$HM = ''; include "css/css.css"; ?>
Історія кафедри
У зв’язку з різким збільшенням капітального будівництва на селі виникла проблема відсутності кадрів (архітекторів) в галузі сільського проектування та будівництва.
Архітектурні вузи та факультети не готували таких спеціалістів. Вперше пропозиція про створення інституту сільського будівництва з архітектурним відділенням стала реальністю в 1963 році. У Львові цю ідею підтримало Правління Львівської організації спілки архітекторів України та Львівське обласне управління в справах будівництва та архітектури. Наслідком цього було відкриття у 1965 році архітектурного відділення при ЛСГІ з набором 25 студентів.
Протягом 1965-1969 років підготовка архітекторів здійснювалась на базі кафедри «Планування і забудови сільських населених місць», завідувач кафедри доцент Соломін Ю.Ф. При цій кафедрі почалася підготовка архітекторів з 1965 року. У 1970 році була відкрита ще одна кафедра «Сільськогосподарської архітектури» (завідувач кафедри доцент Соколов С.М.). З 1979 року кафедру «Планування і забудови сільських населених місць» очолює доцент Лоїк Г.К.
У 1983 році кафедра була переіменована на кафедру «Будівництва та архітектури сільських будівель», завідувач кафедри, доцент Манн А.М., пізніше доцент Барабаш В.М. З 1990 року в результаті реорганізації та відповідного об’єднання кафедра називається «Архітектури і планування сільських населених місць», завідувач кафедри доцент Лоїк Г.К.-член-кореспондент Української академії архітектури з 1995 року.
З 1997 року завідувачем кафедри став старший викладач Степанюк А.В., а з 1998 року-доцент Черняк І.Я. В 1999 року кафедру очолив професор, заслужений художник україни Серветник Станіслав Мар’янович, яка з 2004 року називається-кафедра «Архітектури та планування сільських поселень».
З часу заснування кафедрою підготовлено біля 800 архітекторів, які успішно працюють в ряді областей керівниками управлінь архітектури і містобудування, у більшості районів західного регіону України головними архітекторами, в науково-дослідних проектних і навчальних установах.
Склад кафедри
Вітик Оксана Михайлівна - ст. лаборант
Кунак Ольга Ігорівна - зав. комп. класом
Науково-дослідна робота
Кафедра веде науково-дослідну роботу з проблем розвитку містобудування та архітектурно-планувального вирішення сільських поселень в сучасних умовах Західного регіону України по трьох темах:
-Архітектурно-планувальна реконструкція сільських поселень в сучасних умовах.
-Проблеми реконструкції агропромислової інфраструктури сільськогосподарського виробництва.
-Історико-теоретичні основи розвитку архітектурно-планувальної структури сільських поселень.
Навчальний процес
Упродовж останніх років активізувалась участь професорсько-викладацького складу архітектурного відділення у міжнародних наукових конференціях.
Деякі з них: Міжнародна конференція «Архітектура Галичини» (Львів, ДУ «Львівська політехніка», 1994 року); Міжнародний науковий семінар «Німецькі колонії в Галичині» (Львів, 1994 року); Міжнародна конференція «Sztuka Jawnych kresow» (Варшава 2007 року).
Міжнародна спеціалізована виставка «Освіта та кар’єра», Абітурієнт-2007 рік 20-22 квітня м.Київ «Український дім».
Фоменко С.В. «Правові та економіко-екологічні аспекти використання земельних ресурсів». Інтернет конференція, НВД «Українські технології». Львів: 2009 року.
Степанюк А.В. «Вплив територіально-виробничих факторів на архітектурно-планувальну структуру центральних сіл первинної системи розселення», «Шляхи підвищення ефективності використані агро ресурсного потенціалу». Львів-Дубляни: 2009 року.
Березовецька І.А., Сільник О.І. «Значення сформованого архітектурного середовища Львова для розвитку архітектури міста», «Шляхи підвищення ефективності використання агро ресурсного потенціалу». Львів-Дубляни: 2009 року.
Кафедра має творчі контакти зі спорідненими закордонними вузами:
- університет Онтаріо, Канада (професор М.Ханасик);
- університет Ватарлу, Канада (професор М.Лазарович);
- університет Вінусор, Канада (професор І.Стебельський);
- університет Чікаго, США (архітектор Т.Галібей);
- університет Нью-Касти, Англія (професор Бари Вуд).
Контакти:
тел.: 22-42-967
$HM = ''; include "templates.php"; ?>