Художні колективи та вокалісти ЛНАУ взяли участь у  заключному етапі Всеукраїнського фестивалю художньої творчості серед колективів вищих навчальних закладів Міністерства аграрної політики України «Софіївські зорі». Дійство відбулося 3 – 5 жовтня 2013 року на базі Уманського національного університету садівництва.

Цьогорічний фестиваль проходив у фольклорно-етнографічному жанрі. Конкурсна програма була розрахована на різні смаки та вподобання. Учасники змагались за першість у 8 піджанрах:  хори, ансамблі пісні і танцю, вокальні ансамблі, солоспів, ансамблі і капели бандуристів, народна хореографія, народні звичаї та обряди, оркестри та ансамблі народних інструментів.

Переможцями фестивалю, які представляли Львівський національний аграрний університет, стали Народна хорова капела «Джерела Розточчя» з  музичною композицією «Ой, музику дуже люблю» в обробці Андрія Гнатишина (диплом І ступеня), Мар’яна Збитковська з лемківською народною піснею «Ой, верше, мій верше» (диплом ІІ ступеня) та Народний ансамбль танцю «Первоцвіт» з хореографічною постановкою «Гопак» (відзнака в номінації «За збереження народних традицій»).

Окрім фестивалю, художні колективи та студенти ЛНАУ взяли участь у гала-концерті переможців конкурсу, присвяченому Дню міста Умань. Глядачі бурхливими оплесками вітали виступи вже згаданих виконавців, а також естрадну пісню «Зроби сопілку із верби» з репертуару гурту «Світозари» у виконанні Андрія Висоцького та Миколи Фаєвича.

Вітаємо переможців та їхніх керівників (Марію Дребот, Марію Мандзак і заслуженого працівника культури України Побєду Харісова) з новими здобутками, бажаємо удачі, успішних творчих пошуків та багато яскравих пісенних і хореографічних феєрверків на їхніх мистецьких нивах.Враження студентів про фестиваль

«Софіївські зорі» – всеукраїнський фестиваль народної творчості, дружби та краси. Цьогоріч у дійстві взяли учать надзвичайно багато колективів, яких гостинно прийняла чарівна Умань. У тому числі і народний ансамбль танцю «Первоцвіт», учасницею якого я є. Фестиваль тривав декілька днів, тому у нас була нагода не й лише презентувати свою творчість, а й відвідати славнозвісний парк «Софіївку» та ознайомитись  з красивими куточками цього міста.

Наш колектив запросили взяти участь у святковому концерті, присвяченому Дню міста Умань і в урочистому гала-концерті, на якому були представлені кращі номери фестивалю. Народний ансамбль танцю «Первоцвіт» нагородили дипломом у номінації «За збереження народних традицій». Отримана нагорода є достойною, адже збереження традицій свого народу – основне завдання не тільки нашого художнього колективу, але й кожного свідомого українця.

Усі студенти отримали задоволення від участі у фестивалі такого рівня, а найбільшою нашою гордістю є те, що старання «Первоцвіту» були гідно оцінені глядачами. Довгі бурхливі оплески та гучні овації і вигуки «Браво» – це свого роду гран-прі від вдячних глядачів за майстерне виконання «Гопака» під керівництвом віртуоза хореографічного жанру – заслуженого працівника культури України Побєди Харісова.

Жанна Циганенко, студентка групи ЗВ-32


«Мар’янко, ти береш участь у «Софіївських зорях»!» – з цього все і почалося.

Спочатку був виступ на нашій університетській сцені, пізніше – обласний етап у ЛНУВМ та БТ ім. С. З. Гжицького і нарешті – Умань.

Недаремно пройшла безмежна кількість репетицій, адже не кожному вдається потрапити на всеукраїнський фестиваль. Я, наш чудовий хор «Джерела Розточчя» та неперевершені танцюристи із «Первоцвіту» змогли довести, що наш університет багатий талантами.

Цей фестиваль приніс мені безмежну кількість вражень, спогадів на все життя. Хтось може спитати: «Ну чим же він такий особливий? Фестиваль як фестиваль!»

А особливий він тим, що проходить у чудовому місті Умань. Свої ворота перед нами відкрив чарівний парк «Софіївка», який дивував своєю красою, манив неперевершеними краєвидами та просто надихав. Напевно, це й відіграло велику роль у тому, як я виконала пісню «Ой, верше, мій верше».

Також важливою для мене була підтримка людей, які були поруч. Тому хочу подякувати нашим керівникам та  колективам «Джерела Розточчя» і «Первоцвіт», бо точно знаю, що без їхнього хорошого слова, допомоги та гарної компанії я б не здобула перемогу.

Мар’яна Збитковська,

студентка групи Зв-33


Шлях до перемоги є завжди важким і відповідальним. Безліч репетицій, хвилювань, пошук нової форми виконання, робота над чистотою звука дали високий результат – Народна хорова капела «Джерела Розточчя» стала переможцем Всеукраїнського фестивалю художньої творчості серед колективів вищих навчальних закладів Міністерства аграрної політики та продовольства України «Софіївські зорі».

Незабутніми для нас залишаться фестивальні дні, гостинне місто Умань, наповнений легендами і красою парк «Софіївка», товариські зустрічі зі студентами інших вишів України, творча боротьба і, звичайно ж, перемога. Саме нам судилося отримати омріяну нагороду – Диплом лауреата І ступеня фестивалю «Софіївські зорі».

Ми були гордими і щасливими за успіх нашого колективу, який гідно представив на фестивалі ЛНАУ.

Щира подяка нашим керівникам Марії Романівні Мандзак та Марії Михайлівні Дребот за велику жертовну працю, за те, що знайшли і розвинули у нас талант, за згуртовані «Джерела Розточчя», учасників яких об’єднала  студентська дружба і любов до української пісні.

Приємною несподіванкою для нас – Миколи Фаєвича та Андрія Висоцького – стало запрошення виступити на гала-концерті переможців, присвяченому Дню міста Умані. Глядачам ми подарували нашу улюблену пісню із репертуару гурту «Світозари» «Зроби сопілку із верби».

Від імені усього колективу ми дякуємо ректорові ЛНАУ Володимиру Васильовичу Снітинському та усім організаторам, які посприяли нашій участі у фестивалі та повірили у наш успіх.

 

Учасники Народної хорової капели «Джерела Розточчя»

Микола Фаєвич та Андрій Висоцький