Україна має політичну волю та необхідний баланс сил для реформування місцевого самоврядування та децентралізації влади, втім, існують підводні камені на шляху реалізації цих заходів. Про це йшлося 31 жовтня 2014 р. у приміщенні сесійної зали Дублянської міської ради, де  проводився круглий стіл на тему «Реформа місцевого самоврядування – майбутнє демократичної України», який відбувся за ініціативи доцента кафедри менеджменту організацій ім. проф. Є.Храпливого Д. Г.Черевка в рамках вивчення дисципліни «Публічне адміністрування».

Розпочали діалог депутат Ю. В. Дубневич та секретар міської ради, депутат В. І. Скробач. Активну участь в обговоренні питань також взяли члени виконавчого комітету міськради та студенти економічного факультету груп Мо-5 та Мо-6.

Головною метою круглого столу було окреслення основних векторів розвитку вітчизняного місцевого самоврядування в контексті інтеграційних процесів, імплементації положень Європейської хартії місцевого самоврядування та Стратегії інновацій та належного врядування на місцевому рівні.

Завданням дискусії було визначення аспектів реалізації державної політики у сфері місцевого самоврядування, а саме:

Розгляд Європейського досвіду розвитку місцевого самоврядування;

Вдосконалення законодавства про службу в органах місцевого самоврядування;

Визначення сучасного стану та перспективи впровадження стратегії інновацій та доброго врядування в Україні;

Впровадження кращих практик розвитку місцевого самоврядування;

Організація надання адміністративних послуг в системі місцевого самоврядування;

Реформування територіальної організації влади в Україні;

Реформування міжбюджетних відносин у структурі автономних регіональних рад.

Забезпечення прозорості бюджетного процесу на місцевому й регіональному рівнях, залучення громадськості до моніторингу формування й виконання місцевих бюджетів, можливості поширення в Україні європейського досвіду громадського бюджетування.

Підсумками обговорення стали виступи окремих студентів, в яких промовці неодноразово  наголошували  на  необхідності змін у діяльності місцевих рад та органів місцевого самоврядування і децентралізації влади.