Щорічна звітна студентська наукова конференція на кафедрі іноземних мов Львівського національного аграрного університету завжди відбувається по-особливому. Тут студенти не просто доповідають на обрану фахову тему, а роблять це, висловлюючись іноземною мовою не лише під час викладу наукового матеріалу, а й відповідаючи на питання і спілкуючись із присутніми тут колегами-доповідачами і викладачами.

На цьогорічному засіданні студентського наукового гуртка, що відбулося 17 квітня, доповідали студенти з усіх факультетів університету. Виступи були різноплановими за змістом, за обсягом повідомлень і головне – за рівнем навиків іншомовної комунікації. Відчутним було хвилювання як доповідачів, так і присутніх тут наукових керівників.

Найпродуктивнішою виявилась підготовка і консультативна робота старшого викладача кафедри іноземних мов ЛНАУ Н.Б. Гавришків, обидва студенти-одногрупники якої посіли перші призові місця: Ю. Гавришків (Ен-21) та Б. Занько (Ен-21). Їхні англомовні презентації на теми «Як зробити свій будинок енергозберігаючим» та «Сучасні системи опалення» на основі доступного, вдало підібраного демонстраційного матеріалу сподобалися всім присутнім.

Третє місце посів студент групи Аг-12 Б. Смалюх (науковий керівник старший викладач О.Р. Красічинська), який доповідав на тему «Роботизація в сільському господарстві»

Журі кафедри іноземних мов подало пропозиції відзначити кращих студентів-гуртківців і рекомендувати їм підготувати тези відповідної тематики для публікації у студентських наукових збірниках.


Цьогорічна студентська наукова конференція на кафедрі іноземних мов відбулася 4 квітня із залученням до участі представників всіх факультетів університету. Як завжди, учасники форуму готували дослідження іноземною мовою з актуальних проблем обраного ними фаху.

В оцінюванні та визначенні найкращих виступів до уваги бралися їхня актуальність, презентабельність, насиченість фаховою лексикою, вимова, граматична та стилістична коректність і структурованість викладу.

Найкращі студентські доповіді:

- Вікторія Сидор, Зв.21. Тема виступу: Topographic maps. Топографічні карти. Науковий керівник: викладач О.Т.Куцин;

- Христина Кльок, Зв.11. Тема виступу:What is a land survey? Definition and types. Що таке земельна ділянка? Визначення і види. Науковий керівник: к.е.н., в.о. доцента, зав. кафедри С.Р.Добровольська;

- Надія Фірман, Арх-21. Тема виступу: Architecture of the future. Архітектура майбутнього. Науковий керівник: ст. викладач Н.Б. Гавришків;

- Юрій Байдецький, Мек-21. Тема виступу: Foreign economic activities of the agriculture sector of Ukraine. Зовнішньоекономічна діяльність аграрного сектору України. Науковий керівник: ст. викладач О.Р. Красічинська;

- Марʼян Леонтьєв, Арх-21. Architectural styles of Lviv. Архітектурні стилі Львова. Науковий керівник: ст. викладач Л.Й.Бондарчук.


12-14 квітня 2016 р. відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України у Харківському технічному університеті «Харківський політехнічний інститут» відбувся II етап Всеукраїнської олімпіади з дисципліни «Німецька мова». В олімпіаді взяли участь представники 28 вищих навчальних закладів України. Студентка економічного факультету Софія Борис під керівництвом доцента кафедри іноземних мов Наталії Григорівни Городецької посіла 6 місце та була нагороджена грамотою у номінації «Відмінне володіння усним мовленням» та подякою за активну участь у II етапі Всеукраїнської олімпіади з дисципліни «Німецька мова».


14.04–16.04.2015 р. в Харківському політехнічному інституті відбувся ІІ тур Олімпіади з німецької мови. Від ЛНАУ участь в олімпіаді взяла студентка 2 курсу групи Оа-21сп Софія Василівна Борис, яка посіла ІІ місце. Студентка нагороджена грамотою за найкращу творчу роботу. Одним із членів журі на олімпіаді була викладач кафедри іноземних мов ЛНАУ З.Ю. Копелюк.

