17 листопада 2016 року у приміщенні Центрального державного історичного архіву України у Львові відбулося відкриття тематичної виставки «Перша хвиля української еміграції до Канади» і презентація книги «Йосип Олеськів. Життя та діяльність». Захід приурочили 125-річчю української еміграції до Канади.

Участь у відкритті взяли заступник голови, керівник апарату облдержадміністрації Маріанна Вільшинська, директор департаменту з питань культури, національностей та релігій Христина Береговська і Надзвичайний і Повноважний Посол Канади в Україні Роман Ващук. Ректор ЛНАУ, академік НААНУ Володимир Снітинський та директор музею історії університету Юрій Токарський також побували на цьому святі.

На виставці можна було побачити оригінальні документи, які висвітлюють історію еміграції галичан до Канади, представлено світлини, частину яких надала канадка українського походження Богдана Мончак, а також показано пресу першої хвилі еміграції.

Після відкриття виставки було презентовано книжку «Йосип Олеськів. Життя та діяльність», авторами якої є Роман Горак, Зіновій Яворівський, Степан Качараба, Василь Кучерук.

Ректор ЛНАУ у своєму виступі зазначив, що Йосип Олеськів відомий не лише як ініціатор масової міграції українців до Канади, а й як професор Вищої рільничої школи, у якій пропрацював 5 років. На закінчення виступу Володимир Васильович подарував організаторам книгу «Львівський національний аграрний університет – від витоків до сучасності (1856–2016). Цей біографічний довідник виданий до ювілею університету – 160-річчя. У книзі подано короткі біографічні та бібліографічні дані про професорів, доцентів, завідувачів кафедр, які працювали в навчально-наукових установах від 1856 до 2016 року, зокрема і про Йосипа Олеськіва.