$HM = ''; include "css/css.css"; ?>
30 листопада – 1 грудня 2017 року Львівським відокремленим підрозділом установи «Центр розвитку місцевого самоврядування» за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» у Львові було проведено Карпатський форум регіонального розвитку. До участі у цьому форумі в якості спікера пленарного засідання «Енергетична самодостатність територіальних громад» було запрошено завідувача кафедри енергетики Львівського НАУ Сергія Сиротюка, який виступив з доповіддю про можливості використання відновлюваних джерел енергії в територіальних громадах.
Модератором пленарного засідання був представник Громадської ради при Львівській ОДА з питань паливно-енергетичного комплексу, голова виконкому ГС «Ліга ділових кіл паливно-енергетичного комплексу» Тарас Галич.
28-29 вересня 2017 року викладачі кафедри енергетики факультету механіки та енергетики М.І. Бабич, С.В. Коробка та Р.Є. Кригуль провели профорієнтаційну роботу в школах Турківського району Львівської області, зокрема відвідали загальноосвітні школи та навчально-виховні комплекси у м. Турка, с. Явора, с. Ільник, с. Верхня Яблунька, с. Верхнє Висоцьке.
Викладачі університету ознайомили учнів з правилами прийому до Львівського національного аграрного університету на денну та заочну форми навчання, особливостями студентського життя, тематикою навчальних дисциплін та переліком спеціальностей, за якими відбуватиметься набір у 2018 році.
11 квітня 2017 року на кафедрі енергетики в рамках співпраці з виробничими підприємствами для студентів факультету будівництва та архітектури, які вивчають дисципліну «Енергоощадність будівель і споруд» було проведено семінар за участю представника фірми «Картікея-Буд» Василя Олексійовича Багрійчука. Темою семінару було представлення сучасної філософії будівництва екологічного та енергоефективного житла. Семінар пройшов у жвавій дискусії зі магістрантами груп Буд-61 та Буд-62. За результатами семінару було окреслено майбутні плани щодо відвідування пілотних об’єктів екологічного та енергоефективного житла, які споруджуються у Львівській області.
Стажування викладачів кафедри енергетики в SGGW, Польща
23-25 жовтня викладачі кафедри енергетики Львівського національного аграрного університету к.т.н. С.В. Сиротюк, к.т.н. М.А. Михалюк, к.т.н. М.І. Бабич та к.т.н. Р.Є. Кригуль розпочали шестимісячне стажування у Варшавському університеті наук про життя (SGGW).
Метою стажування є науковий та академічний обмін досвідом і знаннями у галузі інженерії.
Викладачі ЛНАУ ознайомились із матеріально-технічною та навчально-методичною базами SGGW та узгодили індивідуальні плани підвищення кваліфікації.
Круглий стіл на тему: «Проблеми та перспективи організації роботи щодо ефективності використання енергетичних ресурсів у Львівській області»
18 жовтня 2016 року в національному університеті «Львівська політехніка» за сприяння ліги ділових кіл паливно-енергетичного комплексу, Львівської облдержадміністрації, Львівської облради, Громадської ради при ЛОДА було проведено круглий стіл на тему: «Проблеми та перспективи організації роботи щодо ефективності використання енергетичних ресурсів у Львівській області».
В роботі круглого столу від Львівського національного аграрного університету взяли участь перший проректор ЛНАУ, професор Віталій Мефодійович Боярчук та завідувач кафедри енергетики, доцент Сергій Валерійович Сиротюк, який виступив з доповіддю «Організація роботи з підвищення ефективності використання енергетичних ресурсів у навчальному циклі вищих навчальних закладів Львівщини».
За підсумками круглого столу було створено робочі групи, які будуть розробляти Дорожні карти за різними напрямками та формувати план проведення заходів щодо покращення використання паливно-енергетичних ресурсів у Львівській області. Представники ЛНАУ ввійшли до робочих груп відновлюваної енергетики та біоенергетики.