Завдання олімпіади включали всі види мовленнєвої діяльності та відповідали рівню В1.
Студенти, як і вся наша молодь, вже встигли полюбити День Святого Валентина. Не дивно, адже завдяки цьому святу в ігровій формі можна по-справжньому зізнатися в любові тій людині, якій боязно було б сказати слова визнання у звичайній обстановці і в інший день. Якщо в групі є насправді закохані, то проведення Дня Святого Валентина підштовхне їх проявити свої почуття яскравіше. А інші студенти, можливо, відкриють для себе почуття, які  дрімали досі...

До свята всіх закоханих у групах Мек-15 та Зв-11 готувалися заздалегідь. Напередодні студенти виготовляли валентинки власноруч. Хтось прикрашав паперові сердечка різнокольоровим бісером, хтось виготовляв аплікації, хтось навіть ліпив із глини – натхнення і фантазії вистачало всім.

Із привітань та обміном валентинками розпочалося заняття з англійської мови наступного дня. Не дивно, що саме на кафедрі іноземних мов це свято відчутне найбільше. Відомо, що святого Валентина українські закохані шанують не так давно, а зворушлива традиція обміну валентинками надійшла до нас із англомовного світу.

Студенти розповідали романтичну й печальну історію Св. Валентина і декламували англомовну лірику. На екрані виникали образи найвідоміших закоханих: Ромео і Джульєтти, Антоніо і Клеопатри, Наполеона і Жозефіни. Плануючи святкове заняття, викладачі кафедри іноземних мов Н.В. Мироненко, С.Б. Панчишин та З.Ю. Копелюк гармонійно поєднали ліричні елементи із методичними, пропонуючи лексико-граматичні тестові завдання на тлі чудових романтичних тем. Завершилося заняття колективним виконанням популярних англомовних пісень про найчудовіше, віками оспіване, близьке й дороге кожному почуття кохання.

Також студенти взяли участь у вікторині на тему свята, активно відповідали на запитання, розповідали вірші, за що і отримали заохочувальні призи. Серед студентів найактивнішими були: Я. Крачковська, М. Лагуняк, Н.Бурковська.


Студентська наукова конференція на кафедрі іноземних мов, що відбулась 25 березня 2014 року, згуртувала студентів усіх факультетів ЛНАУ та їх наукових керівників. Участь у даній конференції означала підготовку виступу іноземною мовою на наукову тематику фахового спрямування.

На початку конференції Марта Андріївна Карп, відповідальна за науково-дослідну роботу студентів, оголосила про обов’язкові умови виступу та дотримання загальних правил викладу наукової доповіді: недопустимість читання доповіді, чіткий регламент у часі та наявність презентації матеріалів у Power Point. Враховувались також такі чинники, як фонетика та насиченість фаховою лексикою під час виступу доповідача.

На розсуд викладацько-студентського журі були представлені виступи студентів усіх факультетів, серед яких найактивнішими виявились студенти землевпорядного факультету. Приємно здивувала наявність ведучих, якими стали студенти землевпорядного факультету, та їх допомога учасникам конференції.

За підсумками результатів переможцями студентської наукової конференції стали:

  1. Олексій Кудриль, гр. Зв-21, «New technologies serve the efficient land management» (науковий керівник Марта Андріївна Карп)
  2. Тетяна Кархут, гр. Мо-11, «Managers and their functions» (науковий керівник Світлана Богданівна Панчишин)
  3. Ольга Шийка, гр. Оа-21, «Central banking system» (науковий керівник Леся Іванівна Барилюк)

Переможці конференції будуть нагороджені грамотами.Початок березня є часом звірення наших помислів і кроків із постаттю великого Кобзаря. Цьогорічний березень ознаменувався його золотим ювілеєм – 200-річчям із дня народження.

На своїх заняттях із студентами всіх факультетів ЛНАУ викладачі кафедри іноземних мов зачитують рядки Т. Г. Шевченка, демонструють репродукції його живопису, згадують основні етапи життєвого шляху.

Роботу із підготовки презентації матеріалів про життя та творчість славного поета очолили викладачі кафедри іноземних мов: Л. Й. Бондарчук, М. А. Карп, З. Ю. Копелюк, С. Б. Панчишин. Демонстрація відеоматеріалів супроводжувалася музикою Б. Лятошинського, М. Лисенка, М. Скорика.

