співпраці з різними фінансово-кредитними установами Львівщини, банками, страховими компаніями, управлінськими структурами державної виконавчої влади, є  професор, проректор з науково-педагогічної роботи, завідувач кафедри фінансів та кредиту Стефанія Михайлівна Онисько. Заняття на філіях кафедри проводяться з використанням ділових ігор, дискусій у формі круглих столів, для набуття студентами професійних навиків.

Завжди існував вислів, що успіху досягає тільки той, хто не лише шукає потрібні умови, але сам створює їх. Тому варто твердити, що кафедра фінансів та кредиту тісно працює в напрямку створення належних умов для своїх студентів, для яких створені філії кафедри є вікном у широкий світ знань, джерелом  ексклюзивної інформації, незамінним порадником та консультантом. Така практична діяльність – добрий плацдарм, старт у професійному житті.

Вийшла з друку монографія к.е.н., проф. Онисько С.М.,  д.е.н., проф.  Біттера О.А. та к.е.н.старшого викладача кафедри фінансів та кредиту  Східницької Г.В. «Стан, проблеми і шляхи покращення фінансово-економічних результатів діяльності сільськогосподарських підприємств».

У монографії досліджено теоретичні, методичні та прикладні аспекти особливостей формування  фінансово-економічних результатів діяльності сільськогосподарських підприємств. Проведено аналіз та подано оцінку загальних тенденцій розвитку фінансово-економічних результатів діяльності сільськогосподарських підприємств, систематизовано чинники впливу на їх формування. Запропоновано напрями забезпечення фінансово-економічних результатів діяльності сільськогосподарських підприємств.

Для широкого кола науковців, викладачів, студентів вищих навчальних закладів аграрного профілю, спеціалістів органів державного управління й усіх, кого цікавить стан і тенденції розвитку аграрної економіки.


28-29 березня 2013 року Всеукраїнський конкурс студентських наукових робіт з економіки сільського господарства та АПК

Вітаємо активного учасника студентського наукового гуртка кафедри фінансів та кредиту студента групи Фін-45 УХАНИЧА РОМАНА ТАРАСОВИЧА із перемогою у ІІ турі Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт, який НАГОРОДЖЕНИЙ ДИПЛОМОМ I СТУПЕНЯ, що проходив в Уманському Національному Університеті садівництва. Тема доповіді: «Соціальні податкові режими у сільському господарстві». Наукова робота виконана під керівництвом к.е.н., доцента кафедри фінансів та кредиту Тофана Івана Миколайовича. У роботі конференції брали участь 82 учасники із 38 навчальних закладів України. Конкурсна комісія на своєму засіданні, обговоривши наукові результати кожної роботи та висновки рецензентів, голосуванням відібрала із 82 конкурсних робіт, 22 кращі наукові роботи і запросила їх авторів на підсумкову науково-практичну конференцію.

День кафедри фінансів та кредиту

27 березня у Львівському національному аграрному університеті на кафедрі фінансів та кредиту під таким девізом: «Фінансові знання – основа формування професійної компетентності майбутніх фінансистів» проводилось відкрите розширене засідання, присвячене дню кафедри.

В заході взяли участь викладачі кафедри, працівники наукової бібліотеки ЛНАУ, студенти, фінансисти-практики банківської та страхової сфери.

Розпочався семінар зі вступного слова завідувача кафедри, професора, заслуженого працівника освіти України – Онисько Стефанії Михайлівни, яка у своєму виступі виокремила новаторський підхід молодого покоління фінансистів, студентів-науковців, відзначила високий професіоналізм, працездатність та компетентність працівників кафедри фінансів та кредиту, заохотила усіх присутніх гостей до творчої співпраці з кафедрою фінансів та кредиту.

