29 і 30 травня на кафедрі менеджменту ім. проф. Є. Храпливого відбулася Всеукраїнська науково-практична інтернет-конференція: «Концептуальні засади менеджменту у сфері аграрного виробництва: теорія, методологія, практика».

Конференція складалася з п’яти секцій: «Актуальні напрями розвитку теорії та практики менеджменту та сучасні парадигми стратегічного та корпоративного менеджменту», «Інноваційний, інвестиційний та інформаційний менеджмент в системі сучасного підприємства», «Міжнародний менеджмент та менеджмент зовнішньоекономічної діяльності підприємств», «Управління ризикозахищеністю, безпекою та конкурентоспроможністю суб’єктів господарювання. Маркетингове та логістичне управління підприємствами», «Управлінські аспекти облікового забезпечення менеджменту».

Дослідження є актуальними, оскільки висвітлюють тенденції розвитку теорії та практики менеджменту, специфіку функціонування та впливу нових методів управління у сфері сучасного та міжнародного менеджменту, управління ризикозахищеністю, безпекою та конкурентоспроможністю суб’єктів господарювання.

Це дає змогу вченим та студентам глибше розуміти подібні явища з різних наукових точок зору.

Усі учасники інтернет-конференції отримають електронний збірник тез доповідей.

Збірник ТЕЗ. Менеджмент 2018 р. - Скачати


28 лютого на «Арені Львів» стартувала XІ спеціалізована виставка «АгроТехніка–2018». В експозиції – сільськогосподарська техніка, обладнання, комплектуючі, добрива, засоби захисту рослин, насіння польових та овочевих культур, сучасні технології і проекти у сільському господарстві.

У межах роботи виставки старший викладач кафедри менеджменту О.В. Федик відвідала конференцію для сільськогосподарських виробників та підприємств харчової промисловості з актуальних питань, а саме: фінансова підтримка аграрного сектору економіки у 2018 році, земельні правовідносини, практичні поради виробникам аграрного сектору економіки для участі в системі закупівель ProZorro, додаткові фінансові можливості для аграріїв через аграрні розписки, інноваційні рішення в аграрному бізнесі.26 жовтня 2018 року до вшанування Дня рідної української мови  чергові викладачі кафедри менеджменту ім. проф. Є.В. Храпливого О.В. Бінерт та І.В. Магійович у гуртожитках №3 та №7 провели тематичну бесіду зі студентами-магістрами на тему «Мова моя солов’їна…». Обговорювалася роль української мови в житті кожної людини, кожного українця і не тільки.

Любов до рідної мови, любов до рідної Батьківщини — невіддільні поняття. Вони споконвіку живуть у людських серцях і притаманні тим, хто шанує історію й культуру власного народу. Дійсно, не було жодного видатного письменника, який би не висловив любові до рідної мови, а також своєї тривоги за її долю. Не було жодного поета, який би не покладав на рідну мову найсвітліших надій. Так склалося тому, що кожен митець бачив долю свого народу в майбутньому невідривною від долі мови.

Мова — це душа народу. Немовля з перших днів свого існування чує рідну мову від матері, а потім, підростаючи, повторює перші пестливі слова. Це, звичайно, саме ті слова, які промовляла ще за сивої давнини над колискою молода жінка, чимось схожа на матусю. Ці слова сповнені почуттям, ніби квітка нектаром.

Слова нашої мови переткані вишневим цвітом, барвінком, калиною.

Українська мовна традиція сягає до княжих далеких часів. За часів Київської Русі наше слово повновладно зазвучало на державному рівні. Потім виникли школи, друкарні, які видавали не лише духовні твори, а й підручники, наукові трактати. Але шлях нашої мови був тернистим. Скільки заборон довелося зазнати українській мові, починаючи з часів Петра Першого! Мова вмирала. Діялося це тоді, коли на сторожі духовності народу стояло могутнє слово Тараса Шевченка, але від народу приховувалися найвищі прояви його духу. До розряду заборонених потрапили твори Івана Франка, Лесі Українки, Івана Нечуя-Левицького, Панаса Мирного.

Сьогодні нашій державній мові потрібні духовна міць, любов до знань, справедливість, інтелігентність, наша національна самосвідомість.

Отож, наша українська мова — це золота скарбниця душі народної, з якої ми виростаємо, якою живемо й завдяки якій маємо величне право й високу гордість іменуватися народом України.

Студенти з цікавістю слухали та проявили активну участь в обговоренні теми рідної української мови.


Час летить невимовно швидко, і вже минає четвертий рік від того переломного моменту, коли українці змогли змінити хід історії. Ми повинні згадати все через призму того, якими ми були до Революції Гідності і якими ми стали після неї. В ці буремні дні нас своїми спогадами зміг повернути Андрій Вознюк, котрого було запрошено на зустріч зі студентами групи Мо-11. Він поділилися спогадами про те, як починалася революція, яке піднесення панувало на Майдані і якими щасливими і осяяними були  люди, що повірили у свої власні сили. Відчуття, що саме ти міняєш свою Батьківщину на краще, підсилювалося розумінням того, що ти є частинкою єдиної у своєму пориві нації.

Тому, де б ми зараз не були: в університетських аудиторіях, у полях чи цехах, на війні чи в мирному місці – ми повинні усвідомлювати, що кров Героїв Революції Гідності не пролилася дарма. Тож усіма своїми помислами і вчинками доведемо їх справу до кінця, бо саме цьому молодому поколінню настав час будувати вільну і успішну Україну!