Поряд зі світлинами та автопортретами Кобзаря його образ демонструвався у формі барвистих народних вишивок та розписів. Особливо актуальними були кадри презентації, присвячені сучасній Україні – бурхливій, волелюбній, омріяній та оспіваній великим поетом.


11.02.2014р. на кафедрі іноземних мов був проведений 1 етап олімпіади з англійської та німецької мов, в якій взяли участь 22 студенти з усіх факультетів університету.

За результатами олімпіади з англійської мови 1 місце посів Євген Ченгері, студент гр. М-2; 2 місце – Ігор Яремко ,студент .гр. Мо-12; 3 місце – Тетяна Кархут, студентка гр. Мо-11.

За результатами  олімпіади  з німецької  мови:  1 місце посів: Борис Софія , ст.гр Оа-12сп  ; 2 місце -  Зінько Роман ,ст.гр.  Еко-25 ;  3 місце -  Терех Катерина ,ст.гр. Мо-22.

Колектив кафедри  вітає переможців  олімпіади з іноземних  мов.


День кафедри у гуртожитку №2

Чергування викладачів у студентських гуртках – це не лише адміністративний контроль охайності й порядку студентського житла, а й, насамперед, спілкування педагогів зі своїми підопічними в позааудиторному середовищі. Це різного роду поради, консультування  і обговорення найрізноманітніших питань – від шляхів усунення побутових негараздів до можливостей розв’язання глобальних суперечностей.

В рамках Дня кафедри іноземних мов в гуртожитку №2 Львівського НАУ завідувач кафедри Л. Я. Лихочвор, викладачі кафедри Л. М. Гуня, І. М Турчин. та Л. Й Бондарчук. підготували бесіду про зимові свята в різних країнах світу, розповівши про декорування осель, традиційні страви, пісні, ігри й філософсько-фольклорне підгрунтя святкувань. Студенти землевпорядного факультету (мешканці гуртожитку) не лише переглянули кіноролики з відеоінформацією на зазначені теми, а й активно підтримали розмову про святкування Різдва в різних регіонах України.Факультет агротехнологій та екології

1. Юхимюк Олег- Аг

2. Дюрдь Іван – Аг

3. Безушко Оксана – Еко

Факультет механіки та енергетики

4. Шпот Віталій – Мех

5. Фітель Іван – Мех

6. Кушнір Олег – Мех

7. Дутчак Галина – Мех

8. Підставський  Андрій – Мех

9. Лехкар Юрій – Мех

10. Цюпа Юрій – Мех

Економічний факультет

11. Козак Оксана – економіст

12. Муха Михайло – економіст

13. Паньків Іванна – економіст

14. Семенюк Ольга – економіст

15.Борис Софія – економіст


Співробітники  кафедри іноземних  мов покликані бути не лише дослідниками в царині мовознавства, а й ніколи не забувати про свій фах педагога – людини, що виховує й навчає.

З метою координації наукових пошуків викладачів з методики викладання навчальних дисциплін: «Іноземна мова для професійного спілкування» та «Ділова іноземна мова», а також їх вдосконалення як методистів- практиків на кафедрі іноземних мов ЛНАУ функціонує  методичний семінар (керівник: ст. викл. Бондарчук Л.Й.).

Засідання семінару, що відбуваються щоквартально, розглядають як теоретичні, так і практичні питання методики викладання іноземних мов на немовних факультетах вищої школи: запровадження передових технологій навчання, вивчення досвіду зарубіжної методичної школи, за слухання звітів учасників методичних конференцій, ознайомлення з новими методичними бестселерами, рецензування методичних праць, авторами яких є викладачі кафедри.

Особливе зацікавлення учасників семінару традиційно викликають методичні розвідки  кафедри ( методичні рекомендації, практикуми, навчальні посібники, методичні розробки), оскільки  саме  такі праці є найбільш наближеними до конкретних напрямів підготовки та спеціальностей студентів нашого університету, конкретних академічних  груп з їх  реальним  рівнем підготовки та реальними можливостями. Розв’язання  саме реально обґрунтованих завдань підсилює  надію на кращі знання студентів і вдосконалення їх вмінь та навичок в іншомовній фаховій комунікації.