На святкування дня кафедри були запрошені представники філій кафедри фінансів та кредиту, які забезпечують проведення переддипломної практики, підвищення професійної підготовки студентів. Під час зустрічі кожен мав можливість виступити і розповісти про діяльність своєї фінансової установи. Самох Лілія, керівник відділу продажів ПАТ «ВТБ банк», розповідала про важливість Інтернет-банкінгу, про можливість здійснення миттєвих переказів через банкомати та транзакційні термінали. Старший менеджер страхової компанії «611» Баліцька Марія ознайомила з діяльністю компанії, її послугами і запропонувала вакантні посади для студентів-фінансистів.

Учасники семінару висловили вдячність усьому професорсько-викладацькому складу кафедри і побажали нових вагомих результатів, пошани і визнання.«Якісні підручники – якісні знання – якісна економіка» – саме так можна назвати проведену презентацію директора наукової бібліотеки Пинди Любові Арсентівни. Слід зазначити, що у ході виступу директора бібліотеки кожен зміг ознайомитись з книгами, періодичними виданнями, статистичними довідниками, монографіями і електронними підручниками.


Співпраця кафедри фінансів та кредиту з учнями-ліцеїстами – потенційними абітурієнтами ЛНАУ

19 лютого 2013 року у рамках співпраці кафедри фінансів і кредиту Львівського національного аграрного університету та Львівського економічного ліцею щодо пошуку обдарованої молоді відбулось спільне засідання наукових гуртків «Фінанси і фінансова діяльність», «Податкова і банківська справа». На засіданні були заслухані наукові доповіді, обговорено дискусійні моменти. Кращі доповідачі були рекомендовані до виступу на звітній студентській науковій конференції.

Учні ліцею під час перебування в університеті були захоплені знаннями, які дає вищий навчальний заклад своїм студентам, методичним забезпеченням, великим спектром дисциплін, що викладаються на кафедрі фінансів та кредиту, тісною співпрацею кафедри з різноманітними філіями та можливістю майбутнього працевлаштування. Учні ліцею відвідали музеї університету та послухали історії розвитку нашої Альма-Матер.

Одне з актуальних завдань кафедри фінансів та кредиту — пошук оптимальних шляхів зацікавлення майбутніх студентів навчанням, підвищення їх розумової активності, спонукання до творчості, виховання ліцеїста як життєво й соціально компетентну особистість, здатну здійснювати самостійний вибір і приймати відповідальні рішення в різноманітних життєвих ситуаціях, вироблення вмінь практичного і творчого застосування здобутих знань. Учневі варто розвивати такі якості, як пізнавальна активність, самостійність, уміння творчо виконувати завдання, і вже тепер обирати свій фах у царині економічної освіти з початковим фундаментом знань.


Практичні заняття за межами університету – це завжди цікаво!

23 листопада 2012 у ПАТ АКБ «ЛЬВІВ», було проведено виїзне практичне заняття з дисципліни «Банківські операції», для студентів четвертого курсу, спеціальності «Фінанси та кредит», як один з методів навчання, що дозволяє закріпити теоретичні знання, сформувати професійні вміння, виховати потреби системного поновлення своїх знань для їх практичного застосування.

Вже вкотре поспіль, завдяки завідувачу кафедри фінансів та кредиту, проректору з науково-педагогічної роботи, професору Стефанії Михайлівни Онисько, на кафедрі фінансів та кредиту проводяться круглі столи, навчальні екскурсії, виїзні заняття, що дозволяє набути студентам та викладачам кафедри практичні навики, отримати консультації в потрібних для роботи питаннях, вдосконалити навчальний процес, посприяти студентам у їх працевлаштуванні та знайти свою нішу в професійному житті.

На занятті в банку студентам показано порядок оформлення депозитних договорів, правила роботи прихідних, видаткових та вечірніх кас, як оформляти та перевіряти правильність документів. Надано інформацію, як саме діє система «Клієнт-банк», як здійснюються міжбанківські та міжнародні платежі. Заняття-тренінги для студентів дозволяють виробити первинні навички проведення консультації для клієнтів-фізичних осіб та, окремо, клієнтів-суб’єктів господарювання з питань відкриття рахунків, користування кредитом та роботи банку загалом.