Виховний процес на кафедрі менеджменту ім. проф. Є.Храпливого є явищем багатофакторним: на нього впливають викладачі, університет в цілому, все суспільство з його виховними інститутами. Встановлено, що чим більше за своїм напрямком і змістом збігаються впливи організованої виховної діяльності й об'єктивних умов, тим успішніше здійснюється формування особистості. Особливість виховного процесу виявляється і в діяльності вихователя — керівника цього процесу, зумовленій не лише об'єктивними закономірностями. Його діяльність — це здебільшого мистецтво, що свідчить про своєрідність особистості педагога, його індивідуальність, характер тощо. Тому надзвичайно важливе значення має відкритий виховний процес, який здійснюється у формі відкритих виховних годин,  що сприяє обміну досвідом у його проведенні між кураторами кафедри.

Викладачами кафедри менеджменту було проведено відкриті виховні година на найрізноманітніші актуальні теми, зокрема:

- Нові імена у сучасній українській літературі, доцент Л.Й. Войнича з групою Мо-31;

- Багатство рідного краю, його духовні і матеріальні скарби, доцент Л.Я. Балаш з групою Мо-21;

- Різдво Пресвятої Богородиці — історія, прикмети і народні традиції, пов’язані зі святом, ст. викладач О.В.Федик;

- Здоровий спосіб життя – твій шлях до успіху, доцент Т.М. Кохана з групою Мо-52;

- Книга у твоєму житті, в.о. доцента Г.І. Тибінка з групою Мо-41;

- Кар’єра у моєму житті, ст. викладач О.В. Бінерт з групою Мо-51.


Сучасні підприємства функціонують у вкрай динамічних конкурентних умовах, що вимагає від них постійної гнучкості та ефективних інноваційних перетворень. 2 листопада студенти груп Мо-41, Мо-42, Мо-22СП мали можливість ознайомитися із особливостями роботи холдингу FEST, що представлений мережею креативних ресторанів та проектів з оригінальними концепціями. Креативні проекти та їх професійна реалізація роблять цю компанію унікальною. Коженпроект холдингу вирізняється особливим креативним форматом. А нетривіальний підхід та оригінальність закладів стають драйверами для розвитку традиційних і нових ринків. Студенти, майбутні менеджери, змогли поєднати вивчені ним теоретичні основи креативного менеджменту з практичними аспектами, чим і поповнили свої знання і уміння.Патріотичне виховання молоді є основою формування особистості, зорієнтованої на національні цінності, такої, що готова до розбудови демократичної, незалежної української держави.

Прикладом такої беззастережної посвяти свого життя Батьківщині став наш український герой Степан Бандера. Тому молоді люди, студенти груп Мо-11 і Мо-12СП, що тільки розпочинають своє навчання у стінах ЛНАУ, з великою цікавістю ознайомилися із життям цього видатного діяча під час екскурсії у музеї С. Бандери. Це ім’я стало для них синонімом борця, гідного і відданого патріота України.

Після завершення екскурсії студенти відзначили, що Степан Бандера залишив прекрасний приклад теперішній молоді. Потрібно тільки знайти в собі сили його зреалізувати.


Студенти груп МО-11 та МО-12СП разом із кураторами О.В. Федик та М.Р. Пархуць відвідали музей професора Євгена Храпливого, видатного науковця, доктора економіки сільського господарства, відомого дослідника соціально-економічних проблем аграрного сектору, самовідданого захисника матеріальних, соціальних, духовних і національних інтересів українського селянства на західних землях України, який чимало зусиль докладав до організації масової фахової аграрної підготовки та духовного культурного виховання селян, зокрема сільської молоді. Він — талановитий публіцист, редактор і видавець періодичної та науково-популярної літератури для селян.

Студенти-менеджери поринули у цікаву подорож заповідними стежками, котрими проходив в свій час Євген Храпливий, в підтвердження яких у музеї зібрано історичні документи, книжки, фотографії, статті й праці вчених, пов’язані з його науковою та громадською діяльністю, та нагороди, що свідчать про його визначні досягнення.


11 жовтня  напередодні свята Покрови викладачі кафедри менеджменту О.В. Федик та М.Р. Пархуць у гуртожитку №3 провели тематичну бесіду «Покрова – свято весіль і воїнів».

Свято Покрови нагадує кожному про молитовне заступництво Божої Матері за людський рід і є храмовим святом багатьох міст і сіл України. Стало добрим звичаєм побувати 14 жовтня на Службі Божій, прикрасити домашню ікону Богоматері, згадати родичів чи знайомих, які воювали чи змушені десь воювати, боронячи Вітчизну, і помолитися за них.

Свято Покрови увібрало й чимало народних звичаїв. Вважається, що до Покрови слід завершити усі польові роботи, коли зібраний і засипаний у комори урожай, а поля засіяні озиминою. Учні саме тоді вперше йшли до школи, беручи горщик пшоняної каші, «щоб наука не йшла в ліс». За станом погоди на Покрову дехто передбачав, якою буде зима: якщо вітер з півночі, то зима буде холодною, якщо з півдня – теплою. Коли не випаде сніг, то не буде його і в листопаді, якщо журавлі ще не відлетіли у вирій, то холод притримається. Покрова багата й на прислів’я і приказки: хто лежить до Покрови, то продасть усі корови; до Покрови молока давали корови, а після Покрови пішло молоко в роги корові; хто сіє по Покрові, той буде виводити взимі по корові; По Покрові – то і по теплові...