25.11.2013р. відбулось засідання наукового гуртка викладачів кафедри іноземних мов на тему: «Інноваційні науково-методологічні аспекти у дослідженні терміносистеми сільськогосподарського виробництва». На порядок денний було винесено низку актуальних питань з дослідження терміносистеми сільськогосподарського виробництва. З доповідями виступили:

Городецька Н.Г. «Когнітивний підхід до  вивчення  мовних явищ»

Карп М.А « Термін та терміносистема у лінгвістичних дослідженнях».

Пилипець О. В «Способи словотворення як фактор системності».

Добровольська С. Р. «Cистемність у термінознавстві».

Красічинська О. Р. «Лексичні особливості науково-технічного тексту».

Копелюк З. Ю. «Граматичні особливості науково-технічного тексту».

Турчин І. М. «Стилістична адаптація при перекладі науково-технічного тексту».

Колектив кафедри взяв активну участь в обговоренні інноваційних науково-методологічних аспектів терміносистеми, зокрема завідувач кафедри Л. Я. Лихочвор, Н. Г. Городецька, Л. Й. Бондарчук. Голова наукового гуртка к.п.н., доцент кафедри іноземних мов  Н.Городецька відзначила високу активність молодих викладачів кафедри, які жваво взялися до наукової роботи у сфері дослідження терміносистеми сільськогосподарського виробництва.

Результатом багаторічної праці викладачів у цьому науковому напрямі є дво-, тримовні, а також тематичні фахові словники. Колектив кафедри уклав галузеві україномовні словники з усіх напрямів підготовки  фахівців у Львівському національному аграрному університеті.


Міжнародний день студента, яке щороку відзначають 17 листопада, давно став улюбленим святом для всіх, хто є чи коли-небудь був студентом. На кафедрі іноземних мов ЛНАУ це свято відмітити змістовним і цікавим фестивалем. Його організатори: зав. каф. Л. Я. Лихочвор, доцент Н. Г. Городецька, ст.викл. Л. Й. Бондарчук, ст.викл. С. Д. Дешко, ст.викл. О. Я Іщенко, ст.викл. С. Р. Добровольська, викладач І. М. Турчин, які подбали про те, щоб наші студенти-першокурсники по-справжньому відчули свою причетність до студентства – традиційно найактивнішої і найсвідомішої когорти людства.

Свято відкрилося давнім студентським гімном «Gaudeamus». Студенти не лише слухали, а й вчилися співати цю популярну серед багатьох поколінь пісню. Красиві латинські слова відкривалися їм несподівано завзятим і таким близьким змістом: «Веселімося, поки молоді».

Згодом присутні переглянули англомовне відео про студентське життя, після чого обговорили його, пов’язавши із власними проблемами життя, побуту й дозвілля студентів ЛНАУ. Заключним етапом фестивалю став Круглий стіл на тему: «Переваги та проблеми освіти за кордоном».


Популярне в англомовному світі свято Гелловін, як відомо, святкують в ніч з 31 жовтня на 1 листопада. Напередодні, 29 жовтня, на заняттях з англійської мови студенти землевпорядного факультету ЛНАУ переглянули відео про американські традиції цього свята, сформованого на основі давніх кельтських вірувань.

Яскраві маски і костюми, сувеніри й гарбузово-свічкові композиції, сюжети-страшилки й віршовані приповідки, сподіваємося, допоможуть юній аудиторії ґрунтовніше пізнати суть і дух свята, яке, попри те, що зазвичай викликає суперечливі відгуки в Україні, таки продовжує входити й пускати своє коріння на нашій землі.

Його організували зав. кафедри Л. Я. Лихочвор, ст.викладач Л. М. Гуня, викладач О. В. Пилипець, ст.викладач О. Р. Красічинська, ст. викладач Л.І. Барилюк, викладач М. А. Карп, викладач З. Ю. Копелюк.


