21-23 вересня 2016 року на базі Гірничо-металургійної академії ім. С. Сташіца в Кракові та за участю Краківського технологічного університету (Республіка Польща) відбулася міжнародна наукова конференція «Енергетика і паливо – 2016».

Участь у конференції взяли д.е.н., професор Василь Липчук та аспірантка 2-го року навчання кафедри обліку та оподаткування економічного факультету Катерина Сиротюк, які презентували стендову доповідь на тему: «Оцінка енергетичного потенціалу біомаси сільськогосподарських підприємств».

Розпочалась конференція з пленарного засідання, яке було присвячене основним проблемам функціонування паливно-енергетичного сектора в економіці і суспільстві. Після того було проведено два секційних засідання:

  1. Політика в галузі енергетики та навколишнього середовища Польщі в висновках Паризької конференції з питань клімату.
  2. Енергія в суспільстві, вплив на різні аспекти життя суспільства, якості життя, здоров’я.

Енергетика є галуззю економіки, що має важливе значення для функціонування і розвитку держави. Проблеми енергетичного сектора виходять далеко за рамки питань, пов’язаних з обробкою, зберіганням, транспортування і використання енергії.

На секційних засіданнях розглядалися питання та виникали дискусії з питань: паливо, енергетика, охорона навколишнього середовища, енергетична та екологічна політика, економіка, здоров’я, суспільство.

Таке широке трактування питань відповідає сучасному підходу до проблем функціонування економіки і суспільства. Відомо, що для початку необхідно виявляти і вирішувати проблеми, в тому числі питання, які виходять за рамки кола дисциплін і областей науки соціально-економічної діяльності. Тільки такий підхід гарантує найбільш правильне та раціональне вирішення проблем паливно-енергетичного сектора в економіці і суспільстві.

Варто зазначити високий рівень організації проведення конференції. Цікавим було знайомство з академією, яка є однією з кращих сучасних та найбільш престижних вищих навчальних закладів Польщі. Незабутніми залишились екскурсії Краковом – містом науки, мистецтва та культури, справжньою перлиною Польщі.