У цю пору всі масово одружувалися. Після 14 вересня починалися сватання, й після всіх обрядових дійств молоді, попросивши благословення Богородиці, ставали на шлюбний рушничок. Неодружені дівчата на Покрову особливо старанно просили Богородицю про омріяне заміжжя: «Свята Мати, Покровонько, накрий мою головоньку хоч ганчіркою, аби не залишалась дівкою», «Свята Мати, Покровонько, покрий землю сніжком, а мене, молодую, хустиною». Заміжні ж просили ласки у своєї заступниці, аби подружнє життя було щасливим.

Студенти з цікавістю ознайомилися з усіма народними традиціями і прикметами цього чудового свята.


Шановні педагоги, дорогі студенти!

Щиро вітаємо Вас з Днем знань – справжнім всенародним святом мудрості, доброти і людяності.

Цей день завжди особливо урочистий і хвилюючий, адже саме з нього починається незвіданий, цікавий і водночас нелегкий шлях до пізнання, до нових звершень, до самостійного життя.

Це день, із якого починається дорога в майбутнє для кожного з нас. Це день, що дає можливість дорослим повернутися у свої золоті роки, а студентам – до своєї другої домівки, у виші.

Бажаємо студентам на цьому шляху підкорити нові вершини знань, зустріти добрих і надійних друзів та досягти омріяної мети. А особливо нашим дорогим першокурсникам – ніколи не зупиняйтеся на дорозі Знань, вона цікава і по-справжньому нескінченна! Ми переконані, що ваші здібності, наполегливість стануть запорукою визначних успіхів у дорослому житті.

Зі святом, дорогі друзі! Щасти Вам!


Вітаємо старшого викладача кафедри менеджменту ім. проф. Є. Храпливого Олесю Василівну Бінерт із успішним захистом дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата економічних наук за спеціальністю 08.00.04 – Економіка та управління підприємствами (за видами економічної діяльності), який відбувся 18 травня 2017 року, та бажаємо подальших успіхів у науковій та творчій діяльності.

Тема дослідження: «Розвиток організаційно-економічних умов функціонування виробників молока». Науковий керівник – д.е.н., проф. кафедри обліку та оподаткування Ігор Григорович Костирко.З Днем Вишиванки, моя Україно!

Українська вишиванка — це те, без чого важко уявити українську культуру, побут і історію... Кольоровими нитками вона вплетена у наші традиції. І найважливіше те, що українська вишиванка, маючи вікову історію, не втратила своєї популярності і до сьогодні. Більше того, нині можна з впевненістю говорити про відродження українських традицій у сучасній інтерпретації. Українська вишиванка є абсолютно унікальним, автентичним продуктом, який характеризує не лише темперамент нації, але й є її візитівкою. Символічні кольори – червоне і чорне, як у пісні, ними пройнята вся історія нашого народу. Одним із безумовних феноменів вишиванки є те, що за багатовікову історію свого існування, попри всі історичні події, вона все ж таки зуміла зберегти свій первісний вигляд і пронести його крізь століття.

Ці сорочки будуть оберігати вас, наділяти силою рідної землі, тому що вишиті на них символи, значення яких закладене ще тисячі років тому, дійшли до наших днів і досі використовуються для оздоблення сучасних вишиванок.


Колектив кафедри менеджменту ім. Є. Храпливого щиро вітає з перемогою у ІІ етапі Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності «Менеджмент організацій і адміністрування», що відбулася 4-5 травня 2017 року у Тернопільському національному економічному університеті, студентку гр. МО-42 Софію Мурин, яка отримала диплом ІІІ ступеня.

Дякуємо за продуктивну працю, наполегливість і натхнення у навчанні, бажаємо подальших успіхів та нових наукових злетів!
25 квітня 2017 року групи МО-31, МО-21 та в.о. доцента Г.І. Тибінка були на екскурсії в українсько-польському ТзОВ СП «Етрус», під час якої генеральний та комерційний директори підприємства ознайомили студентів з історією підприємства, організаційною структурою, апаратом управління, специфікою виробництва, транспортною системою, маркетингом, логістичними особливостями, дослідженнями та розробками, а також привідкрили таємницю планів на майбутнє.

Після екскурсії відбулася бесіда, під час якої студенти ставили актуальні запитання, на які отримали ґрунтовні відповіді.

Також студенти отримали можливість порівняти теоретичні основи менеджменту з практичними аспектами, чим і доповнили свої знання.


Доброю традицією у студентів-менеджерів стало проведення передвеликодніх толок. Так і в цьому році групи Мо-11 і Мо-21 разом з кураторами Л.Я. Балаш та Л.Й. Войничою з великим ентузіазмом долучилися до загальноуніверситетського прибирання паркової території університету, щоб зробити своє студентське містечко кращим. Студенти розуміють, що дбаючи про охайність навколишнього середовища, вони зберігають і примножують красу та унікальність рідного краю.
12 квітня 2017 року відбувся практичний семінар з питань реформування системи державної підтримки АПК за участі фахівців Міністерства аграрної політики та продовольства України та експертів ЄС «Підтримка впровадження сільськогосподарської та продовольчої політики України» у Департаменті агропромислового розвитку Львівської обласної державної адміністрації, на якому були присутні також представники Львівського національного аграрного університету, а саме: доц. А.М. Желєзняк, в.о. доц. Р.І. Содома, в.о. доц. Г.І. Тибінка, доц. Р.П. Хірівський, доц. Л.Б. Гнатишин, доц. Г.В. Східницька, в.о. доц. Н.В. Маркович, доц. О.М. Крупа, доц. Н.І. Райтер, доц. В.Б. Смолінський.