Співпраця з Німеччиною триває

Уже понад 3 роки ЛНАУ співпрацює з об’єднанням екологічних фермерських господарств Німеччини LOGO. Це об’єднання пропонує студентам фахову практику в екологічних господарствах Німеччини. Завдяки цьому стажуванню за кордоном студенти покращують свої знання іноземної мови, отримують міжнародний досвід та набувають практичних професійних навичок, що збільшує їхні шанси у пошуках роботи в українських та іноземних фірмах, а також дає змогу навчатись за кордоном. Представники LOGO проводять відбір студентів за рівнем знань іноземної мови один раз на рік( жовтень-листопад).

18 листопада на кафедрі іноземних мов представники об’єднання LOGO проводили відбір студентів на літню практику на 2014 рік. Іспит тривав з 10 до 17 години, і складався з декількох етапів: тестування (граматичне та лексичне), усне опитування( про себе, навчання в університеті, запитання по фаху, про Німеччину), диктант, завдання на логічне мислення. На співбесіду прийшли студенти різних факультетів. Більшість студентів – з факультету  механіки та енергетики (10 осіб), 6 – з економічного факультету, 3 – з факультету агротехнологій та екології. Студенти показали достатньо високий рівень мовної підготовки. Результати співбесіди представники об’єднання LOGO надішлють на кафедру до кінця поточного року. Студентам, що пройдуть відбір, з квітня-травня 2014 запропонують 6–12 місячну практику у екологічних господарствах Німеччини. Керівництво університету підписало договір про подальшу співпрацю з об’єднанням  LOGO на наступні 3 роки та забезпечило представникам об’єднання екологічних фермерських господарств Німеччини LOGO цікаву та насичену культурну програму.


Викладачі кафедри іноземних мов вже кілька років поспіль досліджують науково-методологічні аспекти терміносистеми сільськогосподарського виробництва. Ця наукова тема була започаткована кандидатом філологічних наук, доцентом кафедри іноземних мов Надією Семко.

Вона уклала 2 найбільші за обсягом лексикографічні україномовні джерела: 

1.Семко Н.М. Англо-українсько-російський словник з механізації сільського господарства.–Львів:ЛДАУ, 2001.–321с.

2.Семко Н.М. Англо-український словник з бізнесу/ За редакцією канд. філол. наук Н.М.Семко.–Львів: Оріяна-Нова, 2006.–318с.

Результатом багаторічної праці викладачів у цьому науковому напрямі є дво-, три мовні, а також тематичні фахові словники. Колектив кафедри уклав галузеві україномовні словники з усіх напрямів підготовки фахівців у Львівському національному аграрному університеті:

1. Добровольська С.Р. Англо-український словник базових термінів з геодезії, картографії та землеустрою/С.Р. Добровольська, О.Я. Іщенко, Н.Б. Гавришків – Львів: ЛНАУ, 2012.–123с.

2.Шувар І.А. Гербологія: англо-український та українсько-англійський словник/ І.А. Шувар, С.Р. Добровольська, М.Б. Опир. – Львів: ЛНАУ, 2011.–109 с.

3.Зубаль Н.Г., Квітко І.І., Гошко Л.Я., Якобенчук Т.Г. Англійсько-німецько-французько-український та українсько-англійсько-німецько-французький словник з картографії.–Львів, Львівський ДАУ. 2001. 100 с.

4.Городецька Н.Г., Вовк С.О. Українсько-німецький та німецько-український короткий словник з тваринництва. – Львів: Львівський державний аграрний університет, 2007. – 81с.

5.Городецька Н. Г. Німецька мова. Німецько-український та українсько-німецький словник з гербології. – ЛНАУ, 2010.–100с.

6.Городецька Н.Г. Агрономія: німецько-український та українсько-німецький словник/Н.Г. Городецька, Н.Б. Гавришків. – Львів: ЛНАУ, 2011.–132 с.

7.Городецька Н.Г. Німецько-український та українсько-німецький базовий словник для студентів факультету землевпорядкування/ Н.Г. Городецька. – Львів: ЛНАУ, 2012. – 120 с.

8.Лихочвор Л.Я. Українсько-німецько-англійський та англо-німецько-український тематичний словник з агрономії/ Лихочвор Л.Я., Городецька Н.Г., Гавришків Н.Б. – Львів: ЛНАУ, 2012. – 110 с.

9.Семко Н.М., Гошко Л.Я., Іщенко О.Я. Англо-український економічний словник.–Львів, ЛДАУ 2006р.

