18-20 квітня 2018 р. згідно з наказом Міністерства освіти і науки  України №1572 від 06.12.2017 р. у Львівському національному аграрному університеті проведено II етап Всеукраїнської олімпіади з дисципліни «Економіка природокористування». Участь в олімпіаді взяли студенти з 20 вищих навчальних закладів України.

Урочисте відкриття відбулося в залі засідань Вченої ради університету. З вітальним словом виступили проректор з наукової роботи університету, доцент І. Б. Яців та декан економічного факультету, професор Я. С. Янишин.

Олімпіада проходила в ІІ тури: практичний і теоретичний.

Напрями практичних завдань:

- економічна оцінка природних ресурсів;

- оцінка еколого-економічних збитків від забруднення довкілля;

- ціноутворення на продукцію з врахуванням екологічного чинника;

- економічна ефективність природоохоронних заходів та інвестицій у раціоналізацію природокористування.

Напрями теоретичних завдань:

- теоретичні основи економіки природокористування: зміст, завдання та методологія дисципліни;

- взаємозв’язки та проблеми взаємодії економічної діяльності та навколишнього природного середовища;

- еколого-економічні проблеми використання природних ресурсів;

- економічний механізм раціонального природокористування та його інституційне забезпечення;

- економічна оцінка природних ресурсів;

- економічна ефективність раціонального природокористування;

- еколого-економічні проблеми забруднення навколишнього природного середовища та використання відходів;

- економічна складова охорони природних ресурсів та їх раціонального використання;

- екологізація економічної діяльності та сфери природокористування;

- міжнародне законодавство та співробітництво у сфері природокористування.

Більшість студентів, які брали участь в олімпіаді, показали високий рівень підготовки з даної дисципліни. Провівши детальний аналіз конкурсних робіт з практичного конкурсу та результатів теоретичного туру, журі визначило переможців олімпіади.

Дипломом першого ступеня нагороджена студентка Національного університету «Львівська політехніка» Анастасія Горячка.

Диплом другого ступеня отримали: студент Львівського національного аграрного університету Тарас Юрченко, студентка Миколаївського національного аграрного університету Олена Чебаненко та студентка Дніпровського національного університету ім. Олеся Гончара Катерина Степлюк.

Дипломом третього ступеня нагороджені: студентка Східноєвропейського національного університету ім. Лесі Українки Марина Барашко, студентка Миколаївського національного аграрного університету Валерія Буднік, студентка Харківського національного технічного університету сільського господарства ім. Петра Василенка Анна Вилуск, студентка  Тернопільського національного економічного університету Лілія Пиріжок та студент Львівського національного аграрного університету Олег Цяпич.

Інші учасники олімпіади, які показали високий рівень підготовки, на підставі рекомендацій журі були відзначені грамотами у восьми номінаціях.

Всі учасники отримали сертифікати, а викладачі – подяки за високий рівень підготовки студентів та розвиток міжуніверситетської співпраці.

Під час перебування в Львівському НАУ учасники олімпіади та супроводжуючі їх викладачі мали можливість відвідати музей історії Університету, музей Степана Бандери та музей імені Євгена Храпливого, а також взяти участь у круглому столі на тему: «Формування об’єднаних територіальних громад: стан, проблемні питання та шляхи їх вирішення». Також була організована екскурсія до м. Львова.

Вітаємо усіх учасників олімпіади та бажаємо подальших успіхів та наукових досягнень!