У цей драматичний, але величний час, який нині переживаємо, дух високої ідеї нації, молитви, патріотизму, гідності та любові має об’єднати всіх українців у їхньому прагненні перемоги, миру та добра. Таким було основне гасло Урочистої посвяти у студенти, яка 1 вересня відбулася у Львівському національному аграрному університеті.

Урочистість розпочали вшануванням пам’яті новітніх героїв України: хвилиною мовчання та виконанням гімну Небесної сотні «Гей, пливе кача…».

«Вшановуючи пам'ять Героїв, які нині, жертовно відстоюючи державність України під Донецьком, Луганськом, Іловайськом, Краснодоном, віддають свої молоді життя за вільне майбутнє нашої країни, маємо бути гідними їхнього Високого Чину, – відзначив у своєму виступі ректор ЛНАУ, академік НААНУ Володимир Снітинський. – І саме сучасне покоління, відповідаючи на усі новітні виклики, має зберегти та утвердити свободу та незалежність нашої держави».

Вітаючи першокурсників із Днем знань та першими кроками на шляху здобуття фахових знань, Володимир Васильович звернув їхню увагу на те, що в нашому університеті навчався Степан Бандера – лідер українських національно-визвольних змагань ХХ ст., іменем якого названо кілька поколінь незламних борців за волю України, який і донині залишається символом незламності українського духу. Окрім того, історія ЛНАУ освячена діяльністю багатьох інших наших славних краян, серед яких – ідеолог українського кооперативного руху, видатний теоретик громадської агрономії Євген Храпливий та відомий учений, патріот, один із організаторів молодіжного пластового руху в Галичині Олександр Тисовський. «Пам’ять про цих великих людей свято шанують і викладачі, і студенти ЛНАУ», – відзначив у своєму вітальному слові ректор університету, додавши, що колектив навчального закладу покладає великі надії на сьогоднішнє молоде поповнення, яке продовжить славні традиції альма-матер.

Особливо актуально звучали слова Володимира Васильовича про те, що своєю чесною працею, молитвою, активною громадянською позицією та допомогою воїнам Української армії, серед яких є і наші студенти, ми маємо зміцнювати Українську державу, яка прагне йти дорогою миру, правди та добра.

Під час урочистості з нагоди посвяти у студенти пролунали привітання з Днем знань міністра освіти України І. Квіта та міністра аграрної політики та продовольства України І. Швайки. Привітав академічну спільноту зі святом директор департаменту агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації Осип Магур. Окрім того, він зачитав вітальний лист від  голови Львівської обласної ради Петра Колодія, у якому було зазначено: «Приємно визнати, що на сьогодні Львівський аграрний університет є одним із найпотужніших навчально-науково-виробничих центрів України. Тут здійснюється підготовка фахівців нової генерації, здатних на високому професійному рівні вирішувати проблеми агропромислової галузі, і в цьому – велика заслуга викладацького складу Вашого університету, що забезпечує поєднання навчально-виховного процесу з потребами сучасної економіки».

Із щирими словами вітання виступили інші гості університету, зокрема голова Жовківської районної ради Тадей Швай, голова Дублянської міської ради Василь Попович та ін. Від професорсько-викладацького складу першокурсників привітав д. с.-г. наук, професор Володимир Влох. Із вдячністю молодь університету сприймала слова духовної науки та благословення єпископа Сокальсько-Жовківської єпархії УГКЦ, Владики Михаїла Колтуна.

Традиційно першокурсники виголосили Урочисту присягу та виконали студентський гімн «Гаудеамус», а капелан ЛНАУ о. Петро Верхоляк і настоятель храму Успіння Пресвятої Богородиці УАПЦ о. Іван Сас окропили всю університетську родину свяченою водою. Народна хорова капела «Джерела Розточчя» виконала гімн «Боже великий, єдиний…» та Гімн університету. Завершальним акордом свята став концерт національно-паріотичної пісні у виконанні студентів ЛНАУ, а основним мотивом танцювальної композиції, яку виконав Народний ансамбль танцю «Первоцвіт», – ідея єднання всієї України.
.

denznan04.09.JPG