Під час семінару були заслухані та обговорені наступні доповіді:

1. «Нові параметри бюджету підтримки АПК». Доповідач – заступник директора Департаменту Мінагрополітики О. Альшанова;

2. «Особливості порядку надання бюджетної дотації для розвитку сільськогосподарських товаровиробників». Доповідач – заступник директора Департаменту Мінагрополітики П.  Гринько;

3. «Програма підтримки закупівлі у вітчизняних виробників сільськогосподарської техніки та обладнання». Доповідач – в. о. Генерального директора Українського державного фонду підтримки фермерських господарств О. Покришка;

4. «Інвестиційно-кредитне забезпечення фермерських господарств». Доповідач – представник Департаменту стратегії та економічного розвитку Мінагрополітики М. Тарасова;

5. «Інструменти фінансування виробників: форвардні закупівлі та аграрні розписки». Доповідач – представник Львівської філії ПАТ «ДПЗКУ»;

6. «Перспективи удосконалення системи державної підтримки з урахуванням міжнародного досвіду», «Питання удосконалення фінансових інструментів в АПК». Доповідач – експерт проекту ЄС «Підтримка впровадження сільськогосподарської та продовольчої політики в Україні» О. Митченок;

7. «Регіональні програми підтримки та фінансування. Пропозиції до програм загальнонаціонального рівня». Доповідач – представник Аграрного Союзу України Л. Старікова.

Далі відбулася відкрита дискусія всіх учасників практичного семінару, у якій взяли активну участь представники Львівського національного аграрного університету.


4 квітня 2017 року у Стрийському коледжі Львівського національного аграрного університету відбулася науково-практична конференція на тему «Сільськогосподарська кооперація: вчора, сьогодні, завтра».

Кафедру менеджменту ім. Є. Храпливого ЛНАУ представляли: к.е.н., доцент Р.Б. Попівняк з доповіддю «Становлення світового кооперативного руху у сільському господарстві»; студенти гр. МО – 41 Наталя Герелюс та Іванка Бережна із доповіддю «Євген Храпливий – організатор кооперативного руху в Галичині», які були відзначені грамотами за активну участь у даній конференції.


З навчанням життя стає цікавішим. Викладачі кафедри менеджменту ім. проф. Є.Храпливого ЛНАУ проводять постійну роботу з учнями шкіл, які є потенційними абітурієнтами. Так, доцент кафедри менеджменту ім. проф. Є. Храпливого Володимир Ковалів став одним із тренерів у «Весняній школі лідерської майстерності», яка організована при Жовківському районному центрі дитячої та юнацької творчості, де провів тренінг на тему «Тайм-менеджмент як основа формування лідерських якостей». Це лише перше заняття з-поміж багатьох, яке проводиться з метою спонукання молоді до навчання та самовдосконалення.Всеукраїнська студентська науково-практична конференція, присвячена 66-ій річниці від дня народження професора П.С. Березівського

У вівторок, 7 березня 2017 року в 324 аудиторії у Львівському національному аграрному університеті на економічному факультеті відбулася щорічна Всеукраїнська студентська науково-практична конференція на тему: «Сучасний менеджмент: витоки, реалії та перспективи розвитку», присвячена 66-ій річниці від дня народження д.е.н., професора Петра Степановича Березівського.

Розпочалася конференція зі вступного слова-привітання д.е.н., в.о.проф., зав. кафедри менеджменту ім. проф. Є. Храпливого В.А. Колодійчука. Далі були прослухані тематичні виступи наступних студентів:

1) Ю. Дропа. Цінності як чинник успіху менеджера;

2) М. Винників. Суть та чинники конкурентоспроможності в аграрному виробництві;

3) І. Бігун. Управління маркетингом та шляхи його вдосконалення в аграрних підприємствах Львівської області;

4) А. Маслій. Сучасні тенденції державної фінансової підтримки сільського господарства;

5) Н. Хромей. Принципи створення «блакитних океанів» у галузі виноробства;

6) С. Тарадай. Дослідження методів лідерства в управлінні;

7) Х. Шуміляс. Професійне та духовне становлення особистості менеджера. Самоменеджмент;

8) Л. Михальчук. Індекс соціального розвитку: Україна та світ;

9) Ю. Людвік. Мотивація як складова активної трудової діяльності.

За результатами Всеукраїнської студентської науково-практичної конференції сформований збірник тез.Оголошення

Запрошуємо до участі у роботі Міжнародної науково-практичної Інтернет-конференції «Сучасні тенденції менеджменту в аграрному виробництві», яку проводить кафедра менеджменту ім. проф. Є. Храпливого Львівського національного аграрного університету.

Тематичні напрями роботи конференції:

Сучасні проблеми управління економікою та фінансами;

Управління державним та регіональним розвитком в сучасних умовах господарювання;

Сучасний менеджмент: теорія і практика;

Бухгалтерський облік в системі управління сільськогосподарськими підприємствами (кооперативами);

Розвиток міжнародної економіки та маркетингу в контексті євроінтеграційних процесів.

Для участі у конференції необхідно до 24.04. 2017 р. надіслати на електронну адресу Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду (тема листа: Конференція) тези доповіді (одноосібно), які раніше не публікувались. Обсяг: до 3-ох сторінок тексту формату А4.

Участь у конференції – безкоштовна.

