22 вересня 2016 року у Львівському національному аграрному університеті відбулася велична подія – науково-духовна пізнавальна конференції «Життя, просвітлене Христом», присвячена 100-річчю від дня народження українського велетня духу – Патріарха УАПЦ Димитрія (Яреми). Ця подія співпала з особливою датою для Львівського національного аграрного університету, який цього року відзначає 160-річний ювілей від дня заснування.

2016 рік в Українській автокефальній православній церкві проголошений роком Патріарха Димитрія, будівничого української державності та церкви, патріота рідної землі, батька мільйонів вірних Української автокефальної православної церкви, мистецтвознавця, музикознавця, дослідника іконопису Західної України ХІІ–ХV століття.

Благословив відкриття конференції Блаженіший Макарій, Митрополит Київський і всієї України, предстоятель української автокефальної православної церкви. Його Блаженство Макарій знав особисто Патріарха Димитрія (в миру –отця Володимира Ярему), і, як один із небагатьох свідків пастирського служіння Патріарха церкві, розповів студентам, викладачам, гостям конференції про нелегкий життєвий шлях отця Володимира Яреми: його незламну позицію із самого дитинства, стремління навчатися нового, цікавого та корисного, відкритість і доступність до простих людей аж до останніх днів земного життя. Володимир Ярема висвячений архієпископом Макарієм Оксіюком у серпні 1947 році спочатку на диякона, а пізніше – на священика. Служив на парафіях  у с. Підгірці (1947– 1950), м. Щирець (1950–1953), м. Кам’янка-Бузька у храмі Різдва Пресвятої Богородиці (1953–1958), а потім у Львові: в Андріївській церкві на Клепарові, П’ятницькій, Преображенській та Петропавловській церквах.

На початку 1989 року о. Володимир Ярема звертається листом до екзарха Російської церкви в Україні Митрополита Філарета Денисенка з закликом до реабілітації національних церков, підтримки церквою патріотичних прагнень українського народу. Але, так і не дочекавшись ствердної відповіді, 19 серпня 1989 року разом з о. Іваном Пашулею проголошує вихід Петропавлівської парафії м. Львова з-під юрисдикції Московського патріархату. Парафія ввійшла до складу Української автокефальної православної церкви на чолі з Митрополитом Мстиславом (Скрипником). У 1993 році отець Володимир Ярема був пострижений у монаший сан з іменем Димитрій на честь св. Димитрія Ростовського, а 7 вересня того ж року Помісний Собор обрав його на Патріарха Київського і всієї України. «Патріарх Димитрій подарував церковній спільноті України забутий вже нею образ інтелігентного, щирого й побожного архієрея, побут якого межував із злиднями, тоді як напрочуд багаті духовні дари ставили його значно вище за сучасних йому співбратів у єпископстві».

Патріарх Димитрій був митцем, навчався у малярській школі в художника Павла Ковжуна, розписував церкви на Львівщині. Закоханий у хоровий спів, він засновував церковні хори, був шанувальником поетичного слова та музики, писав поезію. Тому найкращим дарунком і шаною пам’яті великого українця Патріарха Димитрія став концерт у виконанні колективів художньої самодіяльності Львівського НАУ.

Глядачі захоплено слухали духовні та українські народні пісні у виконанні Народної хорової капели «Джерела Розточчя» (керівник – Марія Дребот, диригент – Марія Мандзак). Повстанська пісня «Ой у лісі, на полянці», у виконанні чоловічого складу Народного камерного хору «Бужани», нагадала про участь о. Володимира Яреми в Організації Українських націоналістів та його патріотичні переконання. Окрасою концерту стали українські народні танці, які виконав Народний ансамбль танцю «Первоцвіт» (керівник – заслужений працівник культури України Побєда Харісов). Ніжний камерний спів подарував глядачам Народний дівочий вокально-інструментальний ансамбль «Берегиня» (керівник – заслужений працівник культури України Іван Качкевич). Патріотичні мелодії виконав Народний ансамбль «Троїсті музики» (керівник – Степан Вус). Запам’яталися виступи вокалістів: Христини Зозулі з піснею «Молитва», Михайла  Іващенка – «Українцям», Христини Мозуль – «Це край, де я родилась і живу».

Усі творчі колективи ЛНАУ та їхні керівники отримали Благословенні Грамоти від Предстоятеля УАПЦ Блаженнішого Макарія.

Завершив науково-духовну пізнавальну конференцію декан Жовківського та Кам'янка-Бузького деканату, секретар Львівської Єпархії УАПЦ, доцент кафедри філософії та політології о. Іван Сас. У своєму слові отець Іван наголосив на тому, як важливо нести пам'ять про Патріарха Димитрія, знаного в Україні та за її межами, як харизматичного лідера, який підняв та створив цілу плеяду нового, свідомого прошарку суспільства, на власному прикладі виховав патріотично свідому молодь, яка передає любов до рідної церкви та держави України своїм дітям та онукам.

Подвижницьке життя Патріарха Димитрія було просвітлене Христом, присвячене жертовному служінню українській ідеї та Україні.