Шановні жителі м. Дубляни!

Львівський національний аграрний університет у 60-80-ті роки минулого століття фактично створив інфраструктуру м. Дублян – збудовано житлові будинки, мережі водопостачання, газопостачання та свердловини водозабору, дитячий садочок, будинок побуту, школу, лікарню, школу мистецтв, дороги і т.д. Все це впродовж десятиліть служить жителям міста.

На сьогоднішній день системи водопостачання та водовідведення у м. Дублянах, які знаходяться на балансі Університету, через значний термін експлуатації (понад 60 років) знаходяться у вкрай незадовільному стані. У зв’язку з розбудовою м. Дублян, стрімким збільшенням кількості жителів, навантаження на існуючі застарілі і зношені мережі суттєво зросли. Трубопроводи потрібно капітально ремонтувати та модернізувати. Університет є державним навчальним закладом, що фінансується з державного бюджету. Коштів на капітальний ремонт і заміну систем водопостачання та водовідведення Університет не має, і їх виділення не передбачається.

Тимчасове припинення надання послуг з водопостачання спричинене аварійним пошкодженням на водогоні Стронятин ‒ Дубляни. Такі аварії відбуваються систематично. На сьогодні силами і за кошти Університету здійснюються ремонтні роботи щодо заміни пошкоджених елементів водогону. Але частина трубопроводу пролягає на землях с. Ситихів, які Дублянська міська рада останніми роками передала у приватну власність громадян, і доступу до водогону на цих земельних ділянках Університет не має. Це унеможливлює проведення там ремонтних робіт.

Проблема може бути розв’язана реалізацією Дорожньої карти «Реконструкції водопровідно-каналізаційних мереж в м. Дубляни», розробленої Львівською облдержадміністрацією і оприлюдненої на віче в м. Дублянах головою Львівської облдержадміністрації п. О. Синюткою 25 січня 2018 року. Ця програма передбачає достатнє фінансування з бюджетів різних рівнів. Реалізація запропонованої Дорожньої карти забезпечить якісне водопостачання та водовідведення в м. Дублянах. Але для цього потрібно, щоб дані мережі були у комунальній власності. Однак Дублянська міська рада чинить опір і перешкоджає реалізації цієї програми, відмовляється прийняти на баланс водозабірні і очисні споруди.

Керівництво Університету протягом 20 років неодноразово зверталося до Дублянської міської ради з проханням прийняти на баланс водозабірні і очисні споруди. Однак, незважаючи на рішення Уряду України, підтримку обласних і районних органів державної влади, міська рада продовжує відмовлятися прийняти споруди у комунальну власність міста.

Такі дії Дублянської міської ради можуть призвести до повного припинення водопостачання в м. Дублянах.

Ректор ЛНАУ,

академік НААН України                                                              В.В. Снітинський

Голова профкому                                                                          Р.А.Шмиг

15 березня 2018 року