У цьогорічному огляді-конкурсі дипломних робіт студенти-архітектори отримали 5 перших і 1 друге призове місце.

Традиція оцінювати дипломні роботи архітектурних шкіл на загальнодержавному рівні існує вже понад 20 років. Щороку в ньому беруть участь і студенти ЛНАУ. Цьогоріч конкурс проводився в Одесі. Факультет будівництва та архітектури презентував 6 робіт: 5 бакалаврських і 1 магістерську.

«Обираючи роботи для конкурсу, в першу чергу ми дбали про те, щоб гідно представити наш університет, – каже доцент кафедри архітектури та планування сільських поселень Людмила Богданівна Гнесь. – Адже нерідко робота може бути старанною, але не досягати рівня конкурсу».

Щороку сотні архітекторів відвідують цей конкурс: викладачі оцінюють роботи, а студенти шукають ідей. Ольга Медецька та Оксана Пясецька –студентки Арх-41. Дівчата заздалегідь готуться до дипломного проектування, а тому вирішили відвідати Одеський огляд-конкурс. Кажуть, конкурс надихає на пошуки нових стилів подачі креслення: «Нам сподобався стиль подання австрійських архітекторів. Їхній мінімалізм допомагає зосередитись на ідеї». Також дівчатам сподобалось місто, адже прямокутні вулички центральної Одеси та фантастичну набережну з Потьомківськими сходами цікаво побачити усім, хто цікавиться архітектурою.

В рамках конкурсу відбулась науково-методична конференція «Архітектурна освіта XXI століття: досвід, проблеми, перспективи», у якому взяли участь представники всіх архітектурних шкіл. Під час обговорення піднімалися питання розвитку моделі архітектурної освіти в Україні, якості підготовки спеціалістів галузі, проблеми підвищення кваліфікації викладачів та довузівської архітектурної підготовки абітурієнтів.

Візиткою робіт студентів ЛНАУ зазвичай є планування села. Зокрема, Ігор Рудий (АРХ-41) презентував проект кузні, Євген Білей (АРХ-41) – сучасної церкви з плебанією, Христина Фамуляк (АРХ-41) – енергозберігаючі будинки. Проте цьогоріч на конкурсі представлено і проекти міського спрямування. Зокрема, Христина Фецяк (ДАС-41) розробила дизайнерське вирішення центру дозвілля молоді, а Сандра  Ференц (ДАС-41) – спа-салон. Магістерська робота Надії Черевко (АРХ-71) порушила проблематику впливу університету на поселення на пркладі м. Дубляни.

Загалом в конкурсі взяли участь понад 500 дипломантів архітектурних шкіл з України, з яких нагороджено 302 проекти. Також представлені учасники з Австрії, Польщі та Болгарії. Випускників архітектурної школи ЛНАУ оцінили на гідному рівні. Наступний огляд-конкурс проводитиметься в м. Київ.

Факультет будівництва та архітектури щиро вітає своїх студентів, і бажає їм нових творчих злетів та новаторських ідей.