Музей Степана Бандери в Дублянах – явище небуденне і не рядове. І не лише для аграрного університету, при якому він діє, а й для всієї України.

Заснований 4 січня 1999 року з ініціативи ректора ЛНАУ, академіка НААНУ Володимира Васильовича Снітинського  наш музей став місциною, куди тягнеться все більше і більше людей.

Експозиція розміщена у двох просторих залах головного корпусу університету, на другому поверсі, поряд із приймальнею ректора. Профіль – меморіальний. Площа – 60 кв. м. З часу заснування Музею в його фондах зібрано 1600 одиниць збереження.

Музейна експозиція висвітлює тему національно-визвольних змагань українського народу у ХХ ст., навчання Степана Бандери у 1928-1933 рр. на рільничо-лісовому факультеті Львівської політехніки в Дублянах, його участь в українському національному житті краю і високу політичну активність.

Музей С.Бандери – частий гість не лише на шпальтах преси, а й "герой" радіо- та телепередач. Все це разом робить добру послугу в поширенні музейної реклами, у висвітленні його роботи, яка з кожним роком набирає все ширшого розмаху і глибини.

Діяльність музею – це свята і будні, насичені чималою кількістю екскурсій, робочих зустрічей тощо.

Музей Степана Бандери в Дублянах на протязі свого існування – це:

-  Понад 55 000 відвідувачів, для яких було проведено екскурсії та бесіди на теми національно-визвольної боротьби;

-  Гості із США, Канади, Німеччини, Франції, Польщі, Угорщини, Китаю, Росії, України… Серед відвідувачів учасники Міжнародного студентського наукового форуму «Студентська молодь і науковий прогрес в АПК», гості ЛНАУ з нагоди Дня відкритих дверей, державні чиновники різних рангів, директори та працівники музеїв української визвольної боротьби, керівники та вчителі закладів освіти, журналісти, студенти ЛНАУ та інших українських та закордонних ВНЗ, школярі з різних регіонів України та учні літніх таборів.

Найчисленнішою категорією екскурсантів  є українські учні і студенти. І не дивно – адже музей розраховано саме на молодіжну аудиторію і за час свого існування він став кузнею молодіжного національно-патріотичного виховання.

-  Слова вдячності у книзі відгуків і усне слово подяки тим, хто творив його, хто сприяє його іміджу, хто робить усе, щоб нести знання про нашу героїчну історію в маси.

Відвідувачі музею мають змогу ознайомлюватися з новими виставками, присвяченими провідникові ОУН – Степану Бандері та пам’ятним датам в історії нашого народу: «Степан Бандера в культурній спадщині українців», «УПА та сьогодення (до 70-річчя від дня створення)», «Голодомор – величезна трагедія українського народу», «Уродини  незламного лицаря української свободи Степана Бандери», «Україна має знати своїх героїв». Працівниками музею підготовлюється і видається часопис «Вісті Музею Степана Бандери».

Крізь призму десятиліття музей впевнено дивиться у майбутнє вільного українського народу та гостинно запрошує всіх зацікавлених побувати тут.

Переглянути газету "Вісті музею Степана Бандери 2015"


Переглянути газету "Вісті музею Степана Бандери 2013"


Переглянути газету "Вісті музею Степана Бандери"


Attachments:
File Опис File size
Download this file (MuseeBandera.doc)MuseeBandera   454 Kb