Велична історія, багатотисячна кількість випускників, відомі науковці, висока громадянська позиція, патріотизм та любов до рідної землі – все це сучасність нашого Львівського національного аграрного університету, який відзначає 160 років від дня заснування.

15 вересня 2016 року у Львівському НАУ відбулася урочиста академія, присвячена 160-річному ювілею.

Урочистості розпочав ректор ЛНАУ, академік Національної академії аграрних наук України та Академії вищої школи України, професор, доктор біологічних наук Володимир Васильович Снітинський. Володимир Васильович привітав усіх гостей, професорів і викладачів, співробітників і студентів із величним святом. Ректор зазначив, що Львівський НАУ є одним із найдавніших навчальних закладів аграрної освіти в Україні, який пройшов славний 160-річний шлях свого становлення і розвитку. Університет дав сільськогосподарському виробництву, аграрній науці і бізнесу, державному управлінню і політиці тисячі відомих імен. Сьогодні наш університет є одним із флагманів вищої освіти регіону, центром інтелектуальної творчості й пошуку.

Із презентацією університету, його багатолітньої історії, досягнень, славетних імен науковців та політичних діячів виступив перший проректор, професор, доктор технічних наук Віталій Мефодійович Боярчук, відзначивши, що за 160 років діяльності навчальний заклад дав світові незліченну кількість гідних професіоналів аграрної справи, плеяду видатних вчених із світовим іменем. Львівський НАУ започаткував добрі традиції, знайшов своє неповторне обличчя. В університеті працюють  вчені, яким може пишатися будь-який ВНЗ України. Його потужні науково-педагогічні школи дають змогу готувати фахівців за всіма можливими спеціальностями, яких потребує аграрний сектор економіки.

Книгу «Львівський національний аграрний університет – від витоків до сучасності (1856–2016)» за загальною редакцією ректора ЛНАУ, академіка НААНУ В.В. Снітинського, представив проректор з наукової роботи, доктор економічних наук Ігор Богданович Яців. Цей біографічний довідник виданий до ювілею університету. У книзі подано короткі біографічні та бібліографічні дані про професорів, доцентів, завідувачів кафедр, які працювали в навчально-наукових установах Дублян (Рільнича школа, Вища рільнича школа, Академія землеробства, Рільничо-лісовий факультет Львівської політехніки, Львівський сільськогосподарський інститут, Львівський національний аграрний університет) від 1856 до 2016 року.


Гордістю університету завжди були його випускники, а також викладачі, які пропрацювали багато років і виховали не одне покоління працівників сільського господарства. За значний внесок у розвиток Львівського НАУ, багатолітню науково-педагогічну діяльність та з нагоди 160-річчя від заснування ЛНАУ грамотами та подяками було нагороджено ветеранів університету. Також було відзначено наказом ректора весь педагогічний, обслуговуючий персонал університету за сумлінну працю та з нагоди ювілею університету.

З нагоди ювілею Львівський НАУ привітав Міністр аграрної політики та продовольства України Т. Кутовий, який побажав великій університетській родині зберегти та примножити набутий за минулі роки досвід, а також надалі залишатися університету прогресивним і потужним осередком в системі вищої освіти України і, звичайно ж, досягти тієї мети, яку ставить перед собою керівництво закладу – перетворити Львівський НАУ на науково-дослідний центр європейського рівня.

У цей урочистий день прийшло привітання від Президента НААН України Я. Гадзала, який побажав колективу університету подальших творчих успіхів на благо нашої держави. Президія Національної академії аграрних наук України нагородила колектив Львівського НАУ Почесною грамотою за вагомий внесок у розвиток аграрної науки та освіти та з нагоди 160-річного ювілею.

На свято прибуло багато гостей із різних куточків України та з-за кордону. Під час урочистої академії на адресу ювіляра – Львівського НАУ линули привітання від Народного депутата України  О. Юринець, яка зачитала вітальні адреси від голови Верховної ради України А. Парубія та заступника Голови Комітету з питань аграрної політики та земельних відносин Верховної ради України О. Бакуменка. Оксана Василівна у своєму вітальному слові зазначила, що «освіта творить націю. Львівський НАУ є одним із таких навчальних закладів, які не тільки плекають майбутніх фахівців аграрної сфери, але й виховують патріотів рідної землі, держави».