Координатор конференції: к.е.н., доц. Денис Георгійович Черевко, тел. (032) 22-42-935

Запрошення 2017.doc


30 січня у Львівській облдержадміністрації відбувся публічний звіт директора Департаменту агропромислового розвитку Наталії Хмиз. Викладачі кафедри Г.І. Тибінка та О.В. Федик дізнались про сучасний стан і тенденції розвитку аграрного сектору Львівщини та досягнуті результати, ознайомились з новинами законодавства, коментарями фахівців, а також з інформацією про актуальні події в аграрному секторі України та регіону.
Доцент кафедри менеджменту ім. проф. Є. Храпливого Денис Георгійович Черевко, відвідавши Міжнародну агропромислову виставку «EuroAGRO», що проходила на базі виставкового центру «Південний-EXPO» в рамках Днів польсько-українського співробітництва, мав унікальну можливість ознайомитись з європейським досвідом, встановити взаємовигідні партнерські стосунки з польськими представниками та взяти участь у конференції на тему: «Польсько-українська співпраця в агропромисловому комплексі».29 листопада 2016 року відбувся попередній захист дисертації старшого викладача кафедри менеджменту ім. проф. Є. Храпливого Олександри Василівни Бінерт. Тема дослідження: «Розвиток організаційно-економічних умов функціонування виробників молока». Спеціальність – 08.00.04 – економіка та управління підприємствами (за видами економічної діяльності). Науковий керівник – д.е.н., проф. кафедри обліку та оподаткування Ігор Григорович Костирко.

Весь викладацький колектив кафедри щиро вітає Олександру Василівну Бінерт та її наукового керівника Ігоря Григоровича Костирка з успішним попереднім захистом дисертації та бажає подальших успіхів у науковій та творчій діяльності!


25 листопада 2016 року у світлиці гуртожитку № 3 відбулася зустріч викладачів кафедри менеджменту ім. проф. Є. Храпливого зі студентами економічного факультету. У формі пізнавальної бесіди старші викладачі М.Р. Пархуць та О.В. Федик розповідали про важливість здобуття студентами освітнього ступеня магістра.

В сучасних українських реаліях освітній ступінь «Магістр» є найвищою точкою в системі повної вищої освіти. Роботодавці надають магістрам безперечні переваги при працевлаштуванні чітко по спеціалізації. Те саме стосується і праці у дослідницькій сфері чи побудові академічної кар’єри.

Роботодавці чудово обізнані, що магістри мають добрі знання в обраній сфері діяльності завдяки їх участі у практичних семінарах і стажуваннях, розвинені особисті розумові здібності внаслідок здійснення ними під час навчання наукових досліджень.

Вартий уваги той факт, що працівники з магістерськими рівнем освіти найчастіше більш високооплачувані, ніж їх колеги-спеціалісти або ж бакалаври. Диплом магістра має свою вагу також і при виїзді на роботу за кордон.


Ефективність  вирощування ріпаку на енергетичні потреби

Вийшла з друку монографія «Ефективність вирощування ріпаку на енергетичні потреби» Автори: Черевко Г.В., Дубневич Ю.В.

У монографії висвітлено теоретичні та методичні засади дослідження проблеми ефективності вирощування ріпаку на енергетичні потреби, представлено результати оцінки рівня та динаміки обсягів і економічної ефективності вирощування ріпаку на енергетичні потреби у сільськогосподарських підприємствах з урахуванням специфіки галузі та ситуації у ріпакопродуктовому підкомплексі аграрної економіки країни, виявлено і проаналізовано чинники, що на них впливають, обґрунтовано шляхи і можливі перспективи дальшого розвитку галузі вирощування ріпаку на енергетичні потреби та переробки його на біодизель і визначено необхідні умови для їх реалізації.

Для науковців, аспірантів, викладачів вищих навчальних закладів, спеціалістів і керівників аграрної сфери економіки, працівників органів державної влади та місцевого самоврядування.


13 жовтня напередодні свята Покрови викладачі кафедри менеджменту організацій ім. проф. Є.В. Храпливого у гуртожитку №3 провели лекцію-бесіду на тему «Свято Покрови як символ величі духу українського народу».

Поміж Богородичними празниками нашого церковного року на особливу увагу заслуговує празник Покрову Пресвятої Богородиці. Культ Божої Матері як покровительки нашого народу тягнеться золотою ниткою від княжих часів аж до сьогодні. Секрет того постійного, улюбленого й ревного культу Богоматері як покровительки, лежить, мабуть, у тому, що тут ідеться не про земне і людське, але небесне й могутнє заступництво. А такого заступництва й опіки хоче кожна людина, родина й народ. Від самого початку існування нашої держави ми постійно мали великих і сильних ворогів, тож нічого дивного, що наш народ шукав такої допомоги й опіки, проти якої не може встояти жодна людська сила, а тією поміччю був якраз покров Пречистої Діви Марії. Тому празник Покрову завжди був і є для нашого народу днем великого вияву любові і вдячності до Пресвятої Богородиці та днем радісної прослави і звеличення її покрову й заступництва.


12  квітня 2016 року  на кафедрі менеджменту організацій ім. проф. Є.Храпливого була проведена звітна студентська наукова конференція  за результатами наукових досліджень учасників гуртка «Управлінець» у 2015 році.

Після підбиття підсумків  конференції кращими були  визнані доповіді студентів:

 Ірини Володимирівни Піяйко, МО-41, «Умови сприяння розвитку соціального підприємництва в Україні».

Зоряни Михайлівни Лагуш, МО-41, «Самоменеджмент і самоорганізація у діяльності менеджера».

Іванни Михайлівни Бережної, МО-31, «Види та шляхи сучасного стимулювання праці».

Анни Євгенівни Кульби, МО-22, «Конкурентні переваги VIRGIN GROUP: аналіз формування, управління та мотивації».

Софії Петрівни Мурин, МО-32, «Риси креативної особистості та їх роль у становленні успішного менеджера».

Христини Збігнєвни Шуміляс, МО-21, «Руйнівний менеджмент в управлінні».