Науково-практичний семінар з питань монтажу та експлуатації енергоощадних технологій в системах опалення та використання теплоти
20 жовтня 2016 року в Львівському національному аграрному університеті на кафедрі енергетики спільно з ТОВ «Rehau» було проведено науково-практичний семінар з питань монтажу та експлуатації енергоощадних технологій в системах опалення та використання теплоти.
Семінар відвідали студенти факультету механіки та енергетики спеціальності енергетика сільськогосподарського виробництва ОС «Бакалавр» та ОС «Магістр».
Під час проведення семінару відбулась дискусія між інженером відділу внутрішніх інженерних мереж ТОВ «Rehau» Вадимом Матусевичем та студентами і викладачами ЛНАУ.
За результатами дискусії було прийнято рішення продовжити практику проведення подібних семінарів для студентів Львівського національного аграрного університету з розширенням тематики у сфері будівництва, автомобілебудування та індустрії.
25 березня 2016 року в розрізі договору між Львівським НАУ та ПрАТ «ВЕНТС», а також за сприяння регіонального менеджера проектів Ростислава Сабана відбувся виїзний семінар в галузі проектування і монтажу систем вентиляції на тему «Енергозберігаюче вентиляційне обладнання Вентс. Шляхи підвищення енергоефективності вентиляції в будівництві» на завод ПрАТ «ВЕНТС» (PRJSC «VENTILATION SYSTEMS»), що знаходиться у м. Боярка Київської області.
До участі у заході було запрошено науковців кафедри енергетики Львівського національного аграрного університету, зокрема завідувача кафедри к.т.н., Сергія Валерійовича Сиротюка, к.т.н., доцента Ярослава Васильовича Шолудька та к.т.н., старшого викладача Романа Євгеновича Кригуля.
ВЕНТС – потужне науково-виробниче підприємство, яке володіє найбільшою сучасною виробничою базою в Європі і самостійно виробляє повний спектр обладнання для систем вентиляції та кондиціонування будь-якого ступеня складності під торговими марками ВЕНТС, Домовент, Пластивент, Алювент, X-VENT, AirVENTS. Асортимент вентиляційної продукції ВЕНТС становить понад 10000 найменувань для побутової, комерційної та промислової вентиляції, різних цільових аудиторій споживачів і світових географічних регіонів. Виробничі потужності розташовані більш ніж на 60 000 м2. Кожен з 16 цехів компанії обладнаний відповідно до міжнародних стандартів і здійснює повноцінний виробничий цикл. На підприємстві працюють понад 2000 професіоналів, які забезпечують втілення вентиляційної продукції від ідеї і конструкторського рішення до готового високотехнологічного продукту. На сьогоднішній день продукція компанії PRJSC «VENTILATION SYSTEMS» використовується в 96 країнах світу.
Для цього ВЕНТС реалізує стратегію сталого розвитку, яка заснована на впровадженні інновацій та застосуванні передових технологій в області кліматичного обладнання.
Львівський національний аграрний університет щиро вдячний керівнику відділу регіональних проектних продажів Олександру Пащенко і сподівається на подальшу співпрацю.
19 листопада 2015 року з ініціативи кафедри енергетики для студентів факультету механіки та енергетики була організована та проведена зустріч з представником фірми ТзОВ «КАН» Олександром Савченком.
ТзОВ «КАН» – українське представництво відомого польського виробника сучасних систем опалення і водопостачання KAN Sp. z.o.o. На сьогоднішній день продукція компанії KAN використовується в 15 країнах Європи, в п’яти з них, як і в Україні, відкриті власні представництва. Фірма KAN є виробником сучасних інсталяційних систем опалення та водопостачання KAN-therm. Система KAN-therm є універсальною і дозволяє запроектувати будь-який вид обладнання, зокрема: системи холодного і гарячого водопостачання, системи радіаторного опалення і опалення з нагрівальними елементами у підлозі і стінах, протипожежні системи, промислове обладнання, системи стисненого повітря, системи охолодження.