Від імені голови Львівської державної обласної адміністрації О. Синютки із привітанням виступила заступник голови Львівської ОДА, керівник апарату облдержадміністрації М. Вільшинська, яка вручила Подяку трудовому колективу університету за багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм, вагомий внесок у розвиток аграрної освіти і науки.

Пам’ятними нагородами для ректора і колективу ЛНАУ стали вітальні адреси від президента Вищої інженерно-економічної школи в Жешуві (Польща) С. Сосновського, керівника Люблінського відділення Польської академії наук Є.Красовського, завідувача кафедри експлуатації і виробничих систем аграрного університету в Нітрі (Словаччина) П. Фіндури, керівника ресурсного центру Еко-Техно-Парк-Волма Республіканського інституту професійної освіти (Білорусь) С. Костюкевича.

Найщиріші вітання Львівському національному аграрному університету подарували директор ДУ «НМЦ «Агроосвіта» МОН України Т. Д. Іщенко та ректори Вищих аграрних ВНЗ України: ректор НУБіП України С. Ніколаєнко, ректор Подільського ДАТУ В. Іванишин, ректор Миколаївського НАУ В. Шебанін, ректор Білоцерківського НАУ А. Даниленко, ректор Херсонського ДАУ В. Базалій, ректор Харківського НАУ ім. В.В. Докучаєва В. Пузік, ректор Сумського НАУ В. Ладика. З нагоди 160-річчя з дня заснування наш університет привітав Директор інституту розведення і генетики тварин ім. М.В. Зубця НААНУ М. Гладій.

Ректор та колектив Львівського національного аграрного університету отримали привітання від своїх колег – ректорів Львівських вишів: ректора Львівського НМУ ім. Д. Галицького Б. Зіменковського, ректора Львівського ТЕУ П. Куцика, Львівської академії мистецтв В. Одрехівського, ректора Львівського національного університету ім. І.Франка В. Мельника, ректора Національного університету «Львівська політехніка» Ю. Бобала, ректора Львівського ДУБЖ М. Козяра, ректора Львівського ДУФК Є. Приступи, ректора Національного лісотехнічного університету України Ю. Туниці, ректора Львівського інституту менеджменту М. Янківа, ректора Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнологій імені Степана Ґжицького В. Стибеля, ректора Дрогобицького ДПУ ім. І. Франка Н. Скотної.

Директор Департаменту агропромислового розвитку Львівської обласної адміністрації Н. Хмиз та голова профспілки АПК у Львівській області М. Тарнавський побажали університетові незліченну кількість десятиліть виконувати свою почесну місію підготовки кадрів високої кваліфікації для аграрного сектору економіки.

З вітальним словом звернулися до усіх присутніх Владика Михаїл Колтун, Єпископ Сокальсько-Жовківський УГКЦ та Владика Димитрій, Митрополит Львівський і Сокальський УПЦ КП, побажавши, щоб рясно родило на ниві аграрній Боже Благословення.

Творчим дарунком від колективів та учасників художньої самодіяльності Львівського національного аграрного університету став святковий концерт. 

Своє мистецтво глядачеві дарували Народний ансамбль танцю «Первоцвіт» (керівник заслужений працівник культури України Побєда Харісов), Народна хорова капела «Джерела Розточчя» (керівник Марія Дребот, диригент  Марія Мандзак), Народний ансамбль «Троїсті музики» (керівник Степан Вус), чоловічий склад Народного камерного хору «Бужани» (керівник Марія Мандзак), Народний дівочий вокально-інструментальний ансамбль «Берегиня» та Народна капела бандуристів (керівник заслужений працівник культури України – Іван Качкевич), Христина Зозуля та Михайло Іващенко (студенти економічного факультету), Христина Мозуль (студентка факультету агротехнології та екології), Андрій Висоцький (студент землевпорядного факультету), Сергій Нікіфоряк (старший викладач кафедри будівельних конструкцій).

Урочистості з нагоди 160-річного ювілею завершилися виконанням гімну університету та побажанням розквіту, плідної праці на науковій та освітянській нивах, вагомих професійних здобутків на благо України.