24 березня 2016 року викладачі кафедри менеджменту організацій ім. проф. Є.Храпливого провели бесіду зі студентами економічного факультету на тему перспектив і реалій студентських наукових стажувань за кордоном.

Завідувач кафедри менеджменту організацій ім. проф. Є. Храпливого, к.е.н., доцент В.М. Ковалів ознайомив студентів із основними доступними програмами та окреслив їх особливості. Зокрема, програма імені Фулбрайта, спонсорована урядом США, посідає чільне місце у системі міжнародної освіти. Вона передбачає навчання в американських університетах від одного до двох років на здобуття ступеня магістра. У конкурсі можуть брати участь студенти старших курсів та випускники ВНЗ. Кандидати повинні мати щонайменше диплом бакалавра на час призначення стипендії.

Ще одна відома стипендіальна програма ім. Лейна Кіркланда має на меті підтримати розвиток молодими лідерами демократії, економіки і громадянського суспільства в своїй країні і регіоні. Стипендіати проходять навчання у вищих навчальних закладах Польщі (2 семестри) і як мінімум 2-тижневі професійні стажування у державних установах або приватних організаціях.

Також в процесі обговорення студенти економічного факультету, які проходили стажування за кордоном та були на літній практиці у агропідприємствах Польщі, розповіли про свої враження та досвід, який вони здобули.


Колектив кафедри менеджменту організацій ім. проф. Є. Храпливого взяв активну участь в організації Дня відкритих дверей Львівського національного аграрного університету.

На запрошення кафедри до університету завітали майбутні випускники шкіл м. Золочева, Скварявської, Куровицької загальноосвітніх шкіл, Сасівського, Словітського Білокам’янського, Зозулівського навчально-виховних комплексів, що у Золочівському районі, а також Дублянської та Зашківської ЗОШ Жовківського району та випускники Винниківської ЗОШ №29 і  Львівської ЗОШ №75.
Абітурієнти з цікавістю відвідали музей історії Львівського НАУ, музей професора Євгена Храпливого та музей сподвижника української державності Степана Бандери.
Школярі висловили своє захоплення організацією навчального процесу, культурного та спортивного життя студентів у Львівському національному  аграрному університеті.


«Лідерство. Розвиток. Успіх» – гасло, яке об’єднало людей, котрі у кризовий час спільно працюють, заробляють і забезпечують свої родини, а також перетворюють міста і всю країну.
19 вересня учасників Великого Саміту «Ефективне лідерство – попри війну та конфлікт» радо зустрічав Медіацентр стадіону «Арена Львів». До заходу долучились викладачі кафедри менеджменту організацій ім. проф. Є. Храпливого доц. Д. Г. Черевко, доц. О. А. Сікора, в.о. доц. О. І. Матійчук, ст. викл. Ю. В. Дубневич.
Під час саміту доповідали відомі бізнесмени, політики та громадські діячі, зокрема Ганна Гопко –  з виступом на тему «Трансформація соціального мислення», Сергій Розвадовський – з виступом на тему «Гроші під час кризи: знайти та втримати», Павло Шеремета – з виступом «Відновлення економіки України» та Павло Унгурян –  з виступом «Цінності, які об’єднують та ведуть до розвитку».
В ході робочої дискусії профільні фахівці з багаторічним досвідом обговорювали нові підходи щодо управління, які зможуть принести країні перетворення та прорив. Новий успіх стане результатом праці нових лідерів в усіх сферах – політиці, бізнесі, медіа, суспільному секторі.


Збірник міжнар інтернет конф менеджменту (травень 2015)


26 травня 2015 року у Львівському національному аграрному університеті на кафедрі менеджменту організацій ім. проф. Є. Храпливого проводився захід, присвячений дню кафедри, у якому взяли участь викладацький склад кафедри менеджменту організацій ім. проф. Є. Храпливого, студенти 2–6 курсів та представники наукової бібліотеки ЛНАУ.

Розпочалося усе зі вступного слова завідувача кафедри менеджменту організацій ім. проф. Є. Храпливого, к.е.н., доцента В. М. Коваліва, який у своєму виступі наголосив, що проведення таких заходів мотивує студентів не лише до навчання, але й до наукової діяльності. Також В. М. Ковалів ознайомив студентів із дисциплінами, що викладаються на кафедрі, науковими гуртками, що діють при кафедрі, а також ключовими напрямами наукової тематики кафедри.

У ході проведення заходу із доповіддю виступила директор наукової бібліотеки ЛНАУ, доцент Л. А. Пинда. Вона ознайомила студентів із тематичним списком літератури друкованих видань з дисциплін, які вивчаються на кафедрі, правилами депонування статей, оформленням бібліографічного опису, правилами користування електронним каталогом, новими надходженнями бібліотеки. Велику увагу було приділено питанню активізації роботи студентів із профільною літературою кафедри менеджменту організацій, що є у розпорядженні фондів наукової бібліотеки ЛНАУ, яка може бути корисною для написання курсових, дипломних, а також магістерських робіт. Студентам розкрили переваги роботи з фондами наукових бібліотек Львівської національної наукової бібліотеки імені В. Стефаника та Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського через мережу Internet.

В освітньому процесі вишу сьогодні залишається надзвичайно значущою проблема формування такого соціокультурного середовища, в якому книги стимулюють більш активне входження студентів в процес професійного та особистого самовираження. В цьому значенні безцінну роль відіграє українська художня література, яка ефективно сприяє вирішенню проблеми духовного відродження в нашій країні. З метою популяризації української художньої літератури бібліотекар І категорії інформаційно-бібліографічного відділу наукової бібліотеки ЛНАУ Марія Василівна Павлюк ознайомила присутніх із цікавими новинками сучасної української літератури.Вітаємо студентку ІІ курсу економічного факультету групи МО-21 Наталю Герелюс з почесним ІІ місцем на звітній науковій студентській конференції у Львівському національному аграрному університеті 19.05.2015р. (Науковий керівник – доцент Д. Г. Черевко). Бажаємо їй подальших високих наукових успіхів і вагомих досягнень у світі науки.

