22 листопада 2013 року в актовому залі ЛНАУ вшанували пам’ять жертв Голодомору 1932 – 1933 років. «Схилімо голови у скорботі» – таку назву мав вечір-реквієм, приурочений 80-м роковинам цієї сумної дати.

Трагічні  події  1932 – 1933 рр. вписали чорну й ганебну «славу» тоталітарної держави в життя українського народу навічно. Минають роки, десятиліття, але пам`ять про ті часи вкарбувалася у свідомість українців назавжди, вона болем проймає серця людей, є невмирущою і передаватиметься від покоління до покоління.

«Молитва до Богородиці» і «Боже, великий єдиний» у виконанні Народної капели «Джерела Розточчя» (художні керівники Марія Дребот і Марія Мандзак), читання поезії та уривки з роману Василя Барки «Жовтий князь» і драми Миколи Куліша «97» в постановці театру-студії «Перевесло» (художній керівник Оксана Качмар), солоспів Вікторії Брик і Мар’яни Збитковської, оповиті мелодією композитора Мирослава Скорика, яку виконала на скрипці Ольга Химин, стали віночком шани і пам’яті мільйонам невинних людей, яких забрала голодна смерть.

Спостерігаючи за скорботним дійством, яке наші студенти творили на сцені, кожен із присутніх у залі переосмислив історію свого народу, її трагічні сторінки, що примушують стискатися людське серце.

Щоб ще більше привернути увагу університетської спільноти до проблеми Голодомору, працівники Наукової бібліотеки ЛНАУ відкрили у фойє актового залу виставку художньої та науково-популярної літератури, присвяченої цій болючій темі.