За сприяння Міністерства аграрної політики та продовольства України, Посольства Франції в Україні та НМЦ «Агроосвіта» 31 травня 2016 року у Львівському національному аграрному університеті проходили «Дні аграрної освіти і науки Франції в Україні».

У роботі семінару взяли участь: Олена Ковальова, заступник міністра аграрної політики та продовольства України, Ніколя Перен, радник з питань сільського господарства Посольства Франції в Україні, Сільвен Ріголє, аташе з питань університетського на наукового співробітництва Посольства Франції в Україні,Тетяна Іщенко, директор НМЦ «Агроосвіта», Анатолій Даниленко, ректор Білоцерківського НАУ, В’ячеслав Шебанін, ректор Миколаївського НАУ, Валентина Аранчій, ректор Полтавського ДАА, Дмитро Барановський, ректор Харківської ДЗВА, Валерій Базалій, ректор Херсонського ДАУ, Олена Непочатенко, ректор Уманського НУС, представники аграрного бізнесу, науковці та освітяни з усієї України.

У своїй доповіді ректор ЛНАУ В.В. Снітинський особливу увагу звернув на історію співпраці з навчальними, науковими та бізнесовими структурами Французької республіки, яка розпочалася в 2007 р., коли між ЛНАУ та Асоціацією «Дружба без кордонів» при Аграрній палаті Франції була підписана угода про співробітництво. Володимир Васильович згадав також, що у 2008 р. підписана угода з Федерацією «Обміни Франція-Україна» (FEFU), а з вересня 2014 р. Львівський національний аграрний університет бере участь в програмі ОЕСР (організація економічного співробітництва і розвитку) «Конкурентоспроможність Євразії» в рамках проекту «Стратегія секторної конкурентоспроможності для України». В рамках цієї програми відбувся візит офіційної делегації ЛНАУ до Вищого національного інституту агрохімічних, харчових і природоохоронних наук (м. Діжон, Франція), а 27 жовтня 2015 р. до ЛНАУ прибула з офіційним візитом делегація Посольства Французької Республіки в Україні на чолі з Ізабель Дюмон, Надзвичайним і Повноважним Послом Французької Республіки в Україні.

В ході проведення семінару було обговорену ключові проблеми та основні заходи щодо розширення співпраці між Україною та Францією з питань аграрної освіти та науки. Заслухано доповіді: Олени Ковальової, заступника міністра аграрної політики та продовольства України, Тані Сологуб (Science Po, Crédit Agricole), Івана Лампека (компанія СУФФЛЕ Україна), Анни Колаковської, директора з міжнародних відносин Європейської асоціації виробників насіння кукурудзи, Жака Форжерона, співпрезидента Федерації FEFU, Сільвена Ріголє, аташе з питань університетського на наукового співробітництва Посольства Франції в Україні, Корін Стюарт, президента асоціації ISLE, та інших.

Окрема сесія була присвячена презентації наукового та міжнародного досвіду Львівського НАУ. В ході цієї сесії виступили: д.е.н., професор Георгій Черевко, д.е.н., доцент Ігор Яців, к.т.н., доцент Дмитро Кузенко, к.т.н., професор Степан Ковалишин, к.с.-г.н., доцент Богдан Кректун.

Обговорення доповідей та безпосереднє неофіційне спілкування учасників семінару дозволяє очікувати вже в найближчий час розширення співробітництва між науковими, освітніми та бізнесовими структурами обох країн.

Робота семінару продовжилася в наступні два дні у Львівському національному університеті ветеринарної медицини та біотехнологій ім. С.З. Гжицького та Стрийському коледжі Львівського національного аграрного університету.