14 жовтня ми відзначаємо свято Покрови Пресвятої Богородиці. З недавніх пір свято Покрови в Україні відзначається ще й як день українського козацтва та день створення УПА, оскільки омофор Божої Матері був символом заступництва як для козаків, так і для вояків Української Повстанської Армії. Від 2014 року 14 жовтня ми відзначаємо також День захисника України.

Для Львівського національного аграрного університету свято Покрови Пресвятої Богородиці особливе, адже 7 років тому саме на Покрову було освячено новозбудовану студентську капличку. Відтоді щороку цей день велика професорсько-викладацька та студентська родина розпочинає із молитви у своєму храмі.

Дощовий ранок 13 жовтня також розпочався із Божественної Літургії. Капелан ЛНАУ о. Іван Венгрин та о. Андрій Данилюк очолили Богослужіння, на яке зібрався увесь професорсько-викладацький склад, багато студентів і місцевих жителів.

Після спільної молитви відбулося освячення води та мирування. Отці поблагословили всіх учасників духовного дійства та разом зі студентським хором, який супроводжував всю Літургію співом, виконали «Многая літа» та «Боже, великий, єдиний» за мир і єдність в Україні.

Опісля усі охочі попрямували на цвинтар міста Дубляни, де відбулося освячення  пам’ятника Михайлові Тимофійовичу Гончару, який у 1960–1988 рр. був ректором Львівського НАУ. Вшанувати пам’ять Михайла Тимофійовича прийшли працівники, викладачі та студенти ЛНАУ на чолі з ректором, академіком НААНУ В.В. Снітинським, а також родина, друзі та співробітники покійного.

Щиро сподіваємось, що Господь вислухає всі наші молитви та зішле мир для нашої держави.