Передвеликодні приготування та клопоти чи не найприємніші. Найбільше захоплює містерія писанкарства. Вже кілька років поспіль у Львівському національному аграрному університеті традиційно відбуваються майстер-класи з писанкарства.

Правильно малювати писанки студентів навчає викладач кафедри архітектури та сільських поселень і палка шанувальниця писанкарства Наталія Бондарчук. Хоча сказати, що тільки студентів, буде не зовсім точно, адже до майстер-класів із задоволенням долучились викладачі і працівники університету – всі, кого приваблює маленьке диво – писанка.

Цього року майстер-класи з писанкарства проводили у лабораторіях факультету агротехнологій та екології ЛНАУ щосереди, впродовж місяця. Кожен, хто долучився до розпису писанок, мав можливість не лише розвинути свою фантазію і випробувати себе в ролі писанкаря, але й дізнатися багато цікавого про походження і традиції писанкарства, значення символіки писанки, орнаментів, кольорів та приналежності до того чи іншого регіону.


Сьогодні писанкарство знову в пошані: відроджуються забуті техніки, з’являються нові майстри. Мабуть тому, що писанка – один з найкращих та найдовершеніших символів України, до того ж кожен може написати її сам!

Округлі дива, які цікаво розписали учасники майстер-класів, мають напрочуд гарний вигляд, вражають багатоманітністю орнаментів. Процес розпису великодніх шедеврів був сповнений емоціями, переживаннями, адже кожен хотів якомога краще написати писанку. Учасники майстер-класів ділились своїми ідеями один із одним, але писанки вийшли в кожного своєрідні та неповторні.

Юні майстри створювали свої шедеври прадавнім восковим розписом. Щоб розмалювати писанку, перше, що потрібно мати – це бажання. Бажання подарувати тепло, радість, бажання вкласти душу в це яйце. А технічні матеріали всім відомі: писачок, яйце, свічка, віск і фарба.

Завершальним акордом передвеликодніх майстер-класів стало створення Великої писанки, яку можна побачити у фойє на другому поверсі головного корпусу ЛНАУ. Писанка обплетена лозою та різнокольоровими стрічками, прикрашена великою кількістю писанок, а також крашанками (кольоровими яйцями без будь-яких орнаментів). У центрі писанки, на барвистому вишитому рушнику, викладено кошик із паскою. Писанка стала окрасою університету, вона чарує своєю вишуканістю, гармонією поєднання великодньої атрибутики, несе в собі прадавні символи, єднає сьогодення з традицією минулого, а також є свідченням того, що студенти ЛНАУ – талановиті особистості.

 

Антоніна КОВАЛІВ,

директор Музею Степана Бандери