2223 травня 2013р. в Львівському національному аграрному університеті згідно з наказом ректора № 44 від 01.04.2013 р. відбувся конкурс «Кращий студентський науковий гурток ЛНАУ-2013». Для участі в конкурсі було представлено документацію 86 студентських наукових гуртків Львівського національного аграрного університету. Конкурс проводиться вже 4 роки поспіль. Подібні заходи є особливо важливими і потрібними, адже студентська наукова робота є пріоритетним напрямком роботи нашого вищого навчального закладу.

Цього року конкурс «Кращий студентський науковий гурток ЛНАУ-2013» проводився в II етапи. Під час проведення I-го етапу конкурсу були визначені кращі студентські наукові гуртки на всіх факультетах аграрного університету. До критеріїв оцінки діяльності студентських наукових гуртків конкурсна комісія віднесла участь у Всеукраїнських та міжнародних конференціях і форумах, активність гуртківців в конкурсах наукових робіт та олімпіадах, кількість наукових публікацій студентів та отримання ними патентів, і ряд інших.

Отже, згідно результатів конкурсу, на економічному факультеті дипломом першого ступеня нагороджено студентський науковий гурток «Фінанси і фінансова діяльність» кафедри фінансів і кредиту, друге місце отримав студентський науковий гурток «Економіст» кафедри економіки підприємства, а третє місце – гурток «Облік в агроформуваннях і бюджетних установах» кафедри бухгалтерського обліку і аудиту.

Щодо землевпорядного факультету, то переможцям I і II ступенів стали студентські наукові гуртки «Охорона земель» та «Автоматизація землевпорядного проектування», а студентський науковий гурток «Економіка землекористування» кафедри земельного проектування отримав диплом ІІІ ступеня.

На факультеті будівництва і архітектури перше місце посів студентський науковий гурток «Українська культура» кафедри українознавства та друге – «Моделювання напружено-деформованого стану» кафедри будівельних конструкцій. Третє місце зайняв студентський науковий гурток «Сучасні передові технології у будівництві» кафедри технологій та організації будівництва.

На факультеті агротехнологій і екології перше місце зайняв студентський науковий гурток «Екологія» кафедри екології і біології, друге місце отримав студентський науковий гурток «Агрохімік» кафедри ґрунтознавства, землеробства та агрохімії, а третє місце посів студентський  науковий гурток «Плодівник» кафедри плодоовочівництва, технології зберігання і переробки продукції у рослинництві.

І на факультеті механіки і енергетики перше місце зайняв студентський науковий гурток «Мехатроніка», кафедри тракторів і автомобілів, друге місце отримав студентський науковий гурток «Технології технічного обслуговування та ремонту машин» кафедри технічного обслуговування та ремонту машин ім. професора О. Д. Семковича, а третє місце зайняв студентський науковий гурток «Механізація процесів сільськогосподарського виробництва» кафедри сільськогосподарських машин.

Всі керівники наукових гуртків були нагороджені дипломами І, ІІ і ІІІ ступенів, що буде мотивувати їх до подальшої активної наукової діяльності в стінах Львівського національного аграрного університету.

Із числа переможців, дипломантів I-го ступеня, було визначено переможців II-го етапу конкурсу «Кращий студентський науковий гурток ЛНАУ-2013» шляхом голосування всіх членів конкурсних комісій. За результатами підрахунку лічильної комісії конкурсу почесним переможцем було визначено студентський науковий гурток «Екологія» кафедри екології і біології. Дипломами II-го ступеня було нагороджено студентські наукові гуртки «Мехатроніка» і «Охорона земель». Третє місце у конкурсі було розділено між студентським науковими гуртками економічного факультету та факультету будівництва та архітектури «Фінанси і фінансова діяльність» та «Українська культура» відповідно.

Треба відзначити, що конкурсні комісії всіх факультетів університету одноголосного дійшли висновку щодо нагородження колективу кафедри іноземних мов за творчий підхід і залучення найбільшої кількості студентів грамотою за підписом ректора Львівського національного аграрного університету, академіка НААНУ Снітинського В. В.

Нехай студентські наукові дослідження примножують доробки факультетів, а відтак і університету, та визначають його почесне місце у рейтингу кращих навчальних закладів аграрного профілю, а переможці цього заходу впевнено крокують до нових наукових висот.