31.05.1963 20.02.2017

Ректорат, громадські організації університету, деканат факультету агротехнологій і екології з глибоким сумом сповіщають, що на 54 році життя відійшла у вічність відомий вчений у галузі аграрної науки, талановитий педагог, кандидат сільськогосподарських наук, доцент

Олександра Мечиславівна Коханець

і висловлюють глибоке співчуття рідним і близьким покійної.  Нехай наше щире співчуття зменшить невимовний біль і важке горе від непоправної втрати дорогої для нас усіх Людини.

Вічная пам'ять!


Викладачі кафедри Петро Данилович Завірюха та Олександр Васильович Панасюк навчалися на курсах підвищення  кваліфікації наукових працівників при Селекційно-генетичному інституті – Національному центрі насіннєзнавства та сортовивчення за напрямками теоретичні основи селекції, селекція і насінництво с.г. культур, ДНК-технології та культура  in vitro в селекції та отримали посвідчення слухачів курсів підвищення кваліфікації наукових працівників.Колектив кафедри генетики селекції та захисту рослин спільно з працівниками НДВ створив та передав у державне сортовипробування гібрид картоплі, який отримав назву Зваба, про що свідчить повідомлення, отримане з Українського інституту експертизи рослин (№ заявки 16088009)
Студенти гуртка взяли активну участь у Звітній студентській науковій конференції за результатами наукових досліджень 2015 року, яка відбулася на кафедрі генетики, селекції та захисту рослин 12 квітня 2016 року. Кращими визнано доповіді наступних студентів: Д.А. Калащук, С.І. Кубійович та О.А. Король. Кращою визнано доповідь студентки Д.А. Калащук.
У період 20-21 квітня 2016 року студенти-гуртківці кафедри генетики, селекції та захисту рослин брали участь у закладанні дослідів згідно із тематикою дипломних робіт.
Роботи виконувались під керівництвом викладачів кафедри генетики, селекції та захисту рослин, і провідного спеціаліста галузі рослинництва М. Г. Коновалюка.
День кафедри селекції, генетики та захисту рослин


29 квітня 2015 року відбувся День кафедри селекції, генетики та захисту рослин за участі директора наукової бібліотеки ЛНАУ доцента, кандидата історичних наук Любові Арсентіївни Пинди, завідувача інформаційно-бібліографічним відділом Світлани Володимирівни Шафранської та бібліотекаря І категорії Марії Павлюх.

Директор наукової бібліотеки Любов Пинда ознайомила студентів та працівників кафедри зі станом книгозабезпечення 16-ти навчальних дисциплін, які викладаються на кафедрі, здійснила огляд повнотекстових баз даних електронної бібліотеки українського видавництва «ЦУЛ». Вона згадала також про сучасні інформаційні портали з селекції, генетики та захисту рослин. Виступ доцента Любові Арсентіївни супроводжувався мультимедійною презентацією, яку підготувала Світлана Шафранська.

Марія Павлюх здійснила огляд сучасної художньої літератури. Слухачі зацікавлено слухали про поезію, есеїстику, українські детективи. Марія Павлюх відзначила лауреатів премії ВВС «книга року» українських прозаїків – Ярослава Мельника (фантаста) та Софію Андрухович (історична проза), а також популярного в Європі Андрія Куркова. Другою частиною огляду художньої літератури були книги про Майдан і події 2014 року.

Закінчився День кафедри селекції, генетики та захисту рослин закликом професора Петра Даниловача Завірюхи до студентів читати, пізнавати і дозрівати не тільки як фахівці чи освічена еліта, а й також як свідомі патріоти своєї землі.

Attachments:
File Опис File size
Download this file (новинки навчальної літератури укр.вид-в з генетики, селекції та захисту рослин.p)новинки навчальної літератури укр.вид-в з генетики, селекції та захисту рослин.p   442 Kb