Історія кафедри

Кафедра вищої математики є загальноосвітньою кафедрою Львівського національного аграрного університету, яка забезпечує фундаментальну підготовку студентів різних спеціальностей з вищої і прикладної математики, обчислювальної техніки і програмування, теорії ймовірностей і математичної статистики, основ системного аналізу, математики для економістів, основ комп‘ютерної техніки, інформатики, комп’ютерів та комп’ютерних технологій, математичного забезпечення магістерських програм, інформатики та основ комп’ютерного моделювання.
Кафедра вищої математики утворена в 1947 році із заснуванням Львівського сільськогосподарського інституту на базі Львівської політехніки. Першим завідувачем кафедри був к.ф.-м.н., професор Н.В. Благовещенський. З 1951 до 1960 року кафедру очолював к.ф.-м.н., доцент О.І. Савін. Два роки поспіль завідувачем кафедри була старший викладач А.І. Сіпко. З 1961 року завідувачем кафедри був к.ф.-м.н., доцент А.Б. Драпкін. У 1978 році кафедру очолив к.ф.-м.н., доцент В.М. Рабик, а з 1994 до 2003 року завідувачем кафедри був лауреат Державної премії, д.ф.-м. н., професор Ф.В. Семерак. З 2003 р. до 2010 р. завідувачем кафедри був доцент В.М. Рабик. З 2010 року кафедру очолює д.ф.-м.н., професор Ю.І.Ковальчик.

Склад кафедри

Зікрач Дмитро Юрійович - к.ф.-м.н., старший викладач

Науково-методична робота

Науковці кафедри працюють над комплексною темою: "Загальна теорія систем та математичне моделювання технологічних процесів". В математичних дослідженнях широко використовуються комп’ютерні технології. На кафедрі є два комп’ютерні класи. За результатами наукових досліджень викладачі публікують наукові статті як у вітчизняних так і зарубіжних виданнях, монографії, навчальні посібники. За останні роки шість викладачів захистили дисертації, а семи присвоєно звання доцента. На кафедрі систематично видаються навчально-методичні вказівки, конспекти лекцій.

Навчальний процес

Кафедра вищої математики є загальноосвітньою кафедрою Львівського національного аграрного університету, яка забезпечує фундаментальну підготовку студентів різних спеціальностей з:
- вищої і прикладної математики,
- обчислювальної техніки і програмування,
- теорії ймовірностей і математичної статистики,
- основ системного аналізу,
- математики для економістів,
- основ комп’ютерної техніки,
- інформатики,
- комп’ютерів та комп’ютерних технологій,
- математичного забезпечення магістерських програм,
- інформатики та основ комп’ютерного моделювання.

Attachments:
File Опис File size
Download this file (Мед Бубняк 2015 Роз.гр. роб.doc)Мед Бубняк 2015 Роз.гр. роб.doc   7060 Kb
Download this file (розрахунково-графічна робота№2 Б-1с.doc)розрахунково-графічна робота№2 Б-1с.doc   1511 Kb
Download this file (Метод+контрольні роботи.-1-5 2014 Буб..doc)Метод+контрольні роботи.-1-5 2014 Буб..doc   3088 Kb