13 травня 2015 року в рамках проведення звітної студентської наукової конференції за результатами досліджень у 2014–2015 навчальному році відбулося засідання студентського наукового гуртка кафедри менеджменту організацій ім. проф. Є.Храпливого «Управлінець». У засіданні гуртка взяли участь студенти-гуртківці та викладачі кафедри менеджменту організацій. Основна тематика наукових доповідей студентів на конференції:

1. Державне регулювання розвитку сільськогосподарського виробництва та шляхи його вдосконалення;

2. Стан та перспективи стратегічного розвитку аграрного сектору економіки України;

3. Діяльність судової влади: сучасний стан та перспективи реформування;

4. Аналіз стану ринку праці у Львівській області;

5. Особливості застосування соціально-психологічних методів управління в агропідприємствах;

Згідно з результатами голосування кращими визнано доповіді наступних студентів:

Наталії Жінчин , студентки групи МО-61;

Зоряни Лагуш , студентки групи МО-31;

Наталії Герелюс, студентки групи МО-21;

Юрія Іваницького, студента групи МО-31.

Підбиваючи підсумки засідання наукового гуртка, завідувач кафедри менеджменту організацій ім. проф. Є.Храпливого В.М. Ковалів висловив свою вдячність учасникам заходу за високий рівень підготовки, а також всім присутнім за цікаву та плідну дискусію, і нагородив переможців почесними грамотами.


Відкрите заняття іздисципліни «Управління персоналом»

28.04.2015 р. на першій парі у відділі кадрів ЛНАУ пройшло додаткове відкрите практичне заняття із дисципліни «Управління персоналом» на тему: «Служба персоналу: організація і функції».

Заняття проводила ст. викл. кафедри менеджменту організацій О.В. Бінерт у групі Мо-32. Працівники відділу кадрів ознайомили студентів із діловодством в роботі кадрової служби, а також з оформленням документації з персоналом з моменту прийому працівника до навчального закладу, зокрема: накази з особового складу, заяви, автобіографії, контракти з працівниками підприємства, трудові книжки, особисті картки і т.д. Усі ці документи формують особисті справи працівників закладу. Студенти також ознайомилися з функціями та обов’язками працівників відділу кадрів і наочно переглянули перелічені зразки документів, які забезпечують якісне функціонування відділу.


2-3 квітня у Київському національному економічному університеті імені Вадима Гетьмана відбувся другий тур Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт за напрямком «Економіка та управління підприємствами», в якому взяла участь наша студентка 4 курсу Марія Крисюк (науковий курівник Денис Георгійович Черевко). Гідно представивши наш університет та зокрема економічний факультет, вона зайняла почесне третє місце серед 46 конкурентів зі всієї України.

Бажаємо наукового натхнення, ставити перед собою все вищі цілі і наполегливо йти до мети!

 


Вітаємо старшого викладача кафедри менеджменту організацій ім. проф. Є. Храпливого Тибінку Галину Ігорівну із успішним захистом дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата економічних наук за спеціальністю 08.00.03 – економіка та управління національним господарством, який відбувся 11 березня 2015 р.

Тема: «Організаційно-економічний механізм регулювання оплати праці в господарській системі України».

Науковий керівник: кандидат економічних наук, доцент Жук Оксана Петрівна, доцент кафедри менеджменту Львівського національного університету ім. Івана Франка
4 березня 2015 року з нагоди 64-тої річниці від дня народження доктора економічних наук, професора П. С. Березівського на кафедрі менеджменту організацій ім. проф. Є. Храпливого відбулось урочисте відкриття навчально-методичного кабінету його імені.

Діяльність і творча спадщина Петра Степановича Березівського і нині актуальні, а його ім’я вимовляється з щирою повагою і глибокою пошаною. Обдарованість і талант – рідкісний дар, який був даний йому, не вміщується в межах загальноприйнятого, а відкриває нові горизонти, часто суперечить традиціям, започатковує нові форми та способи наукового творення. Він був людиною сильних переконань і гостро викарбуваною особистістю, але також людиною, що знала, як дотримуватись вірності народові, з якого вийшов.

Видатна особистість Петра Степановича Березівського, який своїми вчинками, творчістю і справами здобув позитивну суспільну оцінку і прискорив прогресивний рух аграрної науки, принесе в життя студентів Львівського національного аграрного університету запальну іскру науки, знань та здобутків для швидкого та обґрунтованого суспільно-економічного прогресу.


Участь в конференції «Бізнес не селі»

05.02.2015р. студенти-магістри економічного факультету Львівського національного аграрного університету відвідали конференцію під назвою «Бізнес на селі, через призму результатів роботи іноземних та вітчизняних проектів», яка відбувалась на гуртовому ринку сільськогосподарської продукції «Шувар». На даній конференції виступали сільські голови, які висвітлювали сучасні реалії українського села; представники іноземних програм з розвитку сільських кооперацій на теренах Львівщини; представники регіональних фермерських господарств та інші.

Перед початком конференції була організована цікава екскурсія по ринку «Шувар»,  де студенти ознайомились з історією створення та розвитку ринку, оглянули основні термінали та павільйони, познайомились з персоналом.