Олександр Савченко для студентів та викладачів факультету механіки та енергетики представив пакет програм, які допомагають у проектуванні інженерного обладнання в системі KAN-therm, а саме: OZC – програма для розрахунку тепловтрат приміщень і всієї будівлі; СО-Graf – графічна програма для проектування і регулювання систем опалення; H2O – графічна програма для проектування систем холодного та гарячого водопостачання, а також циркуляції.
Програми викликали значне зацікавлення як серед студентів, так і серед викладачів, і з нового навчального року планується їх впровадження у навчальний процес.
Факультет механіки та енергетики щиро вдячний фірмі ТзОВ «КАН», і сподівається на подальшу співпрацю.
24 листопада в Тренінговому центрі енергозберігаючих технологій ТзОВ «Еко-СТ» спільно з кафедрою енергетики ЛНАУ було проведено науково-практичний семінар з питань енергоощадних технологій в системах опалення та використання теплопомпових технологій в теплопостачанні.
Семінар відвідали студенти факультету механіки та енергетики спеціальності енергетика сільськогосподарського виробництва ОКР «Спеціаліст» та ОС «Магістр».
Під час проведення семінару відбулась жвава дискусія між представниками Тренінгового центру та студентами і викладачами ЛНАУ.
За результатами дискусії було прийнято рішення продовжити практику проведення семінарів для студентів ВНЗ Львівщини з розширенням тематики на всі галузі відновлюваної енергетики.
Міжнародна науково-технічна конференція «Енергоефективність, ресурсоощадність і використання відновлюваних джерел енергії»
24 вересня 2015 року в рамках Міжнародного наукового форуму «Теорія і практика розвитку агропромислового комплексу та сільських територій» на факультеті механіки та енергетики в аудиторії 34м відбулась шоста Міжнародна науково-технічна конференція «Енергоефективність, ресурсоощадність і використання відновлюваних джерел енергії», присвячена 15-річчю кафедри енергетики.
На конференції були присутні перший завідувач кафедри енергетики, д.т.н., професор Микола Медиковський, який сьогодні є директором Інституту комп’ютерних наук та інформаційних технологій НУ «Львівська Політехніка», викладачі кафедри енергетики та кафедри електротехнічних систем, які свого часу були одним колективом, а також представники всіх кафедр факультету механіки та енергетики, викладачі та аспіранти інших університетів.
В конференції взяли участь закордонні партнери як університету, так і кафедри: Євгеніуш Красовський (Люблінське відділення Польської академії наук), Анджей Хоховський (завідувач кафедри енергетики Варшавського університету наук про життя (SGGW)), Мальте Ольм (Генеральний директор консорціуму «Поновлювана енергетика ЛНАУ–Аврора Віндповер», Гамбург, Німеччина).
Серед вітчизняних гостей були присутні представники різних структур, зокрема Анатолій Акімов, Заслужений енергетик України, заступник керівника секції з енергетики та енергозбереження Західного наукового центру НАН України, Богдан Левчук, к.ф.-м.н., член експертно-аналітичної групи з проблем паливно-енергетичного комплексу Львівської області при Львівській ОДА, Оксана Денис, к.іст.н., Шеф-редактор журналу «Еко-інформ», Олег та Тарас Станицькі, які представляють приватну фірму «Еко-СТ», що працює в галузі відновлюваної енергетики.
Конференція пройшла у дружній та творчій атмосфері, було заслухано та обговорено доповіді, що стосувались розвитку енергоощадних технологій та застосування відновлюваних джерел енергії у різноманітних галузях сільськогосподарського виробництва.
За результатами конференції було означено подальший напрям науково-практичної діяльності як кафедри енергетики, так і кафедр факультету механіки та енергетики, який повинен стосуватись розвитку енергоощадних технологій в сільськогосподарському виробництві, зокрема в рослинництві, тваринництві, переробці і зберіганні сільськогосподарської продукції, а також в системах енергозабезпечення цих процесів.
$HM = ''; include "templates.php"; ?>