10.Бондарчук Л.Й., Українсько-англійський базовий словник для студентів економічних спеціальностей.–Львів, Українські технології 2000–104с.

11.Бондарчук В.В. Короткий англо-український тлумачний словник з фінансового менеджменту.–Львів:Українські технології», 2003р.– 86с.


Доценти кафедри іноземних мов Н.Семко та Н.Городецька розробили та навчальний посібник з англійської мови для студентів ОКР «Магістр» економічних спеціальностей. Обсяг розробки – 15,6 друкованих аркушів. Посібник складається з 19 розділів і охоплює необхідну для студентів ОКР «Магістр» економічну тематику, передбачену типовою програмою з дисципліни «Ділова іноземна мова»: Телефонні розмови, Ділова кореспонденція, Проведення зборів, засідань, Переговори, Ділові презентації, Особливості міжкультурного спілкування, Міжнародна торгівля, ЄС, Глобалізація, Заснування бізнесу, Типи комерційних структур, Структура компанії, Адаптація до змін у бізнес середовищі, Набір працівників, Гроші, Етика у бізнесі. Структура посібника наступна:

а) два тематичних тексти, які містять нові слова, в тому числі ділову термінологію, і моделі базової граматики англійської мови;

б)граматичні моделі, які характерні для текстів ділового стилю;

в) лексико-граматичні моделі, які забезпечують повторення і повторюваність, що вкрай необхідне під час вивчення чужої мови;

г) вправа на переклад англійською мовою з української, яка є своєрідним підсумком до теми, оскільки закріплює лексику та граматику кожного з уроків.

Мета навчального видання – навчити самостійно вести розмову на вказану ділову тематику, користуючись засвоєними лексичними та граматичними моделями, засвоїти та активізувати ділову термінологію, підготувати студентів до подальшого вивчення дисципліни «Наукова англійська мова».


День народження Шекспіра

23 квітня – день народження і водночас день пам’яті Вільяма Шекспіра, свято культурної громади всього світу. Ім’я цього Генія визначило цілу епоху, а його твори, написані кілька століть тому, актуальні, як ніби вийшли з-під  пера сьогодні.

На кафедрі іноземних мов Шекспіра вшановано святом із залученням

студентів  економічного факультету.

Із вступним словом звернулися до учасників дійства його організатори – викладачі кафедри Дешко С.Д та Турчин І.М. На екрані виникають знайомі й маловідомі портрети Шекспіра, фото  Меморіального музею в Стретфорді-на-Ейвоні, рисунки з життя Шекспірівського театру «Глобус», зображення близьких йому людей. Звучать уривки із найвідоміших комедій і трагедій Майстра в оригіналі і перекладах, аналізуються найвідоміші його вислови.

Найвражаючими були кадри з відомого фільму «Ромео і Джульєтта»  з чарівною музикою Ф. Лея.

Учасників свята чекала також вікторина з питаннями про життя, творчість і текстологію В.Шекспіра. Переможці: Бойко Р (Екп-23), Михацевич І (Мо-22) та Флюнт С (Фін-24) – отримали  призи


Слогани із закликами розмовляти англійською мовою, виставки фото, книг та сувенірів, пов’язаних із британськими реаліями сповістили 8-го квітня  студентів та викладачів ЛНАУ про початок днів англійської мови на кафедрі іноземних мов.

В програмі заходів чимало цікавого й пізнавального. Першим заходом стала вікторина “Чи знаєте ви Англію?”, яку викладачі кафедри  іноземних мов Дешко С.Д., Карп М.А. та Турчин І.М. підготували для студентів університету.

– З чим асоціюється у вас Британія? – таким було перше питання вікторини. Студенти відповідали по-різному: “Біг Бен”, “Лондон”, “Шекспір”, “Королева”, “Бітлз” тощо. Різною була й активність учасників, що ілюструвала не лише комунікабельність студентів, а й їхню ерудицію та обізнаність у британському країнознавстві.