На конференції були висвітлені основні проблеми бізнесу на селі, зокрема: недосконалість законодавчої бази; відсутність локальних кооперативів із заготовлення сільськогосподарської продукції; відсутність можливості селянина у наданні довгострокових кредитів для купівлі і ремонту техніки; недосконала інформаційна база на селі; недостатня увага держави до проблем села,тощо.

Чимало уваги приділялось темі необхідності змін та вдосконалення системи контролю продукції в Україні, темі міжнародної сертифікації як засобу підвищення конкурентоспроможності.

Також були представлені проекти, які створюють передумови для покращення ведення бізнесу на селі. Зокрема, проект «Надання послуг з управління двома ланцюгами додаткової вартості сільськогосподарської продукції в Україні» та проект за підтримки данської програми добросусідства «SOCODEVI», суть якого полягає в організації роботи кооперативів. Дані проекти успішно реалізуються в Україні.

Україна має значний аграрний потенціал. Для його розвитку потрібно не просто протягнути руку допомоги селянам, а об’єднати зусилля державного та громадського секторів, фінансових, контролюючих та сертифікаційних структур. Адже знання та практика завжди йдуть у парі з успіхом.


Успішний захист дипломних робіт з менеджменту

Однією з форм підсумку навчального процесу є захист дипломних робіт. Нещодавно на кафедрі менеджменту організацій ім. проф. Є Храпливого відбувся захист дипломних робіт ОКР «Спеціаліст» спеціальності «Менеджмент організацій та адміністрування». Студенти Навчально-наукового інституту заочної та післядипломної освіти підтвердили не лише теоретичні знання і навики самостійного виконання дослідницьких робіт, але й вміння вести дискусію і відповідати на складні запитання. Члени державної екзаменаційної комісії ретельно знайомляться із змістом робіт, уважно заслуховують повідомлення студентів-дипломників. Запитання, які звучать під час публічного захисту, торкаються сучасних проблем менеджменту, економіки і організації виробництва.


Символічно, що захист дипломних робіт відбувається у Музеї Є. Храпливого, який, як відомо, зробив чимало для поширення нових ідей і економічних рішень в аграрну сферу. Завідувач кафедри менеджменту організацій ім. проф. Є Храпливого доц. Володимир Ковалів, підводячи підсумок захисту дипломних робіт висловив сподівання, що не лише отримані дипломи, але й набуті знання, навички, вміння, сприятимуть економічному розвитку суб’єктів бізнесу та особистому кар’єрному зростанню випускників.


22 жовтня 2014 р. відбулась студентська наукова конференція гуртків кафедри менеджменту організацій ім. проф. Є.Храпливого ЛНАУ та кафедри менеджменту організацій ЛНУ ім. І. Франка на тему «Актуальні проблеми вітчизняної системи менеджменту».

Основна тематика наукових досліджень:

1. Управління соціальними конфліктами.

2. Відтворення трудового потенціалу села як основи розвитку сільських територій.

3. Особливості мотивації управлінського персоналу.

4. Стратегічні зміни в організації управління на основі концепції життєвого циклу.

5. Сучасні підходи до управління.

6. Мотивація на підприємстві.

7. Основні напрями адаптації європейського досвіду електронного урядування в Україні.

8. Стратегічні зміни як індикатор успіху ФК «Шахтар».

9. Корпоративна культура як основа впровадження змін в організації.       

 Кращими визнано доповіді наступних студентів:

1. Мачіха Ірина.

2. Жінчин Наталя.

3. Гвоздь Оксана.

4. Єгіазарян Анаїда.

5. Галань Мар’яна.

6. Брезицький Микола.

7. Подоляк Тетяна.

8. Копильчак Богдан.

9. Зозуля Ірина.

Після закінчення роботи студентської конференції із завершальним словом та побажаннями щодо подальшої науково-дослідної роботи виступили заступник декана економічного факультету ЛНАУ А. В. Сиротюк, завідувач кафедри менеджменту організацій ім. проф. Є.Храпливого В.М. Ковалів та керівники гуртків О. П. Жук, Г. І. Тибінка, М. Р.Пархуць.

Пізніше студенти гуртків кафедри менеджменту організацій ім. проф. Є.Храпливого ЛНАУ та кафедри менеджменту організацій ЛНУ ім. І. Франка разом із завідувачем кафедри менеджменту організацій та наставниками гуртків відвідали музей ім. С. Бандери, музей історії університету та музей кафедри менеджменту організацій ім. проф. Є.Храпливого. 


10-12 жовтня 2014 року викладачі кафедри менеджменту організацій ім. проф. Є. Храпливого та студенти Мо-32 III курсу економічного факультету в супроводі сільського голови с. Гусне Турківського району (звідки саме і починався наш 7-годинний маршрут протяжністю 21 км) п. Івана, здійснили сходження на вершину Вододільного хребта у межах Стрийсько-Санської верховини, найвищу точку Львівської області – г. Пікуй (1408 м.).

З вершини відкриваються чудові краєвиди. На сході серед відомих вершин видніється Тростян, Високий Верх, на південному сході Боржава велично розставила свої найбільші вершини Великий Верх та Стій, на південному заході  великим платом здіймається г.Полонина Рівна і майже поруч – Гостра Гора. А на північному заході простягається хребет Буковецька полонина, який за Ужоцьким перевалом продовжується на території Польщі, де видніється вершина Тарниця.

На північному сході простяглося село Біласовиця, за ним видно автомагістраль, яка піднімається на перевал. По інший бік хребта видно смт. Жденієво та село Щербовець. Саме з цього боку схили гори дуже стрімкі, а при вершині ще й скелясті.

Сама вершина є досить вузькою, в її центрі стоїть кам'яний тур.