Офіційно: Протести щодо об’єднання львівських «вишів» є запізнілими і щонайменше дивними

Про об’єднання Ветеринарного та Аграрного університету було відомо ще півтора року тому. Такий висновок можна зробити з офіційних документів Кабінету міністрів України та профільних відомств. Тому теперішні протести є запізнілими і щонайменше дивними, - заявляє керівництво ЛНАУ.

Першим рішенням у напрямку реформування та розвитку аграрної освіти було Розпорядження Кабміну від 6-го квітня 2011 р. № 279-р. Концепція передбачала оптимізацію ВНЗ і створення регіональних центрів навчально-науково-виробничих комплексів. У жовтні того ж року уряд розробив план заходів, зокрема і об’єднання окремих вищих шкіл до кінця 2012 року. Згодом, 12 липня 2012 р. Міністерство АПК і продовольства провело нараду з ректорами Львівського національного аграрного університету та Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнологій ім. С. З. Гжицького. Одразу ж після наради було проведено конференції колективів цих університетів, на яких і було погоджено реорганізацію ЛНУВМ та БТ імені С.З. Гжицького шляхом входження в структуру ЛНАУ.

Якщо підсумувати суху мову документів, то об’єднання двох львівських «вишів» відбувалось відкрито і прозоро. Студенти Ветеринарного університету продовжать навчання на вул. Пекарській у Львові,  а  для практичної підготовки матимуть змогу користуватися матеріальною базою науково-дослідного центру ЛНАУ, що розташована у м. Дубляни.

Враховуючи вищесказане, керівництво, студентство та викладачі Львівського національного аграрного університету просить своїх колег із університету ветеринарної медицини не протестувати, а зважити на усі наявні та потенційні переваги від реорганізації. Також керівництво ЛНАУ просить окремих львівських політиків не заробляти дешеву популярність та уникати спекуляцій на темі об’єднанні двох львівських ВНЗ.

 

Прес-центр ЛНАУ