Вікторина не обмежувалася режимом “питання-відповідь”,а нерідко розширювала свої рамки до дискусій з питань, що викликали особливу зацікавленість: “Англійці вживають старомодні слова”, “Англійці не цікавляться іноземними мовами”, “Англійці –закриті в собі люди”. На тлі офіційних питань про герб, прапор, географію Об’єднаного Королівства найжвавішу реакцію викликали питання про побут і традиції британців.

Учасники вікторини мали нагоду отримати деяку інформацію з фільмів, продемонстрованих  в 34-ій аудиторії землевпорядного факультету. Найактивніших нагородили подарунками.

Вікторина про життя Британії проводилась щодня з 8-го по 12-те квітня з представниками різних академічних груп.


Практика в Німеччині

Студенти ЛНАУ побували на шестимісячній практиці на різних екологічних сільськогосподарських підприємствах Німеччини. Кожен з них здобув багато досвіду, вдосконалив навики з німецької мови. Студенти жили у німецьких сім’ях, вивчали культуру та побут, відвідували семінари пов’язані з екологічним сільським господарством, зустрічалися з іншими студентами аграрних вузів Східної Європи.

Кафедра іноземних мов брала активну участь у підготовці студентів до фахової практики за кордоном, зокрема викладач німецької мови Наталя Григорівна Рудецька допомагала у підготовці документів для виїзду та надавала всі необхідні консультації з німецької мови.


Попри те, що жіноче свято дісталось нам у спадок від соціалістичних часів та часто асоціюється з іменами соціалісток К. Цеткіною і Р. Люксембург, 8 березня, свято весни, залишається одним із найулюбленіших свят в нашій країні, особливо для жіночої її половини.

З нагоди 8 березня в суто жіночому підрозділі ЛНАУ – на кафедрі іноземних мов – відбулася презентація англійською мовою на тему «Найвідоміші жінки світу». Студенти гр. ЗВ-11 Худняк Олена та Рутар Андрій розповіли присутнім на святі викладачам кафедри та студентам своєї академічної групи про життя, злети й драми  Клеопатри, Жанни Д 'арк, мати Терези, Опри Вінфрі та ін. Вдало підібраний матеріал та проілюстрований матеріал зворушив всіх присутніх, вкотре доводячи, що прекрасна половина людства славиться не лише вродою, а й колосальним розумом, талантом та волею.20 лютого на кафедрі іноземних мов була проведена зустріч з представником компанії «Лінгвіст».Викладачі ознайомились з літературою видавництв Cambridge University Press, National Geographic Learning, MM Publications.


 ДЕНЬ ВАЛЕНТИНА НА КАФЕДРІ ІНОЗЕМНИХ МОВ

До свята всіх закоханих у групі Буд-11 готувалися заздалегідь. Напередодні студенти виготовляли валентинки власноруч. Хтось прикрашав паперові сердечка різнокольоровим бісером, хтось виготовляв аплікації, хтось навіть ліпив із глини – натхнення і фантазії вистачало всім.

Із привітань та обміном валентинками розпочалося заняття з англійської мови наступного дня. Не дивно, що саме на кафедрі іноземних мов це свято відчутне найбільше. Відомо, що святого Валентина українські закохані шанують не так давно, а зворушлива традиція обміну валентинками надійшла до нас із англомовного світу.

Студенти розповідали романтичну й печальну історію Св. Валентина і декламували англомовну лірику. На екрані виникали образи найвідоміших закоханих: Ромео і Джульєтти, Антонія і Клеопатри, Наполеона і Жозефіни. Плануючи святкове заняття, викладач кафедри іноземних мов І.М. Турчин гармонійно поєднала ліричні елементи із методичними, пропонуючи лексико-граматичні тестові завдання на тлі чудових романтичних тем. Завершилося заняття колективним виконанням популярних англомовних пісень про найчудовіше, віками оспіване, близьке й дороге кожному почуття кохання. 


29.01.2013р. на кафедрі іноземних мов пройшов 1 етап олімпіади з англійської мови, в якій взяли участь 15 студентів з усіх факультетів університету.


За результатами олімпіади 1 місце посів Кудриль Олексій, Зв-14 (викл.Карп М.А); 2 місце – Яремко Ігор, Мо-12  (викл.Пилипець О.В); 3 місце – Сушко Павло, Ен-12(ст.викладач Барилюк Л.І).