Начальник відділу управління персоналу ПАТ АКБ «ЛЬВІВ», Братків Лідія, ознайомила студентів з матеріально-технічною базою банку, охарактеризувала вимоги до технічного забезпечення робочих місць працівників різних відділів та відповіла на запитання, що виникали під час оглядової екскурсії. Працівники технічного відділу банку провели ознайомчу презентацію, акцент у доповідях був зроблений на інформаційне забезпечення діяльності банку та специфіку автоматизованої банківської системи. Такі виїзні заняття значно підвищують інтерес студентів до дисциплін, що відносяться безпосередньо до обраної спеціальності.

Загалом, перебування в банку залишило лише позитивні враження. Адже, інформацію яку студенти отримали була ретельно підготовлена, показана на реальних прикладах, в той же час створювалася атмосфера дискусій і зацікавленого обговорення, що дозволило залучити до роботи всіх присутніх. Це дало можливість студентам зарекомендувати себе і в майбутньому очолити вакантну посаду саме в банку ПАТ АКБ «ЛЬВІВ».

Завжди існував вислів, що успіху добивається тільки той, хто не лише шукає потрібні умови, але сам створює їх. Тому варто твердити, що кафедра фінансів та кредиту тісно працює в напрямку створення належних умов для своїх студентів, для яких професорсько-викладацький склад кафедри є вікном у широкий світ знань, джерелом  ексклюзивної інформації, незамінним порадником та консультантом!


Зв’язок кафедри фінансів та кредиту з роботодавцями

Одним із завдань кафедри фінансів та кредиту є налагодження контактів із потенційними роботодавцями для формування вакансій, робочих місць, проведенням тренінгів, презентацій, семінарів та консультацій з питань кар'єри. Перспективною формою співробітництва для  навчального процесу є функціонування філій  кафедри фінансів на базі фінансових інституцій, організацій, підприємств.

У вересні 2012 року за ініціативи завідувача кафедри фінансів та кредит, професора Онисько С.М. створено філії кафедри фінансів та кредиту на базі Інституту землеробства і тваринництва західного регіону УААН, а також на базі Львівського обласного державного проектно-технологічного центру охорони родючості ґрунтів і якості продукції «ОБЛДЕРЖРОДЮЧІСТЬ». У 2011 році створено філію кафедри на базі АБ «Південний» та ПАТ АКБ «Львів», а також ПАТ «Страхова компанія «ІНТЕР-ПЛЮС». В попередні роки було створено філії на базі ЗАТ «Страхова компанія 611», ПАТ КБ «ПриватБанк»  та багатьох інших фінансових установах.

Метою створення філій кафедри є проведення переддипломної практики, підвищення професійної підготовки студентів у відповідності з Законом України «Про вищу освіту». Мета діяльності кафедри – інтеграція зусиль провідних фахівців та використання передового досвіду практичної виробничо-комерційної діяльності високотехнологічного, наукоємного підприємства в навчальному процесі. На  базі філій кафедри проводиться стажування та підвищення кваліфікації професорсько-викладацького складу, координації та удосконалення навчально-методичної роботи кафедри та проведення сумісних наукових досліджень.

Колектив кафедри надає студентам можливість краще пізнати різні сфери економіки, отримати відповідний рівень фахових знань, обмінятися досвідом ділового спілкування з уже працюючими фінансистами, банкірами, економістами.

Кафедра фінансів та кредиту запрошує до співпраці й інші наукові установи, організації та фірми.Attachments:
File Опис File size
Download this file (ЗВІТ про профорієнтаційну роботу за тижнями.doc)ЗВІТ про профорієнтаційну роботу за тижнями.doc   56 Kb
Download this file (Графік відкритого навчального процесу на І семестр 2013.doc)Графік відкритого навчального процесу на І семестр 2013.doc   53 Kb